janapill
14.06.12,16:03
Ahojte,
napadla ma jedna vec a neviem či som to urobila dobre,
máme totiž zaradené staršie osobné auto v majetku, kúpené v r.2008, neuplaňovali sme si odpisy
až min.rok (2011), ale na DÚ sme ho nemali celý min.rok nahlásené až od 11/2011 keďže sme si nechceli uplatňovať náklady. Pozn.: bolo nahlásené od r.2008- do 31.12.2010, a potom od 20.11.11
Mohla som si dať do VOZD tie odpisy za min rok???
Tweety
14.06.12,14:17
Ahojte,
napadla ma jedna vec a neviem či som to urobila dobre,
máme totiž zaradené staršie osobné auto v majetku, kúpené v r.2008, neuplaňovali sme si odpisy
až min.rok (2011), ale na DÚ sme ho nemali celý min.rok nahlásené až od 11/2011 keďže sme si nechceli uplatňovať náklady. Pozn.: bolo nahlásené od r.2008- do 31.12.2010, a potom od 20.11.11
Mohla som si dať do VOZD tie odpisy za min rok???
Uplatňovanie nákladov nie je podmienené splnením si oznamovacej povinnosti na DÚ. ALe kedže ste ho používali,(len vtedy je možnosť uplatniť odpis) mali ste DP oznámiť aj na DÚ.
vat
18.11.12,09:16
Ahoj,
mám podobný problém a z tejto odpovede som nepochopil úlpne, čo treba robiť. V marci tohto roka som kúpil auto, prihlásil na SZČO, od apríla ohlásil na DU vznik daň. povinnosti. Alfa mi vypočítala alikv. časť v rovnomernom odpisovaní za tento rok. Od decembra chcem ohlásiť na DU zánik daň. povinnosti. Znamená to, že za tento rok odpíšem len vypočítanú alikv. čiastku a zaplatím daň z MV len za obdobie 8 mesiacov?
Vďaka za odpoveď
PS: Mimochodom, kto je to VOZD?
Tweety
18.11.12,10:01
A už sa nebude používať na podnikanie alebo ako? Ideš ho predať, darovať, vyradiť alebo čo?
VOZD-nie je kto, ale je to čo, teda výdavok ovplyvňujúci základ dane. AK ho z dane odhlásiš, budeľ platiť len za mesiace používania.
vat
19.11.12,07:48
Auto budem používať na podnikanie len časť roka. Čiže daň z MV zaplatím len za obdobie apríl-november, ale odpis môžem uplatniť celý. Samozrejme, náklady uplatňujem len za obdobie apríl-november.