Indeed
10.06.12,15:25
Rád by som sa spýtal prečo na tejto stránke sa nemože diskutovať na také témy ako sú

aktualne politické dianie, porušovanie zákonov policiou,regionalna politika a samospráva,

určité / nazvem ich okrajové/ obchodné činnosti, praktizovanie náboženstva , chov psov

a iné /časom doplním/
Darina1234
10.06.12,13:50
Indeed, co si dnes sam doma?
Indeed
10.06.12,15:53
A taktiež riešenie nedovoleného parkovania ,

veľmi vážna tema z nedoziernym dosahom na psychické zdravie všetkých, čo by si prečítali príspevky o
nutenom odťahovaní aut len kvoli biznisu, o nasadzovaní "papúč" ....

preto ich bolo treba VYMAZAŤ , však ??
Martin1310
10.06.12,21:28
Podla mna by sa aj mohlo,len by tu nesmelo byť to idiotské tlačítko vyriešené.
Ked tému zavrie moderator alebo admin to je ešte znesitelné ale ked ju zavrie hocikto kto sa jej ani neúčastní tak to je o ničom a ked ten čo sa jej účastní len mu už došli argumenty tak to je ............ .

Inak o polityke býva bežne zakázané debatovať asi preto že tam sa vždy strhne hádka a náboženstvo tak isto.
pepsikova
10.06.12,21:58
A taktiež riešenie nedovoleného parkovania ,

veľmi vážna tema z nedoziernym dosahom na psychické zdravie všetkých, čo by si prečítali príspevky o
nutenom odťahovaní aut len kvoli biznisu, o nasadzovaní "papúč" ....

preto ich bolo treba VYMAZAŤ , však ??..


...Indy, určité oblasti nášho života riadi zákon..a zákon, ako taký, treba rešpektovať...a ak sa niekto pýta, ako obísť zákon, tak to je čo??..porušenie iného zákona...preto si nemyslím ja osobne, že dávať návody na porušenie zákona by tu bolo treba...
Indeed
10.06.12,22:02
Ja by som nepovedal,že tému niektorí uzatvoria preto,že sa tam strhne hádka,

ta "hádka" vlastne výmena názorov je len zasterka, výhovorka akýsi zástupný dovod aby sa téma mohla uzamknuť

V skutočnosti dotyční sú cez názory iných a niekedy aj cez výčitky konfrontovaní sami so sebou,

so svojim skrytým JA , a toto neznesú, pretože žijú v pokrytectve

a škrie ich ked im niekto takpovediac nastaví zrkadlo ....

TO JE TEN PRAVÝ DOVOD.

Nehovoriac o ješitnosti,povyšenectve a neschopnosti tolerovať odlišný názor.
mattto
10.06.12,22:05
čo chceš riešiť na parkovaní?

slovenské mestá boli navrhnuté na 20% áut, ktoré skutočne existujú, parkovacích miest je málo a preto ľudia (ne)chtiac parkujú kdekoľvek, niekedy oprávnene, niekedy nie (keď chcú rovno z brány sadnúť do auta). Auta dostávajú papuče a sú odťahované, je to pre niektorých ľudí business. Bodka. Čo tu chceš riešiť?
Indeed
10.06.12,22:11
Nič nejdem riešiť , ani sa ma netýka nejaké porušenie predpisov pri parkovaní /za celých 22 rokov, čo jazdím
som nemal na svojich autach papuču nasadenú ani raz/

len ma udivuje akí su tu niektorí netolerantní a samospravodliví,

že hamujú diskusiu zo všetkých síl len preto,že takto vyzerajú akoby ONI boli jediní spravodliví,
čo nikdy neporušili ani najmenší § !
Letko
11.06.12,03:22
V zadaní témy si napísal "diskutovať". Už zo samotného názvu vyplýva, že si tu máme predovšetkým radiť.
Indeed
11.06.12,05:33
zaujímavy pohľad ......
Indeed
14.06.12,00:59
Tiež som ostal zarazený, že na tejto stránke

nie sú tolerované , ani

návrhy na posilnenie práv občanov pri vybavovaní na úradoch a tým pádom

zlepšenie fungovania občianskej spoločnosti.

[QUOTE]

"Napíšte nám cez www.tienovavlada.sk/?p=697 čo sa Vám prihodilo pri Vašom vybavovaní na úradoch." [QUOTE]
alaya1
14.06.12,01:22
no urcite-))
gilda
14.06.12,03:47
zákony sú na to, aby sa obchádzali - nadsadené, myslené s humorom (vysvetlivka v prípade pohoršenia)
gilda
14.06.12,04:03
Vybavovanie na úradoch - hodné samostatnej témy, stačí zakomponovať "poraďte", možno sa skôr ujme ....
pepsikova
14.06.12,07:30
...vybavovanie na úradoch formou "napíšte nám a my to posunieme ďalej " sa mi vidí dosť zdĺhavé a dosť často neúčelné, lebo úrady "vyššie" majú dosť času na odpoveď, neriešia sťažnosti promptne a rýchlo a málokedy k spokojnosti občana..vždy sa nájde medzierka, pre ktorú oni majú svoju pravdu a tak ju aj prezentujú...lepšie sa mi vidí byť trochu odvážny, ak vieme, že máme pravdu a nájsť si nadriadeného priamo na úrade a tam predniesť, čo sa mi nepáči...z očí do očí,apelovať na nezáujem pracovníka poriešiť náš problém...a tým nás preháňať hore-dole...
Indeed
14.06.12,10:06
...vybavovanie na úradoch formou "napíšte nám a my to posunieme ďalej " sa mi vidí dosť zdĺhavé a dosť často neúčelné, lebo úrady "vyššie" majú dosť času na odpoveď, neriešia sťažnosti promptne a rýchlo a málokedy k spokojnosti občana..vždy sa nájde medzierka, pre ktorú oni majú svoju pravdu a tak ju aj prezentujú...lepšie sa mi vidí byť trochu odvážny, ak vieme, že máme pravdu a nájsť si nadriadeného priamo na úrade a tam predniesť, čo sa mi nepáči...z očí do očí,apelovať na nezáujem pracovníka poriešiť náš problém...a tým nás preháňať hore-dole...

práve PRETO , je táto téma NANAJVÝŠ aktuálna !
Chobot
14.06.12,13:08
Rád by som sa spýtal prečo na tejto stránke sa nemože diskutovať na také témy ako sú

aktualne politické dianie, porušovanie zákonov policiou,regionalna politika a samospráva,

určité / nazvem ich okrajové/ obchodné činnosti, praktizovanie náboženstva , chov psov

a iné /časom doplním/

Podľa evidencie si na porade od roku 2010. Neviem, či si tu predtým nevystupoval pod iným menom, ale ak áno, tak by si mal vedieť, prečo sa zaviedlo, že na poradu témy ako politika, náboženstvo, interupcie a podobné nepatria, lebo nič nevyriešia, len vytvoria dva či viac protichodných táborov, ktoré sa v istom bode diskusie pohádajú. Preto moderátori tekéto témy buď uzatvárajú alebo ich mažú.

Jasné, že ak sa niekto spýta, čo treba na svadbu v kostole, tak taká téma sa mu nezmaže. Tam ale ide o konkrétnu radu. Ale ak sa tá téma zvrhne na hádku veriacich a neveriacich, tam musí moderátor zakročiť.

To, že existuje možnosť uzatvoriť tému 3 hlasmi "vyriešené" nikto z nás tak rýchlo nezmení. Je to funkcia stránky či fóra. Ak skutočne existuje dôvod na otvorenie stránky, stačí napísať moderátorovi (cez nahlásenie), a požiadať ho o znovuotvorenie. Ak sa ale v téme mláti prázdna slama, nevidím dôvod na jej otvorenie.

Chcel by som teba vidieť, ako moderuješ poradu k spokojnosti všetkých ...
alaya1
14.06.12,13:15
Som rada, ze si do TABu tem zahrnul aj chov psov. Doteraz som nepochopila, preco skupina ludi neumoznila vysvetlenie odlisnosti, radsej si vypisovali v odkazoch veci o boji a vitazstvach v teme, nazyvani ludi fanatikmi a pod. Nepochopila som to, ani to chapat nemusim.Nakoniec "objektivna" moderatorka vsetko pozamykala.A nakoniec najvacsii hnus - udavat potajomky adminovi. Na to treba poriadny zaludok.

mimotemy
Moja skoda je, ze tu v tomto neviem chodit, kto s kym a kto komu robi lyziara..asi tak.

