piccola
14.06.12,10:32
ahojte,potrebovala by som poradit:
mame zamestnanca,ktory minuly rok v juni presiel do nasej pobocky v cr a prestahoval sa aj s rodinou.trvaly pobyt ma vsak v sr.vykon cinnosti ma nadpolovicnu vacsinu od juna 2011 v cr a cast v sr.dani v cr ale pre sp je rezident sr.
ako je to s danovym bonusom na dieta,pls?moze poberat v oboch krajinach?moze poberat aj v sr?dakujem
SilMar Group
15.06.12,16:51
ahojte,potrebovala by som poradit:
mame zamestnanca,ktory minuly rok v juni presiel do nasej pobocky v cr a prestahoval sa aj s rodinou.trvaly pobyt ma vsak v sr.vykon cinnosti ma nadpolovicnu vacsinu od juna 2011 v cr a cast v sr.dani v cr ale pre sp je rezident sr.
ako je to s danovym bonusom na dieta,pls?moze poberat v oboch krajinach?moze poberat aj v sr?dakujem

Je dôležité určiť, či je zamestnanec z pohľadu dane z príjmu rezidentom SR alebo ČR. Ak je rezidentom v ČR (má tam svoju oblasť záujmu, má tam rodinu) a celosvetové príjmy zdaňuje v ČR, tak sa uplatní §33/10 - Daňový bonus môže uplatniť aj daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území SR v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90% zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí.
kuky969
19.10.12,16:50
Poprosim o radu
mam trvaly pracovny pomer v CR a manzelka v SR. Narok na danove ulavy na nase 2 deti ma len jedenz nas ??
vdaka