lubka0907
13.06.12,09:02
Dobrý deň. Pokračovala som v účtovaní skladu ako to robila predchádzajúca účtovníčka, ale nie som si istá, či to je správne. Účtovala spôsobom A (aj keď to nebolo potrebné). Nákup tovaru účtovala 131, 343/211 a potom ho dala na sklad 132/131. Problém je ten, že sa nakupuje tovar, a nie všetok sa nefakturuje, ale je zahrnutý už v cene prác. Nejaký tovar sa uvedie do faktúry, ale ročne to sú možno 3 položky. Môžem na konci roka tovar, ktorý sa nefakturoval zaúčtovať 504/132? Sú to úplné drobnosti ako hmoždinky, nejaké kábliky a pod. Dúfam, že som môj problém opísala zrozumiteľne.
Ďakujem
lubka0907
13.06.12,07:32
Prosím, nevie nikto poradiť?
KEJKA
13.06.12,08:27
treba rozlišovať tovar 132-predaj v nezmenenom stave
a materiál 112, ktorý sa použije na zakazky.
seflera
13.06.12,15:55
My máme predajňu, kde máme tovar na predaj a keď technik robí servis, tak vypisuje montážny list, čo spotreboval a z toho potom robím výdajku. Všetko máme na jednom sklade, lebo nikdy neviem, čo sa predá priamo a čo formou servisu.
KEJKA
13.06.12,17:04
My máme predajňu, kde máme tovar na predaj a keď technik robí servis, tak vypisuje montážny list, čo spotreboval a z toho potom robím výdajku. Všetko máme na jednom sklade, lebo nikdy neviem, čo sa predá priamo a čo formou servisu.
súhlasím, ale tú výdajku účtuješ na 501, nie 504, alebo?
pôvodné zadanie bolo, že to chce riešiť na konci roka, čo si myslím, že je neskoro.
lubka0907
14.06.12,07:00
áno súhlasím, že je neskoro, ale môže to tak byť? Aj my píšeme servisné správy, ale vo väčšine je uvedené: Tovar, prípadne materiál.
Ďakujem
KEJKA
14.06.12,07:23
áno súhlasím, že je neskoro, ale môže to tak byť? Aj my píšeme servisné správy, ale vo väčšine je uvedené: Tovar, prípadne materiál.
Ďakujem
platí príspevok 3
teda tovar použitý ako materiál, patrí na 501.
seflera
15.06.12,09:11
Áno, mám tam 501 - skontrolovala som predkontácie, ktoré robila PANI účtovníčka predomnou, trošku ma zvyklala tvoja odpoveď o účtovaní na 112.....Ďakujem. :)
tezuju
03.07.12,12:43
Prosím Vás, ak nám došiel tovar zo zahraničia konkrétne z českej republiky, faktúru máme vystavenú v CZK, tak som to aj zaúčtovala. Ale uhradili sme dobierkou v EUR-ách, čiže v pokladnici mám zaúčtovanú kurzovú stratu nejakých 0,50 EUR. A teraz príjemku zadávam v EUR-ách alebo CZK? účet 131 by sa mal rovnať nie..? Ak dosadím sumu v EUR-ách tak sa mi nerovná 131...tak mám dať v CZK s prepočtom na EUR-á?
a_je_to
04.07.12,18:07
Prosím Vás, ak nám došiel tovar zo zahraničia konkrétne z českej republiky, faktúru máme vystavenú v CZK, tak som to aj zaúčtovala. Ale uhradili sme dobierkou v EUR-ách, čiže v pokladnici mám zaúčtovanú kurzovú stratu nejakých 0,50 EUR. A teraz príjemku zadávam v EUR-ách alebo CZK? účet 131 by sa mal rovnať nie..? Ak dosadím sumu v EUR-ách tak sa mi nerovná 131...tak mám dať v CZK s prepočtom na EUR-á?

Šikovné ... dala si otázku, aj si si na ňu odpovedala, vrátane zdôvodnenia ... niet čo dodať. Ak máš program pre účtovanie v oboch menách a faktúru /131/ máš zaúčtovanú v CZK, tak aj príjemka /132/ musí byť v CZK, kurz ku dňu, predchádzajúcemu deň vyhotovenia faktúry. Faktúru uhradíš v EUR,kurzový rozdiel vypočítaš ako rozdiel faktúry a platby v EUR a zaúčtuješ.
tezuju
06.07.12,08:04
:-)) pardon, dakujem.