Takze PORADA je "objektivny" portal, kde ma kazdy rovnake prava, asi tazko.
Indeed
14.06.12,19:24
stačí si všimnut KTO komu za každý prispevok priklikáva "užitočné" a pochopíš...
Indeed
14.06.12,19:39
to Chobot: Ďakujem Ti,že si zareagoval ako jeden z kompetentných ,

skusim Ti odpovedať

v prvom rade nie každá hádka je hádka v pravom zmysle slova, da sa upozornit toho
kto prekračuje určité medze cez SS
potom bolo už tu navrhované aby na uzavretie témy v rámci väčšej objektivity nepostačovali len 3 hlasy ,
ale dajme tomu 7,
ďalej by som povedal,že ak niekto cíti potrebu sa prihovoriť ostatným na tomto fore,
aby to riešil v prvom rade cez BLOG
potom by som automaticky MAZAL témy , ktoré po dlhšom čase /2 mesiace ?/neobsahujú ani jeden príspevok

Toto by som ja riešil v prvom rade ak by som mal možnosť.

A ešte dodám, že kto si myslí,že v Porada by sa nemalo diskutovať, len sucho umiestniť link na zákon , či skopirovať do odpovede 20 kg textu , nie je v reali .
Ten nech listuje v Poradcovi podnikateľa.
A ešte niečo , v každej diskusii sa najdu ľudia , čo používajú sarkazmus, či ironiu
a su niektorými vnimaní ako provokateri , tomu sa neda vyhnuť.
pepsikova
14.06.12,20:21
...ak by som ja mala možnosť ovplyvniť činnosť porady, tak do odborných sekcií, a tým myslím všetko , okrem kaviarne, by som povolila tému zadať len po prečítaní moderátorom...a to preto, že buď nový člen zadá tému 3-4 x a popritom nepozrie do archívu, (lebo ho nevie nájsť), ani nepoužije vyhľadávanie, lebo sa mu nechce...moderátor môže zadať link,kde je odpoveď,upozorniť na tému už zadanú, kde sa dá nájsť odpoveď,prípadne tému pustiť na sklo...a upozorniť zadávateľa, že za svoju tému je zodpovedný a ako taký má strážiť príspevky tak, aby nevznikali hádky...lebo hádky -to je len neakceptovanie názoru iného prispievateľa,ľudia sme predsa každý iný a tým aj naše názory sa líšia...zadávateľ by mal mať kontakt s moderátorom, aby mohol tento nevhodné príspevky , nahlásené zadávateľom zrušiť...
...a ešte by som si dovolila,označenie červeným bodom k menu zadávateľa novej témy vtedy, ak bola jeho téma zavretá pre porušovanie etikety porady- to znamená, ak si ju neustriehol a musela byť moderátorom zatvorená...
...najnovšie sa nám sem prihlasujú detičky s "trápnymi"témami, ktoré si myslia, že pupku sveta sa radí okamžite a patrične potom "ďakujú"- tomuto by sa predišlo tiež , ak by témy šli "cez cenzúru"...
..možno vám slovo "cenzúra" pripomina niečo, čo sa nezhoduje so slovom "demokracia"...ale ani demokracia neny to, čo má byť správne významom,takže prečo nie cenzúra?..

(nemám to ešte prešpekulované, toto je len "čobysomja")
misoft
14.06.12,21:05
...ak by som ja mala možnosť ovplyvniť činnosť porady, tak do odborných sekcií, a tým myslím všetko , okrem kaviarne, by som povolila tému zadať len po prečítaní moderátorom...a to preto, že buď nový člen zadá tému 3-4 x a popritom nepozrie do archívu, (lebo ho nevie nájsť), ani nepoužije vyhľadávanie, lebo sa mu nechce...moderátor môže zadať link,kde je odpoveď,upozorniť na tému už zadanú, kde sa dá nájsť odpoveď,prípadne tému pustiť na sklo...a upozorniť zadávateľa, že za svoju tému je zodpovedný a ako taký má strážiť príspevky tak, aby nevznikali hádky...lebo hádky -to je len neakceptovanie názoru iného prispievateľa,ľudia sme predsa každý iný a tým aj naše názory sa líšia...zadávateľ by mal mať kontakt s moderátorom, aby mohol tento nevhodné príspevky , nahlásené zadávateľom zrušiť...
...a ešte by som si dovolila,označenie červeným bodom k menu zadávateľa novej témy vtedy, ak bola jeho téma zavretá pre porušovanie etikety porady- to znamená, ak si ju neustriehol a musela byť moderátorom zatvorená...
...najnovšie sa nám sem prihlasujú detičky s "trápnymi"témami, ktoré si myslia, že pupku sveta sa radí okamžite a patrične potom "ďakujú"- tomuto by sa predišlo tiež , ak by témy šli "cez cenzúru"...
..možno vám slovo "cenzúra" pripomina niečo, čo sa nezhoduje so slovom "demokracia"...ale ani demokracia neny to, čo má byť správne významom,takže prečo nie cenzúra?..
Toto by malo význam, pretože aj ja som už niekoľkokrát niektorých upozornil na to, že zadávajú rovnaké témy duplicitne, dokonca rovnakú tému pod iným názvom - a upozornil som na to aj moderátorov. Žiaľ, niektorí sú nepoučiteľní!
Tiež logické, ale má to háčik - moderátor nemusí byť 24 hodín on-line, nemusí vedieť presné umiestnenie vyriešenia problému. Ale to upozornenie je (zdá sa mi) v pravidlách tohto fóra.
Takých by som (ak sú nespratní) rovno "odstrihol".
Cenzúra ako taká by sa mala týkať fakt hrubého urážania a napádania, nadávok a hrubých výrazov (nemalo by sa to týkať, ak sa jedná o vyjadrenie pointy, alebo vyhviezdičkovania - veteráni to poznajú).

Tiež som si všimol v poslednej dobe, že zadávateľ témy je často taký netrpezlivý, že očakáva odpoveď skôr, ako prednesie problém, alebo každú minútu "urguje" riešenie - takých je tiež potrebné "uzemniť".
pepsikova
14.06.12,21:15
citujem:Tiež logické, ale má to háčik - moderátor nemusí byť 24 hodín on-line, nemusí vedieť presné umiestnenie vyriešenia problému.

..no to je jasné, ale zas, nie je jeden moderátor, ale viac a tak by si služby podelili "na hodiny"..a ako ja sledujem, v odborných témach sú moderátori pohotoví, vedia,čo, kde a ako..
alaya1
15.06.12,07:52
Myslim, ze toto je o TABU temach, nie o fungovani porady ako takej, nie?
pepsikova
15.06.12,11:23
..ja myslím, že porada funguje na pridávaní tém, nyje burských orieškov.....
alaya1
16.06.12,06:04
Cuduj sa svete TABU tema starostlivost o psov je opat otvorena. Hm.. a hned prvy prispevok mi dava odpoved, kto to zase otvoril. Ja som pred viac tyzdnami poziadala o znovuotvorenie temy CHOV PSOv a ani mi nikto neodpovedal, preco ju neotvorili. A ze objektivnost.
Indeed
16.06.12,07:15
Treba to asi brať tak,že určití zaslúžili Poráďaci si tu ROBILI, čo CHCELI ....

Uzatvarali témy podĺa svojho vkusu,potľapkávali sa po chrbte/obrazne/ a riadili Poradu podĺa toho ako to vyhovovalo IM.

Ja som ICH vyzýval,že nech urobia Poradu LEN o účtovníctve a ostatné témy nech ZRUŠIA !

