Olinka Asvanyiova
12.06.12,19:56
Prosím poraďte mi niekto. Exekútor mi zablokoval ucet 7.6.2012. Po tom co som ho kontaktovala som sa dozvedela, ze som dostala pokutu MHD 28.8.2001 a ze sa konal aj sud v mojej neprítomnosti. Ziadne predvolanie ani ziadny rozsudok mi nikdy neposlali. Právoplatne 28.5.2002 . Na tom by nebolo ešte nič divne no ja som ročnik 1986. Co znamená ze som nebola plnoletá. Mna by zaujímalo prečo mam teraz ja platit exekutora so vsetkymi urokmi a poplatkami ved to ze som nemala cestovny listok asi znamena ze mi ho nikto nekupil. Ja mam teraz platit za svojich rodicou? Dakujem za rady ako postupovat.
veronikasad
12.06.12,18:03
V roku 2001 si mala 15 rokov, nechce sa mi veriť, že si napr. do školy chodila v sprievode rodičov.
mattto
12.06.12,18:04
Prosím poraďte mi niekto. Exekútor mi zablokoval ucet 7.6.2012. Po tom co som ho kontaktovala som sa dozvedela, ze som dostala pokutu MHD 28.8.2001 a ze sa konal aj sud v mojej neprítomnosti. Ziadne predvolanie ani ziadny rozsudok mi nikdy neposlali. Právoplatne 28.5.2002 . Na tom by nebolo ešte nič divne no ja som ročnik 1986. Co znamená ze som nebola plnoletá. Mna by zaujímalo prečo mam teraz ja platit exekutora so vsetkymi urokmi a poplatkami ved to ze som nemala cestovny listok asi znamena ze mi ho nikto nekupil. Ja mam teraz platit za svojich rodicou? Dakujem za rady ako postupovat.

:D:D:D

k veci: nebola si plnoletá, rozhodnutia súdu boli určite doručované (asi aj doručené) zákonnému zástupcovi - jednému z tvojich rodičov. Teraz máš zaplatiť čím skôr, aby sa odmena exekútora krátila... Do debaty o spôsobilosti na práva/povinnosti, na právne úkony sa nepúšťam.
Olinka Asvanyiova
12.06.12,18:10
Naozaj som nechodila do skoli v sprievode rodicov. No ale som nebola ani zarobkovo cinna. Cize rodicia mi mali zabezpecit cestovny lisok, alebo aspon zaplatit pokutu krora vtedy bola max 1000sk. A ja mam po 10 rokoch zaplait vyse 800eur.
mattto
12.06.12,18:14
Naozaj som nechodila do skoli v sprievode rodicov. No ale som nebola ani zarobkovo cinna. Cize rodicia mi mali zabezpecit cestovny lisok, alebo aspon zaplatit pokutu krora vtedy bola max 1000sk. A ja mam po 10 rokoch zaplait vyse 800eur.

žaluj rodičov o náhradu škody :) inak 800 EUR nebude z jednej pokuty
avalik
12.06.12,18:18
Naozaj som nechodila do skoli v sprievode rodicov. No ale som nebola ani zarobkovo cinna. Cize rodicia mi mali zabezpecit cestovny lisok, alebo aspon zaplatit pokutu krora vtedy bola max 1000sk. A ja mam po 10 rokoch zaplait vyse 800eur.

predpokladam, ze rodicia ti bud dali peniaze, alebo kupili listok ... to, ze si revizorovi nepredlozila platny cestovny listok je tvoj problem, plus si od revizora dostala papierik s usmernenim dokedy a kde zaplatit pokutu ... kedze si to do dnesneho dna neurobila, bude ta to stat cez 800 eurasov
Olinka Asvanyiova
12.06.12,18:28
predpokladam, ze rodicia ti bud dali peniaze, alebo kupili listok ... to, ze si revizorovi nepredlozila platny cestovny listok je tvoj problem, plus si od revizora dostala papierik s usmernenim dokedy a kde zaplatit pokutu ... kedze si to do dnesneho dna neurobila, bude ta to stat cez 800 eurasov
Keby to tak bolo asi by som neprosila o radu ako postupovat. Nie vsetci rodicia davaju svojim detom peniaze. Niektory rodicia sa nechovaju ako maju... Na svete nieje vsetko ruzove a ludia iba dobry.
veronikasad
12.06.12,18:30
Keby to tak bolo asi by som neprosila o radu ako postupovat. Nie vsetci rodicia davaju svojim detom peniaze. Niektory rodicia sa nechovaju ako maju... Na svete nieje vsetko ruzove a ludia iba dobry.
Žiadnu inú radu ako pokutu čím skôr uhradiť na Porade nedostaneš. Exekútor ti zablokuje účet, alebo ak si zamestnaná dostane zamestnávatel príkaz na zrážku zo mzdy a vyrobíš si problémov ešte viac.
avalik
12.06.12,18:33
Keby to tak bolo asi by som neprosila o radu ako postupovat. Nie vsetci rodicia davaju svojim detom peniaze. Niektory rodicia sa nechovaju ako maju... Na svete nieje vsetko ruzove a ludia iba dobry.

