seraffa
13.06.12,11:42
takze zaujimalo by ma ci sa to vobec moze, ze nakupim tovar zo second handov a nasledne to predavat (mam zivnost na maloobchod) na internete vo vlastnom eshope.
Lydiap
13.06.12,10:42
Určite áno, pokiaľ budeš tovar deklarovať ako použitý.Vlastný e-shop znamená internetový obchod?
seraffa
13.06.12,16:12
ano v internetovom obchode :) a mali by na uctovnictvo bez problemov stacit blocky ze ano?
Lydiap
13.06.12,18:47
Z nákupu zo second handu postačia bločky z pokladnice. Ty pri predaji tiež musíš vystaviť daňový doklad z registračnej pokladnice alebo faktúru, pokiaľ ti uhrádzajú na účet.
seraffa
15.06.12,04:28
este sa opytam taktiez nakupujem tovar cez ebay, a uz nejaky tovar som tam aj kupila (este predtym nez som mala zivnost) ale nemala som paypal tak to zaplatila dcera ktora paypal ma, viem si dat tento tovar do nakladov ja alebo treba urobit nejaku kupnu zmluvu??
xtriadax
22.06.12,08:40
Pri predaji second hand tovaru potrebuješ ku každej faktúre aj doklad o dezinfekcii.
Economic
22.06.12,15:37
este sa opytam taktiez nakupujem tovar cez ebay, a uz nejaky tovar som tam aj kupila (este predtym nez som mala zivnost) ale nemala som paypal tak to zaplatila dcera ktora paypal ma, viem si dat tento tovar do nakladov ja alebo treba urobit nejaku kupnu zmluvu??

vytlačiť doklad o úhrade cez paypal a dať do účtovníctva ako úhradu z pokladne.
Danielle369
23.06.12,04:26
Pred otvorením obchodu so second-hand textilom, teda pred uvedením priestorov do prevádzky z hľadiska ochrany zdravia si povinná požiadať o vydanie rozhodnutia orgánu verejného zdravotníctva v zmysle zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Aj pri predaji výrobkov cez internet platia ustanovenia zákona na ochranu spotrebiteľa.
seraffa
08.07.12,13:09
Co sa tyka toho cetrifikatu o dezinfekcii- ja nakupujem z maloobchodov second hand pretoze sa zameriavam na specificky tovar, ktory neviem odberat od velkoobchodov, ako sa mam dostat ku tomu certifikatu?? A za dalsie kupujem veci zo second handu a ako som sa docitala tak veci by mali byt vyprate a vyzehlene ale to robim ja doma pretoze to co kupim to je dakedy horsie ako od ciganov. Spinave a ani nehovorim pokrcene ako keby krava predtym bastila. O tej hygiene to som vobec nevedela. Su za to nejake sankcie? obchod mam otvoreny asi 2 tyzdne a uz sa aj nieco predalo. A co presne sa tam riesi???
seraffa
08.07.12,13:21
A este nakupila som tovar (oblecenie, obuv) aj od FO na kupne zmluvy ako mam pri tomto tovare postupovat co sa tyka hygieny????
xtriadax
08.07.12,14:33
Pri otvorení obchodu musíš ohlásiť prevádzku na hygiene. Treba podať žiadosť a s nou som dával aj doklad o dezinfekcii. Tovar nemusí byť vypraný ani vyžehlený. V predajni second hand musíš tento doklad mať keď ti príde na kontrolu hygiena, šoi, ... . Mal by byť pri kúpe tovaru pri každej faktúre. Ako to je pri kupovaní tovaru od FO neviem.
seraffa
09.07.12,11:39
Ten certifikat o dezinfekcii sa tyka coho??? Tovaru??? Dneska som bola na hygiene a povedali mi ze sa s tym vobec nemusim zaoberat a ked kupujem od FO takze to je len na mojej zodpovednosti ze to dam vyprat ci do cistiarne, ze k tomu nepotrebujem ziaden doklad.
seraffa
28.07.12,14:21
Este sa chcem opytat ci mi vie niekto pomoct- so second handov mi davaju blocky kde je napisane bud textil alebo doplnok, ale ja to predavam ako specificky tovar, ked som si zacala pytat peciatky na blocky aby som si mohla dopisat co tam naozaj je kupene tak ani v jednej predajni nemali peciatku. Ako to mam riesit? Ako si mam tento tovar dat do nakladov? Bojim sa ze ak danovaci pridu na kontrolu tak mi to vyhodia z uctovnictva.
marek1010
28.07.12,19:55
podla mna je to hlupost teraz su sekace take drahe ze to by si musela predavat za pekne palky aby si s toho nieco mala,,,preco si radsej nenajdes dodavtela rovno s uk?
anetkabaletka
24.10.12,13:47
Ahojte,

mám uisťovaciu otázku, prosím poraďte:

Slovenský platiteľ DPH nakúpi oblečenie zo seconhand-skladu v ČR. Uviedol svoje IČ DPH a vyfakturovali mu to bez DPH. Má takto nakúpený tovar na Slovensku samozdaniť? A z predaného tovaru v obchode odvedie štátu DPH len z prirážky?

Ďakujem
anetkabaletka
25.10.12,06:59
K predchadzajucej otazke:
Mam sa odlisne stavat k fakture s poznamkou Prenesenie danovej povinnosti a odlisne k fa s poznamkou Zdanene podla osobitnej upravy? A co ak na fakture z Ciech nebude ziadna poznamka?