Vidím však,že sa tak nestalo, Porada zostala MULTISPEKTRÁLNA a zdravá kritika je užitočná .
Pikoška
16.06.12,09:44
No, ako funguje Porada? Porada funguje supiš. Ja na bráchu, brácha na mne. Jasnovidecké sklony poniektorých poraďákov, čo vedia vycítiť, kto sa skrýva za novozaloženým nickom je skutočným prínosom. Je teda potrebné pred založením tém takýchto " privandrovalcov " rovno vylúčiť nové nicky. Sú tu aj dôležitejšie pikantérie, ako to, či je téma založená duplicitne. Keď kliknem na úvodnú stránku Porady, tak ako prvú medzi najzaujímavejšími vidím tému, v ktorej sa zadávateľ ani poriadne nenadýchol, a už mu traja zabuchli dvere. A medzi topexpertov Porady sa dá predrať cez dvadsať metrovú zmrzlinu a plné chladiace boxy alkoholu. No, takže opäť mám smolu. Topexpert Porady zo mňa nikdaj nebude.:)
pepsikova
17.06.12,16:51
No, ako funguje Porada? Porada funguje supiš. Ja na bráchu, brácha na mne. Jasnovidecké sklony poniektorých poraďákov, čo vedia vycítiť, kto sa skrýva za novozaloženým nickom je skutočným prínosom. Je teda potrebné pred založením tém takýchto " privandrovalcov " rovno vylúčiť nové nicky. Sú tu aj dôležitejšie pikantérie, ako to, či je téma založená duplicitne. Keď kliknem na úvodnú stránku Porady, tak ako prvú medzi najzaujímavejšími vidím tému, v ktorej sa zadávateľ ani poriadne nenadýchol, a už mu traja zabuchli dvere. A medzi topexpertov Porady sa dá predrať cez dvadsať metrovú zmrzlinu a plné chladiace boxy alkoholu. No, takže opäť mám smolu. Topexpert Porady zo mňa nikdaj nebude.:)..

..kuki sem:http://www.porada.sk/bodovanie.php

...ani jeden z týchto top expertov sem kopce zmrzliny nepchá..máš špatné informácie...
...skôr by som povedala, žeby si mala viacej do kaviarne chodiť, nebolo by ti ľúto, že sa ti neujde...


...
misoft
17.06.12,17:20
Ale šak aj tí moderátori sú len človekovia, nie? Šak aj kavejko si musí urobiť.
misoft
17.06.12,17:27
Pik, kočka:

No, ako funguje Porada? Porada funguje supiš. To si píš, že je supiš. :D Ja na bráchu, brácha na mne.Ale hádam nie. Brácha sem nechodí. Jasnovidecké sklony poniektorých poraďákov, čo vedia vycítiť, kto sa skrýva za novozaloženým nickom je skutočným prínosom. Často sa poznajú podľa spôsobu vyjadrovania. Je teda potrebné pred založením tém takýchto " privandrovalcov " rovno vylúčiť nové nicky. No sú aj experti ako čarodeji tretej kategórie - menia sa, vyhodíš jedným koncom, prídu druhým. Sú tu aj dôležitejšie pikantérie, ako to, či je téma založená duplicitne. Ale často práve tá duplicita robí z toho mrník. Keď kliknem na úvodnú stránku Porady, tak ako prvú medzi najzaujímavejšími vidím tému, v ktorej sa zadávateľ ani poriadne nenadýchol, a už mu traja zabuchli dvere. Žeby prievan? :D A medzi topexpertov Porady sa dá predrať cez dvadsať metrovú zmrzlinu a plné chladiace boxy alkoholu.No ja zmrzku nyjééé a to druhé už vôbec. No, takže opäť mám smolu. Topexpert Porady zo mňa nikdaj nebude. Ale bude, len sem-tam to chce dobre poradiť (bez emócií).
;)
Pikoška
18.06.12,08:02
..

..kuki sem:http://www.porada.sk/bodovanie.php

...ani jeden z týchto top expertov sem kopce zmrzliny nepchá..máš špatné informácie...
...skôr by som povedala, žeby si mala viacej do kaviarne chodiť, nebolo by ti ľúto, že sa ti neujde...


...
Kuki sem.:)
Archív nepustí. Ja už som sa zľakla, keď si dva dni neprišla, že trháš ako ja zelinu v záhrade. Ak mne je osobne niečoho ľúto, tak najmä toho, že Stanko už ma má najmenej rád zo všetkých poraďákov, takže premýšľam, čím a kedy som mu stúpila na otlak.;)

Stanislav 1975
29.09.09, 17:21

Ja si musím zastať troška Danillu-má pravdu v tom, že sú tu fakt aj falošní ľudia, ktorí tebe do ss píšu iné ako potom verejne do Porady..., a má pravdu aj v tom, že keď s niekym nesúhlasíš,tak si ten najhorší a nedodržuješ etiketu a už sa vypisuju sťažnosti moderátorom a pod.A veselo sa potom mínuskuje,ani nič nenapíšeš a už si vymínuskovaný...Ale však čo sme my ???,my sme len noví poraďáci a nemáme na starú poraďácku šlachtu...



A čo sa týka tých skupiniek-však to je pravda ako delo- každý si vie všimnúť ako sa tu naháňajú body a súhlasy- niekto napíše smajlíka a už má za to od kamošky bod a naopak...
Koniec citácie...

P.S. Časy sa menia, takže zajtra dovidenia! Myslím, že Stankov výrok sa na Porade ujal a zakorenil.:)
Pikoška
18.06.12,08:06
Pik, kočka:

;)Kua, vidíš, ako sa od teba rada učím?:)Len teraz neviem, či to bola emócia pozitívna, alebo negatívna. Vyber si.;)
Nandrolon
18.06.12,08:22
asi som to tu nechtiac uzavrel :-)))))))))))))))))))))))))
Chobot
18.06.12,22:19
A ja som to otvoril.....
alaya1
23.06.12,07:44
No, tema "starostlivost o psov" je otvorena vdaka moderatorke, ktora potrebovala nieco ako prva do temy po otvoreni napisat.
Ja som uz skoro pred 3. tyzdnami poziadala administratora o otvorenie temy "chov psov", nakolko si myslim, ze tato tema ma este urcite co ludom, ktorych to zaujima, co povedat.
Doteraz som nedostala ziadnu odpoved,preco je stale zatvorena, iba upozornenie, ze ma adminovi niekto nahlasil, co je podla mna primitivizmus najvyssieho stupna. Potichu, nenapadne bonznut.

Tak kde je objektivita tejto stranky a serioznost a nezaujatost moderatorov.
pepsikova
23.06.12,08:21
Kuki sem.:)
Archív nepustí. Ja už som sa zľakla, keď si dva dni neprišla, že trháš ako ja zelinu v záhrade. Ak mne je osobne niečoho ľúto, tak najmä toho, že Stanko už ma má najmenej rád zo všetkých poraďákov, takže premýšľam, čím a kedy som mu stúpila na otlak.;)

Stanislav 1975
29.09.09, 17:21

Ja si musím zastať troška Danillu-má pravdu v tom, že sú tu fakt aj falošní ľudia, ktorí tebe do ss píšu iné ako potom verejne do Porady..., a má pravdu aj v tom, že keď s niekym nesúhlasíš,tak si ten najhorší a nedodržuješ etiketu a už sa vypisuju sťažnosti moderátorom a pod.A veselo sa potom mínuskuje,ani nič nenapíšeš a už si vymínuskovaný...Ale však čo sme my ???,my sme len noví poraďáci a nemáme na starú poraďácku šlachtu...



A čo sa týka tých skupiniek-však to je pravda ako delo- každý si vie všimnúť ako sa tu naháňajú body a súhlasy- niekto napíše smajlíka a už má za to od kamošky bod a naopak...
Koniec citácie...

P.S. Časy sa menia, takže zajtra dovidenia! Myslím, že Stankov výrok sa na Porade ujal a zakorenil.:)


..

..danila...toto je moja posledná reakcia sem...ak by si si poriadne všimla, je rozdiel medzi bodmi a bodmi...a ak si účtovníčky medzi sebou oceňujú rady bodom či súhlasom, je to normálne, ak si oceňujeme kávu a krásny deň bodom či súhlasom, je to tiež normálne, až na to,že tieto body sa nepridávajú ako tie, čo sa dajú v odborných témach..nechápem, čo ťa žerie na bodoch a súhlasoch!...nejdem si myslieť, že stratená dôležitosť,žeby závisť?..lebo mne to tak pripadá...čo sa týka Stankovho výroku, tak tu je namieste, že Porada je vec verejná, prístup má každý a je na ňou, ako s kým vychádza a ako sa tu prezentuje...aj ty si sa na porade ujala, aj zakorenila..len neviem, za ktorý tvoj nick kopeš..tak, môžeš kludne ďalej závidieť...
veronikasad
23.06.12,08:29
Veronika, bohužial, Danila-citáciou Stanovho príspevku, má v mnohom pravdu. Pred chvílou som zmazala v tejto téme príspevok, ktorý som zadala pred jej uzamknutím. Aj moja "vojna" s Terezkou pred rokom začala práve kvoli bodovaniu na Porade (či sa ti to páči - alebo nie).
pepsikova
23.06.12,10:48
..dobre píšeš, bola a je to len tvoja vojna...lebo Terezka nevojnuje..
terezamaria
23.06.12,11:58
Veronika, bohužial, Danila-citáciou Stanovho príspevku, má v mnohom pravdu. Pred chvílou som zmazala v tejto téme príspevok, ktorý som zadala pred jej uzamknutím. Aj moja "vojna" s Terezkou pred rokom začala práve kvoli bodovaniu na Porade (či sa ti to páči - alebo nie).
Buď taká láskavá a moje meno si neber do úst, ani do písmeniek, až doteraz som ticho znášala Tvoje paranoické výpady voči mne, ktorými si mi stále ubližovala a nielen mne, ale aj Barbore / Anikó/, ktorá tiež bola z Tvojho správania úplne vedľa.
Opakuješ sa veľmi často, toto si tiež dala do Porady, aby si sa zviditeľnila, citujem :
veronikasad
by si sa divila, kvoli nim som zrušila jedno priatelstvo. (nie preto, že nedostávam ja, ale stálym výčitkám, že body nedávam ...)
Ďaľší citát : veronikasad
Terezka, mrzí ma to, práve som klikla na zrušenie tvojho priatelstva na Porade. Neviem aké účty si vybavuješ s Barbarou (jej som žalúdok už vyčistila), ale to čo robíš ty je choré ...
Veronika Barbara po dlhej neprítomnosti na Porade dávala body za dobré príspevky, ja som veru vtedy našťastie akútne chorá nebola

