AndyZ
11.06.12,16:21
Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť ohľadom ukončenia pracovného pomeru v čase tehotnosti?
Momentálne som na RD, ktorá má skončiť 26. 06. 2012
No momentálne som tehotná a termín druhého pôrodu má byť 28.10.2012.Pred nástupom na prvú MD som bola zamestnaná cca 10 rokov.
Zamestnávateľ mi oznámil, že moja pozícia sa ruší, ale zatiaľ nevie že som tehotná.
Je možné že ma môže vyhodiť aj keď som v ochrannej lehote? PZ mám na dobu neurčitú.
Tweety
11.06.12,14:46
Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť ohľadom ukončenia pracovného pomeru v čase tehotnosti?
Momentálne som na RD, ktorá má skončiť 26. 06. 2012
No momentálne som tehotná a termín druhého pôrodu má byť 28.10.2012.Pred nástupom na prvú MD som bola zamestnaná cca 10 rokov.
Zamestnávateľ mi oznámil, že moja pozícia sa ruší, ale zatiaľ nevie že som tehotná.
Je možné že ma môže vyhodiť aj keď som v ochrannej lehote? PZ mám na dobu neurčitú.
V akej OD? AK si mu tehotenstvo neoznámila, nie si v OD. Tehotná je len tá zamestnankyňa, ktorá svoje tehotenstvo zamesnávateľovi písomne oznámila. Takže ak to neoznámiš, môže dať výpoveď, neide o zálaz výpovede.
brčko
11.06.12,14:51
súhlasím a doplnam, treba to oznámiť písomne s potvrdením od lekára, vid § 40 tuším ods. 6 alebo 7 Zákonníka práce
AndyZ
11.06.12,14:56
Áno, ale keďže som na rodičovskej tak tiež mi nemôže dať výpoveď. Chcem to oznámiť v deň nástupu do zamestnania. Alebo je to neskoro?
Tweety
11.06.12,14:58
Áno, ale keďže som na rodičovskej tak tiež mi nemôže dať výpoveď. Chcem to oznámiť v deň nástupu do zamestnania. Alebo je to neskoro?
Teraz si tiež v OD, kedže dieťa nemá 3 roky, ale keď už po ukončení RD nastúpiš, môže byť už neskoro.