Papucz
11.06.12,12:50
Potrebovala by som poradiť ohľadom daňového nákladu - telefónnych poplatkov. Ide o slovenskú s. r. o., kde konateľ - má ako fyzická osoba paušál v českom O2 a využíva ho na podnikanie na území ČR. Dá sa to nejakým spôsobom dať do nákladov v slovenskej s. r. o., keďže české O2 nechce poskytovať paušál pre slovenskú s. r. o., tým pádom ani prepísať užívateľa z fyzickej osoby na s. r. o. ? Presným výpisom hovorov - ako doklad o využívaní na podnikateľské účely,... (to mi jediné napadlo). Máte s tým niekto skúsenosti? ďakujem za cenné rady.
Tweety
11.06.12,11:22
Potrebovala by som poradiť ohľadom daňového nákladu - telefónnych poplatkov. Ide o slovenskú s. r. o., kde konateľ - má ako fyzická osoba paušál v českom O2 a využíva ho na podnikanie na území ČR. Dá sa to nejakým spôsobom dať do nákladov v slovenskej s. r. o., keďže české O2 nechce poskytovať paušál pre slovenskú s. r. o., tým pádom ani prepísať užívateľa z fyzickej osoby na s. r. o. ? Presným výpisom hovorov - ako doklad o využívaní na podnikateľské účely,... (to mi jediné napadlo). Máte s tým niekto skúsenosti? ďakujem za cenné rady.
Ak nemá doklad na spoločnosť, nemôže o nákladoch účtovať.
KEJKA
11.06.12,12:08
Potrebovala by som poradiť ohľadom daňového nákladu - telefónnych poplatkov. Ide o slovenskú s. r. o., kde konateľ - má ako fyzická osoba paušál v českom O2 a využíva ho na podnikanie na území ČR. Dá sa to nejakým spôsobom dať do nákladov v slovenskej s. r. o., keďže české O2 nechce poskytovať paušál pre slovenskú s. r. o., tým pádom ani prepísať užívateľa z fyzickej osoby na s. r. o. ? Presným výpisom hovorov - ako doklad o využívaní na podnikateľské účely,... (to mi jediné napadlo). Máte s tým niekto skúsenosti? ďakujem za cenné rady.
riešila by som to v cestovnom príkaze. Zam-eľ stanovuje podmienky pracovnej cesty, kde o.i. môže stanoviť použitie služieb českého operátora z dôvodu úspory nákladov /roaming?/. Výpis hovorov je podľa mňa dostatočne preukazný - zúčtujú sa nevyhnutné vedľ.výdavky v súvislosti s plnením úlohy v ČR.
Papucz
14.06.12,05:50
ďakujem vam za odpovede
Socci
22.10.12,20:46
Poraďáci, a čo tak dať do daňových nákladov poplatok Orangu za prijaté roamingové hovory mimo SR, ak konateľ-zamestnanec bol na dovolenke mimo SR? dá sa argumentovať tým, že jeho číslo je uvedené na webstránke a teda aj počas dovolenky prijímal pracovné hovory od zákazníkov? môže to byť? môže sa z toho odpočítať aj DPH?
KEJKA
22.10.12,22:23
a kto vie, že bol na dovolenke?
všeličo sa dá a aj nedá, závisí od schopnosti obhájiť svoju pravdu.
Socci
24.10.12,22:32
Na faktúre od Orangu sa píše že prijaté roamingové hovory zo zóny 1 - xx eur + plus čerpal v tom čase dovolenku z práce....