Zober si láskavo moje body, ktoré som doteraz počas viac ako 3 rokov na Porade dostala, povedz Richardovi, že som dovolila, aby si si zobrala všetky do jedného. Prestaň do mňa rýpať, lebo v opačnom prípade už nebudem pozerať na bontón, ale zariadim sa tak, ako sa na takú ženu, o ktorej stále píšeš takéto nepravdy, patrí.
Konečne by si každý mal uvedomiť, že prvoradá je rada pre toho, kto ju potrebuje a nie body, ktoré dostane.
veronikasad
23.06.12,12:09
Terezka, tvoje SS týkajúce sa výčitiek kvoli (ne)bodovaniu by som ešte niekde v archíve "vyhrabala" tiež. Nemám na to žalúdok, aby som ich pridávala. Sú to predsa súkromné správy, adresované konkrétnej osobe ...

Ešte dovetok na záver - v žiadnej téme som nespomenula tvoj nick. Ak si sa v niektorých príspevkoch spoznala "trafená hus zagágala".
terezamaria
23.06.12,12:41
Terezka, tvoje SS týkajúce sa výčitiek kvoli (ne)bodovaniu by som ešte niekde v archíve "vyhrabala" tiež. Nemám na to žalúdok, aby som ich pridávala. Sú to predsa súkromné správy, adresované konkrétnej osobe ...

Ešte dovetok na záver - v žiadnej téme som nespomenula tvoj nick. Ak si sa v niektorých príspevkoch spoznala "trafená hus zagágala".
Všade si uviedla moje meno, až na jednu výnimku. Takže túto Tvoju inteligentnú poznámku, ktorú som zdôraznila nevidím. Ale zaslúžiš si aj za ňu bod.
veronikasad
24.06.12,07:36
Systém bodovania na Porade, na ktorý upozornila Danila citáciou Stanovho príspevku z roku 2009 na Porade existoval a ešte stále existuje. Ak niektorý poraďák odmietne akceptovať jeho pravidlá ... - viď reakciu v prísp. č. 31.

Doporučujem Richardovi - ak zavíta do tejto témy - zrušiť zverejňovanie zoznamov poraďákov podľa počtu pridelených bodov v jednotlivých témach. Poraďákov, ktorí píšu kvalitné odpovede v odborných témach, oceniť bezplatným prístupom do DRAKa, aby ich odpovede boli ešte fundovanejšie a Porada sa vrátila tam, kde patrila v časoch svojho vzniku.
Pikoška
24.06.12,09:20
Všade si uviedla moje meno, až na jednu výnimku. Takže túto Tvoju inteligentnú poznámku, ktorú som zdôraznila nevidím. Ale zaslúžiš si aj za ňu bod.Terezka, čudujem sa Ti. Len nedávno som čítala Veronikinu súkromnú správu odcitovanú na Porade, ale v tej bola do nebies vychválená. Citácia súkromných správ od kohokoľvek vyacepná verejne na Porade svedčí tiež o niečom. A nekaz Veronike prvé priečky, lebo až to bude problém. Peknú nedeľu Terezka zabuchni dvere a otvor si okienko.;)
veronikasad
24.06.12,09:26
Danila, naozaj si nepochopila, že o takéto pochvaly nestojím. Tú správu som hneď chcela zmazať, ale téma sa vzápätí po jej pridaní uzatvorila.
martuli
24.06.12,10:02
Zdravím, a ja som si myslela, že konečne som našla fórum, kde sa v prvom rade radí a ide o snahu pmôcť niekomu.. Vôbec som netušila, že sa tu dejú nejaké vojny nad bodmi. Poteší samozrejme, ak niekto so mnou súhlasí /hlavne moje ego, že fajn, viacero ľudí zdieľa môj názor/, alebo je to pre niekoho užitočné. Ale toto. Je to smutné.:-(
Indeed
24.06.12,10:13
Systém bodovania na Porade, na ktorý upozornila Danila citáciou Stanovho príspevku z roku 2009 na Porade existoval a ešte stále existuje. Ak niektorý poraďák odmietne akceptovať jeho pravidlá ... - viď reakciu v prísp. č. 31.

Doporučujem Richardovi - ak zavíta do tejto témy - zrušiť zverejňovanie zoznamov poraďákov podľa počtu pridelených bodov v jednotlivých témach. Poraďákov, ktorí píšu kvalitné odpovede v odborných témach, oceniť bezplatným prístupom do DRAKa, aby ich odpovede boli ešte fundovanejšie a Porada sa vrátila tam, kde patrila v časoch svojho vzniku.


Trochu pohľad do zákulisia...

http://pocitace.sme.sk/c/3874802/poradask-od-uctovnictva-po-recepty.html
avalik
24.06.12,10:22
Trochu pohľad do zákulisia...

http://pocitace.sme.sk/c/3874802/poradask-od-uctovnictva-po-recepty.html

ODHALENIE , KTO stoji za Poradou !

objavil si Ameriku :D
avalik
24.06.12,10:27
A predovštkým ON je zodpovedný zato , ako Porada VYZERÁ , teda tak vyzerá ,ako vyzerá....

porada.sk nie je statny portal zriadeny zo zakona, preto je len na majitelovi stranky ako vyzera, ake pravidla urci ... ak sa to niekomu nepaci, nie je povinny poradu citat ani do nej prispievat

a citujem z clanku:

„Tých najhorších blokujeme podľa IP adresy a na zbytočné či nevhodné príspevky máme tlačidlo „vypnúť“, na ktoré keď klikne dosť užívateľov, príspevok zmizne“. Naopak, dobré riešenie je možné oceniť kliknutím na tlačidlo „súhlasím“ a tak ho odlíšiť od jalových rád vševedov.
Darina1234
24.06.12,12:30
ja osobne nikoho z porady nepoznam, ale toto tvrdenie mi nevyvratite, ze Veronikasad, skutocne odborne poradi a zasluzi si pochvaly a podakovanie, bez debaty. A vobec preco jej nick sa v tetjo teme pretriasa.
veronikasad
24.06.12,12:49
Darinka, nerieš. Niekomu som stúpila na otlaky a pravda veľmi bolí.
pepsikova
24.06.12,13:01
...ale toto my vieme dávno!..
pepsikova
24.06.12,13:09
..veronika, netrep...aby niekto nestúpil na otlak tebe..Terezka ti nikdy neublížila, pomáhala ti s lekármi, ale tvoja vďaka zostala za dvermi..tak ak fakt máš problém, ventiluj sa inde..ale neosočuj, nemáš žiadne právo...
pepsikova
24.06.12,13:29
..a ešte poznámočka..nikto neupiera veronikesad múdrosť...jej antipatia voči Terezemarii sa začala vtedy, keď terezka pridávala odborné rady do personakistiky,a tak bodíky, ktoré by patrili Veronike-účtovníčke, dostala ona, dlhoročná, fundovaná personalis
Pikoška
24.06.12,14:19
To Indeed!
Ak by Indeed nebol zakladateľom tejto témy, povzniesla by som sa nad jeho dnešnou ss pre moju maličkosť. V založenej téme chce riešiť TABU témy. Tak ja vyriešim TABU ss. Indeed, ak si taký priamy a čestný, odhoď Tvoju škrabošku a píš mi názory verejne!
Dnes si mi napísal ss. A aj keď to zverejnenie ss ja skutočne odsudzujem, tak obsah tejto správy mojej maličkosti zverejním, aby poraďáci mali možnosť posúdiť, ako píšeš verejne, a ako súkromne. Ja sa snažím v mojich príspevkoch byť pravdivá, aj keď môj názor nemusí väčšina akceptovať, mám právo rovnako sa mýliť, mám právo byť aj kritická, poukazovať na veci, ktoré obsahovo nie sú pätolizačské a už vôbec nie na klikanie užitočných. Lebo život nie je o ťahaní motúzov popod nos. Pod také príspevky súhlas vyjadrí len človek s chrbtovou kosťou a znalý problematiky. Ja tiež hodnotím príspevky podľa obsahu a nie podľa nicku. Nick ma pokojne môže n....ť niekoľkokrát denne, ale ak obsahovo je jeho príspevok užitočný podľa môjho vkusu, nemám problém to vyjadriť.A tak to je podľa mňa objektívne. Takže Indeed, toto si mi dnes napísal:

Si namyslena P.I.Č.A ! Padnutá na hlavu.

