luckkka
13.06.12,09:45
Dobrý deň,

prosím Vás chcela by som sa poradiť, jeden náš zamestnanec, nechodí do práce, dôvody sú súkromné, šéf mu však vyšiel v ústrety a dohodli sa na neplatenom voľne.
Viete mi prosím povedať, ako mám postupovať čo sa týka mzdových vecí? Viem, že ho musím odhlásiť zo SP, odvody do zdravotky sme povinný platiť za neho my. Ale je potrebné napísať nejakú dohodu, alebo si musí napísať zamestnanec žiadosť o neplatené voľno? ktorý paragraf tomu podlieha?
Plus keď pôjde na neplatené voľno? jeho mzda počas tejto doby bude nulová, čiže odvody do zdravotnej budú tiež nula?

ďakujem
Balos83
13.06.12,11:31
Najlepšie by bolo, keby ten samotný zamestnanec by žiadal od zamestnávateľa neplatené voľno na určité obdobie.Čo sa týka mzdy - tak Soc.Poist. - neohlásujte ho, len mu dajte prerušenie poistení s kódom 1 - neplatené voľno. po novom už ani zdravotné poistenie nie je povinný zamestnávateľ za neho platiť,tam zas existuje ne to určená forma hlásenia zmeny. Vy ako firma vlastne platíte odvody, len na to obdbie, kým nečerpal to neplatené voľno. Presne tu máte príklad aký je potup:

Zamestnanec je na neplatenom voľne od 2.12.2011 do 24.12.2011.
a) Zamestnávateľ splní oznamovaciu povinnosť o NV v termíne do 31.1.2012


nasledovne:
Kód zmeny: 2Y
Platnosť zmeny: Z
Dátum: 2.12.2011



Kód zmeny: 2Y
Platnosť zmeny: K
Dátum: 24.12.2011
luckkka
14.06.12,07:47
Najlepšie by bolo, keby ten samotný zamestnanec by žiadal od zamestnávateľa neplatené voľno na určité obdobie.Čo sa týka mzdy - tak Soc.Poist. - neohlásujte ho, len mu dajte prerušenie poistení s kódom 1 - neplatené voľno. po novom už ani zdravotné poistenie nie je povinný zamestnávateľ za neho platiť,tam zas existuje ne to určená forma hlásenia zmeny. Vy ako firma vlastne platíte odvody, len na to obdbie, kým nečerpal to neplatené voľno. Presne tu máte príklad aký je potup:

Zamestnanec je na neplatenom voľne od 2.12.2011 do 24.12.2011.
a) Zamestnávateľ splní oznamovaciu povinnosť o NV v termíne do 31.1.2012


nasledovne:
Kód zmeny: 2Y
Platnosť zmeny: Z
Dátum: 2.12.2011



Kód zmeny: 2Y
Platnosť zmeny: K
Dátum: 24.12.2011



ďakujem, čiže keď bude čerpať neplatené voľno od 01.02. a pravdepodobne to bude na dlhšie obdobie ako je jeden mesiac v marci mu vystavím mzdu s nulovým príjmom a teda aj odvody do zdravotnej poisťovne budú nulové?
Balos83
14.06.12,13:41
áno, ja som to tak robil, ale toto oznámenie je potrebné poslať aby ZP vedela, že prečo nie sú odvody za neho. To chýbajúce obdobie potom zaplatí poistenec sám, tak ako by bol SZČO, 14% z VZ.
Badko
14.06.12,19:08
áno, ja som to tak robil, ale toto oznámenie je potrebné poslať aby ZP vedela, že prečo nie sú odvody za neho. To chýbajúce obdobie potom zaplatí poistenec sám, tak ako by bol SZČO, 14% z VZ.
Zamestnanec je povinný sám sa prihlásiť na ZP a platiť si odvod sám na obdobie neplateného volna
nefertiti7
04.09.12,08:15
Tiež mám rovnaký problem. Som na rodičovskej dovolenke, syn bude mať v oktobri 3 roky, preto to už pomaly riešim.
Planujem si vybaviť v zdrav.poistovni starostlivosť o dieťa do 6 rokov, tzn, že bude platit za mna stat, Nie je to z dovodu nepriezniveho zdrav.stavu dietata, len preto, že ho nemam kam dat a vyberat zo skolky, som sama a nemožem ani nastupit do prace. Otazka....ked poziadam zamest.o neplatené volno, budem musieť aj tak zaplatit ZP alebo na zaklade starostlivosti o dieťa nebudem platit?
Ak dam vypoved budem doma bez príjmu alebo 6 mes na urade, plati za mna stat. Ak by ma zamestnal na dohodu, platí za mna odvody? alebo musím sama, budem doma a starat sa o dieta, da sa to nejako normalne sklbiť?? dakujem, mam v tom chaos
tictac7
04.09.12,08:41
Tiež mám rovnaký problem. Som na rodičovskej dovolenke, syn bude mať v oktobri 3 roky, preto to už pomaly riešim.
Planujem si vybaviť v zdrav.poistovni starostlivosť o dieťa do 6 rokov, tzn, že bude platit za mna stat, Nie je to z dovodu nepriezniveho zdrav.stavu dietata, len preto, že ho nemam kam dat a vyberat zo skolky, som sama a nemožem ani nastupit do prace. Otazka....ked poziadam zamest.o neplatené volno, budem musieť aj tak zaplatit ZP alebo na zaklade starostlivosti o dieťa nebudem platit?
Ak dam vypoved budem doma bez príjmu alebo 6 mes na urade, plati za mna stat. Ak by ma zamestnal na dohodu, platí za mna odvody? alebo musím sama, budem doma a starat sa o dieta, da sa to nejako normalne sklbiť?? dakujem, mam v tom chaos

