gastanka
12.06.12,13:25
Dobrý deň,
ešte som celkom nestrávila udalosti dnešného dňa, tak úfam, že ich dokážem opísať zrozumiteľne.
Dieťa mojich známych navštevovalo moje opatrovateľské centrum - vzhľadom k tomu, že to boli známi sme nepodpisovali ani Dohodu o opatrovaní dieťaťa ako s inými rodičmi, rodičia si nebrali ani prijímové doklady pri platení.
Všetko bolo OK, až jedného dňa mama ústne prejavila nespokojnosť s poskytovanými službami. Prišla totiž do škôlky a dieťa plakalo. Po vzájomnom vysvetlení názor nezmenila. Vzhľadom k tomu, že "známa" bola celú dobu privilegovaná a za opatrovanie platila s mesačným meškaním /v porovnaní s ostatnými rodičmi, ktorí platili za škôlku posledný deň pred začatím nového mesiaca, ona platila v posledný deň mesiaca spätne/ *zaskočilo ju, keď som ju požiadala, aby uhradila poplatok za škôlku, s odôvodnením, že mám obavy vzhľadom k jej nespokojnosti, že nám neskôr nezaplatí vôbec. Zaplatiť odmietla. Navrhla som jej, že teda keď je nespokojná, aby dieťatko odhlásila. Aj to odmietla. Napokon prišla, chúďa dieťa počas popoludňajšieho spánku zobudila a vzala preč. Alikvótnu čiastku za daný mesiac počas ktorého bolo dieťa v škôlke zaplatila stará mama, so slovami, že sa to ešte neskončilo a že si budú nárokovať uhradenie škody, ktorá dotyčnej vznikla tým, že dieťa nebude po zvyšok mesiaca v škôlke a ona preto nebude môcť pracovať. Je to vôbec možné? Ja som jej dieťa nevyhodila zo škôlky, len som žiadala uhradenie poplatku tak ako od ostatných rodičov - to snáď nie je čudné.*:(
Tweety
12.06.12,11:28
Dobrý deň,
ešte som celkom nestrávila udalosti dnešného dňa, tak úfam, že ich dokážem opísať zrozumiteľne.
Dieťa mojich známych navštevovalo moje opatrovateľské centrum - vzhľadom k tomu, že to boli známi sme nepodpisovali ani Dohodu o opatrovaní dieťaťa ako s inými rodičmi, rodičia si nebrali ani prijímové doklady pri platení.
Všetko bolo OK, až jedného dňa mama ústne prejavila nespokojnosť s poskytovanými službami. Prišla totiž do škôlky a dieťa plakalo. Po vzájomnom vysvetlení názor nezmenila. Vzhľadom k tomu, že "známa" bola celú dobu privilegovaná a za opatrovanie platila s mesačným meškaním /v porovnaní s ostatnými rodičmi, ktorí platili za škôlku posledný deň pred začatím nového mesiaca, ona platila v posledný deň mesiaca spätne/ *zaskočilo ju, keď som ju požiadala, aby uhradila poplatok za škôlku, s odôvodnením, že mám obavy vzhľadom k jej nespokojnosti, že nám neskôr nezaplatí vôbec. Zaplatiť odmietla. Navrhla som jej, že teda keď je nespokojná, aby dieťatko odhlásila. Aj to odmietla. Napokon prišla, chúďa dieťa počas popoludňajšieho spánku zobudila a vzala preč. Alikvótnu čiastku za daný mesiac počas ktorého bolo dieťa v škôlke zaplatila stará mama, so slovami, že sa to ešte neskončilo a že si budú nárokovať uhradenie škody, ktorá dotyčnej vznikla tým, že dieťa nebude po zvyšok mesiaca v škôlke a ona preto nebude môcť pracovať. Je to vôbec možné? Ja som jej dieťa nevyhodila zo škôlky, len som žiadala uhradenie poplatku tak ako od ostatných rodičov - to snáď nie je čudné.*:(
Nie nie je, ale jej správanie je čudné, veď dieťa zobrala zo škôlky sama, tak si prípadnú škodu,(nebude môcť pracovať) spôsobila sama. Ale celkovo ľudia, ktorí sú zvyknutí na určité privilégia a tie im niekto postupne zmení, takto reagujú.
veronikasad
12.06.12,11:31
gastanka, na základe čoho si známa chce uplatniť náhradu škody, keď žiadnu zmluvu s tvojim opatrovatelským centrom nemala ?