P.S. Chudáci v mužskom prestrojení, ak im žena siahne na ich krívajúce ego, sú hrubí a hlúpi. Nech Ti padne na úžitok, Ty moralizátor všetkých.
srska
24.06.12,14:29
To Indeed!
Takže Indeed, toto si mi dnes napísal:

Si namyslena P.I.Č.A ! Padnutá na hlavu.

P.S. Chudáci v mužskom prestrojení, ak im žena siahne na ich krívajúce ego, sú hrubí a hlúpi. Nech Ti padne na úžitok, Ty moralizátor všetkých.hm, sila
pepsikova
24.06.12,14:47
...fuha!..dosť tuhá kafa...ale, Pik, nezúfaj..úprimne myslím,teba predsa toto nemôže uraziť..
Paula
24.06.12,15:04
Tak to dopadne, keď niekto nemal detskú izbu.
danushka
24.06.12,15:26
http://www.porada.sk/image.php?u=72130&dateline=1304960784

pepsikova (http://www.porada.sk/member.php?u=72130)

1 Hour Ago #14535
..a ešte poznámočka..nikto neupiera veronikesad múdrosť...jej antipatia voči Terezemarii sa začala vtedy, keď terezka pridávala odborné rady do personakistiky,a tak bodíky, ktoré by patrili Veronike-účtovníčke, dostala ona, dlhoročná, fundovaná personalis

Od rána si čítam príspevky a nestačím krútiť hlavou...
Už bol kadejaký humbuk na Porade, ale dnes je asi mimoriadne teplo a Porada sa stretla v suteréne. Človek by si myslel, že v suteréne sa človek ochladí, ale poniektorí tu riadne podkurujete a lejete olej do ohňa.

Keď vyštvávali kadejakí odkundesi z Porady odborníkov, tak sa s nimi robil poriadok.
Ale Porada dospela do stavu, že aj odborníci boli vylučovaní a dokonca sa štvú odborníci medzi sebou a nakoniec tu ostane len kaviareň, ktorá sa zmení na 10tu cenovú, kde si každý len odpľuje a dá nahubu. Laco Indeed je toho jasným dôkazom. A to som si naivne myslela, že sa polepšil a kultúra ho osvietila.

Raz darmo, keď raz niekto so slamou v topánkach príde na svet, vždy mu bude trčať z nich.

Pepsi, pri všetkej úcte, až mi mdlo prišlo z toho Tvojeho komentára.
pepsikova
24.06.12,15:58
..hm...vieš, že aj mne občas príde ťažko z toho, čoho sú schopní ľudia?..
pepsikova
24.06.12,16:00
...škoda len, že tebe býva zle na konci..málokedy si v strede..
danushka
24.06.12,16:21
http://www.porada.sk/image.php?u=72130&dateline=1304960784

pepsikova (http://www.porada.sk/member.php?u=72130) 12 Minutes Ago #14550
...škoda len, že tebe býva zle na konci..málokedy si v strede..

Nuž, po skúsenostiach životných dbám v poslednom čase na to, aby ma ľudia nečakali aj v chladničke, keď ju otvoria a popravde, táto tabutéma ma donútila zhlboka sa nadýchnuť až na piatej strane, preto som zatiaľ nakonci. Ale možno sa aj vstrede ocitnem, kým sa tu vyperlíte poniektorí, možno tu vznikne ďaľších 5 strán.

Prajem Vám pekný nedeľný večer. Buďme k sebe milší a neinkvektívni a nesúďme aspoň v nedeľu. Aj sudcovia predsa majú víkend. :)
alaya1
24.06.12,16:23
Cudujem sa, co sa tu deje. Myslim, ze tato debata je na urovni chatu na Pokeci, kde chatuju adolescenti.

Mna tu uz nic a nikto neprekvapi, po vsetkych urazkach, vyvrcholene prirovnanim k Hitlerovi, od ludi, ktori k danej teme mali tak daleko, ako ja k nuklearnej fyzike. A nikoho to netrapilo. Ani p. Richarda. Ale za moje 10 neuzitocne, vratene, bola som SS upozornena, ze mozem byt vylucena, ze som bola nahlasena. Stale si vsak myslim, ze je tu dost uzasnych a pomocichtivych ludi, zial, stranka ma aj ludi, ktorym tu ide o nieco uplne ine, ako PORADU.
len nerozumiem tomu zbieraniu bodov. Ja to ani nesledujem. To budete po ich pridani zdravsi, bohatsi, pripadne asi len stastnejsi
Petra Nová
24.06.12,16:25
Pre Veronikusad

Chodím sem podstatne menej a preto mi veľa vecí ujde. Ale zopár ráz som bola svedkom absolútne neprimeraných a hrubých reakcií na tvoj nick. A také reakcie mám možnosť čítať aj dnes. A tá argumentácia... strach a hrôza!:eek:

Veronika, poznám Tvoje pôsobenie na Porade a dávno si Ťa vážim pre mnohé veci, nielen pre odborné rady. A viem, že takto Ťa vnímajú mnohí ďalší. Preto celkom chápem to, čo si tu napísala.
Lubaba
24.06.12,16:43
a o čo vlastne ide, o rady alebo o body?.... či...??? pozerám príspevky od oboch a si myslím, že každá chce poradiť a radí dobre..teda aspoň pre mňa...
alaya1
24.06.12,17:15
danushka
24.06.12,17:35
pozerám príspevky od oboch a si myslím, že každá chce poradiť a radí dobre..teda aspoň pre mňa...
Áno, obe sú odborníčky a prínosom a osobne ma mrzí, že sa tu riešia takéto veci. Obe majú veľké srdiečka a prosím, aby sme tu neriešili veci, ktoré sa nás netýkajú.

Každý sme jedinenčný a neopakovateľný a život je kratučký, nehašterme sa pre nepodstatné veci.

Tak by som sa potešila, keby táto téma úplne zmizla a vznikla nová, kde si tieto dve úžasné dámy podajú ruku a nebudú sa vracať späť.

Jediné, čo sa opraviť nedá, je odchod človeka z tohto sveta. Dáška Durisovad a JarkaL tam odišli a už sa k nám nevrátia. Ale nedorozumenia sa vždy dajú vykomunikovať. Nie vždy máme dobrý deň a niekedy stačí len brnknúť na strunu a rozdúcha sa veľký oheň, ale ak sme tu nejaká súdržná komunita, tak hasme.

Nevypúšťajme jed a netrávme sa navzájom, buďme ľudia a majme človečinu v sebe, ktorej je stále menej. Človečina je zadarmo, nič nás nestojí.
veronikasad
24.06.12,17:45
Od rána si čítam príspevky a nestačím krútiť hlavou...
Už bol kadejaký humbuk na Porade, ale dnes je asi mimoriadne teplo a Porada sa stretla v suteréne. Človek by si myslel, že v suteréne sa človek ochladí, ale poniektorí tu riadne podkurujete a lejete olej do ohňa.

Keď vyštvávali kadejakí odkundesi z Porady odborníkov, tak sa s nimi robil poriadok.
Ale Porada dospela do stavu, že aj odborníci boli vylučovaní a dokonca sa štvú odborníci medzi sebou a nakoniec tu ostane len kaviareň, ktorá sa zmení na 10tu cenovú, kde si každý len odpľuje a dá nahubu. Laco Indeed je toho jasným dôkazom. A to som si naivne myslela, že sa polepšil a kultúra ho osvietila.

