bubkoch
11.06.12,15:57
pivko
11.06.12,14:04
Čo plačeš pre 5 EUR??? 15 je aj tak málo , mala by stáť, aby učitelkam zdvihli platy min. 100. Ja platím za školku 350.
bubkoch
11.06.12,15:05
Čo plačeš pre 5 EUR??? 15 je aj tak málo , mala by stáť, aby učitelkam zdvihli platy min. 100. Ja platím za školku 350.

hej, o 5€, a deti do 3r o 40€ na 50€ ...
otazka je co za to dostaneme ? na co tie poplatky idu ? navyse k tomu sa plati dalsi skolke prispevok zrps cca 8€, musis priniest toaletny, vreckovky, postelne pradlo, niekde aj vsetky pomocky na rozne cinnosti (papiere, noznice, lepidlo a pod.) ... a preco by z toho poplatku som mal platit plat ucitelky ?
to kolko platis ty mi je ukradnute, keby stat nebral zamestnancom 50% platu tak by som bol celkom ochotny platit za skolku taky poplatok aby mali ucitelky slusnu mzdu ...ale kedze platim 50% dane (bez DPH, spotrebnych dani) plus mestu dan z nehnutelnosti, ocakavam od statu a mesta nejaku sluzbu

otazka ale je, preco to ten komunista Rasi robi ? keby s tym prisla pravica, ktora by povedala ze znizime vam dane a na oplatku budete viac platit za to co vyuzivate, to by som plne chapal ... ale sudruhovia zo smeru spolu so zvysovanim poplatkov este viac zvysuju aj dane ...
wagner
11.06.12,15:19
hej, o 5€, a deti do 3r o 40€ na 50€ ...
otazka je co za to dostaneme ? na co tie poplatky idu ? navyse k tomu sa plati dalsi skolke prispevok zrps cca 8€, musis priniest toaletny, vreckovky, postelne pradlo, niekde aj vsetky pomocky na rozne cinnosti (papiere, noznice, lepidlo a pod.) ... a preco by z toho poplatku som mal platit plat ucitelky ?
to kolko platis ty mi je ukradnute, keby stat nebral zamestnancom 50% platu tak by som bol celkom ochotny platit za skolku taky poplatok aby mali ucitelky slusnu mzdu ...ale kedze platim 50% dane (bez DPH, spotrebnych dani) plus mestu dan z nehnutelnosti, ocakavam od statu a mesta nejaku sluzbu

otazka ale je, preco to ten komunista Rasi robi ? keby s tym prisla pravica, ktora by povedala ze znizime vam dane a na oplatku budete viac platit za to co vyuzivate, to by som plne chapal ... ale sudruhovia zo smeru spolu so zvysovanim poplatkov este viac zvysuju aj dane ...

Sa nerozčuluj. Služby sú všade drahé. Keď štát nedá viac, tak samospráva nemá z čoho financovať. Lebo hádam vieš, že štát posiela peniaze samospráve a tá ich poukáže predškolskému zariadeniu. Keďže išli hore energie- voda, plyn, elektrina, tak zvýšené náklady musí niekto zaplatiť. To u nás sa platí viac a nie v meste. Buď rád, že to nie je ešte viac.
bubkoch
11.06.12,15:23
Sa nerozčuluj. Služby sú všade drahé. Keď štát nedá viac, tak samospráva nemá z čoho financovať. Lebo hádam vieš, že štát posiela peniaze samospráve a tá ich poukáže predškolskému zariadeniu. Keďže išli hore energie- voda, plyn, elektrina, tak zvýšené náklady musí niekto zaplatiť. To u nás sa platí viac a nie v meste. Buď rád, že to nie je ešte viac.

demagogia ... tiez rastie aj priemrna mzda a teda danove prijmy statu
mattto
11.06.12,15:58
demagogia ... tiez rastie aj priemrna mzda a teda danove prijmy statu

demagógia... priemerná mzda je nezmyselný ukazovateľ. Ak mám zamestnaných troch ľudí, ktorí zarábajú 500, 1500 a 2500 EUR je ich priemerná mzda 1500 EUR, keď človek s 500 eurovým platom bude prepustený a bude poberať dávky v nezamestnanosti + štát bude za neho platiť odvody, priemerná mzda ostatných dvoch bude 2000 EUR - stúpli daňové príjmy štátu? nestúpli, naopak zvýšili sa výdavky štátu o 1 nezamestnaného

