mariana11
14.06.12,16:38
Od nedele 10.6. neviem kde je môj syn. Nevie niekto poradiť nejakú osobu, ktorá na základe napríklad fotografii vie nájsť nezvestné osoby?


http://www.facebook.com/asmodeus.ybafisd
marleau
14.06.12,14:46
Taká osoba neexistuje.
Treba pohľadať u všetkých možných známych a hneď osloviť políciu.Koľko má vlastne rokov?
mariana11
14.06.12,14:50
Má 19, a už sme urobili co sme mohli...aj patranie je uz vyhlasene
Pikoška
14.06.12,15:00
A nemohla by si niečo napísať o okolnostiach, o synovi, veď je nás tu veľa, túlame sa kade-tade, možno niekto z nás niečo započuje, alebo o niečo zakopne, alebo nejakým spôsobom pomôže v kontaktoch.
Tweety
14.06.12,15:03
Má 19, a už sme urobili co sme mohli...aj patranie je uz vyhlasene
Fúha, to je vážna vec. Držím prsty, aby sa ozval čo najskôr.
mariana11
14.06.12,15:29
A nemohla by si niečo napísať o okolnostiach, o synovi, veď je nás tu veľa, túlame sa kade-tade, možno niekto z nás niečo započuje, alebo o niečo zakopne, alebo nejakým spôsobom pomôže v kontaktoch.

Odisiel ked sme spali. Nechal list ze nam napise...nevzal si totiz ani mobil,len par siat, co sa mu zmestili do školskeho vaku a gitaru. Mal len necelych 20 eur.
Tweety
14.06.12,15:32
Odisiel ked sme spali. Nechal list ze nam napise...nevzal si totiz ani mobil,len par siat, co sa mu zmestili do školskeho vaku a gitaru. Mal len necelych 20 eur.
Určite je niekde na trampe, veď už končí škola, neboj sa, bude to dobré. Možno tomu predchádzala nejaká výčitka od rodičov, možno si len tak zmyslel, že odíde za kamarátmi, možno chcel trošku postrašiť. Ale aj tak to nie je nič príjemné. Kamaráti nič nevedia?
mattto
14.06.12,15:36
mladí ľudia si niekedy neuvedomujú, čo ich konanie spôsobuje rodičom. Nemôžeš spať, bojíš sa a on niekde na chate flámuje. Zisti od jeho kamošov, či sa nekoná nejaká akcia, chata, určite budú vedieť, či sa niekam chystal. Neboj, všetko bude dobré :) Jo a nenechaj sa využiť psychotronikmi a kadejakými blbečkami s "nadprirodzenými" schopnosťami, iba využívajú nešťastie ľudí na svoje obohatenie
renata_k
14.06.12,15:42
Odisiel ked sme spali. Nechal list ze nam napise...nevzal si totiz ani mobil,len par siat, co sa mu zmestili do školskeho vaku a gitaru. Mal len necelych 20 eur.

To vyzerá, že mal niečo naplánované, že odišiel s niekým a niekam, možno ho niekto nahovoril na prácu v zahraničí alebo možno nejaká sekta?? Odporúčam prehľadať poriadne všetky jeho veci, mobil, počítač, vypočuť priateľov ... Niekde musíte zachytiť stopu toho čo chystal, takto sa zatiaľ nemáte čoho chytiť ani Vy ani polícia ... Držím silno palce!
mariana11
14.06.12,17:24
nikto z kamaratov nic nevie, vsetci su prekvapeni. Prisiek domov opity, tak sme mu zas vyčitali s manzelom, že to tak nemoze ist dalej... Zrusil si konto na facebooku, ale ked sme zapli rano počitač, tak tam bolo, ze sa zrusi o niekolko dní konto a či si to naozaj praje. Asi nevedel že bude este taka hlaska a tak sme sa dostali k jeho udajom. Tam napisal v noci priatelke v tom zmysle ze odchadza, aby si nikdy nezmenila meno, aby ju mohol v buducnosti nájť. Okrem nej nikomu nic nedal vedieť. Prave zmaturoval a mal nastupiť na vysoku... Možno chce začat novy zivot, kde mu nikto nebude vycitať, ze chodi opity, ze sa nechal potetovat, že spi do poobedia....Nech by bol kdekolvek, aspon keby sa ozval ... najhorsi je ten strach, či je v poriadku... neprajem to nikomu
Zuzana2
14.06.12,18:01
Marianka, z celej duše ti prajem, aby sa tvoje trápenie čo najskôr skončilo a "synčeka" si mala doma pri sebe. Plne ťa chápem, ako to prežívaš, je to hrozná beznádej. Ale neboj, keď odišiel z vlastnej viny - aspoň napísal - tak určite bude v poriadku. Len sa troška vytrucuje a o chvíľu bude späť doma (možno keď minie tých 20 €). Veľmi ti držím palce, aby to bolo už čoskoro.
ivuliatko
14.06.12,18:05
Mohla by si sem dať synovu fotku a nejaký kontakt, pošleme maily kamošom, tí zase ďalej a ďalej, možno ho niekto stretne...
nika.sum
14.06.12,18:38
Ja viem ako Ti je. Mam 17-rocneho a tiez ked mi uz prasknu nervy a nieco mu vycitam, tak sa mi vyhraza, ze ked bude mat 18-rokov odstahuje sa a bude byvat sam. Ja som to tiez tak spravila. Ked som mala 19-rokov, pohadala som sa s otcom a on mi na takuto hlasku povedal, ze nemam odvahu odist a tak som sa pobalila a odisla k priatelovi (neskor manzelovi), kt. si v tom case prenajal byt. Naucila som sa o seba postarat a nebolo to v mojom pripade na skodu.
Ja viem, ze je zbytocne vraviet matke , ktora nevie kde ma dieta, aby si nebala, ale urcite to bude v poriadku. Je to tazke s tymi pubertiakmi....
arizona
14.06.12,19:04
nikto z kamaratov nic nevie, vsetci su prekvapeni. Prisiek domov opity, tak sme mu zas vyčitali s manzelom, že to tak nemoze ist dalej... Zrusil si konto na facebooku, ale ked sme zapli rano počitač, tak tam bolo, ze sa zrusi o niekolko dní konto a či si to naozaj praje. Asi nevedel že bude este taka hlaska a tak sme sa dostali k jeho udajom. Tam napisal v noci priatelke v tom zmysle ze odchadza, aby si nikdy nezmenila meno, aby ju mohol v buducnosti nájť. Okrem nej nikomu nic nedal vedieť. Prave zmaturoval a mal nastupiť na vysoku... Možno chce začat novy zivot, kde mu nikto nebude vycitať, ze chodi opity, ze sa nechal potetovat, že spi do poobedia....Nech by bol kdekolvek, aspon keby sa ozval ... najhorsi je ten strach, či je v poriadku... neprajem to nikomu
Marianka, asi si sa pytala len kamosov a spoluziakov,ktorych poznas.
Skus sa povyzvedat, ci sa v poslednej dobe nestretaval s niekym,koho nepoznas.Mozno sa kamaratil s niekym,"kto by sa ti asi nepacil"...u takych sa najlepsie skryva a trucuje. Pripadne pozistuj,kto z kamosov ma nejaku chatu, ci stary neobyvany dom .
Este ma napadlo, ci si nemohol najst nejaku brigadu s ubytovanim.
Drzim palce, nech sa chalan co najskor vytrucuje a vrati domov.:)
Pikoška
15.06.12,05:24
Odisiel ked sme spali. Nechal list ze nam napise...nevzal si totiz ani mobil,len par siat, co sa mu zmestili do školskeho vaku a gitaru. Mal len necelych 20 eur.Marianka, prečítala som si všetky príspevky aj údaje, čo si poskytla. Ty si mu vyčítala, že pil, a on Ťa teraz trestá, že si mu nemala čo vyčítať. Jednal v amoku, a keď sa prebral, mal nepochybne výčitky svojho správania, a tak nevie, ako ďalej. Môj syn keď takto trucoval, lebo rovnako som mu kadečo vytkla, sa ozval občas aj o týždeň. Aj neskôr. Je po maturite, nie je viazaný školou, tak sa s niekym seberovným spojil. Určite nie je sám. A tak iba opatrne by som sa podľa toho, čo si písala, opýtala : si presvedčená o tom, že to bol len alkohol? Lebo aj po inom človek pôsobí ako opitý. Vtedy by som Ti možno vedela poradiť, či prezradiť viac. Teda minimálne to, že odišiel, lebo ste mu chceli s manželom zobrať niečo, čoho sa nechcel vzdať.
Držím Ti palce, aby si to do jeho návratu z hlboka predýchavala.
mariana11
15.06.12,05:48
Ďakujem všetkým za podporu. Je to ťažké, ja už neviem čo by som ešte skúsila. Obvolala som pracovné servisy a pracovné agentúry, či si tam náhodou nehľadal brigádu. Začala som volať do internátov, či nešiel k niekomu . Ale keď mi jeden pán na vrátnici povedal, že sa tam dá dostat len tak načierno, tak som to vzdala. Idem volať do Čiech, mal tam ísť o dva týždne na brigádu, tak či náhodou nie je niekde tam.
On keď odišiel z domu, vzal si auto a napísal, že ho nechá v Košiciach. Tak sme tam išli a našli sme auto pred vlakovou stanicou. Už som volala aj na železničnú políciu do BA a tam bol taký ochotný pán, ktorý pozrel záznamy z kamier, či tam taký chlapec s gitarou nevystúpil v tom čase príchodu vlaku z KE. Ja som predpokladala, že možno pôjde k staršiemu synovi do BA. Včera ma ešte napadlo, že ho treba poistiť. Síce si vzal europsky zdravotný preukaz, ale to nepokryje všetky náklady v prípade, že bude potrebovať lekára. Neviem čo by som ešte mohla spraviť.... Asi len čakať kým sa ozve.
Pikoška
15.06.12,05:53
Marianka, skús kontaktovať aj priateľku. A Toj syn sa určite ozve. Keď si to zrovná v hlave, ako sa trápiš.
mariana11
15.06.12,06:00
Marianka, prečítala som si všetky príspevky aj údaje, čo si poskytla. Ty si mu vyčítala, že pil, a on Ťa teraz trestá, že si mu nemala čo vyčítať. Jednal v amoku, a keď sa prebral, mal nepochybne výčitky svojho správania, a tak nevie, ako ďalej. Môj syn keď takto trucoval, lebo rovnako som mu kadečo vytkla, sa ozval občas aj o týždeň. Aj neskôr. Je po maturite, nie je viazaný školou, tak sa s niekym seberovným spojil. Určite nie je sám. A tak iba opatrne by som sa podľa toho, čo si písala, opýtala : si presvedčená o tom, že to bol len alkohol? Lebo aj po inom človek pôsobí ako opitý. Vtedy by som Ti možno vedela poradiť, či prezradiť viac. Teda minimálne to, že odišiel, lebo ste mu chceli s manželom zobrať niečo, čoho sa nechcel vzdať.
Držím Ti palce, aby si to do jeho návratu z hlboka predýchavala.