Raz darmo, keď raz niekto so slamou v topánkach príde na svet, vždy mu bude trčať z nich.

Pepsi, pri všetkej úcte, až mi mdlo prišlo z toho Tvojeho komentára.
Danuška, neviem skade si citovala Veronikin príspevok, ale pri jeho čítaní mi je naozaj do smiechu ...
Ani jeden príspevok na Poradu som nenapísala s úmyslom, že by som od niekoho čakala ocenenie vo forme bodov a ako som už dnes napísala, je skutočne najvyšší čas, aby Richard zrušil zverejňovanie zoznamov poraďákov podľa pridelených bodov. Vzhľadom na praktiky na Porade - body nemajú žiadnu vypovedaciu hodnotu.

S poslednou vetou tvojho príspevku č. 49 úplne súhlasím. Toľko zloby, ako cítiť z príspevku č. 31, som na Porade už dávno nečítala.
danushka
24.06.12,18:22
Danuška, neviem skade si citovala Veronikin príspevok, ale pri jeho čítaní mi je naozaj do smiechu ...
Ani jeden príspevok na Poradu som nenapísala s úmyslom, že by som od niekoho čakala ocenenie vo forme bodov a ako som už dnes napísala, je skutočne najvyšší čas, aby Richard zrušil zverejňovanie zoznamov poraďákov podľa pridelených bodov. Vzhľadom na praktiky na Porade - body nemajú žiadnu vypovedaciu hodnotu.

Veronika, bol to minikomentár a nedalo mi, aby som nezareagovala.
Naozaj mám v úcte Teba aj Terezku a reakcia Pepsi sa mi absolútne nepáčila, pretože som jednou z tých, ktorým si pomáhala aj mimo Porady -nezištne, odborne, ľudsky a preto mi prišlo nevhodné, aby sa niekto medzi Vás dve vkladal a vynášal akékoľvek subjektívne súdy.
Obe Vás poznám virtuálne a po telefóne. Ste ženy s veľkými srdiečkami, samé máte mnoho svojich trápení a pomáhate iným.

Takisto Danila. Je to človečina, je to múdra žena a ako si niekto dovolí skovaný v ss takto ju urážať? !!!
Aj ja som tu bola neraz označená za kadekoho, otriasla som sa, lebo to viem a nevraciam sa späť.

Preto mi dovoľte uhrať túto tému k zmieru.

A Ty sa Laco hanbi!!! Ja som si s Tebou poradila. Prežila som minulý rok s Tebou jednu noc plnú vášne a výmeny názorov. Vtedy si ešte nemohol písať ss a navážal si sa do mňa nechutne ako nový, neznámy nick. Dobre som vedela, kto si a vygooglila som z netu z rôznych portálov Tvoje príspevky pod Tvojim prvým nickom na Porade a pochopila som, že sa nechávaš vídať na rôznych fórach a perlíš tam neskutočne.
Nakopírovala som linky Tvojich chorotín do témy kde si ma dusil a písala som Ti cez odkazy, čo všetko tam vložím, kým sa neupkojíš a neprestaneš sa do mňa navážať.
Nabalila som v noci tému všetkými chorými vecami, ktoré som na neho vyňuchala a on chudák nemohol ani do odkazov mne odpísať a tak postupne mazal všetky verejné invektívy voči mne a ja som postupne mazala poprikladané linky z jeho skutočnými perlami. Zapotil sa pri mne určite, ja som sa len nevyspala, ale zážitok to bol nezabudnuteľný, však Lacko?

Tuším som vtedy jeho sekeru zakopala a poradila si s ním. Nechápem však, prečo toto Laco robí ďalej a takto zákerne, formou ss u ďaľších členov Porady. Toto chlapi nerobia! Chlap má byť chlapom a odchrbta neútočí.

Pripadá mi to ako jeden veľký cirkus. Kedysi sa na pohreb najímali plačky a niektoré kultúry si ich dodnes najímajú. Tie sa majú postarať o divadlo, cirkus, nazvime to ako chceme. Tam to dokáže jedna.

Na Porade máme čo? Pomôžte mi nájsť výraz pre tých, čo tú robia teátro dookola. Ja ich volám namotávači. Namotkajú zaujímavú témičku, prípadne sprznia a domotajú tému, ktorá vyzerá byť seriózna a ľudia sa tu mlátia, bijú, hlava-nehlava.

Veď dajme si priestor na názor a nekopme okolo seba ako splašené kone.
Indeed
25.06.12,13:49
Ja si myslím,že práve toto je za chrbtom PODRAZ, ak niekto ZVEREJNÍ súkromnú správu, ktorá bola určená

VÝLUČNE JEMU (JEJ).

Áno urobil som si názor na niektorých ľudí, ktorí prispievajú do Porady.

Väčšinou ich NERIEŠIM .

Keď však niekto prekročí určitú mieru,VTEDY sa nechám premocť pudmi, a vynadám MU.

PREPÁČTE, aj JA som len ČLOVEK.

Čo sa týka pátrania po príspevkoch od mojho predchádzajúceho nicku na všetkých portáloch ,

myslím si , že JE TO CHORÉ , hľadať mojich niekoľko stoviek prispevkov a prehrňať sa v nich a hľadať niečo

KOMPROMITUJÚCE na Mňa.

Čas pri takom hĺadaní, je stratený a dal by sa zmysluplnejšie využiť inde.

Mohol by som sa ešte viacej vyjadrovať k meritu veci ale nateraz stačilo.

P.S. ĎAKUJEM strážcom Porady, že som mohol pridať TENTO príspevok.
danushka
25.06.12,14:29
no čo narobíš Lacko, keď ten Mr. Google je tak pamätlivý...Vírusy tu trúsiš a potom sa divíš, že tá karanténa proti Tebe ide. Mal by si sa zaočkovať vakcínou CHLAPA, potom by sa Ti dostalo váhy, akej chlapovi patrí.
Martin1310
25.06.12,21:12
No mna je po vašich problemoch figu ale fakt je že vyhrabávanie vecí po forach a zverejnovanie SS mi príde odosť podlejšie ako hrubé slová,tie sú sice neslušné ale priame,vôbec nie podlé.Len môj názor,inak je mi to fuk.
marjankaj
25.06.12,21:20
Ja si myslím,že práve toto je za chrbtom PODRAZ, ak niekto ZVEREJNÍ súkromnú správu, ktorá bola určená

VÝLUČNE JEMU (JEJ).

Áno urobil som si názor na niektorých ľudí, ktorí prispievajú do Porady.

Väčšinou ich NERIEŠIM .

Keď však niekto prekročí určitú mieru,VTEDY sa nechám premocť pudmi, a vynadám MU.

PREPÁČTE, aj JA som len ČLOVEK.

Čo sa týka pátrania po príspevkoch od mojho predchádzajúceho nicku na všetkých portáloch ,

myslím si , že JE TO CHORÉ , hľadať mojich niekoľko stoviek prispevkov a prehrňať sa v nich a hľadať niečo

KOMPROMITUJÚCE na Mňa.

Čas pri takom hĺadaní, je stratený a dal by sa zmysluplnejšie využiť inde.

Mohol by som sa ešte viacej vyjadrovať k meritu veci ale nateraz stačilo.

P.S. ĎAKUJEM strážcom Porady, že som mohol pridať TENTO príspevok.
Zase si sa vyfarbil.:eek:
No aby si to nebral ako podraz, tak ti už teraz oznamujem, že ak mi pošleš zase nejakú SSku, tak ju zverejním a budem reagovať verejne. :cool:
Ale ty asi verejne odpovedať nevieš. Niečo plácneš, a ak to máš vysvetliť, tak ideš nadávať cez SSky.:confused:
Načo reaguješ v témach, ktorým nerozumieš?:eek:
kukučka
25.06.12,21:25
Džentlmen je muž, ktorý použije kliešte na cukor aj keď je sám doma. ;)

"Toho si nevážim, bol som svedkom, keď bol neúctivý k žene."
Pamätná veta od stredoškolského pána profesora na adresu veľmi slávneho futbalistu.
danushka
25.06.12,22:36
No mna je po vašich problemoch figu ale fakt je že vyhrabávanie vecí po forach a zverejnovanie SS mi príde odosť podlejšie ako hrubé slová,tie sú sice neslušné ale priame,vôbec nie podlé.Len môj názor,inak je mi to fuk.
Tak keď Ťa je figu, tak sa nestaraj. Ja veľmi dobre viem, prečo som svoj drahocenný čas venovala vyhrabávaniu. Dôvod bol jednoduchý, Laco prešiel všetky hranice slušnosti v ten deň a chcel sa hrať, chcel sa baviť, tak som mu dopriala väčšej zábavy, než spočiatku očakával.

