VitoCorleone
12.06.12,16:26
Dobry den, chcem sa opytat ako je to s prispevkom z uradu prace. Mam ist uz pred komisiu ktora rozhoduje o prispevku, tento mesiac t.j. Jun. Uz pred skuskou musim mat vybaveny zivnostensky list s platnostou stale k prvemu, ktory uz mam vybaveny. V mojom pripade je zaciatok podnikania 1.7.2012. Problem je, ze uz teraz pocas juna musim nahlasit cislo uctu na ktory mi bude poukazany prispevok. Ucet musi byt podnikatelsky. A teraz ten najhlavnejsi problem. Chcem ucet v mbank resp. fio banke, ale podnikatelsky ucet mi nemozu otvorit skor ako v den zacatia podnikania 1.7.2012, cize urad prace ma nuti si otvorit ucet v inej banke ktora mi otvori podnikatelsky ucet este pred podnikanim, ale uctuje si poplatok za vedenie uctu a zriadenie. Chcem sa opytat ci je toto normalny postup, resp. ci urad prace moze odomna vyzadovat podnikatelsky ucet a nie klasicky bezny a po 1.7. by som si zriadil podnikatelsky. Mne sa to zda uplne proti logike, ze vacsina bank ma obchodne podmienky kde podnikatelsky ucet otvoria az v den zacatia podnikania a urad prace ma nuti otvorit podnikatelsky ucet uz pred datumom podnikania. Poprosim by som aj o vyjadrenie ludi co riesili prispevok a ci mali take iste podmienky. Jeden cas bolo, ze stacil bezny ucet, ale na urade mi povedal, ze sa zmenili podmienky a vyzaduju iba podnikatelsky ucet
veronikasad
12.06.12,15:01
Za zriadenie účtu banky poplatok neúčtujú, niektoré požadujú minimálny vklad.

Nevidela som v poslednom období žiadnu zmluvu s UP o poskytnutí dotácie. Z hľadiska účtovného aj daňového nie je povinnosť vlastniť podnikatelský účet, je však vhodné úplne odčleniť súkromné financie od podnikatelských, najmä pokial ide o dotáciu z UP.
globalpartner
12.06.12,15:09
Finančný príspevok sa poskytuje na základe Dohody- zmluvy dvoch zmluvných strán.

Ak ÚPSVaR v dohode trvá na podnikateľskom účte nespravíte s tým nič , ak nesplníte podmienky v dohode nebude Vám fin.príspevok poskytnutý.
Ingrid Ondruskova
12.06.12,15:22
štát už nevie od dobroty, ako dať polená pod nohy živnostníkovi...
Katy a R
12.06.12,15:50
Aj odomňa (a bolo to už dávnejšie) vyžadovali podnikateľský účet. Aj som im vyhovela - neskôr som ho zrušila;)
Treba dodržať dohodu - pozri dobre, čo tam všetko bude. Priprav sa radšej aj na iné (nezmyselnejšie) požiadavky - oni dávajú peniažky - tak ...
podmienky a postupy rôznych UPSVaR nemusia byť rovnaké :confused:
keri5
12.06.12,16:31
Ahojte,
ja som dostala príspevok teraz v apríli a nemusela som mať podnikateľský účet.Som z NR kraja....to len tak pre info píšem...:-)
VitoCorleone
12.06.12,17:58
no mne ani nevadi ten podnikatelsky ucet ako to, ze chcem mat ucet v banke kde nebudem platit poplatky, ale z dovodu, ze UPSVaR si vymyslel taku blbost, ze musim uz mat podnikatelsky ucet uz pred zaciatkom podnikania, tak ma nuti otvorit ucet v banke kde sa uctuju za ucet poplatky co je mne mna maximalne nevyhodne. Jedine, ze ho otvorim na cca mesiac a potom otvorim ucet v banke kde poplatky nie su a prevediem peniaze z povodneho uctu s tym, ze novy ucet nahlasim na danovy urad a stary ucet zrusim. Dakujem za rady.
veronikasad
12.06.12,18:08
no mne ani nevadi ten podnikatelsky ucet ako to, ze chcem mat ucet v banke kde nebudem platit poplatky, ale z dovodu, ze UPSVaR si vymyslel taku blbost, ze musim uz mat podnikatelsky ucet uz pred zaciatkom podnikania, tak ma nuti otvorit ucet v banke kde sa uctuju za ucet poplatky co je mne mna maximalne nevyhodne. Jedine, ze ho otvorim na cca mesiac a potom otvorim ucet v banke kde poplatky nie su a prevediem peniaze z povodneho uctu s tym, ze novy ucet nahlasim na danovy urad a stary ucet zrusim. Dakujem za rady.
aj tak sa dá. Chceš dotáciu, tak sa musíš prispôsobiť podmienkam Dohody s UP.
marosc
13.06.12,18:22
Pracoval som na ÚP a teraz som poberateľom príspevku na podnikanie. Účet by si mal mať otvorený v deň podpísania zmluvy -čo keď ti príspevok neschvália? Ja som použil osobný účet. V účtovníctve sa dajú rozlíšiť osobné a podnikateľské položky. Za podnikateľský účet si banka účtuje viac. Ako už bolo písané, každý ÚP má svoje podmienky /zákon a interné normy si každý vysvetľuje podľa seba/. Žijem v RA.
danielamonika
25.06.12,10:25
ja som z Tn a príspevok som dostala v apríli. Úplne stačil bežný účet..a hneď ako mi prišiel príspevok, euráče som vybrala a účet zrušila:-)
veronika 123
29.01.13,07:13
Ja by som sa chcela opýtať či ako oprávnený výdavok z poskytnutej dotácie ÚPSVar sa môže uplatniť aj poplatok za vedenie účtu v banke. Ďakujem