taksun
11.06.12,09:21
Dobry den,
V utorok 5.juna 2012 do mojej Toyoty Avensis T22 (r.v.1999) nabural kamion a odhodil ma do muru (konstrukcie mosta). Vodic kamionu podpisal ze si je vedomy zavinenia nehody.
Nehodu vysetrovala policia ako skodovu udalost, vraj preto, lebo skoda nepresiahla 4000€ (alebo si nechcu kazit statistiky).
Firma ktora vlastni kamion ma PZP aj havarijnu v Allianzi. Technik Allianzu bol pozriet moje auto a prisiel mi mail s nasledovnym:

Dobrý deň, na základe zisteného rozsahu poškodenia vozidla ZA***EJ obhliadkou opravu nepovoľujem, riešime postupom totálnej škody.
Ing. Jozef Z*******
technik
Skupina Stred SK
Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.
Republiky 1050/14
010 01 Žilina

Fotky auta Vam viem poslat.
Viete mi prosim niekto poradit? Ako mam postupovat v komunikacii s Allianzom?
Dakujem vopred za odpovede.

Daniel
mattto
11.06.12,07:32
starší článok, ale polopatisticky vysvetlené http://hnonline.sk/c1-24327460

poisťovňa to dala ako "totálku", tu nie je moc čo radiť
zuzik278
13.06.12,17:39
totalka
buchač
13.06.12,18:03
Dobry den,
V utorok 5.juna 2012 do mojej Toyoty Avensis T22 (r.v.1999) nabural kamion a odhodil ma do muru (konstrukcie mosta). Vodic kamionu podpisal ze si je vedomy zavinenia nehody.
Nehodu vysetrovala policia ako skodovu udalost, vraj preto, lebo skoda nepresiahla 4000€ (alebo si nechcu kazit statistiky).
Firma ktora vlastni kamion ma PZP aj havarijnu v Allianzi. Technik Allianzu bol pozriet moje auto a prisiel mi mail s nasledovnym:

Dobrý deň, na základe zisteného rozsahu poškodenia vozidla ZA***EJ obhliadkou opravu nepovoľujem, riešime postupom totálnej škody.
Ing. Jozef Z*******
technik
Skupina Stred SK
Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.
Republiky 1050/14
010 01 Žilina

Fotky auta Vam viem poslat.
Viete mi prosim niekto poradit? Ako mam postupovat v komunikacii s Allianzom?
Dakujem vopred za odpovede.

Daniel
...ako ???

NIJAKO ......

Podobne som dopadol aj ja ....
- havária nie mojou vinou
- obhliadka vozidla pracovníkom poisťovne vinníka
- konštatovanie totálky
- následne som len na šek čakal ...

...výška sumy bola vyššia ako som očakával ......
...aj som chvíľku dumal, že si svojpomocne opravím ( známy ) auto - aj to sa dá ...poisťovňa vtedy aj tak preplatí len to svoje podľa tabuliek ....
...na nete sa pohybovali ceny môjho cca 300 - 500 €...
...pôvodne som chcel kúpiť taký istý voz a z dvoch dať dokopy jeden ...no pre zložitosť celého som sa na to oné ...
...poriešil som kúpou inej mašinky a mám teraz pokoj ....

Proste už vek vozidla napovedá , že oprava by bola proste nerentabilná ...teda pre poisťovňu ..
preboha
14.06.12,13:47
poisťovňa nie je oprávnená opravu povoliť resp. zakázať. Takisto je zbytočné upozorňnovať klienta, že dodrží zákon, a bude postupovať v súlade s príslušnými ustanoveniami Obč. zákonníka ( o náhrade škody). Poisťovňa nejakým spôsobom ustáli sumu, a zaplatí ju. Môže to byť suma v súlade s OZ, alebo nie. Ako bežný človek máte iba dve možnosti: 1: akceptovať ponúkanú sumu
2. Požiadať o vyčíslenie výšky majetkovej ujmy nezávislú osobu (znalec), ktorá stanoví výšku majetkovej ujmy v súlade so zákonom. Odmena znalca je pre Vás vedľajší náklad, ktorý Vám poisťovňa na požiadanie preplatí. Z posudku zároveň zistíte, či Vás odškodnili korektne, alebo na Vás niečo ušetrili. Ak ušetrili, treba pýtať doplatok. Výpočet poisťovne nemá žiadnu právnu hodnotu.
preboha
14.06.12,13:52
článok je pre korektné informovanie nepoužiteľný, už len preto, že informácie k článku dávali zamestnanci poisťovne, a ich príjemcom bol novinár. Ale ak to niekomu stačí.....
alaya1
14.06.12,13:56
Moj manzel mal tiez havarku, ktoru nesposobil on. Auto tiez na totalku, no co je horsie, marodil rok a pol, alianz mu priznala len 10% z bodov, co vyhodnotil lekar. Ked sme sa odvolali, napisali manzelovi svojvolne uplne inu diagnozu, ovela lahsiu, kde je menej bodov.

je to smutne, kym platime,v pohode.
zuzik278
15.06.12,16:21
presne tak, kym platime je vsetko ok,ked nastane takato situacia je to bieda
bubkoch
15.06.12,16:35
clanok je nepouzitelny aj preto ze sa tyka havarijneho poistenia, a nie PZP
mattto
15.06.12,16:57
bubkoch zase ty? :))) článok je mega-super použiteľný, lebo zadávateľovi išlo o vysvetlenie totálnej škody
bubkoch
15.06.12,17:10
matto: pokial dobre citam, zadavatel sa NIKDE nepytal co je to totalna skoda, pytal sa na to co ma robit, ako ma postupovat ... a tento clanok je pre neho uplne nepouzitelny
mattto
15.06.12,18:02
zadávateľ dostal list od poisťovne, kde mu napísali, že "opravu nepovoľujem, riešime postupom totálnej škody" a zadávateľ sa pýta: ako má postupovať a komunikovať s poisťovňou. Preto článok o totálke je veľmi použiteľný
bubkoch
15.06.12,18:33
matto: prestan sa strapnovat ... ak nevies aky je postup pri likvidacii HP a PZP tak sa nevyjadruj ... aj pri totalke je odlisny ... ten clanok ho akurat popletie lebo je tam vela veci ktore pri PZP neplatia
mattto
15.06.12,19:00
bubkoch, na strápňovanie si tu expert ty :)) X krát som ti dokázal tvoju neznalosť, neodbornosť, miestami aj hlúposť. Odvtedy na mňa útočíš :)) odkazom na ten článok som nič nepokazil a nedomýšlaj si miesto zadávateľa, čo je pre neho užitočné a čo nie
bubkoch
15.06.12,19:27
kde v prvom komentari vidis utok na teba ? pisem len ze ten clanok je pre zadavatela irelevantny, lebo sa tyka HP ... a je v nom kopec veci o totalnej skode, ktore pri likvidacii PZP NEPLATIA ... to je fakt a tvoje nezmysly na tom nic nezmenia ... nevyjam
preboha
27.06.12,18:36
ďalší ideálny klient poisťovne - škrípe zubami, ale nechce sa mu aktívne sa brániť