pp2601
13.06.12,11:37
Dobrý deň, k 31.11.2011 som dostal výpoveď v robote. Deň na to čiže 1.12.2011 som nastúpil do ďalšej firmy, kde som bol dva dni /bez PZ/. Zamestnávateľ ma nahlásil do poisťovne, ze u neho pracujem aj keď som ešte nemal podpísanú PZ. Mne sa to nepáčila robota tak som odtiaľ odišiel. Samozrejme som sa išiel zaevidovať na UP, tam som im predložil Výpoveď k 31.11.2011 keďže iné papiere som nemal. Tak ma zaevidovali na UP k 1.12.2011 . Teraz sa mi ozvali z UP, že som evidovaný v poisťovni a že som pracoval v ďalšej firme od 1.12.2011/preto lebo zamestnávateľ to nahlásil na poisťovňu/ a pritom ja nemám žiadny doklad o tom, že by som tam pracoval. Na UP teraz žiadajú po mne doklady /Zápočtový list a tak.. nemal som ani PZ, a ani žiadny príjem takže/ neviem ako ďalej postupovať. Poradí mi niekto???
veronikasad
13.06.12,09:45
Postup je velmi jednoduchý. V druhej firme si ukončil pracovný pomer v skúšobnej zmluve, ak si prihlásený, neide o žiadnu nelegálnu prácu. Treba isť do firmy, dodatočne podpísať prac.zmluvu, vypýtať si zápočtový list, potvrdenie o príjme pre dávku v nezamestnanosti (aj keď sú to len dva dni) a možno ťa tam čakajú aj nejaké bubáčiky
zamborskyjan
13.06.12,09:49
Dobrý deň, podľa mňa ja by som išiel do firmy a žiadal by som písomne, aby mi na čas, ktorý ste boli odpracovali vystavili pracovnú zmluvu a následne pisomne by som požiadal o rozviazanie pracovného pomeru, pretože aj dva dni sa počítajú za vznik pracovného pomeru. Následne potom aj výstupné papiere by mali dať zamestnancovi.
pp2601
13.06.12,09:54
Ja viem... ale ja som v evidencii na UP od 1.12.2011.. kedze vypoved som dostal k 31.11.2011 tak som mal 7 dni na to aby som sa prihlasil na UP. A kedze bola moznosť ist robit tak som skusil noo..tam ide o tie 2 dni ze mam doložit papiere ze som tam robil.... ale ja žiadne nemam takze takk
pp2601
13.06.12,09:57
Ale ja ako keby som tam vôbec nepracovall... ma nahlasil do poistovne a nemal som ani PZ zmluvu podpisanu.. tak neviem na základe čoho ma tam nahlasill
veronikasad
13.06.12,09:58
Ja viem... ale ja som v evidencii na UP od 1.12.2011.. kedze vypoved som dostal k 31.11.2011 tak som mal 7 dni na to aby som sa prihlasil na UP. A kedze bola moznosť ist robit tak som skusil noo..tam ide o tie 2 dni ze mam doložit papiere ze som tam robil.... ale ja žiadne nemam takze takk
Papiere ti dajú vo firme a možno si si skomplikoval život. Na UP si nenahlásil pravdivé údaje a môžu ťa spätne vyradiť z evidencie. Zo zamestnania sa neodchádza ako z holubníka.
veronikasad
13.06.12,10:01
Ale ja ako keby som tam vôbec nepracovall... ma nahlasil do poistovne a nemal som ani PZ zmluvu podpisanu.. tak neviem na základe čoho ma tam nahlasill
Pracoval si tie dva dni, alebo nepracoval ? Do SP sa zamestnanec nahlasuje pred začiatkom výkonu práce.
pp2601
13.06.12,10:05
Ale nemal som žiadne paiere nič nemam od neho podpisane a ni ja som mu nič nepodpisal.. a ani neviem na zaklade čoho ma nahlasil do poistovne
veronikasad
13.06.12,10:06
Ale nemal som žiadne paiere nič nemam od neho podpisane a ni ja som mu nič nepodpisal.. a ani neviem na zaklade čoho ma nahlasil do poistovne
Tvoj občiansky preukaz zamestnávatel videl ?
pp2601
26.06.12,19:02
Chcem sa s pýtať, že či mi bude UP prispievať na cestu do zamestannia ked som v evidenicii viac ako 6 mesiacov.? A aka bude výška prispevku?
buchač
26.06.12,19:19
Ale ja ako keby som tam vôbec nepracovall... ma nahlasil do poistovne a nemal som ani PZ zmluvu podpisanu.. tak neviem na základe čoho ma tam nahlasill