Práve včera som sa rozprávala s jeho asi najlepším kamarátom s ktorým bol v ten večer. Vravel že len alkohol. Tiež sme sa báli či náhodou niečo nebral. Ale presviedčal ma , že určite nič iné. Vraj mal dobrú náladu, ked išiel domov. Dokonca pred príchodom dovov volal sestre, či už spíme. Asi tušil že nebudeme nadšení, keď ho takto uvidíme.
Pikoška
15.06.12,06:05
Marianka, môžeš mi napísať, v akom znamení sa narodil Tvoj syn? Ak nechceš verejne, tak kľudne mi pošli ss.
A kamarátov ber s nadhľadom.;)
mariana11
15.06.12,06:06
Marianka, skús kontaktovať aj priateľku. A Toj syn sa určite ozve. Keď si to zrovná v hlave, ako sa trápiš.

To bolo prve čo som urobila
mariana11
15.06.12,06:11
Marianka, môžeš mi napísať, v akom znamení sa narodil Tvoj syn? Ak nechceš verejne, tak kľudne mi pošli ss.
A kamarátov ber s nadhľadom.;)

ryby
Pikoška
15.06.12,06:17
rybyTušila som, marianka.:) Sú na konci zverokruhu a tak majú v sebe niečo z každého znamenia. Napíšem Ti, len čo doumývam kúpelku. Mladý bojuje s tým, či bude rybička proti prúdu, alebo po prúde. A je to veľmi dôležitý okamih, aby sa rohodol správne. Alkoholu sa nevyhol, ale ryby sú už poväčšine, až na výnimky, také.;) Asi by si mala, či mohla byť pokojná.
Tweety
15.06.12,06:20
Ryby sú pokojné znamenie, mám doma dve.
Tweety
15.06.12,06:20
takže v tom znamení by som to nevidela
Tweety
15.06.12,06:23
Tušila som, marianka.:) Sú na konci zverokruhu a tak majú v sebe niečo z každého znamenia. Napíšem Ti, len čo doumývam kúpelku. Mladý bojuje s tým, či bude rybička proti prúdu, alebo po prúde. A je to veľmi dôležitý okamih, aby sa rohodol správne. Alkoholu sa nevyhol, ale ryby sú už poväčšine, až na výnimky, také.;) Asi by si mala, či mohla byť pokojná.
Mariannka, ak napísal, že sa ozve listom, tak sa ničoho neboj. Určite si len potreboval trochu oddýchnuť od vaších výčitiek, možno je tam problém aj s priateľkou, mladí všetko berú inak, buď smrteľné vážne, alebo zas nerozvážne. Hlavne buď pokojná, určite sa rýchlo ozve, určite má výčitky, že odišiel len tak narýchlo.
arizona
15.06.12,06:23
Odisiel ked sme spali. Nechal list ze nam napise...nevzal si totiz ani mobil,len par siat, co sa mu zmestili do školskeho vaku a gitaru. Mal len necelych 20 eur.
Marianka,mne je divne, ze mlady odisiel bez telefonu...
S dvackou vo vrecku daleko nezajde,nejake kontakty udrziavat musi.A dnesna mladez bez telefonu je ako bez ruk.
Nemali ste doma nejaku nepouzivanu kartu, ci nepouzivany telefon,ktore moze potajomky pouzivat?
Mohol si nejaku kartu kupit,alebo mu mohol dat nejaky kamarat. Ja by som skusila hladat aj v tomto smere,lebo sa mi nezda, ze by chalan fungoval celkom bez telefonu.

Pripadne vytvor na Porade a FB stranku s popisom a fotkami,prihod link. Je nas tu vela z celeho Slovenska,je vacsia nadej, ze ho niekto stretne.
Pikoška
15.06.12,06:29
Mariannka, ak napísal, že sa ozve listom, tak sa ničoho neboj. Určite si len potreboval trochu oddýchnuť od vaších výčitiek, možno je tam problém aj s priateľkou, mladí všetko berú inak, buď smrteľné vážne, alebo zas nerozvážne. Hlavne buď pokojná, určite sa rýchlo ozve, určite má výčitky, že odišiel len tak narýchlo.Vidíš, ako si to múdro vystihla. Je vidieť, že máš doma ryby dve. Navyše veľa toho neprezradia, takže ja si budem chvíľu písať len s Mariankou cez ss.:)
mariana11
15.06.12,07:01
Ved na to sme sa hnevali najviac...že si nevzal mobil. Ked už nie kôli nám, tak aby mal pre prípad núdze. Vyzera to tak, že chcel za doterajším životom zatvoriť dvere a začať niekde od nuly. Opustil rodinu, priateľku, kamarátov. On sa určite ozve, ale dúfam že to nebude dlho trvať. Mne stačí vedieť, že sa mu nič nestalo.
Tweety
15.06.12,07:06
Ved na to sme sa hnevali najviac...že si nevzal mobil. Ked už nie kôli nám, tak aby mal pre prípad núdze. Vyzera to tak, že chcel za doterajším životom zatvoriť dvere a začať niekde od nuly. Opustil rodinu, priateľku, kamarátov. On sa určite ozve, ale dúfam že to nebude dlho trvať. Mne stačí vedieť, že sa mu nič nestalo.
Možno mobil jednoducho len zabudol. Držím prsty nech sa ozve čím skôr, určite mu dôjde, že máte o neho strach.
lubko6394
15.06.12,08:08
Ved na to sme sa hnevali najviac...že si nevzal mobil. Ked už nie kôli nám, tak aby mal pre prípad núdze. Vyzera to tak, že chcel za doterajším životom zatvoriť dvere a začať niekde od nuly. Opustil rodinu, priateľku, kamarátov. On sa určite ozve, ale dúfam že to nebude dlho trvať. Mne stačí vedieť, že sa mu nič nestalo.

