karacenka
13.06.12,11:26
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Kamarátka sa chce rozviesť s manželom. No ten má niekoľko úverov od bánk aj od nebankoviek, ktoré spláca s omeškaním, resp. má problémy so splácaním úverov. Tieto úvery si nebrali spolu (ako manželia), on si ich bral sám (bez jej vedomia). Bývajú v dome, ktorý kamarátka zdedila po rodičoch, teda dom je napísaný na nej.
Chcem sa opýtať ako bude prebiehať súd? Rozdelí im tie úvery na polovicu a kamarátka bude musieť splácať 50% manželových úverov, alebo si on bude zadpovedať za svoje chyby sám?
A čo bude s domom? Má manžel nárok na 50% z domu, keď je to rodičovský dom kamarátkin a ona ho zdedila , aj ona je napísaná v liste vlastníctva ako vlastník.
Dakujem pekne :-)
Indeed
13.06.12,09:40
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Kamarátka sa chce rozviesť s manželom. No ten má niekoľko úverov od bánk aj od nebankoviek, ktoré spláca s omeškaním, resp. má problémy so splácaním úverov. Tieto úvery si nebrali spolu (ako manželia), on si ich bral sám (bez jej vedomia). Bývajú v dome, ktorý kamarátka zdedila po rodičoch, teda dom je napísaný na nej.
Chcem sa opýtať ako bude prebiehať súd? Rozdelí im tie úvery na polovicu a kamarátka bude musieť splácať 50% manželových úverov, alebo si on bude zadpovedať za svoje chyby sám?
A čo bude s domom? Má manžel nárok na 50% z domu, keď je to rodičovský dom kamarátkin a ona ho zdedila , aj ona je napísaná v liste vlastníctva ako vlastník.
Dakujem pekne :-)

Presne tak.

A ohĺadom rozdelenia ďalšieho ich spoločného majetku sa musia DOHODNUT oni dvaja.
misoft
13.06.12,09:46
Má manžel nárok na 50% z domu, keď je to rodičovský dom kamarátkin a ona ho zdedila , aj ona je napísaná v liste vlastníctva ako vlastník. Pokiaľ ho zdedila - on je bez nároku na 50% podiel. Tento majetok totiž nespadá do BSM (dary, dedičstvo).
Heleč
13.06.12,09:48
nie je to až také jednoduché. Moja kamarátka sa rozviedla a bolo. Na súde nikdo neriešil ich úvery. Ona zašla do banky s rozvodom, aby jej napísalali nový splákový kalendár teda pol na pol. Pracovníčka banky jej sucho oznámila, že oni s tým nič nemajú a nepomôže ani majetkové vysporiadanie. Ona má príjem tak to musí cele platiť, pretože on je nezamestnaný. A môže si to od neho vymáhať v občiansko právnom konaní.... takže tak. neviem ako to skončí
andyl11
13.06.12,17:10
presne takuto skusenost mam aj ja, nie je to take jednoduche
karacenka
14.06.12,03:06
Dakujem pekne za vsetky odpovede.
noki123
15.06.12,16:24
daj vediet ako to dopadlo