ataner
15.02.06,07:15
Môžem so zamestnancom rozviazať PP v skúšobnej dobe, ak je na PN?
dana9
15.02.06,06:40
Počas trvania PN nie je možné dať výpoveď, ale skúšobná doba sa predlžuje o prekážky na strane zamestnanca, teda aj o dobu trvania PN.
Freddy
15.02.06,06:48
Podľa mňa môžeš dať výpoveď, lebo zákaz výpovede sa vzťahuje na výpoveď danú zamestnávateľom, a pokiaľ sa PP skončí v rámci skúšobnej doby, je to iný paragraf, na ktorý sa tento zákaz nevzťahuje.
Tweety
15.02.06,06:58
Môžem so zamestnancom rozviazať PP v skúšobnej dobe, ak je na PN?
Počas skúšobnej doby môžeš rozviazať PP. Nie je tam žiadne obmedzenie.;)
dana9
15.02.06,07:02
Napriek tomu , že čiastočne súhlasím aj s Freddyho argumentami, trvám na svojom názore. Podľa môjho názoru sa skúšobná doba "prerušuje" počas trvania pn, teda nie je možné aplikovať ustanovenia o skončení PP v skúšobnej dobe. Tomuto názoru podľa mňa nasvedčuje aj ustanovenie, že skúšobná doba sa prerušuje o dobu prekážk na strane zamestnanca, iný význam tohto ustanovania ma nenapadá. Samozrejme, môžem sa mýliť, je to len môj názor :confused:
Chobot
15.02.06,08:08
Napriek tomu , že čiastočne súhlasím aj s Freddyho argumentami, trvám na svojom názore. Podľa môjho názoru sa skúšobná doba "prerušuje" počas trvania pn, teda nie je možné aplikovať ustanovenia o skončení PP v skúšobnej dobe. Tomuto názoru podľa mňa nasvedčuje aj ustanovenie, že skúšobná doba sa prerušuje o dobu prekážk na strane zamestnanca, iný význam tohto ustanovania ma nenapadá. Samozrejme, môžem sa mýliť, je to len môj názor :confused:

Musím poopraviť Tvoj názor. To predĺženie skúš doby o dobu prekážok na strane zamestnanca nie je kvôli (ne)možnosti rozviazania PP, ale dôvod je ten, aby zamestnanec nebol ukrátený o tú dobu, počas ktorej sa môže rozhodnúť on ukončiť PP. Tá doba sa len predlžuje, neprerušuje sa. ZP umožňuje kedykoľvek počas sk. doby ukončiť PP obom stranám, nie je tam obmedzenie pre PN.
dana9
15.02.06,08:16
:eek: OK, tak ste ma presvedčili, sypem si popl na hlavu, ale pokiaľ som si zisťovala, tak názory na túto problematiku nie sú jednotné, čo ma hádam tochu ospravedlňuje :o . Aspoň som sa niečo nové naučila :p
ataner
24.02.06,08:23
Zo sociálky mi vrátili odhlášku - neviem čo s tým.Nie je odhlásený alebo ???
Tweety
24.02.06,08:29
Zo sociálky mi vrátili odhlášku - neviem čo s tým.Nie je odhlásený alebo ??? Skús im zavolať, čo zmätkujú. Ak už nepracuje a Ty si ho odhlásila, tak je to OK. Možno pri vypisovaní RLFO si urobila nejakú chybičku, ktorá sa im nepozdáva.;).
jana88
15.03.06,09:43
Ahojte,

opäť sa na Vás obraciam s prosbou. Keď chcem dať výpoveď počas skúšobnej doby, ale mala som počas nej neplatené voľno, predlžuje sa mi skúšobná doba o neplatené voľno zákonite, alebo to závisí od ľubovôle zamestnávateľa, či neplatené voľno zahrnie do skúšobnej doby?

Kde je táto problematika spomínaná? V akom paragrafe Zákonnííka práce?

ďakujem
Tweety
15.03.06,09:45
Ahojte,

opäť sa na Vás obraciam s prosbou. Keď chcem dať výpoveď počas skúšobnej doby, ale mala som počas nej neplatené voľno, predlžuje sa mi skúšobná doba o neplatené voľno zákonite, alebo to závisí od ľubovôle zamestnávateľa, či neplatené voľno zahrnie do skúšobnej doby?

Kde je táto problematika spomínaná? V akom paragrafe Zákonnííka práce?

ďakujem
Počas skúšobnej doby môžeš ukončiť PP. :cool:
elenka
15.03.06,09:58
Ahojte,

opäť sa na Vás obraciam s prosbou. Keď chcem dať výpoveď počas skúšobnej doby, ale mala som počas nej neplatené voľno, predlžuje sa mi skúšobná doba o neplatené voľno zákonite, alebo to závisí od ľubovôle zamestnávateľa, či neplatené voľno zahrnie do skúšobnej doby?

Kde je táto problematika spomínaná? V akom paragrafe Zákonnííka práce?

ďakujem

Skúšobnú dobu definuje § 45 ZP, ktorý v ods. 2. hovorí "skúšobná doba sa predlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca."
Prekážky v práci sú zhrnuté od § 136 ZP.
Neviem z akého dôvodu si mala neplatené voľno, ale ak nejaké "osobné dôvody", tak je to § 141 ods. 3.
Pekný deň.
ataner
29.03.06,08:42
A ešte raz.Zamestnanec mi poslal papier, že nesúhlasí so skončením PP v skúš.dobe, lebo bol PN.Vie mi niekto právne a správne poradiť?
Súrne.Ďakujem
Zita4
29.03.06,09:52
A ešte raz.Zamestnanec mi poslal papier, že nesúhlasí so skončením PP v skúš.dobe, lebo bol PN.Vie mi niekto právne a správne poradiť?
Súrne.Ďakujem
On s tým nemusí súhlasiť. Pracovný pomer sa skončil podľa zásad uvedených v Zákonníku práce.
Ingrid G.
29.03.06,10:10
Prečítaj si §72 ZP o skončení PP v skúšobnej dobe. Nič také ako nutný súhlas druhej strany som tam veru nenašla.
Zamestnanec si možno mylne myslel, že sa naňho vzťahuje ochranná doba, ale tá sa nevzťahuje na prípady skončenia PP dohodnutého na dobu určitú, na skončenie PP dohodou, na okamžité skončenie PP a na skončenie PP v skúšobnej dobe. Ty mu predsa nedávaš výpoveď, ale končíš PP v skúšobnej dobe.