starostlivosť o dieťa do 6 rokov z dôvodu - nemám ho kam dať - to Ti určite neprejde.... Zamestnávateľa môžeš požiadať o neplatené voľno - ZP si musíš platiť sama
- ak ukončíš PP, za celú dobu vedenie na ÚP, bez ohľadu na to, či máš nárok na dávku v nezamestnanosti alebo nie, ZP za Teba platí štát. Podľa všetkého (bola si na MD a potom hneď na RD a pred tým zamestnaná) budeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti 6 mesiacov
- ak by si sa po skončení PP zamestnala na dohodu, nemôžeš mať príjem vyšší ako 143,40 €
- po novom roku aj z dohody sa budú platiť odvody
nefertiti7
04.09.12,10:54
Dnes som volala na ZP, poslali mi mailom tlačivo - cestne prehlasenie na starostlivosť o dieta do 6 rokov. Nie je to platena rodičovská. Nebudem dostavat nič. Nemam ho komu dat, kam dat tak aby som stihala skolku aj pracu, kedze zamestnanie mam 80 km daleko a pracuje sa na kratky dlhy tyzden, takže takto si ju viem predlžit ale bez akehokolvek prispevku, len odvody bude platit za mna stat, aj socialka to potvrdila. Ja sa pytam, ako to urobit ..ak mi dá zamestnavatel neplatené volno, musím si platit ZP a odvody, ked budem doma z dovodu starostlivosti o dieta ? alebo sa to neda sklbiť.
Alebo je lepsie dat výpoveď ist na UP co možem....ale ked budem znova tehotna už nebudem dostavat matersku...preto by som radsej zostala zamestnaná ale doma. Kolko je to poistenie? ako samoplatca 50€? A ten príjem na dohodu to je mesacny hadam....ako sa to dokaduje, kto a kde zisti, kolko som naozaj zarobila, ked zamestnanec ma len ohlasovaciu povinnost na socialke a neplati odvody?
tictac7
04.09.12,11:08
Dnes som volala na ZP, poslali mi mailom tlačivo - cestne prehlasenie na starostlivosť o dieta do 6 rokov. Nie je to platena rodičovská. Nebudem dostavat nič. Nemam ho komu dat, kam dat tak aby som stihala skolku aj pracu, kedze zamestnanie mam 80 km daleko a pracuje sa na kratky dlhy tyzden, takže takto si ju viem predlžit ale bez akehokolvek prispevku, len odvody bude platit za mna stat, aj socialka to potvrdila. Ja sa pytam, ako to urobit ..ak mi dá zamestnavatel neplatené volno, musím si platit ZP a odvody, ked budem doma z dovodu starostlivosti o dieta ? alebo sa to neda sklbiť.
Alebo je lepsie dat výpoveď ist na UP co možem....ale ked budem znova tehotna už nebudem dostavat matersku...preto by som radsej zostala zamestnaná ale doma. Kolko je to poistenie? ako samoplatca 50€? A ten príjem na dohodu to je mesacny hadam....ako sa to dokaduje, kto a kde zisti, kolko som naozaj zarobila, ked zamestnanec ma len ohlasovaciu povinnost na socialke a neplati odvody?