Takže milý Lacko, môžme si tú kávičku všetci vypiť. Preložíme si jednu nôžku cez druhú, pekne cez kolienko a nepôjdeme rukami do cukorničky, ale použijeme kliešte. ;)
Dosť palíc si tu na nás povyťahoval, aby si nás nimi mlátil, len si zabudol, že raz sa po Tebe vlastné kyjaky začnú sypať.
Dáša_
26.06.12,03:50
Strašná sranda, tieto internetové fóra.

Sledujem snáď 5-6 fór a je mimoriadne zaujímavé, že na 3 z nich sa v rozmedzí 23.-24.-26. strhli väčšie, či menšie búrky. Ako keby niečo viselo vo vzduchu :) A to ani spln nebol, kedy hádok pribúda.

K téme, naozaj nechápem, keď sa niekomu fórum nepáči, má voči nemu výhrady, prečo tam chodí a trápi sa. Nepáči sa mi, nechodím tam. Je to veľmi jednoduché. Prípadne, keď je šikovný, prečo si nezaloží vlastné fórum, kde si môže si môže určovať vlastné pravidlá, pozvať tam svojich priateľov a otvárať tie témy, ktoré ho zaujímajú.
Pikoška
26.06.12,04:25
No mna je po vašich problemoch figu ale fakt je že vyhrabávanie vecí po forach a zverejnovanie SS mi príde odosť podlejšie ako hrubé slová,tie sú sice neslušné ale priame,vôbec nie podlé.Len môj názor,inak je mi to fuk.No Ty budeš jeden z takých, čo vieš o podlosti zrejme guľové. Aj domáce násilie je TABU téma spoločenská, ako drzosti v ss téma poraďácka, o ktorej sa len hovorí, ale nič nikto pre to nespraví, aby sa veci riešili. A tiež sú to prípady vo vnútri domu. Ako sú tu, na Porade, ss. Najskôr hlupák v nohaviciach žene doma vynadá podobnými oplzlosťami a ak žena nezakročí, skúša ďalej. Keď je žena ticho, a toleruje mu to, tak ju neskôr aj udrie, dobije, a keďže je každý ľahostajný vrátane nej, nakoniec ju zastrelí. Ako pani Dzivú jej gauner, lebo sa nevedela brániť. Napríklad. Ak by mi Indeed povedal také niečo do očí, tak by som tu nemala čo riešiť, pretože by sa mu hlava dvakrát otočila okolo vlastnej osi a kefír, čo občas popíjam, by mal ešte teraz na viečkach.

P.S. ss majú iný účel, ako vybúriť sa len preto, že od rozkoše nevie ktokoľvek, čo zo sebou.
srska
26.06.12,05:24
chlapcovi nehovoria nič §§ v oz o ochrane osobnosti?
Llívia
26.06.12,07:48
No, tema "starostlivost o psov" je otvorena vdaka moderatorke, ktora potrebovala nieco ako prva do temy po otvoreni napisat.
Ja som uz skoro pred 3. tyzdnami poziadala administratora o otvorenie temy "chov psov", nakolko si myslim, ze tato tema ma este urcite co ludom, ktorych to zaujima, co povedat.
Doteraz som nedostala ziadnu odpoved,preco je stale zatvorena, iba upozornenie, ze ma adminovi niekto nahlasil, co je podla mna primitivizmus najvyssieho stupna. Potichu, nenapadne bonznut.

Tak kde je objektivita tejto stranky a serioznost a nezaujatost moderatorov.


http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/552838_393234714055149_352486359_n.jpg

:D:D:D
http://www.porada.sk/t194514-p3-preco-moderator-zlikvidoval-temu-som-zavisla-na-alkohole.html

4.05.12 10:05 #26 (http://www.porada.sk/t194514-p3-preco-moderator-zlikvidoval-temu-som-zavisla-na-alkohole.html#post2069206) alaya1 (http://www.porada.sk/member.php?u=84119)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-offline.png

Petra napisala si to velmi dobre, akoby si citala moje myslienky.
Tak isto aj Danuska, ked pripojila tie body, ktore by mal moderator dodrziavat.
Vela som uvazovala o zamknutych temach Chov psov a pristupe moderatorov v tejto teme, kde sme boli napadnute inymi poradakmi, oznacovane za fanaticky,urazane a dokonca oznacene za snobky, kde si o nas poradacky posielali posmesne odkazy v profiloch, kde sa zverejnovali sukromne osobne udaje, bez suhlasu,po ziadosti o odstranenie moderatorka to nemala ani v pazi, az po upozorneni admina a cast prispevku upravila,kde som osobne ja bola v inej teme Starostlivost o psov prirovnana k Hitlerovi a moderatori to NEVIDELi. Vsetko som si uschovala a skopirovala a rozhodla som sa, ze to cele zaslem na posudenie majitelom tejto stranky, nech zhodnotia celu komunikaciu prispievatelov, pracu moderatorov tem.
Vzdy som si myslela, ze tato stranka je jedna solidna stranka, kde clovek moze slobodne vyjadrovat, na slusnej urovni, svoje nazory. Moze to byt aj burlive, ale stale slusne.
Par ludi len citalo tieto temy a mozno naozaj chcelo vediet napr.pravidla chovu cistokrvnych psov, chceli sa o tom nieco dozvediet.Mozno ich zaujimal aj pohlad chovatelov a majitelov tychto psov na iny chov. Ale nebolo im to umoznene prave poradakmi, ktori nas tam nazyvali fanatikmi a pod...Moderator, sa samozrejme priklonil na stranu tych, ktorych chcel, potom temu zamkol.

Ako cloveka, hoci mozno s vyhranenym nazorom na urcite veci, sa ma prirovnanie k Hitlerovi dotklo asi najviac,nikto za to nebol upozorneny,tema sa nezamkla, nikomu to nevadilo, nikoho to netrapilo. Ani moderatora.

Podla mna, moderator ma tu byt na to, aby temu usmernoval a svoje osobne pocity a postoje by nemal podla mna zverejnovat a ani sa priklanat k ziadnemu nazoru.

Uzamyklanie sa robi bez pravidiel, podla lubovole moderatora. Ved ked 3 ludia uzamknu temu bez tpho, aby tema bola vyriesena, , moderator ma vzdy moznost ju otvorit.

Ale co s tym, ked su to "priatelky", ktore sa dohaduju cez odkazy?

Takze to vsetko zaslem majitelom stranky pisomne, nakolko si stale myslim, ze tato stranka si ma aj nadalej udrzat status solidnej stranky, kde clovek naozaj najde dobre rady a pomoc.Nie chatovou spolocnostou, kde pravidla urcuje skupina"vyvolenych."

Tymto prispevkom som vyjadrila svoj nazor a nemusi sa zhodovat s nazorom inych prispevatelov na tomto fore.
veronikasad
26.06.12,09:25
Asi som veľmi naivná, keď očakávam od niektorého poraďáka minimálne zmazanie príspevku v tejto téme, keď mu čierne na bielom preukážem, že v ňom nie je pravdivá ani jedna veta ...
BXLmiami
26.06.12,09:46
Strašná sranda, tieto internetové fóra.

Sledujem snáď 5-6 fór a je mimoriadne zaujímavé, že na 3 z nich sa v rozmedzí 23.-24.-26. strhli väčšie, či menšie búrky. Ako keby niečo viselo vo vzduchu :) A to ani spln nebol, kedy hádok pribúda.