Však ak išiel brigádovať do Prahy, Londýna ... tak mobil nebral preto, lebo by si zaťal sekeru za roamingové hovovory. Takže aby nevykrvácal finančne tak ho radšej nechal doma. Alebo by bolo lepšie aby nedvíhal ?
Oliwa
15.06.12,08:39
Z doteraz napísaného mám dojem, že mladý si išiel s patričnou dávkou trucu zaprázdninovať... Síce trošku skôr a bez Vášho súhlasu, ale tak, ako on uznal za vhodné... A vráti sa možno až v septembri, keď začne semester. Čo však neznamená, že sa nemôže ozvať skôr... Patrilo by sa teda... Ak ujdem z domu neplánovane, tak predsa nenapíšem rodičom, že im napíšem, že si beriem ich auto a kde ho odstavím... a neberiem si so sebou oblečenie a gitaru... Resp. idem stopom, keď mám hlboko do vrecka... Zrejme mal nejaké plány, a tá posledná "vyčítačka" bola len takým urýchľovačom...

Mne to tiež pripadá tak, akoby sadol do rýchlika do Prahy... Netuším síce, koľko stojí lístok, ale veď sa dá skúsiť aj na čierno... A možno po prázdninách, keď pochodí "svet" a možno aj niečo zarobí, zistí, že na vandri s gitarou je síce fajn, ale "mamahotel" je len jeden...

Chápem Tvoje obavy, ale pozri sa na to, čo je fajn: je dospelý /aspoň podľa kalendára ;)/,ukončil školu, zmaturoval, je prijatý na VŠ /chcel na ňu ísť on alebo to bolo Vaše želanie?/, nechal odkaz...
Možno si chce cez leto od všetkého oddýchnuť, od priateľky, od priateľov, od virtuálneho sveta, ktorý dnes mladých pohlcuje tak, že nevedia žiť ten reálny - a možno preto si nebral ani ten mobil /veď kedysi ľudia žili aj bez telefónu/. Alebo si ho jednoducho naozaj zabudol a vrátiť sa preň neprichádzalo do úvahy...

Držím palce, nech sa Vám čo najskôr ozve, a nech sa vráti "zocelený" pobytom tam vonku, aby si vedel vážiť domov. Možno si naozaj len hľadá svoje miesto pod slnkom a mal pocit, že mu všetci len tienili... Patrí to k tomu veku, aj keď je to extrémne riešenie. No každé dieťa je originál...
Nezastávam sa ho, ani jeho konanie neschvaľujem, len sa Ti snažím navrhnúť, aby si sa na to pozrela z tej lepšej stránky.

Mimochodom, čo Ti povedali na polícii? Viac ako na ich pátranie by som sa spoľahla na vlastné sily a v tomto prípade sociálne siete - ako Ti tu radili mnohí - vzdať sa anonymity a zverejniť, čo sa dá - ak to má pomôcť situácii. Vždy sa predsa hovorí, že prvé hodiny a dni sú najdôležitejšie... Neviem, aké pravidlá sú pri pátraní po nezvestných osobách, ale na stránke min. vnútra nič také nevidím, hoci píšeš, že po ňom pátranie vyhlásené už bolo...

mimotemy Moja 16-ka mávala tiež občas také stavy, akože keď budem mať 18, padám z domu... Tak som jej na to: Beriem Ťa za slovo, len aby som Ťa tu nemala na krku do 30-ky ;)! /ako majú moje kolegyne dcéry a teraz nie a nie sa ich zbaviť :D:D:D... Chlapov to preberá, deti to nechce, to radšej psov, variť sa to nenaučilo, bývať to nemá kde, nájomné vysoké, tak je odrazu dobrá aj tá mama, s ktorou sa to voľakedy nedalo vydržať :--- - komplet služby, domáci servis a tak podobne... :rolleyes:/ A obyčajne bolo po hneve... :)
Aňuška
15.06.12,08:55
Možno si uvedomil, že má problém... Je to odo mňa naivné si myslieť, že išiel na nejaké protialkoholické liečenie? Tam nepotrebuje ani peniaze ani mobil.
inkana
15.06.12,09:23
Marianka, držím palce, aby sa ozval čím skôr. Potom daj vedieť.
Pikoška
15.06.12,09:31
Možno si uvedomil, že má problém... Je to odo mňa naivné si myslieť, že išiel na nejaké protialkoholické liečenie? Tam nepotrebuje ani peniaze ani mobil.Aňuška, tak to by bol prvý a jediný, teda pod slnkom. Že sa mu podarilo zopárkrát opiť ešte z neho nemuselo urobiť žiadneho závisláka. Chlapec je určite citlivý, jednoducho zbalil ruksak a išiel si vyvetrať hlavu. A k čomu mobil, keď nikoho nechce počuť? Keď bude chcieť dať informáciu, tak ju dá. Mobil už nosia v ruke aj bezdomovci. Je jasné, že rodičia mu hodili rukavicu a on ju zodvihol. Má argument k dobru, keď bude po návrate klopiť oči. A teraz cez prázdniny nebude marianka ani prvá, ani posledná mama, čo si bude lámať hlavu nad ratolesťou, keď si na chvíľu len tak, bez oznámenia z domu odskočí. Iná doba, iný mrav. Ja verím, že onedlho sa dozvieme len tú naočakávanejšiu správu, že je doma, a teší sa plnému zdraviu.
A ak by si mala náhodou pravdu Ty, tak začnem veriť na zázraky.:)
bettylou
15.06.12,09:35
systém Traja pátrači ala Hitchcock? možno vyjde...
srska
15.06.12,10:09
hm, poznám takého, čo v cca 1997 odišiel ako 18 ročný do GB robiť au pair. raz bol, cca po roku, na 14 dní doma a odvety sú o ňom len kusé správy z GB, USA, ... v podstate zanevrel na najbližšiu rodinu
Pikoška
15.06.12,10:17
hm, poznám takého, čo v cca 1997 odišiel ako 18 ročný do GB robiť au pair. raz bol, cca po roku, na 14 dní doma a odvety sú o ňom len kusé správy z GB, USA, ... v podstate zanevrel na najbližšiu rodinu
Maľovanie čerta na stenu už býva na Porade občas národným športom.:) A prečo by zanevrel na rodinu? Jednoducho je cestovateľom, a rodinu si váži na diaľku, ak je náhodou blíženec.;)
srska
15.06.12,10:25
]Maľovanie čerta na stenu už býva na Porade občas národným športom[/B].:) A prečo by zanevrel na rodinu? Jednoducho je cestovateľom, a rodinu si váži na diaľku, ak je náhodou blíženec.;)to maľovanie máš pomýlené. cestovateľom? ok. teba ako rodiča by nezaujímalo kde je a ako sa má tvoj syn? určite by si prekypovala radosťou, že sa za toľké roky neozve.
veronikasad
15.06.12,10:30
Poznám prípad svojej klientky. Jej syn - o pár rokov starší ako Marianin - na jeseň min.roku tiež po rozchode s dlhoročnou priatelkou a ostrejšej výmene názorov s otcom (nebol v tom alkohol ani drogy) zbalil "švestky" a odišiel z domu. Rodičom povedal, aby ho nehladali, že sa im ozve ak dorazí tam kde ide (nepovedal kde). Slovo dodržal, vypol telefon a odvtedy o ňom nič nevedia. Neozval sa ani na Vianoce ...
kukučka
15.06.12,10:31
pre srsku:
A o tom vari bol tvoj príspevok?
anna81
15.06.12,10:37
Je to hrozné, jednej známej takto prednedávnom odišla dcéra z domu, nemohli ju nikde nájsť, nepomohla ani polícia, ale pomohlo zverejnenie na fb (pridali fotku s krátkou prosbou o pomoc v hľadaní), dievča sa našlo po 4 dňoch od zverejnenia...400km od bydliska...

