abutilon
14.06.12,14:18
Prosím poraďte: istá osoba s dvoma deťmi má trvalý pobyt v istom meste, ale býva v podnájme v susednej obci, ale tam nemá prechodný pobyt. Kde platí poplatky za TKO? Ide o to, že platí v meste a aj obec vyžaduje od nej zaplatenie poplatku.
Ďakujem.
Oliwa
14.06.12,12:43
Prečo sa neodhlási z trvalého pobytu? Asi jej to z nejakého dôvodu vyhovuje...
verkaz
14.06.12,12:49
Trvalý pobyt by nemal byť dôvod na platenie za likvidáciu odpadu. Platiť by mala tam, kde ho tvorí. Tam, kde má trvalý pobyt by mala doložiť doklad o tom, kde má zaplatené. Tak isto by mala v mieste trvalého bydliska nahlásiť, že sa tam nezdržuje.
Toto by mala mať obec aj mesto prijaté vo všeobecne- záväznom nariadení o likvidácii odpadu.
Oliwa
14.06.12,12:57
To som mala na mysli... Niekde predsa platiť musí, keď ho produkuje. Nech si pozrie všeobecne záväzné nariadenie príslušného mesta/obce a podľa toho nech sa zariadi, keď si nemieni rušiť trvalý pobyt ani sa prihlásiť na prechodný.
Badko
14.06.12,19:05
Trvalý pobyt by nemal byť dôvod na platenie za likvidáciu odpadu. Platiť by mala tam, kde ho tvorí. Tam, kde má trvalý pobyt by mala doložiť doklad o tom, kde má zaplatené. Tak isto by mala v mieste trvalého bydliska nahlásiť, že sa tam nezdržuje.
Toto by mala mať obec aj mesto prijaté vo všeobecne- záväznom nariadení o likvidácii odpadu.
No ja mám trvalý pobyt v meste kde nebývam - nechcem sa odhlásiť z trvalého pobytu a doniesla som doklad, o tom že platím
na mieste prechodného pobytu a aj napriek tomu musím platiť na dva krát - bolo mi povedané, že také je všeob. závazné
nariadenie a nepomožem si musím platiť aj keď odpad netvorim.