jiva
13.06.12,15:50
Dobrý deň, chcem Vás požiadať, zamestnávateľ chce zamestnať zamestnancov na dohodu o PP takým sôsobom, že každý odpracuje len 1 deň v týždni po 10 hod., pretože budú pracovať mimo miesta bydliska, čiže budú na pracovnej tuzemskej ceste. Týmto neprekročia povolený limit 10hod./týždeň, a môže im zamestnávateľ uhradiť na tento deň i diety. Je to v poriadku? Samozrejme by to asi malo byť presne vyšpecifikované v dohode o PP, aj spôsob práce aj dohoda o nároku na vyplatenie diety. Ak to je správne, môžete mi prosím Vás poskytnúť nejaký písomný spôsob týchto špecifikácií?Ďakujem..
jiva
23.10.12,09:02
Prosím Vás niekoho o poradanie. ďakujem
tictac7
23.10.12,09:48
Dobrý deň, chcem Vás požiadať, zamestnávateľ chce zamestnať zamestnancov na dohodu o PP asi dohoda o PČtakým sôsobom, že každý odpracuje len 1 deň v týždni po 10 hod., pretože budú pracovať mimo miesta bydliska, čiže budú na pracovnej tuzemskej ceste nie, nebudú, na pracovnej ceste by boli, ak by prácu vykonávali na inom mieste, ako je dohodnuté v pracovnej zmluve (resp. v Tvojom prípade v zmluve o PČ. Týmto neprekročia povolený limit 10hod./týždeň neprekročia, veď píšeš, že budú pracovať 10 hodín jeden deň v týždni..., a môže im zamestnávateľ uhradiť na tento deň i diety. pokiaľ nie sú na riadnej pracovnej ceste, tak nárok na diéty nemajú. Je to v poriadku? Samozrejme by to asi malo byť presne vyšpecifikované v dohode o PP, aj spôsob práce aj dohoda o nároku na vyplatenie diety. Ak to je správne, môžete mi prosím Vás poskytnúť nejaký písomný spôsob týchto špecifikácií?Ďakujem..

veľmi zmätočne položená otázka - sa nečuduj, že 4 mesiace na ňu nik nereagoval.....
jiva
24.10.12,08:05
I tak moc ďakujem. Takže ak do dohody o PČ uvediem miesto výkonu práce podľa trvalého bydliska zamestnávateľa a práce budú vykonávať napr. v Bratislave, nárok na diety im plynie. Dúfam, že to opäť nekoncipujem zmätočne. Moc vopred ďakujem.
veronikasad
24.10.12,08:09
I tak moc ďakujem. Takže ak do dohody o PČ uvediem miesto výkonu práce podľa trvalého bydliska zamestnávateľa a práce budú vykonávať napr. v Bratislave, nárok na diety im plynie. Dúfam, že to opäť nekoncipujem zmätočne. Moc vopred ďakujem.
Uveď konkrétnejšie o výkon akej práce ide.
Stravné v zmysle zákona o CN môže byť vyplatené aj dohodárovi, ak sú dohodnuté podmienky výplaty priamo v dohode.
jiva
30.10.12,07:57
Ide o stavebné práce - zatepľovanie. Zamestnávateľ získal prácu v Bratislave od apríla do októbra. V dohode o PČ som uviedla miesto výkonu práce v mieste trvalého bydliska zamestnávateľa a ostatných podmienkach som dohodla, že zamestnanec bude súhlasiť s výkonom práce i mimo miesta trvalého bydliska zamestnávateľa za čo mu bude zamestnávateľ poskytovať diety v rozsahu zákona o cestovných náhradach.
veronikasad
30.10.12,08:16
Ide o stavebné práce - zatepľovanie. Zamestnávateľ získal prácu v Bratislave od apríla do októbra. V dohode o PČ som uviedla miesto výkonu práce v mieste trvalého bydliska zamestnávateľa a ostatných podmienkach som dohodla, že zamestnanec bude súhlasiť s výkonom práce i mimo miesta trvalého bydliska zamestnávateľa za čo mu bude zamestnávateľ poskytovať diety v rozsahu zákona o cestovných náhradach.
Na dohodu prac.činnosti môže odpracovať max. 10 hod. týždenne ... Ako mu chceš vykazovať diety ? Odpracuje jeden deň v týždni ?
jiva
05.11.12,10:15
Áno, jeden deň v týždni odrobí 10 hod. to je všetko. A na tento deň, mu poskytuje zamestnávateľ odmenu + diety. V závislosti zo zmluvnými podmienkami v dohode o PČ, by to mohlo byť OK.