držím palce
Zuzana2
15.06.12,11:15
hm, poznám takého, čo v cca 1997 odišiel ako 18 ročný do GB robiť au pair. raz bol, cca po roku, na 14 dní doma a odvety sú o ňom len kusé správy z GB, USA, ... v podstate zanevrel na najbližšiu rodinu

OK srska, je to určite pre rodinu ťažké, ale aspoň vedia, že žije. Aj Mariankin syn odišiel dobrovoľne, takže je jasné, že iba trucuje a keď sa vytrucuje, vráti sa späť (alebo sa aspoň ozve, kde je, čo je s ním). Oveľa horšie sú na tom rodičia, ktorých deti odišli bez slovka vysvetlenia.
noki123
15.06.12,16:13
presne tak horsie by bolo odist bez slovka vysvetlenia
zuzik278
15.06.12,16:17
to je strasne to aj citat
Pikoška
15.06.12,17:11
to maľovanie máš pomýlené. cestovateľom? ok. teba ako rodiča by nezaujímalo kde je a ako sa má tvoj syn? určite by si prekypovala radosťou, že sa za toľké roky neozve.
Aj mňa ako rodiča vždy zaujímalo, kde sú moje decká. Ale skús sem pridať skôr to, čo sa skončilo v pohode. Ešte nie je poriadne mariankin syn ani rozbehnutý, a už tu riešite celé dlhé roky. A možno len za rohom premýšľa, ako sa potichu prešmyknúť nebadane do izby. Ak by si Tvoj príspevok napísal po polroku, tak by som ho označila priam za optimistický. Dnes nie.
danushka
15.06.12,18:09
ej veru, aj moja ryba sa až 9 mesiacov po mature upokojila...až teraz sa tuším jeho puberta pobrala do iného domu...ony tie ryby, keď sa v protiprúde unavia, potom už po prúde idú, len sa rady unavia seba s rodinou najprv...
lujza.j
15.06.12,18:19
od Oliw...
Neviem, aké pravidlá sú pri pátraní po nezvestných osobách, ale na stránke min. vnútra nič také nevidím, hoci píšeš, že po ňom pátranie vyhlásené už bolo...

pokiaľ dá dôvod aby bol kontrolovaný hliadkou PZ a bude "lustrovaný" cez operačného v takom prípade sa zistí že je v pátraní.... takže nič moc:(
mariana11
18.06.12,12:58
http://www.facebook.com/asmodeus.ybafisd

To je on. Stále sa neozval. Kto by ho videli, dajte prosím vedieť.
Ajuška
18.06.12,14:43
http://www.facebook.com/asmodeus.ybafisd

To je on. Stále sa neozval. Kto by ho videli, dajte prosím vedieť.
...som mama... viem si predstaviť, ako Ti je... napriek tomu - či práve preto? ...sa vyjadrím protiprúdne... tú neistotu...hľadanie... či strach... skús nahradiť vierou, že si vychovala rozumného syna... ktorý si váži svoj život... keď nastane ten správny čas, všetko sa dozvieš... svoju energiu nepremieňaj na zúfalstvo... nepomôžeš tým, ani jemu... ani sebe.....
...Tvoj syn urobil odvážny krok... urob ho aj Ty.......
mariana11
20.06.12,06:55
...som mama... viem si predstaviť, ako Ti je... napriek tomu - či práve preto? ...sa vyjadrím protiprúdne... tú neistotu...hľadanie... či strach... skús nahradiť vierou, že si vychovala rozumného syna... ktorý si váži svoj život... keď nastane ten správny čas, všetko sa dozvieš... svoju energiu nepremieňaj na zúfalstvo... nepomôžeš tým, ani jemu... ani sebe.....
...Tvoj syn urobil odvážny krok... urob ho aj Ty.......

Nie, nevieš si to predstaviť. Aj ja som si to myslela, že viem, keď som sa dozvedela o niekom kto sa stratil. Niekto tu dal aj iné stránky, kde sú hladané osoby, ale keď som to videla, radšej som z tej stránky rýchlo zmizla...Nahnalo mi to ešte väčší strach, keď som tam videla ako niekto roky nevie o príbuzných....
Ajuška
20.06.12,07:13
...z toho, čo si uviedla... som pochopila, že chlapec sa sám rozhodol odísť (to je pre mňa troška rozdiel... než by zmizol cestou domov) ..."stratil" sa vlastne len Vám z dohľadu... moja dcéra odišla potajomky z domu, kým som spala... doslova s 5-korunáčkou vo vačku... v 16-tich... viem... čím som si vtedy prešla... preto som si dovolila k Tvojmu problému sa vyjadriť... bola to pre mňa slušná lekcia, na zamyslenie sa... čo - vo vzťahu k dcére - som zvládla, a čo nie... Tvoj syn je už dospelý... rozhodol sa tak, ako sa rozhodol... skôr - či neskôr... sa to naučíš akceptovať... / ...svoj odkaz som Ti dala s najlepším úmyslom...... / ...všetko je o pochopení......
mariana11
20.06.12,07:54
...z toho, čo si uviedla... som pochopila, že chlapec sa sám rozhodol odísť (to je pre mňa troška rozdiel... než by zmizol cestou domov) ..."stratil" sa vlastne len Vám z dohľadu... moja dcéra odišla potajomky z domu, kým som spala... doslova s 5-korunáčkou vo vačku... v 16-tich... viem... čím som si vtedy prešla... preto som si dovolila k Tvojmu problému sa vyjadriť... bola to pre mňa slušná lekcia, na zamyslenie sa... čo - vo vzťahu k dcére - som zvládla, a čo nie... Tvoj syn je už dospelý... rozhodol sa tak, ako sa rozhodol... skôr - či neskôr... sa to naučíš akceptovať... / ...svoj odkaz som Ti dala s najlepším úmyslom...... / ...všetko je o pochopení......

Ja som sa ťa nijako nechcela dotknúť, viem že to bolo myslené len v dobrom.
Tweety
20.06.12,07:55
Mariannka tak ako? Ozval sa chalanisko jeden?
Ajuška
20.06.12,09:03
Ja som sa ťa nijako nechcela dotknúť, viem že to bolo myslené len v dobrom.

...chápem Tvoj obranný postoj Marianka... avšak... zo svojej skúsenosti viem, ako decká v týchto situáciách dokážu spolu držať... preto si myslím, že vypytovaním sa kade-koho naozaj strácaš čas...
moji krpci sa cítili ako hrdinovia, keď o piatej ráno puberťáčke pomohli potichu oknom preliezť... rozplakali sa až som im situáciu poodokryla z druhej strany... ale statočne pálili každý list, ktorý od sveťáčky dostali... len aby dodržali slovo... že ja sa o nej vôbec nič nedozviem...
ak si Tvoj syn so sestrou boli blízky... je dosť pravdepodobné že aj Tvoje deti sú spolu v kontakte... a rovnako to pred Tebou taja... ja som to mojím nezazlievala... naopak, tešil ma čo i len najmenší signál od dcéry smerom domov... njn... každý máme právo voľby... ja dnes už viem... ako je dôležité vedieť prijať... čokoľvek sa nám v živote udeje... len tak problém prestáva byť problémom...
naozaj si myslím... že môžeš byť na syna hrdá... urobil krok do prázdna... a dal aj Tebe šancu pochopiť to... čo ste si slovami nedokázali povedať... prosím... nepodceňuj silu myšlienky... naozaj skús o ňom len v dobrom......
mariana11
21.06.12,10:18
Mariannka tak ako? Ozval sa chalanisko jeden?

Zatil nie
mariana11
21.06.12,10:25
...chápem Tvoj obranný postoj Marianka... avšak... zo svojej skúsenosti viem, ako decká v týchto situáciách dokážu spolu držať... preto si myslím, že vypytovaním sa kade-koho naozaj strácaš čas...
moji krpci sa cítili ako hrdinovia, keď o piatej ráno puberťáčke pomohli potichu oknom preliezť... rozplakali sa až som im situáciu poodokryla z druhej strany... ale statočne pálili každý list, ktorý od sveťáčky dostali... len aby dodržali slovo... že ja sa o nej vôbec nič nedozviem...
ak si Tvoj syn so sestrou boli blízky... je dosť pravdepodobné že aj Tvoje deti sú spolu v kontakte... a rovnako to pred Tebou taja... ja som to mojím nezazlievala... naopak, tešil ma čo i len najmenší signál od dcéry smerom domov... njn... každý máme právo voľby... ja dnes už viem... ako je dôležité vedieť prijať... čokoľvek sa nám v živote udeje... len tak problém prestáva byť problémom...
naozaj si myslím... že môžeš byť na syna hrdá... urobil krok do prázdna... a dal aj Tebe šancu pochopiť to... čo ste si slovami nedokázali povedať... prosím... nepodceňuj silu myšlienky... naozaj skús o ňom len v dobrom......

