Tabitha
15.02.06,00:27
ak je SZČO v strate daň povinnosť je 0 - jeho manželka, ktorá má vyšší príjem ako 87 936 si uplatní nezd.časť základu dane :rozdiel príjmu a 87 936.-sk na seba a 87 936 na muža?:rolleyes:
Zita5
15.02.06,07:04
ak je SZČO v strate daň povinnosť je 0 - jeho manželka, ktorá má vyšší príjem ako 87 936 si uplatní nezd.časť základu dane :rozdiel príjmu a 87 936.-sk na seba a 87 936 na muža?:rolleyes:

SZČO bude mať DZ nulu , tu si nemá už z čoho uplatňovať nezdaniteľnú čiastku .
Druhý z manželov si na SZČO nemôže uplatniť nezdaniteľnú čiastku .
Tabitha
15.02.06,07:56
To prvé chápem je to logické ,ale prečo si nemôže manželka uplatniť na Manžela SZČO veď nedosiahol ten min.príjem? Týka sa to mojich rodičov mama pracuje v št.službe a prosila ma aby som urobila DP lebo jej ich ekonomka povedala,že môže mať nejakú úľavu .:o
Zuziana
15.02.06,07:59
Ak chceš uplatňovať SZČO ako vyživovanú osobu teda uplatniť si odpočítateľnú položku u druhého z manželov posudzuješ jeho hrubý príjem... nie to či bol v strate:D
Zita5
15.02.06,08:03
To prvé chápem je to logické ,ale prečo si nemôže manželka uplatniť na Manžela SZČO veď nedosiahol ten min.príjem? Týka sa to mojich rodičov mama pracuje v št.službe a prosila ma aby som urobila DP lebo jej ich ekonomka povedala,že môže mať nejakú úľavu .:o

Ak by sa jednalo o neičo vážnejšie , pri čom by sa posudzoval príjem SZČO , či to je súd , alebo DÚ a podobne ,nikdy ich nezaujíma strata a DZ, ale hrubé príjmy SZČO . Na výdavky pozerajú , ako keby nemuseli byť - jedným slovom nie sú dôležité .
Zita5
15.02.06,08:11
ďakujem len ešte tomuto nerozumiem: prečo druhý z manž.nemôže uplatniť na SZČO?týka sa to mojich rodičov a včera som urobila daň.priz. pre mamu do práce pracuje v št.službe že vraj bude mať nejakú úľavu...:confused:

Prečo ... odpoveď príspevok č. 4 . Ja sa čudujem ekonomke , ktorá to mame povedala.
Katarína STR
15.02.06,08:26
Možno myslela úľavu tých 12.000
Tabitha
15.02.06,09:00
Ak chceš uplatňovať SZČO ako vyživovanú osobu teda uplatniť si odpočítateľnú položku u druhého z manželov posudzuješ jeho hrubý príjem... nie to či bol v strate:D
ak mal hr. príjem 2 mil. jeho manž.nemá nárok odpčítať si naňho len na seba?
Trochumimotemy aké potvrdenie musí predložiť zamestnávateľovi manžel /ka/ SZČ Osoby o príjmoch SZČO Daň.Priznanie alebo výpis z daň.priznania?
Zita5
15.02.06,09:13
ak mal hr. príjem 2 mil. jeho manž.nemá nárok odpčítať si naňho len na seba?
Trochumimotemy aké potvrdenie musí predložiť zamestnávateľovi manžel /ka/ SZČ Osoby o príjmoch SZČO Daň.Priznanie alebo výpis z daň.priznania?


Môj názor - môžeš priložiť čo koľvek len chceš , aj daňové aj výpis , neuznajú jej to a ešte bude mať z toho nepríjemnosti .
Je to na rozhodnutí Tvojej matky .
Zuziana
15.02.06,09:18
[quote=Tabitha] ak mal hr. príjem 2 mil. jeho manž.nemá nárok odpčítať si naňho len na seba?

ÁNO - NEMÁ NÁROK
Trochumimotemy aké potvrdenie musí predložiť zamestnávateľovi manžel /ka/ SZČ Osoby o príjmoch SZČO Daň.Priznanie alebo výpis z daň.priznania

Výpis z DP, ak mal hrubý príjem nižší ako 87 936!


Tabitha, ver nám, je to tak:D:D:D
Zita5
15.02.06,09:23
Vieš , nehnevaj sa na mňa , ale je to úplne až komické , ak SZČO má príjem 2 000 000 a ešte by sa považoval sa osobu , na ktorú by si manželka mala odpočítať nezdaniteľnú čiastku .:eek: Mal hospodáriť tak, aby si ju mohol odpočítať on sám. Nehnevaj sa , že to píšem tak otvorene , ale viem čo píšem .:)
Tabitha
15.02.06,10:15
Vieš , nehnevaj sa na mňa , ale je to úplne až komické , ak SZČO má príjem 2 000 000 a ešte by sa považoval sa osobu , na ktorú by si manželka mala odpočítať nezdaniteľnú čiastku .:eek: Mal hospodáriť tak, aby si ju mohol odpočítať on sám. Nehnevaj sa , že to píšem tak otvorene , ale viem čo píšem .:)
Vôbec saNehnevám to len že som sa nad tým nezamýšlala a teraz ja stavbár po matarskej chcem rozumieť lebo je to rod.podnik a naozaj otec robí ako robí... nuž a ja som to brala ako holú matematiku DZ 0-nuž nárok na odpočet:)
a katka myslím mi písala že neverím ja práve verím ale tým že nerozumiem sa pýtam sa ako debil sto krát tak vám to tak príde. ja len chcem odpoveď po lopate
A čo sa týka tej maminej ekonomky určite vie že nemá m. nárok mám pocit že tak ako ja si to len moja m.myslela zistím ako to bolo...:confused:
Zita5
15.02.06,10:19
Vôbec saNehnevám to len že som sa nad tým nezamýšlala a teraz ja stavbár po matarskej chcem rozumieť lebo je to rod.podnik a naozaj otec robí ako robí... nuž a ja som to brala ako holú matematiku DZ 0-nuž nárok na odpočet:)
a katka myslím mi písala že neverím ja práve verím ale tým že nerozumiem sa pýtam sa ako debil sto krát tak vám to tak príde. ja len chcem odpoveď po lopate
A čo sa týka tej maminej ekonomky určite vie že nemá m. nárok mám pocit že tak ako ja si to len moja m.myslela zistím ako to bolo...:confused:

Však nič sa nestalo , vieš , že Ti nechceme zle. Môžno postup by bol taký , že DÚ , by jej to DP prevzal , avšak pri prvom zistení by ju vyzvali a nakoniec by to mohlo skončiť aj s prípadnou sankciou , ktorá nemá v tom prípade zmysel .;)
Tabitha
15.02.06,10:36
[quote=Zita5]Však nič sa nestalo , vieš , že Ti nechceme zle. Môžno postup by bol taký , že DÚ , by jej to DP prevzal , avšak pri prvom zistení by ju vyzvali a nakoniec by to mohlo skončiť aj s prípadnou sankciou , ktorá nemá v tom prípade zmysel .;)[/quote
Počkaj DP nie roč.zúčt?sa podá naDÚ?roč.zúčt.to predsa robí zamestnávateľ a daň.P.si robí zamestnanec len ak nedal žiadosť o roč.zúč.tak to funguje?a aj do roč.zúčt.by som čakala že tá ekonómka to tam nedá tak že by nemal taky píšeš:confused::confused: