ISIIS
11.06.12,15:00
Dobrý deň,
nemám založený podnikateľský účet ale len normálny. Na tento účet mi posielajú firmy peniaze z mojej podnikateľskej činnosti. Tieto peniaze budem zdaňovať.

Ale stala sa taká vec, že mi otec poslal nejaké peniaze... proste len tak.
Som povinný za to zaplatiť nejakú darovaciu daň alebo podobne? Musím to uviesť do príjmov? :confused: Proste neviem, či by s tým náhodou nebol problém, keď budem robiť daňové priznanie.
A prosím nesmejte sa, len sa snažím byť opatrný a robiť všetko poriadne. :)

Ďakujem!
Tweety
11.06.12,13:02
Dobrý deň,
nemám založený podnikateľský účet ale len normálny. Na tento účet mi posielajú firmy peniaze z mojej podnikateľskej činnosti. Tieto peniaze budem zdaňovať.

Ale stala sa taká vec, že mi otec poslal nejaké peniaze... proste len tak.
Som povinný za to zaplatiť nejakú darovaciu daň alebo podobne? Musím to uviesť do príjmov? :confused: Proste neviem, či by s tým náhodou nebol problém, keď budem robiť daňové priznanie.
A prosím nesmejte sa, len sa snažím byť opatrný a robiť všetko poriadne. :)

Ďakujem!
AK to poslal Tebe ako FO nepodnikateľovi, tak sú len a len tvoje a nič nezdaňuješ.
Zita5
11.06.12,13:05
Dobrý deň,
nemám založený podnikateľský účet ale len normálny. Na tento účet mi posielajú firmy peniaze z mojej podnikateľskej činnosti. Tieto peniaze budem zdaňovať.

Ale stala sa taká vec, že mi otec poslal nejaké peniaze... proste len tak.
Som povinný za to zaplatiť nejakú darovaciu daň alebo podobne? Musím to uviesť do príjmov? :confused: Proste neviem, či by s tým náhodou nebol problém, keď budem robiť daňové priznanie.
A prosím nesmejte sa, len sa snažím byť opatrný a robiť všetko poriadne. :)

Ďakujem!

Radšej Vám ich mal vyplatiť v hotovosti , ak sa na účte účtujú len príjmy z podnikania .
ISIIS
11.06.12,13:07
Ďakujem veľmi pekne!
Ivana Š
11.06.12,13:13
Radšej Vám ich mal vyplatiť v hotovosti , ak sa na účte účtujú len príjmy z podnikania .

Zitka, ja som už mala u klienta vo výpise z podnikateľského účtu aj stávku aj výhru z Tiposu :eek:
Zita5
11.06.12,16:50
ISSIS ja nie som zbierač bodov , mne neužitočné nevadí .
Ja som odpovedala len v skratke a v dobrom .....ale teraz to napíšem obšírnejšie......neviem aká výška je tej sumy, ktorá je pripísaná na Váš účet od otca "len tak" , ale môže byť spochybnená zo strany daňovej kontroly.Zbytočne ma budete odmeňovať neužitočnými bodmi .Môže sa stať kľudne aj to ...a to mi nemôžu poraďáci vyvrátiť.Nebudem to už rozoberať do hĺbky podstaty účtovania a prijímania takýchto platieb na bežné či podnikateľské účty, ktoré sú používané v súvislosti s podnikaním a sú aj oznámené na Daňový úrad.

Teraz mi môžete kľudne prihodiť ešte jeden neužitočný .
Ekonomka-SR
11.06.12,18:27
určite to nebudeš zdaňovať.........daň z darovania už nie je
Indeed
12.06.12,13:02
NECHÁPEM, PREČO bola táto téma UZATVORENÁ, KOMU vadila táto diskusia.