Ďakujem ...
piškot
21.06.12,10:38
..veľmi, veľmi Vám prajem aby sa Vám vrátil, verte že to dopadne dobre a svojou pozitívnou energiou dokážete zázraky...
original.x
21.06.12,10:39
posli fotku tvare na: info@eur.sk ten clovek ti pomoze..
mariana11
21.06.12,10:51
posli fotku tvare na: info@eur.sk ten clovek ti pomoze..

Kto to je? nevies nejaku stranku na neho?
JAJA11
21.06.12,10:54
Kto to je? nevies nejaku stranku na neho?


tak tu som o ňom niečo našla, ale neviem či pomôže www.eur.s (http://www.eur.sk/index.html)k :o

držím palce, aby sa syn čo najskôr ozval aspoň pár slovami, aby ste neboli v takej neistote

Keďže sa rozhodol, že odíde sám, myslím, že len treba počkať, až si sám uvedomí, že sa musí ozvať....
To že nemá mobil je podľa mňa prirodzené, keďže chcel pozametať všetko za sebou... A možno už dávno má druhý o ktorom ani neviete... A aj tie peniaze, možno mal nejaké úspory o ktorých ste ani nevedeli....
Takže už len treba dúfať, že si čoskoro uvedomí, že tak sa nedá ... že treba dať vedieť aspoň pár vetami....
JAJA11
21.06.12,11:10
a ešte k tým stránkám... neverím takýmto ľuďom... tvária sa, že učia ovládať človeka svoje duchovno, v skutočnosti však ovládnu človeka samého a ten potom koná proti rodine a v konečnom dôsledku aj proti sebe v záujme týchto ľudí..... Nechať nazrieť cudzieho človeka do svojho vlastného sveta (hlavne v čase keď sme nešťastní) je to najhoršie riešenia aké môže byť... Títo ľudia hľadajú práve takýchto, ľahko zraniteľných... nikdy nehľadajú medzi šťastnými ľuďmi, lebo vedia, že tých nedokážu tak ľahko ovládnuť ...
original.x
21.06.12,11:22
a ešte k tým stránkám... neverím takýmto ľuďom... tvária sa, že učia ovládať človeka svoje duchovno, v skutočnosti však ovládnu človeka samého a ten potom koná proti rodine a v konečnom dôsledku aj proti sebe v záujme týchto ľudí..... Nechať nazrieť cudzieho človeka do svojho vlastného sveta (hlavne v čase keď sme nešťastní) je to najhoršie riešenia aké môže byť... Títo ľudia hľadajú práve takýchto, ľahko zraniteľných... nikdy nehľadajú medzi šťastnými ľuďmi, lebo vedia, že tých nedokážu tak ľahko ovládnuť ...

kazdy ma na to nejaky nazor...tiez som mal takyto nazor..ani ja som neveril..ale potom som uveril, ked som to videl na vlastne oci...
Pikoška
21.06.12,11:23
Kto to je? nevies nejaku stranku na neho?Páči sa mi jeho stránka, a tak z nej vyberiem to, čo asi pre tieto Tvoje dni platí rovnako, ako pre všetky čakajúce mamy:

Omnia sponte fluant, absit violentia rebus. – Všechno ať samo plyne, ať ve věcech násilnost není.....
Veľmi držím palce.
JAJA11
21.06.12,11:29
kazdy ma na to nejaky nazor...tiez som mal takyto nazor..ani ja som neveril..ale potom som uveril, ked som to videl na vlastne oci...

a čo konkrétne vás presvedčilo? tie texty sú tam veľmi pekné, aj mne sa stránka páči, ten človek je veľmi dobrý psychológ...
ja nechcem odsudzovať toho človeka, nakoľko ho vôbec nepoznám...
ale najskôr by som si o ňom veľa zistila, aby som mu mohla začať dôverovať.... hlavne preto, že sa snaží ovládnuť duchovno človeka.... ak sa dostane pod kožu zlý človek, len veľmi ťažko sa z toho dá dostať... o tom by vedeli veľa rozprávať rodiny, ktorých člen sa dal takto zlákať...
patak
21.06.12,11:29
Tak drzim palce nech sa coskoro ozve...
Musis poznat svojho syna..aky je..pokial je silny a nenecha si skakat na hlavu tak sa o neho nemusis az tak bat... mozno isiel skusit cudzinecku legiu a ak ho nezoberu,alebo odide este v skusobnej dobe tak urcite pride domov.
Je v takom veku ,ze musi ukazat svoju samostatnost a zazit dobrodruzstvo taktiez doba mladym nepraje( nezamestnanost, moznost samostatnosti) ,dufam,ze nie je tvrdohlavy a pripadne uzna porazku a vrati sa domov cim skor.
mariana11
21.06.12,12:11
posli fotku tvare na: info@eur.sk ten clovek ti pomoze..

Pozrela som si tu stránku, ale nejako sa mi nevidí.... To nebude nič pre mňa
Pikoška
21.06.12,12:15
a čo konkrétne vás presvedčilo? tie texty sú tam veľmi pekné, aj mne sa stránka páči, ten človek je veľmi dobrý psychológ...
ja nechcem odsudzovať toho človeka, nakoľko ho vôbec nepoznám...
ale najskôr by som si o ňom veľa zistila, aby som mu mohla začať dôverovať.... hlavne preto, že sa snaží ovládnuť duchovno človeka.... ak sa dostane pod kožu zlý človek, len veľmi ťažko sa z toho dá dostať... o tom by vedeli veľa rozprávať rodiny, ktorých člen sa dal takto zlákať...Neskúmala som na tej stránke finančné otázky za jeho služby, skôr ma presvedčil obsah napísaného. Osobne si myslím, že človek musí byť niečomu naklonený a podľa toho vníma ponuku. Jednoducho nie každý je čarodej, či satan, pretože pozitívnu energiu vnímam ako dar. A tam som ju trošku pocítila. Ale môže všetko byť aj inak, treba vyskúšať.
mariana11
21.06.12,12:26
Niekto mi premenoval názov témy. To ako sa dá?
misomiso
21.06.12,13:08
Možno chce začat novy zivot, kde mu nikto nebude vycitať, ze chodi opity, ze sa nechal potetovat, že spi do poobedia....Nech by bol kdekolvek, aspon keby sa ozval ... najhorsi je ten strach, či je v poriadku... neprajem to nikomu

Prosim ta co ocakavas od toho, ak by si ho aj hned vypatrala? Ak by som ti napisal, ze predava v Manechstri v McDolande? Co by si mu napisala? Nech, sa vrati, ze uz mu nikdy nebudes vycitat, ze chodi opity? Ze bude moct pit kolko bude chiet a spat dokedy bude chiet? *Nech si hoci potetuje aj cele telo, ze mu to zaplatis, len nech sa vrati?

Takeho by si ho mala rada doma? Ze sa bude ponevierat do 30tich rokov po krcmach a doma v posteli a kazdu chvilu to budu zvonit doma policajti?

Je dospely, ma 19 rokov! Ja si myslim, ze spravil nejlepsie, co mohol. Teraz ma sancu, ze ho zivot nauci to, co by si ho ty ako milujuca maminka nikdy nenaucila. Ze sa bude musiet o seba postarat a nikto mu nic neda zadarmo. Ze co si spravi zle bude mat zle a ci si spravi dobre, bude mat dobre.