gastanka
12.06.12,11:35
Netuším, na základe čoho. Možno jej ďalší známi, ktorí majú u nás deti jej dosvedčia, že dieťa k nám chodilo. Alebo platby - platila normálne a normálne máme jej platby zaevidované. Netuším, no ľudia dokážu kadečo. Nemá nič podpísané, dokonca ani prijímové doklady si nebrala.*
Tweety
12.06.12,11:36
Netuším, na základe čoho. Možno jej ďalší známi, ktorí majú u nás deti jej dosvedčia, že dieťa k nám chodilo. Alebo platby - platila normálne a normálne máme jej platby zaevidované. Netuším, no ľudia dokážu kadečo. Nemá nič podpísané, dokonca ani prijímové doklady si nebrala.*
Čiže dieťa bolo načierno, a ako potom boli evidované platby? Podľa mňa tam bolo pochybenie aj z tvojej strany.
veronikasad
12.06.12,11:38
Netuším, na základe čoho. Možno jej ďalší známi, ktorí majú u nás deti jej dosvedčia, že dieťa k nám chodilo. Alebo platby - platila normálne a normálne máme jej platby zaevidované. Netuším, no ľudia dokážu kadečo. Nemá nič podpísané, dokonca ani prijímové doklady si nebrala.*
Pokial nemá písomný doklad o vyradení dieťaťa, ťažko niekde uspeje. Skôr som svojou otázkou mierila na to, že ti urobí "prievan" niekde na DU kvoli čiernym platbám. Ale ak máš v príjmy v poriadku,skutočne ťažko odhadnúť, čo si n teba vymyslí.
gastanka
12.06.12,11:40
Nie, dieťa nebolo načierno. Platby boli normálne zaúčtované - keďže deťom objednávame stravu, musíme /resp. nemusíme, ale robíme to, lebo inak by sme nemali dosť jedla pre všetky deti/ evidovať každé dieťa.
Tweety
12.06.12,11:41
Nie, dieťa nebolo načierno. Platby boli normálne zaúčtované - keďže deťom objednávame stravu, musíme /resp. nemusíme, ale robíme to, lebo inak by sme nemali dosť jedla pre všetky deti/ evidovať každé dieťa.
A ostatní tiež nemajú žiadnu zmluvu, dohodu? Veď predsa musí niečo byť, či?
gastanka
12.06.12,11:43
Ostatní majú. Podpisujú Dohodu o opatrovaní dieťaťa. Táto mama, práve preto, že je dlhoročná známa manželovej rodiny nemala. Mea culpa...a poučenie do budúcnosti.
misoft
12.06.12,11:47
Takže po poriadku a logicky (sediacky!):

Dobrý deň,
ešte som celkom nestrávila udalosti dnešného dňa, tak úfam, že ich dokážem opísať zrozumiteľne. mi to strávime :D
Dieťa mojich známych navštevovalo moje opatrovateľské centrum - vzhľadom k tomu, že to boli známi sme nepodpisovali ani Dohodu o opatrovaní dieťaťa ako s inými rodičmi, rodičia si nebrali ani prijímové doklady pri platení. Chyba č.1 a č.2 - na všetko treba lajstro - Sicherheit ist Sicherheit
Všetko bolo OK, až jedného dňa mama ústne prejavila nespokojnosť s poskytovanými službami. Prejiviť môže. Prišla totiž do škôlky a dieťa plakalo. Po vzájomnom vysvetlení názor nezmenila. Jej uhol pohľadu. Vzhľadom k tomu, že "známa" bola celú dobu privilegovaná a za opatrovanie platila s mesačným meškaním /v porovnaní s ostatnými rodičmi, ktorí platili za škôlku posledný deň pred začatím nového mesiaca, ona platila v posledný deň mesiaca spätne/ * Chyba č.3 - má platiť ako ostatní. zaskočilo ju, keď som ju požiadala, aby uhradila poplatok za škôlku, s odôvodnením, že mám obavy vzhľadom k jej nespokojnosti, že nám neskôr nezaplatí vôbec. Zaplatiť odmietla. No už predsa dlhovala za uplynulý mesiac Navrhla som jej, že teda keď je nespokojná, aby dieťatko odhlásila. Aj to odmietla. A čo vlastne chce? Ani z voza, ani na voz? Napokon prišla, chúďa dieťa počas popoludňajšieho spánku zobudila a vzala preč. Alikvótnu čiastku za daný mesiac počas ktorého bolo dieťa v škôlke zaplatila stará mama, so slovami, že sa to ešte neskončilo a že si budú nárokovať uhradenie škody, ktorá dotyčnej vznikla tým, že dieťa nebude po zvyšok mesiaca v škôlke a ona preto nebude môcť pracovať. Stará mama nech nekafre - veď dlhovali. A je to jej problém, že dieťa si zobrala. Je to vôbec možné? Ja som jej dieťa nevyhodila zo škôlky, len som žiadala uhradenie poplatku tak ako od ostatných rodičov - to snáď nie je čudné.Pýtala si si svoje, na čo máš nárok, ale nemáš papier, nemáš dôkaz - slovo proti slovu.
veronikasad
12.06.12,11:48
Ostatní majú. Podpisujú Dohodu o opatrovaní dieťaťa. Táto mama, práve preto, že je dlhoročná známa manželovej rodiny nemala. Mea culpa...a poučenie do budúcnosti.