- o tej možnosti v ZP - to som netušila - nikdy som sa s tým nestretla, neriešila som taký prípad - ale dobré vedieť
- ak budeš mať neplatené voľno, tak predsa do ZP bude za Teba štát platiť na základe toho prehlásenia (sama o tom píšeš, že to máš aj potvrdené od nich)
- je jedno, či budeš na neplatenom voľne alebo nezamestnaná, v prípade ďalšej materskej na ňu nebudeš mať nárok (teda na dávky). Môžeš si však platiť dobrovoľné poistenie do SP v minimálnej výške 119,45 € a budeš mať nárok aj na dávky v prípade MD, aj do dôchodku sa Ti to bude "počítať". Od 1.1.2013 sa však zvyšujú minimálne VZ a je možnosť neplatiť poistenie v nezamestnanosti (treba sa ale odhlásiť) a teda minimálna výška bude (bez príspevku v nezamestnanosti) 130,27 €
- áno, ten príjem na dohodu je v hrubom za mesiac
- a neboj sa, zisťuje sa výška príjmu (aj dohodár je nahlásený na SP a zamestnávateľ za neho odvádza garančné a úrazové poistenie podľa skutočne dosiahnutého príjmu)
ewita888
04.09.12,11:53
Dieťa bude v škôlke viac, ako 4 hodiny denne? Ak áno, zdravotné odvody za teba nebude platiť štát..

Ak budeš na neplatenom voľlne viac, ako 15 mesiacov, nárok na ďalšiu materskú ti nevznikne /ak nebudeš počas NV inak nemoc. poistená/..

Taktiež, ak by NV trvalo viac, ako rok, zaniká aj nárok na podporu v prípade ukončenia PP..
nefertiti7
04.09.12,13:26
Dieťa bude v škôlke viac, ako 4 hodiny denne? Ak áno, zdravotné odvody za teba nebude platiť štát..

Ak budeš na neplatenom voľlne viac, ako 15 mesiacov, nárok na ďalšiu materskú ti nevznikne /ak nebudeš počas NV inak nemoc. poistená/..

Taktiež, ak by NV trvalo viac, ako rok, zaniká aj nárok na podporu v prípade ukončenia PP..

Dieťa nebude vobec v skolke, ved budem doma, možno o rok by som ho dala na 2 hodky aby si zvykol ale teraz nebude chodiť. takže platit bude stat. Ak dám výpoveď a pojdem na urad práce na 6 mes, co možem, a následne v apríli nastupim na materskú, dávky na materskú nedostanem?? aj ked predtým som bola zamestnaná??
Ak by mi dal zamestnavatel vypoved z organiz.dôvodou po ukončení RD a vyčerpaní dovolenky, ktorú este mám budem mať nárok na materskú v buducom roku?? Je toho vela a ja už fakt nechapem, ze je tolko, ak, ak to....
nefertiti7
04.09.12,13:49
- o tej možnosti v ZP - to som netušila - nikdy som sa s tým nestretla, neriešila som taký prípad - ale dobré vedieť
- ak budeš mať neplatené voľno, tak predsa do ZP bude za Teba štát platiť na základe toho prehlásenia (sama o tom píšeš, že to máš aj potvrdené od nich)
- je jedno, či budeš na neplatenom voľne alebo nezamestnaná, v prípade ďalšej materskej na ňu nebudeš mať nárok (teda na dávky). Môžeš si však platiť dobrovoľné poistenie do SP v minimálnej výške 119,45 € a budeš mať nárok aj na dávky v prípade MD, aj do dôchodku sa Ti to bude "počítať". Od 1.1.2013 sa však zvyšujú minimálne VZ a je možnosť neplatiť poistenie v nezamestnanosti (treba sa ale odhlásiť) a teda minimálna výška bude (bez príspevku v nezamestnanosti) 130,27 €
- áno, ten príjem na dohodu je v hrubom za mesiac
- a neboj sa, zisťuje sa výška príjmu (aj dohodár je nahlásený na SP a zamestnávateľ za neho odvádza garančné a úrazové poistenie podľa skutočne dosiahnutého príjmu)

