bibka6
14.06.12,11:21
Ahojte, poradte mi prosím aké ceny by sme mali mať na predajni - ceny bez DPH alebu s DPH. Máme vo firme malú predajničku-show room, kde vystavujeme kompresory a náradia.. Majú byť cenovky s DPH alebo bez? Účtujeme v JÚ a sme platci DPH. V účt.programe máme evidenciu cien iba bez DPH/samozrejme/
Vopred dakujem
SilMar Group
15.06.12,13:07
Ahojte, poradte mi prosím aké ceny by sme mali mať na predajni - ceny bez DPH alebu s DPH. Máme vo firme malú predajničku-show room, kde vystavujeme kompresory a náradia.. Majú byť cenovky s DPH alebo bez? Účtujeme v JÚ a sme platci DPH. V účt.programe máme evidenciu cien iba bez DPH/samozrejme/
Vopred dakujem

Keďže váš tovar je určený aj pre bežného spotrebiteľa - súkromné osoby, ktoré si nenárokujú DPH, uvádzala by som tam ceny s DPH. No v každom prípade to musí byť označené tak, aby zákazník jednoznačne vedel, aká je to cena, aby nedošlo k omylu a zavádzaniu.
jb0863
15.06.12,13:17
Konečná cena pre spotrebiteľa uvedená s DPH.
avalik
15.06.12,13:27
250/2007 Z. z.Zákon o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

§ 2

Vymedzenie niektorých pojmov

Na účely tohto zákona sa rozumie

....

za) predajnou cenou konečná cena vrátane dane z pridanej hodnoty a všetkých ostatných daní za jednotku výrobku alebo za určené množstvo výrobku,

zb) jednotkovou cenou konečná cena vrátane dane z pridanej hodnoty a ostatných daní za kilogram, liter, meter, meter štvorcový, meter kubický výrobku alebo inú jednotku množstva, ktorá sa často a bežne používa pri predaji výrobku,