ok, beriem ... ale 15. rocne "dieta" je predsa schopne pochopit co je to pokuta a ze ju treba zaplatit
Olinka Asvanyiova
12.06.12,18:38
Žiadnu inú radu ako pokutu čím skôr uhradiť na Porade nedostaneš. Exekútor ti zablokuje účet, alebo ak si zamestnaná dostane zamestnávatel príkaz na zrážku zo mzdy a vyrobíš si problémov ešte viac.
A potom co tu pokutu zaplatim nemozem robit uz nic? Ved som predca nic neurobila. Nebola som ani na tom sude aby som sa mohla branit. A nechapem ani tomu preco sa vobec konal bez mojho vedomia. A aj ked tam boli moji rodicia a vedeli o platobnom rozkaze narozdiel odo mna preco to vymahaju odomna.
veronikasad
12.06.12,18:39
A potom co tu pokutu zaplatim nemozem robit uz nic? Ved som predca nic neurobila. Nebola som ani na tom sude aby som sa mohla branit. A nechapem ani tomu preco sa vobec konal bez mojho vedomia. A aj ked tam boli moji rodicia a vedeli o platobnom rozkaze narozdiel odo mna preco to vymahaju odomna.
Pretože si už plnoletá.
mattto
12.06.12,18:44
A potom co tu pokutu zaplatim nemozem robit uz nic? Ved som predca nic neurobila. Nebola som ani na tom sude aby som sa mohla branit. A nechapem ani tomu preco sa vobec konal bez mojho vedomia. A aj ked tam boli moji rodicia a vedeli o platobnom rozkaze narozdiel odo mna preco to vymahaju odomna.

nie nemôžeš, rozhodnutie je právoplatné, vykonateľné, stalo sa exekučným titulom na základe ktorého sa vedie výkon rozhodnutia (exekúcia). Ty si povinnou, tvoj zákonný zástupca ťa iba "zastupoval" v súdnom konaní, ale povinnou zaplatiť istinu a trovy si ty, nikto iný.
pepsikova
12.06.12,19:06
A potom co tu pokutu zaplatim nemozem robit uz nic? Ved som predca nic neurobila. Nebola som ani na tom sude aby som sa mohla branit. A nechapem ani tomu preco sa vobec konal bez mojho vedomia. A aj ked tam boli moji rodicia a vedeli o platobnom rozkaze narozdiel odo mna preco to vymahaju odomna...

...ale, no tak!..ty si vedela, že si v MHD šla načierno a chytil ťa revízor..dostala si pokutu..a oznámenie určite prišlo tvojim rodičom a tí s tebou o tom hovorili...a ako trest ti nechali tú pokutu zaplatiť..prečo nie?..ak si vedela urobiť čin, musíš niesť následok, aj po rokoch a nie teraz špekulovať o tom, ako sa chovajú rodičia a preto to vymáhajú od teba.....na súde si nebola potrebná, nešlo o veľký priestupok...zbytočne diskutuješ,treba to zaplatiť aby exekučné úroky nenarástli o ďaľšie eurká..
ivka70
12.06.12,19:06
A potom co tu pokutu zaplatim nemozem robit uz nic? Ved som predca nic neurobila. Nebola som ani na tom sude aby som sa mohla branit. A nechapem ani tomu preco sa vobec konal bez mojho vedomia. A aj ked tam boli moji rodicia a vedeli o platobnom rozkaze narozdiel odo mna preco to vymahaju odomna.

Akoze si nic neurobila?
Ty si snad cestovala "na cierno" a teba prichytil revizor.
Ako 15 rocna si snad chapala, ze to bez platneho cest. listka nejde.