No len ja neviem, ci možem použiť tu starostlivosť a mať neplatené volno, alebo to platí len v prípade, že som nezamestnaná, alebo čo...každy povie inak a mam v tom chaos. Co robiť aby som dostavala materské, asi byť zamestnaná ale potom nemožem byť doma s malým a nemožem mať ani dlho neplatené volno....boh moj to su zakony...na nic pre slobodne matky...ta minimalna vyška 119e je mesacne alebo rocne a z coho, ked nic nebudem poberat, je to nahlavu
a pracujuci na dohodu...dnes som sa na to informovala na soc...že ano vidia, že som tam, ale nic nehradia oni vraj maju len ohlasovaciu povinnost, kedze som teraz na RD....aaaaacch
zuzana.sa
05.09.12,05:38
Dobrý deň,

poprosím o radu: Zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou čerpal neplatené voľno od 03.08.2012 do 04.09.2012. Ako so sviatkom 29.08.2012? Patrí mu náhrada mzdy za tento deň?
ivka70
10.09.12,11:01
Dobrý deň,

poprosím o radu: Zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou čerpal neplatené voľno od 03.08.2012 do 04.09.2012. Ako so sviatkom 29.08.2012? Patrí mu náhrada mzdy za tento deň?

Kedze sviatok nepripadol na jeho pracovny den (lebo ma neplatene volno), nepatri mu ani nahrada mzdy za tento den.

(To by musel sofistikovane pozoadat o neplatene volno nie od 3.8. do 4.9., ale od 3.8. do 28.8. a od 30.8. do 4.9. a ak by s tym zamestnavatel suhlasil, musel by ho prihlasovat a odlhasovat z poistovni)
lienka492
22.09.12,16:35
Dobry den, potrebujem poradit. Zamestnankyna ziada o neplatene volno na jeden den - ide svedcit na sud. To znamena, ze musim poslat do ZP oznamenie s kodom 2Y zaciatok a 2Y koniec ten isty den - za ten den si zaplati odvody sama a do SP poslem registracny list prerusenie? to je vsetko?
Mila123
22.09.12,16:36
Dobry den, potrebujem poradit. Zamestnankyna ziada o neplatene volno na jeden den - ide svedcit na sud. To znamena, ze musim poslat do ZP oznamenie s kodom 2Y zaciatok a 2Y koniec ten isty den - za ten den si zaplati odvody sama a do SP poslem registracny list prerusenie? to je vsetko?
áno, ak by mala celú pracovnú smenu NV, ak by odpracovala čo i len časť smeny, nerobíš nič.....
lienka492
22.09.12,16:41
bude tam cely den. postupujem tak, ako som napisala? a odvody do SP za nu normalne plati zamestnavatel a ona si plati iba do zdravotnej? to by sa mala ist asi sama nahlasit ako samoplatitel, vsak?
Mila123
22.09.12,16:49
odvody do SP za NV nikto jej platiť nebude, ani ona a ani ZĽ.....

ZP si bude musieť zaplatiť sama....
lienka492
22.09.12,16:52
a v evidencnom liste ten jeden den potom bude vyzerat ako?
Mila123
22.09.12,16:55
napr.

