sorcerer
13.06.12,07:06
problem: mal som na ucte povolene precerpanie, ktore mi banka zrusila k 15.6. 2012 o com ma informovali listovou zasielkou. kedze momentalne tolko penazi nemam, aby som to vyrovnal, dohodol som sa na pobocke o tzv. "restrukturalitzacii povolene precerpania." po slovensky to znamena, ze mi banka povolene precepanie zrusi a co som na ucte v minuse, budem splacat istou splatkou po niekolko mesiacov. tato restrukturalizacia bola bankou predschvalena, minuly utorok som bol na pobocke spisat ziadost. potialto to bolo OK. vcera mi volala slecna z banky, ze to mam schvalene, aby som to prisiel podpisat. tak som prisiel na pobocku a tam ma skoro slak trafil. slecna vytlacila zmluvy a boli tam uplne ine cisla, ake boli na ziadosti. zacali sme hladat problem. banka si stiahla skoro polovicu mojej vyplaty, ktora mi vcera prisla na ucet a az potom mi tu restrukturalizaciu schvalili, s tym ze je to celkovo teda mensia suma a menej splatok. absolutne nikto ma z banky o tomto ich kroku neinformoval. samozrejme medzi tym, ako mi prisla na ucet vyplata a ako som sa ja dostavil na pobocku, som poposielal nejake platby, ako najom, telefon a pod. a teraz som zostal uplne bez penazi a to som mal vcera vyplatu. jednoducho si stanovili uplne ine podmienky, ake boli v tej mojej ziadost a este mi surovo ukradli polovicu vyplaty, z ktorej cast mala ist na splatku uveru a splatku kreditky prave v tejto banke. samozrejme ine peniaze ako vyplatu nemam, a teda pokial nezaplatim spominane veci, nabehnu mi tam upomienky, sankcne uroky a co ja viem co este. co je toto do boha za postup, vylepsuju si takymto sposobom zisk alebo ako to mam chapat?
Braňo
13.06.12,05:14
problem: mal som na ucte povolene precerpanie, ktore mi banka zrusila k 15.6. 2012 o com ma informovali listovou zasielkou. kedze momentalne tolko penazi nemam, aby som to vyrovnal, dohodol som sa na pobocke o tzv. "restrukturalitzacii povolene precerpania." po slovensky to znamena, ze mi banka povolene precepanie zrusi a co som na ucte v minuse, budem splacat istou splatkou po niekolko mesiacov. tato restrukturalizacia bola bankou predschvalena, minuly utorok som bol na pobocke spisat ziadost. potialto to bolo OK. vcera mi volala slecna z banky, ze to mam schvalene, aby som to prisiel podpisat. tak som prisiel na pobocku a tam ma skoro slak trafil. slecna vytlacila zmluvy a boli tam uplne ine cisla, ake boli na ziadosti. zacali sme hladat problem. banka si stiahla skoro polovicu mojej vyplaty, ktora mi vcera prisla na ucet a az potom mi tu restrukturalizaciu schvalili, s tym ze je to celkovo teda mensia suma a menej splatok. absolutne nikto ma z banky o tomto ich kroku neinformoval. samozrejme medzi tym, ako mi prisla na ucet vyplata a ako som sa ja dostavil na pobocku, som poposielal nejake platby, ako najom, telefon a pod. a teraz som zostal uplne bez penazi a to som mal vcera vyplatu. jednoducho si stanovili uplne ine podmienky, ake boli v tej mojej ziadost a este mi surovo ukradli polovicu vyplaty, z ktorej cast mala ist na splatku uveru a splatku kreditky prave v tejto banke. samozrejme ine peniaze ako vyplatu nemam, a teda pokial nezaplatim spominane veci, nabehnu mi tam upomienky, sankcne uroky a co ja viem co este. co je toto do boha za postup, vylepsuju si takymto sposobom zisk alebo ako to mam chapat?

Ak Ti ten dlh vznikol pri čerpaní kartou a máš nastavené splátku celej sumy, tak v podstate si s tým súhlasil.
BXLmiami
13.06.12,05:24
Myslím,že je to v podmienkach prečerpania na začiatku uvedené,že banka má na toto nárok.
Indeed
13.06.12,05:26
NESTRAŠ ,

ja mam povolené prečerpanie na učte vo VUB asi 1200 € , a keby mi ho zrušili tak som v p****
Indeed
13.06.12,05:28
treba zrusit ucet a bojkotovat ich...
BXLmiami
13.06.12,05:32
Nestraším,prečítaj si čo si podpísal na začiatku.
sorcerer
13.06.12,05:34
v podmienkach to asi bude, ale, ako som pisal, bola spisana ziadost na bankou predschvalenu restrukturalizaciu celej tej sumy precerpania a naviac do 15.6. su este stale tri dni. cize ja som nemal dovod pocitat s tym, ze banka taketo nieco urobi. pride mi to ako riadny podraz. vedia aky mam prijem, vedia kolko penazi mi kam odchdaza, takze im muselo byt jasne, ze ked to takto poriesia, tak mi zostanu nevyplatene veci a tym padom ma dostanu do problemov. jednoducho cele chore
Indeed
13.06.12,05:35
moj odkaz patril zadavateľovi témy, keby niečo .
Indeed
13.06.12,05:36
v podmienkach to asi bude, ale, ako som pisal, bola spisana ziadost na bankou predschvalenu restrukturalizaciu celej tej sumy precerpania a naviac do 15.6. su este stale tri dni. cize ja som nemal dovod pocitat s tym, ze banka taketo nieco urobi. pride mi to ako riadny podraz. vedia aky mam prijem, vedia kolko penazi mi kam odchdaza, takze im muselo byt jasne, ze ked to takto poriesia, tak mi zostanu nevyplatene veci a tym padom ma dostanu do problemov. jednoducho cele chore