Samozrejme, je tu aj moznost, ze "nedopadne dobre". Ale podla mna takto je ta pravdepodobnost "zleho konca" mensia, ako keby z domu neodisiel.
original.x
21.06.12,13:41
potom naco hladas nieco, co od teba utieklo???
MichalD.
21.06.12,14:11
Mal som kamaráta, čo po maturite so svojim kamošom odišli na starých bicykloch do Španielska... tiež podobné gitarové typy. Samozrejme, že sa vrátil z pol cesty. On sa vráti, keď si trošku prevetrá hlavu a zistí, že život bezdomovca, ktorý si zarába gitarou na prežitie sa nevyrovná domácemu zázemiu. Len vydrž a hlavne ho neumláťte keď príde, lebo potrebuje asi v tomto období podporu.
Každopádne, keď napísal svojej priateľke, že raz ju chce vyhľadať, tak aspoň vieš, že nemal samovražedné úmysly.
arizona
21.06.12,14:31
cez "upravit"...
JAJA11
21.06.12,15:39
Neskúmala som na tej stránke finančné otázky za jeho služby, skôr ma presvedčil obsah napísaného. Osobne si myslím, že človek musí byť niečomu naklonený a podľa toho vníma ponuku. Jednoducho nie každý je čarodej, či satan, pretože pozitívnu energiu vnímam ako dar. A tam som ju trošku pocítila. Ale môže všetko byť aj inak, treba vyskúšať.

Hodnotiť niekoho podľa pekných stránok nie je moc dobré... ten človek sa tam nepredstavil, nevieme o koho ide. Z tých stránok dýcha príliš veľa všeobecného.... možno krivdím, ale mňa tie stránky až tak neoslovili.... a ani reakcia original.x..... Pripadá mi to, ako keby si niekto dohadzoval zákazníka a zistil, že z toho asi nič nebude... :confused:
JAJA11
21.06.12,15:41
Mariana by potrebovala len vedieť, že žije.... myslím, že by jej nevadilo že je mimo domova, len aby mala istotu, že je v poriadku, nech je kdekoľvek
Darina1234
21.06.12,16:01
misomiso, ty asi mas tzv dobre deti, ktore sa nasklzli nikdy v tejto zlej dobe , aj takemu dietatu treba dat sancu a nie mu predpovedat najhorsi scenar do 30 - ky, aj on potrebuje vediet, ze matka sa o neho strasne boji, musi to byt velmi bolestne pre nu, ked nevie, kde spi jej dieta a hlavne ci zije, darmo, vidie, ze vy chlapi ste dieta nenosili 9 mesiacov pod svojim srdcom, mariana11, ked budes mat nieco nove, prosim daj vediet, prajem, aby to vsetko skoncilo len a len dobre.
Laura1
21.06.12,17:00
Tvoj syn je zamestnaný, alebo študuje? Je evidovaný na UPSVaR? - má nejaké povinnosti voči úradom? Mali ste medzi sebou nejaké nedorozumenie? Myslíš si, že odišiel kvôli rodine? - vyčítali ste mu jeho správanie?...Ja mám dvoch dospelých synov, na šťastie sú na poriadku. Cítim s Tebou a držím Ti palce, nech to dobre dopadne !!... mimochodom máš krásneho syna!
pepsikova
21.06.12,17:14
..teraz sa konajú rôzne vandre, potlachy, sleziny, ak vie hrať na gitare a bral ju so sebou, tak, myslím, bude niekde s mladými na vandri...
...a to pátranie ako pokračuje?..písala si , že už bolo vyhlásené...(tvoj prísp. č. 3)..či sa čaká, aké správy ty podáš?..lebo nikde som nepočula, že by sa hľadal 19-ročný chlapec od 10.6...(ale mohlo mi aj niečo uniknúť)
mariana11
21.06.12,17:25
Tvoj syn je zamestnaný, alebo študuje? Je evidovaný na UPSVaR? - má nejaké povinnosti voči úradom? Mali ste medzi sebou nejaké nedorozumenie? Myslíš si, že odišiel kvôli rodine? - vyčítali ste mu jeho správanie?...Ja mám dvoch dospelých synov, na šťastie sú na poriadku. Cítim s Tebou a držím Ti palce, nech to dobre dopadne !!... mimochodom máš krásneho syna!

Prave zmaturoval a bol prijatý na vysoku...neverim, žeby zahodil šancu. Uvidim, snaď si to rozmyslí a vráti sa. A odišiel podľa mňa práve pre to, že sme mu viac vecí vyčítali. Písala som tu už o tom. Mali sme s ním uz dlhšiu dobu problémy. Ináč mám 3 deti, tento je najmladší .
misoft
21.06.12,17:25
Ani v policajnej "zvodke" nie je: http://www.minv.sk/?patranie_TN-nezvestni
mariana11
21.06.12,17:33
..teraz sa konajú rôzne vandre, potlachy, sleziny, ak vie hrať na gitare a bral ju so sebou, tak, myslím, bude niekde s mladými na vandri...
...a to pátranie ako pokračuje?..písala si , že už bolo vyhlásené...(tvoj prísp. č. 3)..či sa čaká, aké správy ty podáš?..lebo nikde som nepočula, že by sa hľadal 19-ročný chlapec od 10.6...(ale mohlo mi aj niečo uniknúť)

Nezvestnosť sme boli nahlásiť 12.6. Všetko sa spísalo a vraj do 30 dní nám dajú nejaké vyjadrenie. Pýtal sa čo to chceme zmedializovať, a to sme nechceli. ináč by to bolo myslím na JoJke... Predsa len nezmizol nečakane, napríklad cestou do školy. Odišiel dobrovolne, je dospelý a nechal list, v ktorom nás ubezpečil , že nas lúbi a že vie, že aj my ho ľúbime a že nám určite napíše.
mariana11
21.06.12,17:37
Ani v policajnej "zvodke" nie je: http://www.minv.sk/?patranie_TN-nezvestni

možno to treba požiadať? alebo pre to že sme to nechceli zmedializovať a týka sa to aj tejto stránky? Neviem.
ivuliatko
21.06.12,17:39
http://www.facebook.com/asmodeus.ybafisd

To je on. Stále sa neozval. Kto by ho videli, dajte prosím vedieť.

poslala som maily asi 60 ľuďom, nech sa mi ozvú, keby ho videli, capla som si to aj na nástenku na Facebook, nech zdieľa, kto môže... možno motyka vystrelí...
asedma
21.06.12,17:53
Nezvestnosť sme boli nahlásiť 12.6. Všetko sa spísalo a vraj do 30 dní nám dajú nejaké vyjadrenie. Pýtal sa čo to chceme zmedializovať, a to sme nechceli. ináč by to bolo myslím na JoJke... Predsa len nezmizol nečakane, napríklad cestou do školy. Odišiel dobrovolne, je dospelý a nechal list, v ktorom nás ubezpečil , že nas lúbi a že vie, že aj my ho ľúbime a že nám určite napíše.

..neviem, podla mna by som tu nezvestnost nehlasila..mozno si potrebuje len ujasnit niektore veci, porozmyslat co chce vlastne v zivote robit, mozno ho mrzia vase vycitky, chce to nejak napravit..tazko povedat, ked nevieme aku ma povahu..ale, ked slubil, ze napise, tak chce to len cas a vydrzat..
Tweety
21.06.12,17:54
možno to treba požiadať? alebo pre to že sme to nechceli zmedializovať a týka sa to aj tejto stránky? Neviem.
A nerozmýšľali ste na nad výzvou v médiach?
mariana11
21.06.12,17:58
[/B]
..neviem, podla mna by som tu nezvestnost nehlasila..mozno si potrebuje len ujasnit niektore veci, porozmyslat co chce vlastne v zivote robit, mozno ho mrzia vase vycitky, chce to nejak napravit..tazko povedat, ked nevieme aku ma povahu..ale, ked slubil, ze napise, tak chce to len cas a vydrzat..

Keby som určite vedela, že je v poriadku, tak počkám hoc aj pol roka...ale ked my sme sa bali, aby sa mu niečo nestalo... Viem, že aj keby ho našli a on si neprial sa vratiť ,tak policajti nemôžu nič urobiť, ale aspoň by nám povedali že je v poriadku.
mariana11
21.06.12,18:00
A nerozmýšľali ste na nad výzvou v médiach?

