riva.
10.06.12,12:32
Ahojte, som tu nova a prosim vas o radu co mam robit, na aky urad sa mam obratit. Uz vyse roka ma pravidelne v mesacnych intervaloch nepriamo spini, ohovara a nevinne obvinuje bratova byvala priatelka. Mam podozrenie, ze mi strpcuje zivot aj tym, ze mi do zamestnania zasiela na veduce miesta anonymne spravy, aby mi nicila takto moju karieru. Nemam vsak nato ziadne dokazy, su tu len jej vyhrazky, ktore je schopna vykonat, kedze ju uz natolko poznam coho je schopna.
Zacalo to takto: Ona ceska, brat slovak sa spoznali niekde na internete. Kedze brat aj ja zijeme v zahranici a jeho priatelka otehotnela, tak sa prestahovala aj ked nie velmi s radostou k nemu. Je to typ zeny, ktora len horko tazko dokoncila nejaku dievcensku skolu, v zivote nepracovala (34r.) kedze jej matka pracuje na urade prace... Hned po tom co sa od brata dozvedela, ze ja si robim v zahranici diplom zdravotnej sestry ma nenavidela a snazila sa mojho brata odo mna odhovarat a zakazovat mu so mnou kontakt. Dodnes nechapem jej dovod, no ja som bola k nej stale priatelska a to aj napriek tomu, ze ma nechcela ani len pozdravit. Dosiel cas porodu. Ja aj moj manzel sme ju prisli navstivit do porodnice, samozrejme az po suhlase mojho brata,ze to smieme. Brat nas uz upozornil, ze jeho priatelka je velmi komplikovany clovek.Tak ako sa patri, doniesli sme peknu kyticu kvetov, to sme este nevedeli, ze ona tuto kyticu kvetov pouzije proti mne. Dodnes mi vykrikuje, ze ja som jej chcela dieta zabit, lebo tieto kvety, velmi vonali cize je to nebezpecne pre male a ja od fachu by som to mala vediet, takze ja som to jej urobila urcite narokom. Pri kupe tychto kvetov sme vonu necitili, vona bola citit az ked boli v uzavretej miestnosti. Potom mala aspon nejaky dovod, aby brata cim dalej tym viac odo mna odtahovala. Brat mi nesmel ani len raz za dva tyzdne zavolat ani ja jemu lebo mu robila histricke sceny. Po troch mesiacov mi zavolal brat len tak co je nove, ona mu vsak nato prisla a to bol konec. V noci ho v spanku prepadla a zacala fackovat, Po tom incidente ju brat vyhodil. Zbalila sa a na druhy den ju odviezol do cz ku mamke. Pocas pobytu u brata bola pravidelne kazdy mesiac po dobu 1 tyzdna u mamky v cz. Jednym slovom popis jej osobnosti je nesebestacna, zavistliva, zakerna. Bohuzial ja som ju spoznala len z tejto stranky. Predtym nez ju brat odviezol k jej mame naspät, tak mi este zavolala s tym, ze ja som ten dovod ich rozchodu. Vraj som im robila vsetko narokom a miesala sa do ich zivota. Tato informacia mi bola uplne nova a bolo to ako facka. V tom case som mala starosti az az, kedze ma cakali diplomovky, na jednu nestastnicu ako ona som ani len nepomyslela.
Prosim vas poradte mi na aky urad sa mam obratit, kedze ta zena mi neda stale pokoj. Uz aj odkazala po bratovi, ze mi pokoj neda lebo ja som im vraj rozbila vztah!
dakujem
Indeed
10.06.12,11:18
Existujú uzavreté spoločenstvá ľudí napr. náboženské v ktorých OHOVÁRANIE je vážnym hriechom, za ktorý

može dotyčnému hroziť prerokovanie tohto priestupku pred vedením komunity, dokonca EXKOMUNIKACIA.

Definicie : TÁRANIE = klebetenie pred druhými ľuďmi o záležitostiach iných ľudí.