ešte si treba pozrieť, aké % príjmu štátneho rozpočtu tvoria priame dane, nepriame dane
pivko
11.06.12,16:02
Ja som pravicovy volič ,ale proti Rašimu ako primátorovi nemám nič . Robí tu funkciu dobre , zrušil zbytočných námestníkov a konečne sa začalo šetriť aj na magistráte.
janka1710
11.06.12,16:18
zvýšili sa poplatky u 2 ročných detí .... nech platia až chcú ísť mamky do práce ... však k svojmu platu ešte do 3 rokov poberajú materskú vo výške 190€ a znej majú zaplatiť 50 € nie sú stratové.... ešte stále im zostáva na iné poplatky ....ja keď som umiestnila 2 ročné dieťa do škôlky nedostávala som žiadnu materskú , len plat tak čo sa sťažujú.......
zuzik278
13.06.12,17:34
tiez myslim ze je to v poriadku
buchač
13.06.12,20:21
Čo plačeš pre 5 EUR??? 15 je aj tak málo , mala by stáť, aby učitelkam zdvihli platy min. 100. Ja platím za školku 350.
...pre mňa za mňa .....aj o 1.000 ......súkromka je holt súkromka , no nie každý si môže dovoliť ...

hej, o 5€, a deti do 3r o 40€ na 50€ ...
...
...čo narobíš ....???

Plať alebo nechaj tak ...........



...ozaj ......za socíku som mal v hrubom 1.900 Kčs , manželka podobne ......dcéra zo zdravotných dôvodov nemohla do tej škôlky ......
...že 1.000 - ku sme statočne cvakali súkromne jednej pani ....
majkii
14.06.12,11:56
zvýšili sa poplatky u 2 ročných detí .... nech platia až chcú ísť mamky do práce ... však k svojmu platu ešte do 3 rokov poberajú materskú vo výške 190€ a znej majú zaplatiť 50 € nie sú stratové.... ešte stále im zostáva na iné poplatky ....ja keď som umiestnila 2 ročné dieťa do škôlky nedostávala som žiadnu materskú , len plat tak čo sa sťažujú.......

Janka neviem o tom, že by mamky poberali "materskú" do 3 troch rokov dieťaťa. Možno si mala na mysli, že poberajú rodičovský príspevok (194,70 €). RP poberá oprávnená osoba, ktorá zabezpečuje riadnu starostlivosť dieťaťa a nezáleží na tom či pracuje alebo nie. Riadnou starostlivosťou sa rozumie starostlivosť poskytnutá v záujme všestranného fyzického, psychického vývynu dieťaťa, zabezpečenie výživy, hygieny, výchovy a dodržiavania preventívnych prehliadok. Toľko zákon

V škôlke, kde sme podali žiadosť o priatie dieťaťa si najskôr podmienili priatie za podmienky, že rodičovský príspevok "prenecháme" škôlke vo forme poplatku (194,70 €) za dieťa, lebo by to bolo nespravodlivé voči ostatným ďeťom - rodičom, kt. RP nepoberajú a pod BLA-BLA-BLA.
Keď som sa spýtal, ktoré činnosti a v akej miere škôlka zabezpečuje t.j. na ktoré štát prispieva socialnov dávkou - RP (dieťa je v škôlke 5 dní v týždni, 6-7 hodín za deň, strava - výživa sa platí osobitným poplatkom, škôlka nezabezpečuje preventívne prehliadky), škôlka uznala a znížila polatok za dieťa do 3 rokov na 100€ mesačne + ostatné poplatky. Chcem len pripomenúť že normatív na všetky deti je rovanký, čiže škôlka cez poplatok za dieťa do 3 rokov sanuje nedostatok financií.
Zaujímavosťou je, že povodná požiadavka na to aby platili rodičia za tie deti, ktoré nedovŕšili vek 3 roky k novembru, bol na základe návrhu mamičiek, ktoré rovnakým spôsobom argumentovali - berieš plat a ešte aj "materskú" rozumej RP, tak máš na poplatky čo zaváňa závisťou že?
Je spravodlivé, aby deti, ktoré dovŕšia vek 3 rokov do novembra dostávali RP plné 3 roky v plnej výške, a deti, ktoré majú tú smolu, že sa narodia napr. v januári, musia zo svojho príspevku odviesť "daň" škôlke vo forme naviac poplatku, aj keď normatív je rovanký?
Problém je v tom, že žiadna škôlka nebude držať miesto do januára, dieťa musíš umiestniť do škôlky už v septembri lebo normatív! Čiže nie je to o tom, že maminky chcú isť do roboty skôr, ale musia umiestniť dieťa už na začiatku školského roka.

Toľko moja aktuálna skúsenosť