Pidgey
13.06.12,09:44
Zdravim, Pouzivam excel 2003 a potreboval by so vyrieist nasledovny problem.
Mam v harku ovladacie pole - rozeviraci seznam, kde sa zobrazuje zoznam miest z druheho listu.
Prvy problem je, ze sa mi zda text v tom zozname maly na to aby sa dal pohodlne precitat- je nejaka moznost ho zvacsit? mam defaultne zobrazenie listu na 75 % a vsetky ostatne texty su pekne citatelne, az na tento zoznam - ten je pekne vidiet iba pri 100% zobrazeni.
A druhy, vaznejsi problem, pocet hodnot, ktore sa mi zobrazuju do zoznamu je dost dlhy, a nezobrazuje sa mi cely. teda chybaju mi posledne polia. Na tie sa viem dostat tak, ze ked tam kliknem mysou a potiahnem, tak sa mi to posunie a az vtedy ich vidim.Ci je tam nejaka moznost pridat automaticky posuvnik alebo nieco podobne. Tabulku potrebujem poslat zakaznikom a vysvetlovat im to, ze to musia takto a takto je , hmmm....nemozne.
Za kazdu radu vopred dakujem
Pidgey
20.06.12,11:22
no, na druhu otazku som najsiel jednoducho odpoved, stacilo nastavit mensi pocet riadkov na zobrazovanie, ako je pocet riadkov v zoznamovej casti a posuvnik sa pridal automaticky. Tak uz iba ta velkost zobrazovania, ale to ako som pisal je mensi problem.
PaloPa
21.06.12,07:00
Na túto tému tu bolo už viacero príspevkov napr. tu:
http://www.porada.sk/t191829-excel-automat-vypln-udajov-z-ineho-harka-alebo-listu.html

Podstatné však je, aký typ Zoznamu (ComboBox) je použitý
Ak je to typ ActiveX (viď link vyššie), stačí nastaviť pre ComboBox typ a veľkosť fontu.
Viď obrázky.

Palo
Pidgey
21.06.12,14:02
Dakujem za info. S tymito vecami robim skor nahodne. ja som pouzival nie combobox,ale ten druhy typ.
Tu pri comboboxe mi nie je uplne jasne ako tam automaticky dostanem ten zoznam. Uz som si nasiel, ze si musim vyznacit dany zoznam v excely a nazvat ho. a potom cez VB ho nejako zadefinovat do comboboxu. Skusim sa s tym pohrat, a snad s ami to nejako podari. Vdaka za radu
PaloPa
22.06.12,06:34
...ja som pouzival nie combobox,ale ten druhy typ.
Tu pri comboboxe mi nie je uplne jasne ako tam automaticky dostanem ten zoznam...

Typ ComboBox (= Roztvárací zoznam) sú oba, ten druhý je typu ActiveX (alebo OLE object).
OLE objekty majú viac voliteľných (programovateľných) vlastností.

V tomto prípade stačí zadať odkaz na zdroj dát do vlastnosti ListFillRange. Viď obr.
P.
Pidgey
22.06.12,08:26
NAozaj mockrat dakujem, presne toto som potreboval docielit. este som tam pouzil LinkedCell na dalsie spracovanie. Vdaka