Máš v Dohode o opatrovaní dieťaťa ošetrené aj vyradenie dieťaťa zo zariadenia ? (aj keď ju títo rodičia nepodpísali)
profesional
12.06.12,11:50
Ak je dieta prihlasene do skolky, toto zaklada rodicovi pravo, nie povinnost dieta do zariadenia umiestnovat. Takze ak rodic neprinesie dieta do skolky, iba vyuzil svoje pravo. Vyuzitie prava nemoze zakladat vznik zodpovednosti za skodu. Skodau moze vzniknut vzdy a vyhradne iba na deliktualnom zaklade. Nakolko v tomto pripade z tvojej strany nedoslo k spachaniu deliktu, ktory by bol v priamej pricinnej suvislosti so stratou prijmu mamicky, tak tu nie je mozne hovorit o ziadnej skode, lebo tu chyba kauzalny nexus. Ja by som sa skor obaval danovej kontroly. Lebo ak je pomstychtiva, tak velmi lahko ti daniari dokazu, ze si poskytla plnenie, prijmy z ktoreho nezdanujes.
gastanka
12.06.12,11:52
Súhlasím so všetkými spomenutými chybami z mojej strany. Stará mama kafre, lebo má X firiem a X peňazí a zrejme pocit, že všetko sa dá, keď sa to dá zaplatiť. Ale svoje osobné názory sem nechcem miešať..snažila som sa popísať fakty.
Tweety
12.06.12,11:53
Súhlasím so všetkými spomenutými chybami z mojej strany. Stará mama kafre, lebo má X firiem a X peňazí a zrejme pocit, že všetko sa dá, keď sa to dá zaplatiť. Ale svoje osobné názory sem nechcem miešať..snažila som sa popísať fakty.
Máš poučenie do budúcna, všetko riadne ošetriť, známy, neznámy. Sú ľudia, ktorí zneužijú všetko, čo sa dá. Aj dobrých známych. A zmluvou sa môžeš chrániť, brániť.
gastanka
12.06.12,11:54
Máš v Dohode o opatrovaní dieťaťa ošetrené aj vyradenie dieťaťa zo zariadenia ? (aj keď ju títo rodičia nepodpísali)
Ano, v dohode to máme - aj výpovednú lehotu, aj že v prípade že rodič nedodrží splatnosť - teda nemá uhradený mesiac ktorý začína, dieťa nebude prijaté do zariadenia dovtedy, kým záväzok nesplní.
Tweety
12.06.12,11:55
Ano, v dohode to máme - aj výpovednú lehotu, aj že v prípade že rodič nedodrží splatnosť - teda nemá uhradený mesiac ktorý začína, dieťa nebude prijaté do zariadenia dovtedy, kým záväzok nesplní.
Veď piísala, že nebola žiadna dohoda, tak ako?
veronikasad
12.06.12,11:56
Veď piísala, že nebola žiadna dohoda, tak ako?
Pýtala som sa na všeobecnú dohodu u ostatných detí.
Tweety
12.06.12,11:57
Pýtala som sa na všeobecnú dohodu u ostatných detí.
To som pochopila, ale tu sa jedno o to jedno, a to nemalo žiadnu dohodu.
veronikasad
12.06.12,11:58
Ano, v dohode to máme - aj výpovednú lehotu, aj že v prípade že rodič nedodrží splatnosť - teda nemá uhradený mesiac ktorý začína, dieťa nebude prijaté do zariadenia dovtedy, kým záväzok nesplní.
Nemyslím si, že bez podpísanej dohody známa niekde uspeje. Len je to "dobré" poučenie pre teba v budúcnosti ...
veronikasad
12.06.12,11:58
Gastanka odpovedala mne na tú všeobecnú dohodu ,,,
Zita5
12.06.12,12:05
No ja by som skôr povedala, že toto nie je problém, problém by bol, ak by sa dieťaťu niečo stalo a Vy nemáte s rodičmi riadne podpísanú dohodu a bolo tam "len tak " .....ale svedkovia by tvrdili, že dieťa navštevovalo Vaše zariadenie .To by bol už problém....niekto musí niesť aj zodpovednosť za dieťa .To Vás malo napadnúť ako prvé, keď ste dieťa prijímali .Takže pri Vašej práci netreba brať žiaden ohľad na známu či neznámu .
Katy a R
12.06.12,12:14
naozaj je šťastie, že sa nič dieťaťu nestalo :)
Problém skôr vidím v tom, že ti budú robiť "veľmi dobrú " reklamu :mee: :mee:
.. lebo v tomto prípade asi neplatí to, čo v šoubiznise, že aj negatívna reklama je reklama ..