zdenka22
14.02.06,21:06
S manzelom mame zdruzenie a nas obrat v minulom roku sa priblizoval k 1.500 000 a preto uvazujeme o prihlaseni sa k platbe DPH, alebo nad rozdelenim zdruzenia. Podnikame v oblasti sluzieb (poziciavanie videokaziet a maserske sluzby) a chcela by som vediet ci a za akych podmienok su tieto sluzby oslobodene od platby DPH. Pripadne co je vyhodnejsie - stat sa platcom DPH alebo rozdelit zdruzenie?
Lila
15.02.06,06:23
Oslobodené od DPH sú služby uvedené v Z.o DPH podľa týchto paragrafov: §28 až §41
Jana Acsová
15.02.06,07:08
S manzelom mame zdruzenie a nas obrat v minulom roku sa priblizoval k 1.500 000 a preto uvazujeme o prihlaseni sa k platbe DPH, alebo nad rozdelenim zdruzenia. Podnikame v oblasti sluzieb (poziciavanie videokaziet a maserske sluzby) a chcela by som vediet ci a za akych podmienok su tieto sluzby oslobodene od platby DPH. Pripadne co je vyhodnejsie - stat sa platcom DPH alebo rozdelit zdruzenie?V tejto oblasti pripomeniem fakt, že pre účely povinnej registrácie sa nesleduje obrat za kalendárny rok, ale obrat za 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov. Je potrebné sledovať obrat takto, lebo sa môže stať, že síce za kalendárny rok nebudete mať splnené podmienky, ale povinná registrácia vám vznikla, lebo v niektorom mesiaci ste spomínaný obrat za posledných 12 po sebe idúcich kalendárnych mesiacov splnili.

Mám za to, že vami poskytované služby sú službami, na ktoré nemôžete uplatniť oslobodenie od dane a teda všetky započítavate do obratu pre účely povinnej registrácie.