Diky Brona
11.06.12,12:10
Ziadat nasledujuce dokazovania od firmy registrovanej a podnikajucej na Slovensku, len na zaklade toho, ze spolocnik ma trvaly pobyt v Rakusku?
Ide o to, ze spolocnik firmy je prihlaseny na trvaly pobyt v Rakusku, no firmu ma na Slovensku, kde aj podnika. Firma ma v majetku osobny automobil, ktory je prevazne vyuzivany na podnikanie, riadne registrovany na danovom urade na Slovensku k plateniu cestnej dane. Kniha jazd vedena nie je, nakolko sa uplatnuje pausalna dan.
Rakusky danovy urad vsak v snahe ziskania prostriedkov do statnej kasy od cudzincov zijucich na trvalom pobyte ziada prehlasenie automobilov na rakuske znacky a na platenie cestnej dane v Rakusku.
Kedze sa domnievam, ze pokial firma plati cestnu dan uz na Slovensku a nema dochadzat k dvojitemu zdanovaniu, tak danovy urad v AT nemoze od firmy ziadat platit cestnu dan v Rakusku. Ako moznu klucku chce prinutit platit cestnu dan nie od firmy, ale od uzivatela osobneho automobilu (teda spolocnika), ako sukromnej osoby platit cestnu dan, ktora je inak bezne sucastou poistky v Rakusku. Kedze firemne auto sluziace na podnikanie v SR nemozno prehlasit na rakuske znacky, neuhradza sa ani poistka v Rakusku, ale na Slovensku a teda cestna dan, ktora je bezne sucastou Rakuskej poistky, nie je v AT platena, iba na SLovensku.

Ma pravo danovy urad v Rakusku teraz od spolocnika ziadat tieto nalezitosti:
1) Udaj, kolko hodin denne pracuje vo firme. Podla mna pocet hodin stravenych pracou nesuvisi s pouzivanim automobilu, o ktory DU vlastne ide. Zda sa mi to irelevantne
2) udaje o socialnom poisteni. Opat, spolocnik ma soc. poistenie na Slovensku, kedze tam podnika. Ma pravo toto ziadat danovy urad v AT?
3) Potvrdenie od DU v SR, ze za auto je platena cestna dan. (je moznost to potvrdenie od DU v SR si vyziadat?)
Je nutne samostane dokazovanie tychto skutkov, alebo moze spolocnik odkazat DU v AT priamo na DU v SR, nech si to riesia medzi sebou?
Dakujem za rady
srska
11.06.12,10:22
fs sr spolupracuje s ostatnými fs eú:

"V oblasti medzinárodnej výmeny daňových informácií bolo v roku 2011 celkovo vybavovaných
5 028 žiadostí. Z uvedeného počtu sa 471 prípadov týkalo výmeny informácií v oblasti priamych daní na základe zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia a smernice Rady č. 77/799/EEC o vzájomnej pomoci príslušných orgánov členských štátov v oblasti priamych daní a dane z poistnej prémie. ...." zdroj: výročná správa drsr 2011

informuj sa v bb o možnostiach ako postupovať
Diky Brona
11.06.12,10:24
srska dakujem. Co je bb?
heja3
11.06.12,10:28
Banská Bystrica
Diky Brona
11.06.12,11:12