KnR_Luky
11.06.12,12:15
Mam kontakt na jedneho chlapika, ktory mi vybavuje nieco podobne "dovoz tabletov z Ciny" poradite mi, ci sa to plati.

Ak nie, mohli by ste mi prosim Vas poradit, co sa tak oplatí robit, aby som si nieco zarobil na studium ? ;)
mattto
11.06.12,10:18
nehnevaj sa, ale s takýmto myslením do toho určite nechoď. Ako my máme vedieť, či sa to oplatí? vieme za koľko to budeš nakupovať, tvoje ostatné náklady, poznáme tvoju konkurenciu a schopnosti to na Slovensku predať, poznáme kvalitu výrobku atď.?

na štúdium sa zarába najčastejšie na brigádach, resp. skrátené úväzky v obore, ktorý študuješ, ak je taká možnosť...
KnR_Luky
11.06.12,10:28
no viem :D ze som sa nevyjadril presne ;) no cize, jedna sa o tablety Samsung P7300. Chcel by som predavat najprv cez internet, medzi ludi. Potrebujem k tomu nejake doklady, ze je to dovezene z ciny ? potrebujem ist na colnicu ?

no na brigadach, neviem ci v dnesnej dobe, sa da zarobit na brigade.
arizona
11.06.12,10:43
Samozrejme ze potrebujes doklady o nadobudnuti tovaru.
daj si do vyhladavaca "dovoz z Ciny", je tu vela rad
Milena Mrvová
17.06.12,16:45
Neviem čo študuješ, alebo chceš študovať, ale najprv si treba okolo toho naštudovať zákonodarstvo a predpisy, na stránke napr. colného úradu sú vymenované tie najdôležitejšie pri dovoze. A keďže asi neoplývaš peniazmi (potrebuješ si zarobiť na štúdium), tak asi zatiaľ zabudni, nikto nedá študentovi bez skúseností a praxe tovar na faktúru s dlhou splatnosťou, lepšie povedané tovar dostaneš iba keď budeš platiť už pri nakládke.
buchač
17.06.12,17:04
Mam kontakt na jedneho chlapika, ktory mi vybavuje nieco podobne "dovoz tabletov z Ciny" poradite mi, ci sa to plati.

Ak nie, mohli by ste mi prosim Vas poradit, co sa tak oplatí robit, aby som si nieco zarobil na studium ? ;)


nehnevaj sa, ale s takýmto myslením do toho určite nechoď. Ako my máme vedieť, či sa to oplatí? vieme za koľko to budeš nakupovať, tvoje ostatné náklady, poznáme tvoju konkurenciu a schopnosti to na Slovensku predať, poznáme kvalitu výrobku atď.?




no viem :D ze som sa nevyjadril presne ;) no cize, jedna sa o tablety Samsung P7300. Chcel by som predavat najprv cez internet, medzi ludi. Potrebujem k tomu nejake doklady, ze je to dovezene z ciny ? potrebujem ist na colnicu ?

no na brigadach, neviem ci v dnesnej dobe, sa da zarobit na brigade.

...keď už ....tak najprv dodaj nejakým svojim priateľom , známym .....vyhneš sa eventuálnym problémom ...

Henten tablet sa predáva cca 400 € ( zaokruhľujem )...samozrejme s papiermi a aj zárukou...
Tá záruka je dôležitá ...už vidím ,že sa nejaká mašinka pokazí a Ty budeš so šikomookími sa naťahovať .....
...aj ten známy zadarmo nebude robiť...lebo mám taký ciťák , že ide o nejaký ten " dovoz " pár kusov mesačne...
Nákladyo ničom ...zisk bohovský ...

...a ozaj ....len pre zaujímavosť ....za nejaký taký šunt by som nedal viac ako stovečku ( lebo tak idú ceny fejkov )...aj to by som ešte dumal ...
misoft
17.06.12,17:17
Tzv. cash!