Iď ,zober dade požičku a mrdni im na učet aspon 3000 eur, nech vidia že ne si žádne B.

Potom o dva týždne nabehni , brutalnym sposobom ZRUŠ učet , nech vidia,

že zahravat sa s ľudmi sa neoplatí.
sorcerer
13.06.12,05:44
keby to bolo mozne, uz velmi davno by som nebol ich klientom. tesim sa az mi bude niekto od nich volat, ze tam mam nevyplatene nejake veci. dotycny clovek, aj ked je v tom nevinne, si teda odo mna co to vypocuje
ivka70
13.06.12,05:45
NESTRAŠ ,

ja mam povolené prečerpanie na učte vo VUB asi 1200 € , a keby mi ho zrušili tak som v p****

VUB ti najskor posle list, ak nemas na take precerpanie dostatocne prijmy, ze ak to do mesiaca nenapravis, tak ti ho znizia pripadne zrusia.
Indeed
13.06.12,05:47
VUB ti najskor posle list, ak nemas na take precerpanie dostatocne prijmy, ze ak to do mesiaca nenapravis, tak ti ho znizia pripadne zrusia.

Tak ja prijmy mam dost dobre /kto číta všetky moje príspevky vie aké/ ale chyba je v tom,že su NEPRAVIDELNÉ.
bubkoch
13.06.12,06:01
problem: mal som na ucte povolene precerpanie, ktore mi banka zrusila k 15.6. 2012 o com ma informovali listovou zasielkou. kedze momentalne tolko penazi nemam, aby som to vyrovnal, dohodol som sa na pobocke o tzv. "restrukturalitzacii povolene precerpania." po slovensky to znamena, ze mi banka povolene precepanie zrusi a co som na ucte v minuse, budem splacat istou splatkou po niekolko mesiacov. tato restrukturalizacia bola bankou predschvalena, minuly utorok som bol na pobocke spisat ziadost. potialto to bolo OK. vcera mi volala slecna z banky, ze to mam schvalene, aby som to prisiel podpisat. tak som prisiel na pobocku a tam ma skoro slak trafil. slecna vytlacila zmluvy a boli tam uplne ine cisla, ake boli na ziadosti. zacali sme hladat problem. banka si stiahla skoro polovicu mojej vyplaty, ktora mi vcera prisla na ucet a az potom mi tu restrukturalizaciu schvalili, s tym ze je to celkovo teda mensia suma a menej splatok. absolutne nikto ma z banky o tomto ich kroku neinformoval. samozrejme medzi tym, ako mi prisla na ucet vyplata a ako som sa ja dostavil na pobocku, som poposielal nejake platby, ako najom, telefon a pod. a teraz som zostal uplne bez penazi a to som mal vcera vyplatu. jednoducho si stanovili uplne ine podmienky, ake boli v tej mojej ziadost a este mi surovo ukradli polovicu vyplaty, z ktorej cast mala ist na splatku uveru a splatku kreditky prave v tejto banke. samozrejme ine peniaze ako vyplatu nemam, a teda pokial nezaplatim spominane veci, nabehnu mi tam upomienky, sankcne uroky a co ja viem co este. co je toto do boha za postup, vylepsuju si takymto sposobom zisk alebo ako to mam chapat?

o com pises ? vsak je jasne ze ked mas na ucte -1500€ a pride ti nan vyplata 700€, tak na ucte mas novy zostatok -800€ a vyplatu v prdeli ... to si ako predstavujes ze ti vyplatu "mali nechat" ???
dalid
13.06.12,06:10
2 bubkoch - skor to bude tak, že mu napr z tých -1500 spravili úver a z výplaty si stiahli 1. splátku úveru vo výške 1/2 mzdy... Takze na ucte ma 0 precerpanie, cash povedzme 350 Euro a k tomu vytvorený uver na 1500E minus prva splatka...

Precerpanie uveru a kreditka bola prva vec co som zrusil, vyplatil a v novej banke to boli veci, o ktore som neziadal a dodnes tieto ponuky od mojej novej banky odmietam. Znie to sice super mat "financnu rezervu" vo forme kreditky alebo povoleneho precerpania, ale potom sa z toho vyhrabat je celkom problem.. A to na region kde byvam mam celkom slusny prijem...
Indeed
13.06.12,06:16
Ano pri kreditných uveroch je treba prejavovať SEBAOVLADANIE pri minani peňazí z tohto konta

A STANOVIT si LIMIT nad ktorý v žiadnom prípade nechcem ist.

