Motor123
11.06.12,15:33
Dobry den,

chcem sa spytat ako je mozne, ze niektore velkoobchody maju drahsie nakupne ceny tovarov ako bezne maloobchodne eshopy? Nerozumiem potom ako je mozne tvorit zisk v takychto pripadoch...Chcel som odoberat tovar od velkoobchodnikov ale s uzasom som zistil ze bezne eshopy na internete ho ponukaju lacnejsie. Jedna sa o rozne druhy tovarov.

Diky za dotazy,

Motor123
mattto
11.06.12,13:33
všetko je o nákladoch a maržiach
Motor123
11.06.12,13:46
slabe vysvetlenie, ked kupim nieco z velkoskladu za 20€ a vidim ze na viacerych eshopoch to predavaju po 15€ tak ako je toto mozne? Tak s akou marzou mozem ja ratat :) ked v cenach im nemozem konkurovat a kvazi je to pod cenu velkoskladu??
Indeed
11.06.12,13:54
Netrapil by som sa s tým, že cez e-shopy je tovar lacnejší,

stale tu zostane veľká skupina zákazníkov , čo bude kupovať v "kamenných" obchodoch aj 30 rokov
potom ako dočítaš tento príspevok

Skor by som riešil marketing "kamenného" obchodu aby bol umiestnený na mieste,kde sa takíto konzervatívne
zmýšľajuci zákazníci najviac vyskytujú, a aby mal tento obchod čím menej konkurencie.
Motor123
11.06.12,14:04
vsetko co som pisal sa tyka vyslovene internetoveho predaja. Pokial by sa jednalo o kamenny obchod tak by strategia mozno fungovala.
mercdok
11.06.12,14:45
Ved daj aj nejaky priklad :).
mattto
11.06.12,15:48
slabe vysvetlenie, ked kupim nieco z velkoskladu za 20€ a vidim ze na viacerych eshopoch to predavaju po 15€ tak ako je toto mozne? Tak s akou marzou mozem ja ratat :) ked v cenach im nemozem konkurovat a kvazi je to pod cenu velkoskladu??

potrebuješ vysvetliť základy nákladov a marží? veľkosklad kúpi za 10 EUR, keďže má náklady na sklady, logistiku, personál + marža, predáva za 20 EUR. Eshop kúpi za 10 EUR, nekupuje na sklad, nemá zamestnancov, predáva za 15 EUR aj s maržou
Motor123
11.06.12,16:16
to by bolo dost jednoduche, velkosklad kupi za 10 lebo kupi vo velkom, ma sklad atd. Eshop kupi jeden pripadne nema ziadne skladove zasoby nemoze kupit za 10 kupi za 20 takze nemoze predat lacnejsie ako velkosklad. Ved od toho je velkosklad velkoskladom ze kupuje vo velkom a tym padom by mal mat nizsie ceny ako eshop ktory nema zasoby alebo predava dropshippom nie?
mattto
11.06.12,16:53
to by bolo dost jednoduche, velkosklad kupi za 10 lebo kupi vo velkom, ma sklad atd. Eshop kupi jeden pripadne nema ziadne skladove zasoby nemoze kupit za 10 kupi za 20 takze nemoze predat lacnejsie ako velkosklad. Ved od toho je velkosklad velkoskladom ze kupuje vo velkom a tym padom by mal mat nizsie ceny ako eshop ktory nema zasoby alebo predava dropshippom nie?

business nie je taký jednoduchý, neplatí to všade a pri všetkom. Nevidím problém v konkurečnom prostredí a že niektoré eshopy sú lacnejšie ako veľkosklady.

nezabudni na DPH, väčšina eshopov nie sú platcami a veľkosklady áno
knight
11.06.12,21:17
to by bolo dost jednoduche, velkosklad kupi za 10 lebo kupi vo velkom, ma sklad atd. Eshop kupi jeden pripadne nema ziadne skladove zasoby nemoze kupit za 10 kupi za 20 takze nemoze predat lacnejsie ako velkosklad. Ved od toho je velkosklad velkoskladom ze kupuje vo velkom a tym padom by mal mat nizsie ceny ako eshop ktory nema zasoby alebo predava dropshippom nie?
Skôr si natrafil na nesprávny veľkosklad, tiež som sa stretol že VO ceny boli vyššie ako MO ceny niektorých e-shopov. Skús teda osloviť ten e-shop, čo to má lacnejšie, či ti to nebudú predávať veľkoobchodne. Záleží ale aj od druhu tovaru, napr. taká elektronika sa predáva v niekedy s 0,5 - 1 % maržou..
hornak.ebsr
12.06.12,05:56
Napr. u IT je to bežná prax, že maloobchodný predajcovia majú lepšie ceny ako veľkosklady. Ale ! V tejto oblasti robia veľkosklady systémom, kto berie viac ma lepšiu cenu. Ale marže samozrejme minimálne.
miro2111
12.06.12,16:31
Tiež by som to rád vedel. Ako je možné že napr. mobilný telefon stojí vo velkosklade 350 € aj s DPH ( velkoobchodná cena ) a minimálne 3-4 eshopy ho predávaju za 320 € aj s DPH. Tomu nerozumiem.. Vari ich kradnú?????? Alebo odrbávaju ????