2012 A 0101 1509 15125
2012 A 1709 3112 4523


takto nejak...16 09 2012 má NV
lienka492
22.09.12,16:58
proste ten den preskocim? no hadam mi to program urobi dobre :). dakujem za rady.
Mila123
22.09.12,17:00
za deň NV je mimo sociálneho poistenia......
Helka80
11.10.12,09:40
Chcem sa poradit. Od 8. do 29. novembra 2012 si potrebujem vybavit neplatene volno v praci z dovodu cesty do zahranicia. Som zamestnanec na TPP. Moj zamestnavatel mi vyhovel a dohodli sme sa ze to spravime "papierovo" co najjednoduchsie, aby som sa nepotrebovala zo vsetkych uradov odhlasovat a potom zas prihlasovat, ale zas aby som nemusela vela doplacat, s tym, ze zaplatene odvody za cas neplateneho volna mu uhradim. Chcem sa preto spytat, aky je najjednoduchsi a zaroven najlacnejsi sposob. Potrebujem sa odhlasovat zo socialky a zo zdravotky a potom naspat prihlasovat? potrebujem vystavit nejaku ziadost o neplatene volno zamestnavatelovi? Ako sa potom rataju odvody z neplateneho volna. Dakujem za radu
veronikasad
11.10.12,09:46
Chcem sa poradit. Od 8. do 29. novembra 2012 si potrebujem vybavit neplatene volno v praci z dovodu cesty do zahranicia. Som zamestnanec na TPP. Moj zamestnavatel mi vyhovel a dohodli sme sa ze to spravime "papierovo" co najjednoduchsie, aby som sa nepotrebovala zo vsetkych uradov odhlasovat a potom zas prihlasovat, ale zas aby som nemusela vela doplacat, s tym, ze zaplatene odvody za cas neplateneho volna mu uhradim. Chcem sa preto spytat, aky je najjednoduchsi a zaroven najlacnejsi sposob. Potrebujem sa odhlasovat zo socialky a zo zdravotky a potom naspat prihlasovat? potrebujem vystavit nejaku ziadost o neplatene volno zamestnavatelovi? Ako sa potom rataju odvody z neplateneho volna. Dakujem za radu
Ak ti zamestnávatel udelí súhlas na neplatené volno, budeš mať prerušené poistenie v sociálnej poisťovni, odhlási ťa aj v zdr.poisťovni. V zdr.poisťovni sa musíš prihlásiť ako samoplatitel - mesačná platba preddavkov samoplatitela je 47,58€ (zamestnávatel za teba nebude platiť nič).
V SP sa počas tohto obdobie môžeš - ale nemusíš, prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba na celý balík poistenia, najmenej z minimálneho vymer.základu. Ak sa prihlásiš, nezabudni sa po skončení NV odhlásiť na reg.liste fyzickej osoby (nedá sa odhlasovať spätne, najskôr doručením odhlášky).
Helka80
11.10.12,10:07
Dakujem za odpoved. Este ma zaujima, ci to odklasenie zo socialky bude mat v buducnosti nejaky dopad napriklad na moju matersku. Pocula som, ze neplatene volno to tam poriadne skomplikuje. Viete mi to prosim blizsie objasnit. Dakujem
veronikasad
11.10.12,10:13
Dakujem za odpoved. Este ma zaujima, ci to odklasenie zo socialky bude mat v buducnosti nejaky dopad napriklad na moju matersku. Pocula som, ze neplatene volno to tam poriadne skomplikuje. Viete mi to prosim blizsie objasnit. Dakujem
Prerušenie poistenia z titulu nepl.volna neovplyvní výšku vymer.základu na výpočet materského.
Helka80
11.10.12,10:18
Dakujem Veronika,
a este mam jednu otazku - mam sa teda dobrovolne prihlasit na socialku pocas neplateneho volna, alebo nie? Co bude pre mna znamenat, ked sa neprihlasim a socialne odvody nedoplatim za ten cas? Ako mi to ovplyvni napr. tu matersku. Kolko priblizne by som doplatila za ten necely mesiac v odvodoch do socialky?
veronikasad
11.10.12,10:20
Dakujem Veronika,
a este mam jednu otazku - mam sa teda dobrovolne prihlasit na socialku pocas neplateneho volna, alebo nie? Co bude pre mna znamenat, ked sa neprihlasim a socialne odvody nedoplatim za ten cas? Ako mi to ovplyvni napr. tu matersku. Kolko priblizne by som doplatila za ten necely mesiac v odvodoch do socialky?
Aký mesačný vymeriavací základ (hrubú mzdu) máš zo zamestnania ?
Helka80
11.10.12,10:27
hruba mzda - 1124eur. Odvody sa teda vypocitavaju z beznej hrubej mzdy, ktoru ale pocas neplateneho volna nedostanem? alebo z minimalnej mzdy? Potom aky ma vyznam odhlasovat sa zo socialky ked musim zaplatit rovnako a este obehavat urady? Nie je potom lepsie byt oficialne u zamestnavatela vedena ako zamestnana (ak mi to dovoli) a mzdu s odvodmi za to obdobie by som mu nasledne vratila? Rada by som to totiz spravila co najmenej komplikovane a pokial mozno co najlacnejsie, kedze su to len 3 tyzdne. Co by ste mi teda odporucili?
vopred dakujem
veronikasad
11.10.12,10:30
hruba mzda - 1124eur. Odvody sa teda vypocitavaju z beznej hrubej mzdy, ktoru ale pocas neplateneho volna nedostanem? alebo z minimalnej mzdy? Potom aky ma vyznam odhlasovat sa zo socialky ked musim zaplatit rovnako a este obehavat urady? Nie je potom lepsie byt oficialne u zamestnavatela vedena ako zamestnana (ak mi to dovoli) a mzdu s odvodmi za to obdobie by som mu nasledne vratila? Rada by som to totiz spravila co najmenej komplikovane a pokial mozno co najlacnejsie, kedze su to len 3 tyzdne. Co by ste mi teda odporucili?
vopred dakujem
V tomto linku nájdeš kalkulačku na výpočet odvodov DPO. Výšku vymer.základu si stanovuješ sama, najmenej z minima.
http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na-vypocet-poistneho-pre-dobrovolne-poistenu-osobu-za-obdobie-januar-2012-dcn/49808s

Nepovažujem sa za odborníka na výpočet materského, ale podľa môjho názoru si prihlásením na dobr.poistenie počas nepl.volna pokazíš materskú (ak nechceš platiť z vymer.základu, ktorý máš zo zamestnania, čo je celkom slušná suma).