OHOVÁRANIE = úmyselné ŠÍRENIE NEPRAVDY o niekom , s ÚMYSLOM poškodiť jeho POVESŤ
a tým pádom mu UBLÍŽIŤ.
misoft
10.06.12,11:27
No moja milá, natrafila si na semetriku. Taká bude stále mlieť dokola stále to isté.
Rady?
A) Ignorovať, tvoj brat (z popisu) vyzerá na skoro nesvojprávneho, keď za neho rozhoduje tá "semetrika" -mal by si ujasniť priority a podľa toho sa riadiť.
B) Ak to chceš riešiť razantnejšie - zháňaj dôkazy a podaj žalobu. Ju to síce asi nezastaví, ale už bude (pokiaľ jej to dokážu a bude mať "fľajster") "nálepku". A také osoby sa ani po takomto "poučení" väčšinou nezastavia - horšie pre nich, lebo sa to stupňuje, až to napokon vyvrcholí niečim "ostrejším".
Skôr by som sa priklonil k A) - v robote, keď to vysvetlíš, budú mať viacej pochopenia (a možno aj viac sympatií) a "kecy" budú hádzať do koša.
riva.
10.06.12,12:14
No moja milá, natrafila si na semetriku. Taká bude stále mlieť dokola stále to isté.
Rady?
A) Ignorovať, tvoj brat (z popisu) vyzerá na skoro nesvojprávneho, keď za neho rozhoduje tá "semetrika" -mal by si ujasniť priority a podľa toho sa riadiť.
B) Ak to chceš riešiť razantnejšie - zháňaj dôkazy a podaj žalobu. Ju to síce asi nezastaví, ale už bude (pokiaľ jej to dokážu a bude mať "fľajster") "nálepku". A také osoby sa ani po takomto "poučení" väčšinou nezastavia - horšie pre nich, lebo sa to stupňuje, až to napokon vyvrcholí niečim "ostrejším".
Skôr by som sa priklonil k A) - v robote, keď to vysvetlíš, budú mať viacej pochopenia (a možno aj viac sympatií) a "kecy" budú hádzať do koša.

DAKUJEM ZA ODPOVED. ZATIAL TO RIESIM IGNOROVANIM NO LEN CAKAM,ZE SA MI DOSTANU DOKAZY DO RUK POTOM TO PREDSA SKUSIM RAZANTNEJSOU CESTOU. CO SA TYKA BRATA MI PRIPADA, ZE JE NA NU VELMI MÄKKY Z DOVODU, ZE ONA MA V OPATERE MALU A AKO SOM SI DOTERAZ VSIMLA Z BRATOVYCH RECI CO SA TYKA NAVSTEV DIETATA JE TAK AKO SI POVIE ONA. AKO SOM UZ SPOMENULA; ON JE NA NU A JEJ MATKU VELMI MÄKKY.
arizona
10.06.12,15:06
nabuduce vypni CAPS LOCK,ked pises .-)
misoft
10.06.12,15:38
...lebo to znamená, že na nás kričíš - priam ziapeš :D
misoft
10.06.12,15:44
DOTERAZ VSIMLA Z BRATOVYCH RECI CO SA TYKA NAVSTEV DIETATA JE TAK AKO SI POVIE ONA. AKO SOM UZ SPOMENULA; ON JE NA NU A JEJ MATKU VELMI MÄKKY.
Pre upresnenie - dieťa je jeho? Ak áno, má také isté právo ako matka, pokiaľ sa ona šprajcuje - ľudia v talároch si povedia svoje i lajstro na to dajú aj zo štempľom.
Ak nie - vy*rať sa na ne!
riva.
10.06.12,18:02
Pre upresnenie - dieťa je jeho? Ak áno, má také isté právo ako matka, pokiaľ sa ona šprajcuje - ľudia v talároch si povedia svoje i lajstro na to dajú aj zo štempľom.
Ak nie - vy*rať sa na ne!

Ano, dieta je 99% podla testu jeho. Problem je v tom, ze ti cesi na sudoch sa aspon doteraz viac priklanaju k strane matky. Podla skusenosti na sude dali bratovi pocitit "co viac chces ty slovak", to asi takto. Prenasat sudy niekam do ineho miesta by bolo riesenim, no stoji to dost prachov, kedze ak cesky pravnik pocuje, ze klient pracuje v cudzine, tak to hned zneuziva a vypytava si tu najvysiu polozku so svojho sadzobnika. Tak to je bohuzial s nasimi byvalymi ceskymi krajanmi. Raz pepik, tak pepik. Asi takto.