godzilla
09.06.12,20:37
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, aké sú možnosti získavania podpory po okamžitom ukončení pracovného pomeru z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny (§68, odsek 1, písmeno b)? Pracovala som vyše piatich rokov, len nedávno ma vykopli. Ako dlho je možné v tomto prípade poberať podporu a v akej výške? Za odpoveď veľmi pekne ďakujem. Godzillka.
wagner
09.06.12,18:48
Pokiaľ splňaš podmienky nároku na podporu, tak ju dostaneš hneď - ale musíš sa prihlásiť na ÚP do 7 dní po ukončení PP. Ak sa prihlásiš neskôr, tak odo dňa prihlásenia A potom by si si musela doplatiť ZP.
Katy a R
09.06.12,18:58
Dôvod skončenia PP sa neskúma. Pre teba platí to, čo aj pre ostatných - Evidencia na UPSVaR a potrebná doba poistenia v nezamestnanosti.
godzilla
09.06.12,19:04
Aha. Ďakujem veľmi pekne za rýchle reakcie. Dôvod ukončenia PP sa neskúma ani pri stanovení podpory?
Dlhšie som tieto veci nesledovala. Viete mi laicky povedať, koľko a ako dlho by som mohlo dostávať podporu?
(Ako som už písala, pracovala som v minulosti päť rokov, hrubú mzdu zaokrúhlim na 800 € mesačne.)
ivka70
09.06.12,19:07
Aha. Ďakujem veľmi pekne za rýchle reakcie. Dôvod ukončenia PP sa neskúma ani pri stanovení podpory?
Dlhšie som tieto veci nesledovala. Viete mi laicky povedať, koľko a ako dlho by som mohlo dostávať podporu?
(Ako som už písala, pracovala som v minulosti päť rokov, hrubú mzdu zaokrúhlim na 800 € mesačne.)

Velmi zhruba, podpora bude cca. 400 EUR.
Pocita sa denny vymeriavaci zaklad, z hrubej mzdy, priemer.
A podpora je 50% z neho.
Katy a R
09.06.12,19:08
tak bajočko tiež zaokrúhlim ;)... že 400 evri:).
Presne je to počítané z VZ, z ktorých sa platilo poistné. .. 50%.
Potvrdenie - je na to tlačivo - budeš musieť vypýtať od zamestnávateľa - tak z toho si budeš vedieť presne vypočítať.
ewita888
09.06.12,19:10
podporu budeš dostávať 6 mesiacov