sara-ke
15.02.06,08:21
Prosim Vas mohol by mi niekto napisat postup ako sa pocitaju mzdy (aka je dan, al. z akej sumy sa pocita) ako mam vypoc. mzdu ked pracovnik odpracoval 17 dni, 2 št. sviatky a 4 dni mal neplatene volno, jeho mzda v zmluve je 9576,- Sk cize 57,-/hod. ako mam pocitat? (57x8x17 ??? ako sa pocita nahrada za sviatok) a co s tym prac. volnom????

dakujem a prosim poradte mi :)
endrju
15.02.06,08:26
Prosim Vas mohol by mi niekto napisat postup ako sa pocitaju mzdy (aka je dan, al. z akej sumy sa pocita) ako mam vypoc. mzdu ked pracovnik odpracoval 17 dni, 2 št. sviatky a 4 dni mal neplatene volno, jeho mzda v zmluve je 9576,- Sk cize 57,-/hod. ako mam pocitat? (57x8x17 ??? ako sa pocita nahrada za sviatok) a co s tym prac. volnom????

dakujem a prosim poradte mi :)

S otázkou tohoto typu existujú na Porade desiatky príspevkov. Navrhujem najprv trochu hľadať. Napríklad v tejto téme sa dá niečo dozvedieť:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=17122&highlight=v%FDpo%E8et+mzdy

:)
tinka111
25.09.06,05:47
Ahojte,
potrebujem poradit pri tarifnom plate sa sviatky povazuju za odpracovane dni???
Dakujem!
alušik
25.09.06,05:51
Áno, pri mesačne stanovenom plate sa považujú za odpracovaný čas.:)
tinka111
25.09.06,05:54
prosim vies povedat zakon v ktorom sa o tom hovori - nemam cas to hladat
Vdaka!
Martinella
25.09.06,05:58
prosim vies povedat zakon v ktorom sa o tom hovori - nemam cas to hladat
Vdaka!
§122 odst.3 Zákona č.311/2001 Zákonník práce.
sysula
25.09.06,06:00
prosim vies povedat zakon v ktorom sa o tom hovori - nemam cas to hladat
Vdaka!
§ 122
Mzda a náhrada mzdy za sviatok
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html?highlight=sviatky+odpracovane#hore)

(1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.

(2) Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu vo sviatok, patrí zamestnancovi za hodinu práce vo sviatok hodina náhradného voľna. V tom prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí. Ak zamestnávateľ neposkytne zamestnancovi náhradné voľno počas troch kalendárnych mesiacov alebo v inak dohodnutom období po výkone práce vo sviatok, patrí zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1. Za čerpanie náhradného voľna patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.