j-you
09.06.12,21:12
Dobrý deň obraciam sa na vás zo žiadosťou o poradenie, respektíve nasmerovanie kam sa mám obrátiť.
V spoločnosti Amslico od 10.12.2006 som mal uzavretú zmluvu kapitálového poistenia, plus drobné pripoistenie. Nakoľko som nevidel zmysel(asi som bol mladý a hlúpy keď som sa dal nahovoriť) platenia poistnej zmluvy s Amslicom, tak som poslal do poisťovne žiadosť o zrušenie poistky a v prípade odkupnej hodnoty nech mi ju zašlu na účet. Samozrejme k čomu sa vyjadrili negatívne nakoľko som neposlal žiadosť o ukončenie najneskôr k dátumu splatnosti poistného a tak isto, že poistka nemá ešte odkopnú hodnotu. Na to mi poslali šek na zaplatenie 80,56 Eur a v ňom uviedli, že pokiaľ neuhradím poistné, tak zmluva zaniká v súlade s §801 Občianskeho zákonníka a že sa pripravujem o možnosť zhodnocovať svoje úspory a podobné nezmysli. Na to prišiel ešte raz ten istý šek, na ktorom sa len uviedlo znova ta istá suma na zaplatenie a nič, konkrétne. to bolo v roku 2009 a ešte uvádzali, že o zániku poistky ma budú informovať. Od vtedy ma ani neinformovali, že mám dáky dlh ani nič, občas dáky sprostredkovateľ zavolal, či nechcem uzavrieť výhodné poistenie od Amslica(kto mňa ako spotrebiteľa chráni aby ma neotravovali takéto spoločnosti a nevznikal po ďalších 3 rokoch dlh, ktorý vymáhajú spoločnosťou M.B.A Consulting). Na to mi tento týždeň prišiel dopis od spoločnosti M.B.A Consulting, že moju pohľadávku postúpili na vymáhanie, čo ma dosť prekvapilo lebo dnes je rok 2012 a tri roky sa neozvali ani nedali vedieť, že mám u nich dáky dlh, ku ktorému sa neviem ako dopracovali. Žiadne vysvetlenie zo strany Amslica, rovno dali pohľadávku na vymáhanie. Preto sa pýtam, čo chráni mňa ako spotrebiteľa pred úžerou takýchto spoločnosti od 10.12.2006 som platil necelých 309 Eur ročne na poistku, kde mi po tomto období napíšu, že moja hodnota je nulová. Kde sú moje peniaze, ktoré som im pomaly 3 roky platil? Pravdepodobne ich prejedli a prepili. Človek chce zrušiť poistku a na to sa po ďalších 3 rokoch ozve dáka vymáhačská spoločnosť a zašle mi sumu 87,74 Eur na vymáhanie, kde 54,74 Eur ide Amslicu a 33 Eur tejto spoločnosti ani neviem za čo. Kedy budú u nás zákony, ktoré budú chrániť spotrebiteľa? To mám teraz odvolať všetkým spoločnosti, u ktorých som si v minulosti objednal tovar alebo službu a dožadovať sa o vyjadrenie, či mám u nich dlh alebo nie?
https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif



Ďakujem za radu a akúkoľvek pomoc
Juraj Čiljak
Marian 8
31.10.12,06:23
prosim kontaktujte ma Lieskovsky Marian , c.t. 0903 34 34 46 , lieskovsky.marian@gmail.com .