K téme, naozaj nechápem, keď sa niekomu fórum nepáči, má voči nemu výhrady, prečo tam chodí a trápi sa. Nepáči sa mi, nechodím tam. Je to veľmi jednoduché. Prípadne, keď je šikovný, prečo si nezaloží vlastné fórum, kde si môže si môže určovať vlastné pravidlá, pozvať tam svojich priateľov a otvárať tie témy, ktoré ho zaujímajú.
Slnovrat.
danushka
26.06.12,09:55
Slnovrat.
Och, koľké šťastie, že nebývame blízko severného póla, polovicu roka by tu sekery lietali...
srska
26.06.12,09:57
Och, koľké šťastie, že nebývame blízko severného póla, polovicu roka by tu sekery lietali...ale keby áno, nemáme kauzu dnv ani hurbanovo - bo tam žima:D
Barbara
26.06.12,09:58
až teraz som sa sem zabludila a vidím, že čo sa tu deje, dovolte, aby som zacitovala zo SUSEdov, že

NEveszekedjetek gyerekek, hisz karácsony van / nevadte sa ved sú Vianoce/

keď už tu odznelo aj moje meno , tak mimochodom medzi prestrelkou medzi Veronikou a Terezkou naozaj som sa dostala bez môjho vedomia,a bez viny .......zverejňovať to nebudem, ale mi napísala Veronika, že prečo to robím? a ja som nevedela o čo ide , tak som sa jej opýtala že o čo ide, až potom mi napísala, že čo bolo medzi nimi, a to že prečo to robím mi napísala preto, že som jej pridávala body za jej odborné rady, ona si myslela že ja s Terezkou sme dohodnuté a preto jej pridávam body.....

a mrzi ma to naozaj, že to medzi nimi sa pokazilo kvôli takej hlúposti, o bodovaní.:o:mad:

apropo už 3x vyriešené a ja som mohla prispieť! ako je to možné:rolleyes:

p.s. Terezka, Veronika udobrite sa, veď ste dospelí ľudia, prosím:)
Petra Nová
26.06.12,11:56
Asi som veľmi naivná, keď očakávam od niektorého poraďáka minimálne zmazanie príspevku v tejto téme, keď mu čierne na bielom preukážem, že v ňom nie je pravdivá ani jedna veta ...
Veronika, určite urobíš, ako sama uznáš za vhodné. Ale zo skúsenosti tu, na Porade, viem, že niekedy je účelnejšie nechať veci tak, ako sú. Aj vo mne rezonuje spomienka na čas, keď jedna poradáčka mi v SS opakovane písala, že má obavy z toho, že zruším jej priateľstvo. Až som to urobila. V tichosti, bez publicity. A keď aj občas ešte neodolá pokušeniu, aby moje príspevky komentovala, je pokoj a každá si žijeme vlastným poraďáckym životom. Toto je jedna z možností.

A ešte jednu poznámku. Ani na súde nezvíťazí vždy sila dôkazov a argumentov.;)
Tweety
26.06.12,12:00
No keď máme súdy také, ako máme, potom sa nečudujme
marjankaj
26.06.12,17:59
No mna je po vašich problemoch figu ale fakt je že vyhrabávanie vecí po forach a zverejnovanie SS mi príde odosť podlejšie ako hrubé slová,tie sú sice neslušné ale priame,vôbec nie podlé.Len môj názor,inak je mi to fuk.

A keby tebe niekto poslal SSku ako Zolimu Kovácsovi. Vraj si ho nájde, lebo vie kde býva a pekne si ho podá. Tiež by si ochraňoval jeho identitu?:eek:
Možno si niekto spomenie aký nick to bol.
Llívia
26.06.12,18:07
Žeby Laco-monter? Potom tu niekto z adminov (?) zverejnil aj jeho ďalších 50 (60? a monžo viac?) nickov. Ako ste došli na to, že títo dvaja sú tá istá osoba?
sito
26.06.12,18:18
Človečina je zadarmo, nič nás nestojí.

Nie, nie, nie "nič nás nestojí", len preto, že sa nedá kúpiť a isto nie je zadarmo.
danushka
26.06.12,18:27
Nie, nie, nie "nič nás nestojí", len preto, že sa nedá kúpiť a isto nie je zadarmo.
Marcel, ja mám popravde problém rozumieť Tvojim vetám. Vieš, som sedliackeho pôvodu a mne treba polopate podať pointu. ;)
pepsikova
26.06.12,19:48
..mimotemy...ale fakt celkommimotemy...sa tu len tak túlam, motám, nudím sa a tak idem mojej kamke napísať, že som ju dávno nevidela a čo nevidím?..komu nezáleží na bodíkoch, komuže je to luft...a komu?.. čo komu!!..

toto som našla u mojej kamky v profile:

veronikasad - Dnes 15:56 - permalink
Dáška, mám čierny bod, ktorý sa zobrazuje, keď "užitočné" niekomu zoberieš.

veronikasad - Dnes 14:19 - permalink
Dáška, možno si klikla omylom na užitočné 2-krát a bod si zrušila. Mne sa zobrazuje čierne (ako odobratý bod). V pohode - nie som zberatelom "užitočné" na Porade.


...ja naozaj, čestné slovo, neviem, kde sú moje body, kde sa zobrazujú, kde by som ich našla,ale kamarátke do profilu by som takú hokovatinu nenapísala!...a popritom "V pohode - nie som zberatelom "užitočné" na Porade. http://gfxlovers.com/smilies/imgs2/relax-a/relax-a043.gif
Martin1310
26.06.12,20:34
Fúha,ako ste sa do mna pustili kôli trom riadkom kde som mimochodom nikoho nijako nehanil,len som chcel aby ste pochopili že povedať niekomu to čo povedal Indeed nech už akou kolvek formou je neslušné a také a hentaké ale určite nie podlé je to pravý opak podlosti je to priame,to je všetko,nikoho nenapádam ani sa nezastávam tak fakt nechápem kde ste sa dostali k téme týraních žien a ochrane osobnosti v súvislosti s tým čo som napísal.Je fakt zaujímavé sledovať ako sa počas dna z môjho jednoduchého upozornenia na význam slova,stane niečo úplne iné.Práve preto som napísal že ma po tom figu lebo som myslel že každý pochopí že mi nejde reálne o konkrétny problém čo tu riešiťe ale len o použitie toho slova v špatnej súvislosti.No ked sa niekto chce silou mocou hadať tak to samozrejme pochopí po svojom.
Už teraz som zvedavý na čo premeníte tento môj príspevok do zajtra večera ale odpovedať už nebudem,čo som chcel som povedal.
veronikasad
26.06.12,21:47
..mimotemy...ale fakt celkommimotemy...sa tu len tak túlam, motám, nudím sa a tak idem mojej kamke napísať, že som ju dávno nevidela a čo nevidím?..komu nezáleží na bodíkoch, komuže je to luft...a komu?.. čo komu!!..

toto som našla u mojej kamky v profile:

veronikasad - Dnes 15:56 - permalink
Dáška, mám čierny bod, ktorý sa zobrazuje, keď "užitočné" niekomu zoberieš.

veronikasad - Dnes 14:19 - permalink
Dáška, možno si klikla omylom na užitočné 2-krát a bod si zrušila. Mne sa zobrazuje čierne (ako odobratý bod). V pohode - nie som zberatelom "užitočné" na Porade.


...ja naozaj, čestné slovo, neviem, kde sú moje body, kde sa zobrazujú, kde by som ich našla,ale kamarátke do profilu by som takú hokovatinu nenapísala!...a popritom "V pohode - nie som zberatelom "užitočné" na Porade. http://gfxlovers.com/smilies/imgs2/relax-a/relax-a043.gif
Veronika, to je naozaj choré, čo tu vyťahuješ z profilov. To čo si citovala, je odpoveď na Dáškinu truch) otázku :

truch (http://www.porada.sk/member.php?u=143408) - Včera 15:42 - permalink (http://www.porada.sk/member.php?u=36647#vmessage247704) Pozrieť konverzáciu (http://www.porada.sk/converse.php?u=143408&u2=36647) Nahlásiť (http://www.porada.sk/visitormessage.php?do=report&vmid=247704)
Keď som išla kliknúť bolo tam -1, po mojom kliknutí 0:) Asi to bude označením najlepšia odpoveď plus užitočné, potom bol výsledok 0, pozri si v nastaveniach, som zvedavá, či máš odo mňa bod?

A predtým bola ešte ďalšia

Ahoj Veronika, dala som ti bod za odpoveď a je tam nula a nad ňou moje meno, tak toto už ozaj nechápemhttp://www.porada.sk/images/smilies/frown.gif
Chobot
26.06.12,23:07
Myslím, že si už každý povedal, čo chcel. Mňa neazujíma, kto začal, vinní sú všetci, ktorí prispeli do hádky. Prečo má každý potrebu reagovať na každý príspevok a mať posledné slovo? Nemám chuť ani čas čítať a hodnotiť každý príspevok, či je v súlade s etiketou alebo nie, jednoducho uzatvorím tému. Myslím, že už stačilo. Venujte sa užitočnejším veciam.
truch
27.06.12,06:17
Pepsi, tento raz Veronike krivdíš, to ja som to spackala:(, alebo zuzibe, keď označila najlepšiu odpoveď a dala ešte aj užitočné. Tá odpoveď si zaslúžila bod.