Papiere ti dajú vo firme a možno si si skomplikoval život. Na UP si nenahlásil pravdivé údaje a môžu ťa spätne vyradiť z evidencie. Zo zamestnania sa neodchádza ako z holubníka.

Ale nemal som žiadne paiere nič nemam od neho podpisane a ni ja som mu nič nepodpisal.. a ani neviem na zaklade čoho ma nahlasil do poistovne

Tvoj občiansky preukaz zamestnávatel videl ?

...podobný problém má teraz dcéra.....

Dievka bola v " zamestnaní " ....akože sa len zaučiť na novú robotu ...dokopy 3 - 4 hodiny denne počas tých cca 4 dní ...
...a nebola pritom sama , boli aj iné uchádzačky ...
Prijatá nebola ....

Žiadna dohoda , žiadna zmluva ......." budúci zamestnávateľ " vyplatil cca 90 € oproti podpisu za tých pár hodín ...
No a potom túto skutočnosť ohlásil na sociálku a tá následne na úrad práce ( alebo naopak )...
Na základe toho je vyradená z úradu práce so spätnou platnosťou a sociálka vyžaduje spätnú platbu ...

Odvolanie bola odniesť , no na UP práce ju poslali pááá , ba dokonca spomínali vraj nejakú inšpekciu a samozrejme pokuty , penále ....


...kua , nenadávam , no pýtam sa ......je toto normálne ?????

Čo včul ????
pp2601
26.06.12,19:33
Tak mne sa to podarilo vybaviť.... treba zajst za tým zamestanavateľom.. a on musi dať žiadosť o zrušenie prihlásenia na Socialnej poistovni aby jej to nefigurovalo.. ale to je zase na zamestanvatelovi či bude s tým suhlasiť, ked hej tak neni problem to zrusiť....Hovorim staci len aby zamestanvatel dal ziadost o zrušenie na SP a je to vybavenee nic viac...
pp2601
26.06.12,19:39
Tak to je zle ked ju uz vyradili, lebo mne volali z UP ze aby som doniesol papiere ale kedze som ziadne nemal tak som to musel vyriesit inak no
Hanka28
04.07.12,20:14
Noo, neostáva Ti nič iné len ísť k zamestnávateľovi ktorý ťa prihlásil na SP-(na dva dni). A požiadať ho o potrebné doklady za dva dni.
pp2601
14.10.12,06:39
Dobrý deň, začal som pracovať v Rakúsku, kde má m podpísanú zmluvu na 1 mesiac /platia za man všetky odvody/, tak sa chcem s pýtať ako to spraviť s poisťovňami a či úrady sú nejako v tomto prepojené?.. Treba to to ohlásiť aj u nás na ÚP?? Ďakujem
misoft
14.10.12,08:02
Hlboko pochybujem, že rakúska a slovenská poisťovňa (sociálna i zdravotná) si o tom vymieňajú údaje. Musíš nahlásiť, prípadne odhlasiť a doložiť poistenie v inej krajine EÚ - nemôžeš byť poistený vo viacerých krajinách súčasne.
pp2601
14.10.12,08:13
A keby som potreboval byt poisteny aj tu u nas? to sa neda nejako?.. bo ja mam tu zmluvu podpisanu na 1 mesiac..cize nie dlhodoboo.. je tam aj taky problem ze som vedeny na UP na SVK a neviem co ma spravit
pp2601
14.10.12,08:13
Ja som robil aj take sezonne prace tak teraz neviem