miriam1983
13.06.12,18:03
Dobry den,
chcela by som sa spytat, ci v pripade, ze zamestnavatel do zmluvy napise miesto vykonu prace: "vsetky pobocky koncernu spolocnosti, zamestnanec je informovany o castych sluzobnych cestach, praca bude vykonavana primarne na slovensku.." ci mam narok na diety a ostatne nahrady ak pojdem mimo slovenska na sluzobnu cestu, aelbo to bude povazovane za moje standardne pracovisko a tym padom stracam narok na diety.
dakujem za rychlu odpoved,
ivka70
13.06.12,16:29
Miesto vykonu prace nesmie byt definovane tak ako uvadzas.
Zamestnanec musi mat jedno "materske" miesto vykonu prace. Cesty do ostatnych pobociek su potom sluzobnymi cestami, rovnako ak ocesta do zahranicia.

§ 43
(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný so zamestnancom dohodnúť podstatné náležitosti, ktorými sú:

a) druh práce, na ktorý sa zamestnanec prijíma, a jeho stručná charakteristika,
b) miesto výkonu práce (obec a organizačnú časť alebo inak určené miesto),
c) deň nástupu do práce,
d) mzdové podmienky, ak nie sú dohodnuté v kolektívnej zmluve.
...
Chobot
14.06.12,06:46
Dobry den,
chcela by som sa spytat, ci v pripade, ze zamestnavatel do zmluvy napise miesto vykonu prace: "vsetky pobocky koncernu spolocnosti, zamestnanec je informovany o castych sluzobnych cestach, praca bude vykonavana primarne na slovensku.." ci mam narok na diety a ostatne nahrady ak pojdem mimo slovenska na sluzobnu cestu, aelbo to bude povazovane za moje standardne pracovisko a tym padom stracam narok na diety.
dakujem za rychlu odpoved,

Ohľadne miesta výkonu práce už bolo veľa tém, treba si vyhľadať niektoré staršie, napr.:

http://www.porada.sk/t75220-miesto-vykonu-prace.html