V ZP sa môžeš ako samoplatitel prihlásiť z minima - bez ohladu na výšku VZ zo zamestnania. SP by som neriešila (snáď sa k tomuto názoru vyjadria aj iní odborníci na Porade).
Helka80
11.10.12,10:39
Dakujem za link, takze ak tomu spravne rozumiem:
Zamestnavatel ma odhlasi zo socialky aj zo zdravotnej, ja sa tam prihlasim, zaplatim odvody zo svojej beznej mzdy, teda v tomto pripade nieco cez 400 eur a potom sa znova odhlasim a prihlasi ma zamestnavatel. Takze ide hlavne o to, aby sa mi neznizili odvody do socialky...
veronikasad
11.10.12,10:40
Dakujem za link, takze ak tomu spravne rozumiem:
Zamestnavatel ma odhlasi zo socialky aj zo zdravotnej, ja sa tam prihlasim, zaplatim odvody zo svojej beznej mzdy, teda v tomto pripade nieco cez 400 eur a potom sa znova odhlasim a prihlasi ma zamestnavatel. Takze ide hlavne o to, aby sa mi neznizili odvody do socialky...
Nečítala si pozorne, čo som napísala v predch.príspevku.
ivka70
11.10.12,10:43
Dakujem za link, takze ak tomu spravne rozumiem:
Zamestnavatel ma odhlasi zo socialky aj zo zdravotnej, ja sa tam prihlasim, zaplatim odvody zo svojej beznej mzdy, teda v tomto pripade nieco cez 400 eur a potom sa znova odhlasim a prihlasi ma zamestnavatel. Takze ide hlavne o to, aby sa mi neznizili odvody do socialky...

Na 3 tyzdne to skutocne nie je potrebne, 270 dni poistenia v posl. 2 rokoch, ak si zamestnana, splnis tak ci tak.
A prihlasit sa z max. vymeriavacieho zakladu bude zbytocne drahe, z nizsieho si pokazis matersku.
Pories si len zdravotne poistenie, SP nechaj tak. Nebude ti to chybat.

A na vypocet sa pocitaju odvedene poistne aj dni, ktorych sa to tyka, ked budes odhlasena, nebude poistne ,ale ani dni, takze to nic neovplyvni.
Helka80
11.10.12,10:56
Prepacte, ale teraz som sa uz uuuplne stratila :confused:. co teda mam presne spravit? mam si doplatit zdravotku a "SP nechaj tak" znamena, ze ma zamestnavatel odhlasi, ale ja sa neprihlasim ani nedoplatim a budem tam mat vakuum na tie 3 tyzdne a nic to neovplyvni, kedze podmienka 270 dni poistenia bude splnena?
ewita888
11.10.12,11:14
Nestratila si sa, pochopila si.. :)
Helka80
11.10.12,11:18
ahaa, tak to je dobra sprava, dakujem vam pekne odbornicky :)
Sica
09.11.12,07:28
prosim vas, ako je to, ked je zamestnanec na neplatenom volne cely mesiac. mzda mu sice nejde, ale ma narok na vyplatenie odmeny. mozeme mu ju vyplatit, ked ma na poistovniach nahlasene neplatene volno? alebo to vyplatime nasledujuci mesiac, ked mu uz pojde mzda?
dakujem za radu.
rozimova
15.01.13,15:33
Dobrý deň,
čítala som predchádzajúce príspevky, neviem či som správne pochopila. Mám tiež prípad, zamestnanec chce neplatené voľno 17 dní. Teda ho neodhlasujem zo ZP ani SP - tam dávam len prerušenie. Do ZP si má ale tých 17 dní zaplatiť sám. On je však poberateľ ID - 50% - teda myslím, že sa nemusí ísť prihlásiť a doplatiť si tie odvody do ZP - alebo sa mýlim?