Ja mám aj zlatú kreditku a maximalne čo som z nej použil je tak 1/6.
Braňo
13.06.12,06:32
2 bubkoch - skor to bude tak, že mu napr z tých -1500 spravili úver a z výplaty si stiahli 1. splátku úveru vo výške 1/2 mzdy... Takze na ucte ma 0 precerpanie, cash povedzme 350 Euro a k tomu vytvorený uver na 1500E minus prva splatka...

Precerpanie uveru a kreditka bola prva vec co som zrusil, vyplatil a v novej banke to boli veci, o ktore som neziadal a dodnes tieto ponuky od mojej novej banky odmietam. Znie to sice super mat "financnu rezervu" vo forme kreditky alebo povoleneho precerpania, ale potom sa z toho vyhrabat je celkom problem.. A to na region kde byvam mam celkom slusny prijem...

Finančná rezerva neznamená možnosť zobrať si úver a zadlžiť sa, ale mať cash prípadne aktívum. Úver je pasívum.
expeeert
13.06.12,07:12
Zober to tak - ty si bol minulý týždeň si dať schváliť nejakú žiadosť, človek čo to mal na starosti si s tým dal načas a medzitým niekto druhý čo o tom nemal ani šajnu ti stiahol peniaze podľa nejakých ich podmienok. Ten čo sedí za tým počítačom a spracúva platby tomu ja lauter jedno aké ty máš platby a z čoho budeš žiť - ten vidí len čísla.
Treba si uvedomiť že banky nie sú charitatívne organizácie ale štátom povolené (a hádam aj kontrolované) úžerníctvo - je to s nimi ako s ohňom - dobrý sluha ale zlý pán...
Braňo
13.06.12,07:25
každý kto má debetnú kartu podpisuje dohodu o zrážkach zo mzdy....
bubkoch
13.06.12,07:31
každý kto má debetnú kartu podpisuje dohodu o zrážkach zo mzdy....

dohodu o zrážkach zo mzdy ??? co ma s bankou spolocne moj zamestnavatel ? a ked ziadneho nemam ? mas to nejake pomylene ...
Candice
13.06.12,07:36
Tiež som mala v Tatrabanke povolené prečerpanie, ktoré mi zrušili. Kontaktovala som ich (len telefonicky) a dohodli sme sa na tom, že cca 80% uhradím v hotovosti a zvyšok si rozložím do 4 mesačných splátok, ktoré boli pre mňa prijatelné. Svoju časť dohody som dodržala, hotovosť som hneď vložila na účet a dva mesiace im prišla splátka v presne dohodnutom termíne a sume. Po dvoch mesiacoch ma doma čakalo prekvapenie v podobe dopisu od vymáhačskej spoločnosti, ktorej postúpili pohľadávku a v ktorom ma vyzývali na okamžité uhradenie dlžnej sumy. Túto spoločnosť som ihneď kontaktovala a našťastie pani na telefóne bola chápavá, mala prístup na môj účet a videla že dohodu dodržiavam a peniaze tam prichádzajú, tiež som mala pocit že nechápe, prečo im to bolo postúpené. A stačilo im pokračovať v dohodnutom splátkovom kalendári až kým sa to celé nevyrovnalo.

Z celej tej záležitosti som ale mala pocit, že v banke pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Že sa s vami telefonicky niečo dohodnú, potom to možno niekto vyššie neschváli, ale oni vám už nedajú vedieť že dohoda neplatí a následne vás prekvapia vymáhači.
sorcerer
13.06.12,08:30
tak nakoniec mi tie peniaze vratili, kedze som tu ich zmluvu samozrejme odmietol podpisat. aj tak ale tatrabanka ako institucia u mna skoncila, hned ako sa bude dat, rusim ucet u nich.
sorcerer
13.06.12,08:33
o com pises ? vsak je jasne ze ked mas na ucte -1500€ a pride ti nan vyplata 700€, tak na ucte mas novy zostatok -800€ a vyplatu v prdeli ... to si ako predstavujes ze ti vyplatu "mali nechat" ???

ja som ziadne cisla neuvadzal a tieto tvoje su na hony vzdialene od mojich. hlavny problem bol, ze banka urobila uplne nieco ine, oproti tomu co mi ponukla a na com sme sa dohodli.
Indeed
13.06.12,08:33
a živnostnik, čo podpisuje ?
Indeed
13.06.12,08:34
SPRÁVNE.
bodliak
13.06.12,08:45
každý kto má debetnú kartu podpisuje dohodu o zrážkach zo mzdy....


Nechcel si napísať "kreditnú" ?
bodliak
13.06.12,08:46
Indeed, živnostník tiež, aj keď je to pakáreň. Papier je papier.
Braňo
13.06.12,09:02
Nechcel si napísať "kreditnú" ?

áno, kreditná.
katka278
13.06.12,17:15
s tym uz teraz nenarobis nic
katka278
15.06.12,19:46
s tym uz teraz nenarobis nic