Tabitha
15.02.06,00:01
ahoj,kto poradí tento krát:D
chcem sa spýtať ,do akého termínu má byť podpísaná žiadosť zamestnanca o roč.zúčtovanie preddavkov na daň .A ak mám zamestnanú cudzinku , ktorá nemá nárok na uplatnenie Nezdaň.ČZD a nemá podpísané vyhlásenie, že si to neuplatňuje a ani žiadosť o roč.zúčtovanie mám jej toto roč.zúčt.urobiť?resp. ja jej ho urobím ,ale mám jej dať podpísať to vyhlásenie a žiadosť ,lebo len na základe toho sa to roč.zúčtovanie má robiť?má min.mzdu a v minulom roku jej bývalá účtovníčka urobila roč.zúč. a vyšiel jej preplatok nejakých 200.- ale v jej zložke som nenašla podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť o r.z. na základe čoho to bolo vystavené.
tak by som chcela VEDIEŤ AKÝ JE SPRáVNY POSTUP:o
Barbara
15.02.06,05:11
ahoj,kto poradí tento krát:D
chcem sa spýtať ,do akého termínu má byť podpísaná žiadosť zamestnanca o roč.zúčtovanie preddavkov na daň .A ak mám zamestnanú cudzinku , ktorá nemá nárok na uplatnenie Nezdaň.ČZD a nemá podpísané vyhlásenie, že si to neuplatňuje a ani žiadosť o roč.zúčtovanie mám jej toto roč.zúčt.urobiť?resp. ja jej ho urobím ,ale mám jej dať podpísať to vyhlásenie a žiadosť ,lebo len na základe toho sa to roč.zúčtovanie má robiť?má min.mzdu a v minulom roku jej bývalá účtovníčka urobila roč.zúč. a vyšiel jej preplatok nejakých 200.- ale v jej zložke som nenašla podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť o r.z. na základe čoho to bolo vystavené.
tak by som chcela VEDIEŤ AKÝ JE SPRáVNY POSTUP:o


žiadosť má byť podpísaná do dnešného dňa, teda do 15.2.2006!!
prečo vlastne nemá NÁROK na nezdaň. čiastku?
vyhlásenie musí byť podpísané do 31.1.2006.
ja si myslím keď ešte stihneš do dnešného dňa jej dať podpísať žiadosť, môžeš jej spraviť RZD.
keď si nenašla v jej zložke podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť, tak potom neviem na základe čoho tá bývala účtovníčka jej urobila RZD.
ja by som to dala tak do poriadku, že by som jej buď zrazila ten preplatok, alebo / možno teraz ma ukameňujú/ by som jej dala podpísať so starým dátumom. /ale toto nech ostane len medzi nami/čštttt!!!!:D
liba2
15.02.06,05:32
žiadosť má byť podpísaná do dnešného dňa, teda do 15.2.2006!!
prečo vlastne nemá NÁROK na nezdaň. čiastku?
vyhlásenie musí byť podpísané do 31.1.2006.
ja si myslím keď ešte stihneš do dnešného dňa jej dať podpísať žiadosť, môžeš jej spraviť RZD.
keď si nenašla v jej zložke podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť, tak potom neviem na základe čoho tá bývala účtovníčka jej urobila RZD.
ja by som to dala tak do poriadku, že by som jej buď zrazila ten preplatok, alebo / možno teraz ma ukameňujú/ by som jej dala podpísať so starým dátumom. /ale toto nech ostane len medzi nami/čštttt!!!!:D
Barbara, ak zamestnancovi vyšiel preplatok na dani, tak túto sumu musí dostať - nie zaplatiť.

Tabitha - prosím zisti a uveď aj, či jej bol preplatok 200 sk vrátený .
Barbara
15.02.06,05:46
Barbara, ak zamestnancovi vyšiel preplatok na dani, tak túto sumu musí dostať - nie zaplatiť.

Tabitha - prosím zisti a uveď aj, či jej bol preplatok 200 sk vrátený .



Ja viem, lenže ona hovorila, že nenašla nato ani žiadosť ani podpísané vyhlásenie, preto som písala, že buď jej to treba zraziť,/ keď nemá žiadosť na základe toho/ alebo to dať do poriadku.
Možno, že sú len tie veci zapatrošené niekde.

asi som to napísala nerozumiteľne.:eek:
ALDA
15.02.06,06:02
Ja viem, lenže ona hovorila, že nenašla nato ani žiadosť ani podpísané vyhlásenie, preto som písala, že buď jej to treba zraziť,/ keď nemá žiadosť na základe toho/ alebo to dať do poriadku.
Možno, že sú len tie veci zapatrošené niekde.

asi som to napísala nerozumiteľne.:eek:

Barbara..treba sa naučiť si aj priznať chybu:rolleyes:..Citujem: "že by som jej zrazila ten preplatok"!!!! Liba 2 reagovala správne:)
Barbara
15.02.06,06:10
Barbara..treba sa naučiť si aj priznať chybu:rolleyes:..Citujem: "že by som jej zrazila ten preplatok"!!!! Liba 2 reagovala správne:)


už som to odôvodnila, že prečo som napísala, že " zraziť" preplatok.
Lebo keď je vrátený preplatok a nemám nato doklad, tak buď to zrazím, alebo to dám do poriadku.

to je fakt, niekedy píšem fakt nerozumiteľne, ale to je tým, že chcem to napísať čo najrozumiteľnejšie, ale to má niekedy skôr opačný efekt.
a potom to ľudia nechápu tak ako som to myslela ja.:mee: :mee:


alebo to je tým, že som maďarka???????? no toto bude asi pravý dôvod!!!:D :D

dúfam to nevadí nikomu:)
Tabitha
15.02.06,06:46
žiadosť má byť podpísaná do dnešného dňa, teda do 15.2.2006!!
prečo vlastne nemá NÁROK na nezdaň. čiastku?
vyhlásenie musí byť podpísané do 31.1.2006.
ja si myslím keď ešte stihneš do dnešného dňa jej dať podpísať žiadosť, môžeš jej spraviť RZD.
keď si nenašla v jej zložke podpísané ani vyhlásenie ani žiadosť, tak potom neviem na základe čoho tá bývala účtovníčka jej urobila RZD.
ja by som to dala tak do poriadku, že by som jej buď zrazila ten preplatok, alebo / možno teraz ma ukameňujú/ by som jej dala podpísať so starým dátumom. /ale toto nech ostane len medzi nami/čštttt!!!!:D
tak somto urobila včera v noci som bola v práci a dala som tam včerajšie dátumy.Tej cudzinke to urobím dodatočne tie vyhlásenia aj žiadosť je to najjednoduchšia cesta... Nemá nárok práve preto že je cuzinka nemá tu trv.pobyt je dôchodkyňa a už som písala že sme jej neoprávnene /nevedomky/ robili úľavy na IP a PvN tak to teraz musím nejako urovnať ale to je mimotemylen aby som lepšie vysvetlila.Jaj a ten preplatok neviem Určite ale tak si to pamätám ,ak ma pamäť neklame:psom s doma s chorými deťmi-dobrý adrenalín v práci roboty že ani neviem kde mám začať tak aspoň že tu riešim niečo.ďakujem