Alica K.
13.06.12,08:59
Zdravím, chcem si na predajňu vystaviť a ponúkať aj interiérové dvere. Len neviem či vystaviť značku ako napr.:Porta, Solodoor atd.... alebo radšej lacné menej známe značky, samozrejme z nižšou cenou...
Stále nad tým uvažujem, či ľudia idú cestou lacného tovaru, alebo radšej zainvestujú...
Ďakujem za kadú reakciu.
Braňo
13.06.12,07:09
Zdravím, chcem si na predajňu vystaviť a ponúkať aj interiérové dvere. Len neviem či vystaviť značku ako napr.:Porta, Solodoor atd.... alebo radšej lacné menej známe značky, samozrejme z nižšou cenou...
Stále nad tým uvažujem, či ľudia idú cestou lacného tovaru, alebo radšej zainvestujú...
Ďakujem za kadú reakciu.


Neviem, či prieskum trhu spravíš takto na Porade. Ja osobne by som sa zameral aj na služby spojené s dverami - vymeranie, osadenie, dovoz a predĺžená záruka. Kvalitné dvere sa kupujú na dlhšie obdobie - t.z. ak ušetríš na začiatku napríklad 100 EUR, nemusí to znamenať celkovú úsporu počas celého obdobia.

Príklad : u nás na bytovke máme plastové vchodové dvere, ktoré dávame nastavovať, lebo sa v lete rozťahujú vplyvom tepla - ak by sme zainvestovali do hlinníkových - tento problém by nebol a naviac by nebol problém ani s kovaním - pokiaľ sú roztiahnuté, je problém otvoriť a ničí sa kovanie. Suma za nastavovanie za niekoľko rokov je vyššia ako rozdiel v cene na začiatku.

Pokiaľ pozerám Lampáreň na Markíze tak v dnešnej dobe bude kľúčové predovšetkým kvalitné osadenie a nastavenie ako samotný predaj.
12janci12
17.07.12,17:49
Robím s dverami približne 20 rokov. Veta "vystaviť a ponúkať aj interiérové dvere" nenaznačuje vašu zanietenosť pre toto živobytie. Ak to chcete robiť dobre, potrebujete: mať vystavený dostatočný počet dverí a kovaní, mať sklad, nákladné auto, montérov zo slušným vybavením a vyškolením (niektoré typy nie je možné montovať bez vyškolenia od výrobcu), dielňu s vybavením, veľmi dobrého technika na zameriavanie a dobré vedomosti o spôsobe "papierovania". Treba si uvedomiť že zárobky v tejto oblasti nie sú vysoké. Ak máte znalosti so Zákona o ochrane spotrebiteľa, tak viete, že ho nie je možné dodržať (napr. výroba dverí priemerne trvá 1,5 mesiaca, ale reklamáciu musíte vybaviť do 30 dní), nie je taktiež prakticky možné zamietnuť žiadnu (ani absurdnú) reklamáciu. Ja to riešim tak, že neberiem všetky zákazky a na zvyšok mám urobený systém, ktorý ma stál veľa peňazí. Je to tak, že dvere sú háklivý tovar na prepravu a poškodenie a na to treba zabehnúť systém a ľudí ako to robiť. Tá hranica či to firma vie, zákazníci sú spokojný a firma prosperuje je veľmi tenká. Odporúčam aby ste sa poradili s niekým spriazneným kto má naozaj dobré meno a vie to, a nezameriavali sa na najlacnejšie dvere a nespoľahlivých dodávateľov, lebo sa utopíte v reklamáciách. To že na Slovensku už nie je žiadna veľká výroba ktorá by dokázala vyrábať dvere v prijateľných cenách, na to ste už asi prišli.