Zatiaľ nie
Tweety
21.06.12,18:14
Keby som určite vedela, že je v poriadku, tak počkám hoc aj pol roka...ale ked my sme sa bali, aby sa mu niečo nestalo... Viem, že aj keby ho našli a on si neprial sa vratiť ,tak policajti nemôžu nič urobiť, ale aspoň by nám povedali že je v poriadku.
NO vidíš, média by určite v tomto pomohli. Krátka výzva, žiadne výčitky, len prosba, aby dal o sebe správu. Možno za pokus by to stálo.:)
Zitulda
21.06.12,18:14
Ak si dobre pamätám, tak Marianka písala, že má po prázdninách nastúpiť na VŠ.
mariana11
21.06.12,18:18
NO vidíš, média by určite v tomto pomohli. Krátka výzva, žiadne výčitky, len prosba, aby dal o sebe správu. Možno za pokus by to stálo.:)

Ešte počkame asi, ešte to nevie ani moja mama. A tak by sa to určite dozvedela. Má problémy so srdcom a nechcem aby jej to najako ublížilo.
Darina1234
21.06.12,18:24
mariana11, ked mas trochu cas, stale sa vracaj spomienkami na to ako ste zili , co ste robili, teraz nemyslim tym, ze ho nejako myslienkami privolas, to nie, ale mozno ta napadne, kde by mohol ist, mozno ti pride na rozum nejaka nitka spojitosti jeho odchodu, skus, patraj ,rozmyslaj, mysli nan a hnevaj sa nanho len tak trochu.
mariana11
21.06.12,18:30
mariana11, ked mas trochu cas, stale sa vracaj spomienkami na to ako ste zili , co ste robili, teraz nemyslim tym, ze ho nejako myslienkami privolas, to nie, ale mozno ta napadne, kde by mohol ist, mozno ti pride na rozum nejaka nitka spojitosti jeho odchodu, skus, patraj ,rozmyslaj, mysli nan a hnevaj sa nanho len tak trochu.

To už nie je o hneve , ale len o strachu.
Darina1234
21.06.12,18:35
Ja viem, tiez som matka dvoch synov v takom veku .
mariana11
21.06.12,18:53
Ďakujem všetkým za podporu.
ewita888
21.06.12,19:04
Zdielala som na facebooku... držím palce, nech sa ozve, že je v poriadku a užíva si leto...
misomiso
21.06.12,19:14
misomiso, ty asi mas tzv dobre deti, ktore sa nasklzli nikdy v tejto zlej dobe , aj takemu dietatu treba dat sancu a nie mu predpovedat najhorsi scenar do 30 - ky, aj on potrebuje vediet, ze matka sa o neho strasne boji, musi to byt velmi bolestne pre nu, ked nevie, kde spi jej dieta a hlavne ci zije, darmo, vidie, ze vy chlapi ste dieta nenosili 9 mesiacov pod svojim srdcom, mariana11, ked budes mat nieco nove, prosim daj vediet, prajem, aby to vsetko skoncilo len a len dobre.

Ale ved prave tu sancu dostal nechapes? Pri maminej sukni by nikdy nepochopil, ako ho mater miluje. Az ked na neho bude prsat, snezit a ked si bude musiet odmakat kazdy hamburher alebo listok na autobus, tak az potom si to zacne trocha zrovnavat v hlave...
d0k
21.06.12,19:31
hmm.... nejako som otvoril tuto temu a nechce sa mi to tomu verit... precital som takmer vsetko...

asi to nie je dolezite ale: Mal len necelych 20 eur. - to viete ako?

Neverim ze niekto si naplanuje odchod (aj ked mozno na rychlo) a zostane to "bez stopy" - ked chcem odist napr vlakom tak si pozrem na internete nejake odchody a pokym nie je IT profik tak v nejaka historia v pc zostane - takze by som siel tychto smerom a dal by som jeho PC niekomu prezriet.
Co auto? Bolo pred vlakovou stanicou... tam nie su ziadne kamery kde by sa aspon dalo zistit ze ci isiel na vlak alebo to auto tam len nechal?
zalobaba
21.06.12,19:51
nemal dobrodružné sklony? ....možno cudzinecká légia....poznám také prípady.
terezamaria
21.06.12,19:54
Je možné, že históriu v PC zmazal.......ale tie kamery - odstavené auto....asi by som nechala jeho fotku na žel.stanici, či si niekto nespomenie.....lenže ani to ho nevráti, musí chcieť sám....
Melnick
21.06.12,21:04
nikto z kamaratov nic nevie, vsetci su prekvapeni. Prisiel domov opity, tak sme mu zas vyčitali s manzelom, že to tak nemoze ist dalej... Zrusil si konto na facebooku, ale ked sme zapli rano počitač, tak tam bolo, ze sa zrusi o niekolko dní konto a či si to naozaj praje. Asi nevedel že bude este taka hlaska a tak sme sa dostali k jeho udajom. Tam napisal v noci priatelke v tom zmysle ze odchadza, aby si nikdy nezmenila meno, aby ju mohol v buducnosti nájť. Okrem nej nikomu nic nedal vedieť. Prave zmaturoval a mal nastupiť na vysoku... Možno chce začat novy zivot, kde mu nikto nebude vycitať, ze chodi opity, ze sa nechal potetovat, že spi do poobedia....Nech by bol kdekolvek, aspon keby sa ozval ... najhorsi je ten strach, či je v poriadku... neprajem to nikomu

mariana11, po dlhšej dobe som prišla na Poradu a zaujala ma Tvoja téma. Najskôr Ti napíšem čo ma napadlo, po prečítaní Tvojho príspevku . Možno to už niekto tu napísal, ale priznám sa, nečítala som všetky príspevky. Takže aj zázraky sa niekedy dejú - teda, čo ak Tvoj syn si po vašich výčitkách uvedomil, že takto to ďalej nejde a rozhodol sa skoncovať s alkoholom ? A ak to nebolo v jeho silách odolať mu, čo ak vyhľadal pomoc v nejakej protialkoholickej liečebni. Nad týmto si neuvažovala? Tam by mu stačila aj tá dvacka.

A teraz možno mimotemy ale k téme : čítaj všetky príspevky, ale neznepokojuj sa nad tými kritickými, to všetko píšu ľudia, ktorí ešte v živote nemali ( ale nikde nie je napísané, že nebudú mať, pretože toto je doba, keď sa z dobrého dieťaťa zo dňa na deň môže stať gemblér, alkoholik, drogovo závislý a...a....a... ) problémy so svojimi deťmi. Predsa každá matka miluje svoje dieťa, nech je akékoľvek zlé, a aj keď nesúhlasí s tým čo robí a práve výčitkami a dohovorom sa snaží to dieťa prevychovať.
A vôbec si nemusela zlyhať vo výchove - jednoducho sa niektoré veci dejú tak, ako sa dejú a neovplyníme ich. Predsa, ak je Tvoje dieťa napr. alkoholik nebudeš naň šliapať, keď bude ležať na chodníku,len preto že tak budú robiť ostatní.
Ale nielen matky sú milujúce aj otcovia sú, len to možno nevedia dať tak najavo. Raz som v TV uvidela otca , ktorý po rozsudku nad synom - vrahom, skormútene povedal : Viete odsudzujem to, čo môj syn urobil, žiaden trest nie je pre neho dosť veľký, ale ... je to môj syn, moje dieťa a mám ho .....
nedopovedal, cez zovreté hrdlo už nevyšla ani hláska, zato slzy sa mu rynuli po tvári. Možno nie práve najlepší príklad rodičovskej lásky, no svoje deti budeme milovať, nech budú akékoľvek.

Viem, že teraz by si syna najradšej mala doma - opitého,potetovaného, vylihujúceho doobeda ...len nech je doma.
A ja Ti želám, aby si ho čo najskôr mohla objať a neboj sa mu pri tom povedať, že ho máš rada. :)
Bastian
21.06.12,21:21
Mariana skús pozrieť na tejto stránke (alebo na podobných stránkach), či tam pár dní dozadu nepísal Tvoj syn:
http://www.komunita.exil.sk/
Hľadaj podľa mena, priezviska, prezývky... podľa dátumu. Ty vieš aký jazyk ovláda, ktorým smerom sa mohol pohnúť... Neexistuje, že nie je žiadna stopa. Minimálne jeden kamarát musí vedieť kde sa nachádza.
mariana11
22.06.12,05:19
hmm.... nejako som otvoril tuto temu a nechce sa mi to tomu verit... precital som takmer vsetko...

asi to nie je dolezite ale: Mal len necelych 20 eur. - to viete ako?

Neverim ze niekto si naplanuje odchod (aj ked mozno na rychlo) a zostane to "bez stopy" - ked chcem odist napr vlakom tak si pozrem na internete nejake odchody a pokym nie je IT profik tak v nejaka historia v pc zostane - takze by som siel tychto smerom a dal by som jeho PC niekomu prezriet.

Co auto? Bolo pred vlakovou stanicou... tam nie su ziadne kamery kde by sa aspon dalo zistit ze ci isiel na vlak alebo to auto tam len nechal?

V ten vecer ako odišiel sme sa pýtali či má nejaké peniaze, ked isiel von. Vraj nejakých 50centov, tak mu manzel dal este asi 2 eura. A ráno sme zistili, že vzal dcére z peňaženky. Mala tam asi 19€. Iné peniaze nemohol mať, nedržíme doma hotovosť.
Co sa týka internetu, samozrejme ,že sme si hned prezreli čo robil naposledy. Historia ale bola zmazaná, účet na facebook dal zrušiť, ale ten sme zachránili, lebo bolo ešte potrebné potvrdiť, či si naozaj želá ho zrušiť. A tam nebolo nič, okrem toho že sa rozlúčil s priateľkou a že nech si nikdy nezmení meno, aby ju niekedy v budúcnosti mohol nájsť. Išli sme do KE či tam nájdeme auto, bolo pred vlakovou stanicou. Boli sme aj na internáte, kde mu býbal kamarát, či náhodou nešiel k nemu. Ohľadom vymazanej historie som volala do viacerých počítačových firiem, či by niekto nevedel poradiť, ale vraj to sa nijako neda zistiť. Pozreli sme si odchody vlakov z KE a môj starší syn bol pozrieť v Blave či tam náhodou nevystúpil. Pýtal sa či niekto necestoval na čierno...Ja som zisťovala na železničnej polícii, kde majú na staniciach kamery. V KE pre rekonštrukciu tera nemajú.V Blave mi jeden policajt pozrel na záznamoch z kamier, či tam nejaký chalan s gitarou nevystúpil z vlaku.

Tak neviem čo som ešte mohla urobiť. Vlastne viem, ale vtedy ma to nenapadlo. Mala som vziať do KE fotku a spýtať sa na vlakovej či si nepamätá pani pri okienku, kde si kupoval lístok. Ak teda naozaj išiel niekam vlakom.
mariana11
22.06.12,05:24
mariana11, po dlhšej dobe som prišla na Poradu a zaujala ma Tvoja téma. Najskôr Ti napíšem čo ma napadlo, po prečítaní Tvojho príspevku . Možno to už niekto tu napísal, ale priznám sa, nečítala som všetky príspevky. Takže aj zázraky sa niekedy dejú - teda, čo ak Tvoj syn si po vašich výčitkách uvedomil, že takto to ďalej nejde a rozhodol sa skoncovať s alkoholom ? A ak to nebolo v jeho silách odolať mu, čo ak vyhľadal pomoc v nejakej protialkoholickej liečebni. Nad týmto si neuvažovala? Tam by mu stačila aj tá dvacka.



To pochybujem, on nebol závislý...len si s kamarátmi možno častejšie vypili. Takže liečiť sa zatiaľ nepotreboval.
mariana11
22.06.12,05:29
Mariana skús pozrieť na tejto stránke (alebo na podobných stránkach), či tam pár dní dozadu nepísal Tvoj syn:
http://www.komunita.exil.sk/
Hľadaj podľa mena, priezviska, prezývky... podľa dátumu. Ty vieš aký jazyk ovláda, ktorým smerom sa mohol pohnúť... Neexistuje, že nie je žiadna stopa. Minimálne jeden kamarát musí vedieť kde sa nachádza.

ďakujem pozriem si to. A ak mi niekto neklame, tak to vyzerá , že ozaj nikomu nič nepovedal. Rozhodol sa narýchlo a asi nikomu nechcel nič povedať. Všetci sú prekvapení.
Tweety
22.06.12,05:30
To pochybujem, on nebol závislý...len si s kamarátmi možno častejšie vypili. Takže liečiť sa zatiaľ nepotreboval.
Mariannka, možno sa chce cítiť ešte viac nezávislým,(aj od vás). Ale to, čo urobil, nie je veľmi zodpovedné ani voči nemu, ani voči blízkym. Možno to už dávno oľutoval, ale hrdosť mu nedovolí prísť so sklopenou hlavou. Tak sa nestrachuj,(viem, že sa to úplne nedá). Taký útek z domu už niekedy urobil?
Tweety
22.06.12,05:31
ďakujem pozriem si to. A ak mi niekto neklame, tak to vyzerá , že ozaj nikomu nič nepovedal. Rozhodol sa narýchlo a asi nikomu nechcel nič povedať. Všetci sú prekvapení.
Tomu, že neklamú, by som až tak veľmi neverila, veď predsa musel k niekomu ísť. Ale muži sú už raz takí, slovo chlapa je sila.
mariana11
22.06.12,05:32
Mariannka, možno sa chce cítiť ešte viac nezávislým,(aj od vás). Ale to, čo urobil, nie je veľmi zodpovedné ani voči nemu, ani voči blízkym. Možno to už dávno oľutoval, ale hrdosť mu nedovolí prísť so sklopenou hlavou. Tak sa nestrachuj,(viem, že sa to úplne nedá). Taký útek z domu už niekedy urobil?

Nie nikdy, stále nam zavolal, keď chcel niekedy niekde zostať na noc.
účtovník 007
22.06.12,05:35
Marianka,
moc Ti želám, aby sa Ti syn ozval. Lebo to je jediné, čo teraz potrebuješ, vedieť, že je v poriadku a potom nech si riadi svôj život sám.
mariana11
22.06.12,05:37
Tomu, že neklamú, by som až tak veľmi neverila, veď predsa musel k niekomu ísť. Ale muži sú už raz takí, slovo chlapa je sila.

S mnohými som bola aj osobne, neverím, že by v takej situácii niekto vedel klamať do očí.
Ak keď možno by som tomu bola radšej, keby ho len niekto zatajoval, ako predstava, že odišiel niekde do zahraničia. On bol minulý rok vo francúzsku asi 10 dní úplne sám. Ale to mal peniaze a kreditku a stály kontakt s nami. Takže je možné, že sa vybral niekde tam.
Tweety
22.06.12,05:39
S mnohými som bola aj osobne, neverím, že by v takej situácii niekto vedel klamať do očí.
Ak keď možno by som tomu bola radšej, keby ho len niekto zatajoval, ako predstava, že odišiel niekde do zahraničia. On bol minulý rok vo francúzsku asi 10 dní úplne sám. Ale to mal peniaze a kreditku a stály kontakt s nami. Takže je možné, že sa vybral niekde tam.
A nebol by o tom Francúzku nikomu z kamarátov povedal? Je až taký introvert? Ale neboj sa, určite je v poriadku, chce byť niekedy v budúcnosti s priateľkou ako písal. Určite len trucuje, hoci to, čo urobil, to neospravedlní. Držím prsty, aby dal o sebe správu čím skôr, už dnes, veď už vás určite vytrápil dosť.:)
Ajuška
22.06.12,07:10
...Tak neviem čo som ešte mohla urobiť. Vlastne viem, ale vtedy ma to nenapadlo. Mala som vziať do KE fotku a spýtať sa na vlakovej či si nepamätá pani pri okienku, kde si kupoval lístok. Ak teda naozaj išiel niekam vlakom.
...a? ...čo by si urobila ďalej... mhmm? ... 10 dní sa umáraš myšlienkami - čoby - keby... a je Ti z toho nanajvýš ťažko... takto dajako si koledujeme o zdravotné problémy... keď nevieme prijať veci tak, ako sa nám dejú... Marianka... možno budeš ešte dlho bojovať sama so sebou...
...falošné vzorce máme v sebe... napr... že deti sú naším majetkom... / ...dnes sa naozaj dejú veci troška inak... od detí sa máme veľa toho čo učiť... njn... pojem nelipnúť aj mne dal zabrať...

...skús otvoriť dlane... a pustiť sa všetkého... tak, ako Tvoj syn......
srska
22.06.12,07:17
...a? ...čo by si urobila ďalej... mhmm? ... 10 dní sa umáraš myšlienkami - čoby - keby... a je Ti z toho nanajvýš ťažko... takto dajako si koledujeme o zdravotné problémy... keď nevieme prijať veci tak, ako sa nám dejú... Marianka... možno budeš ešte dlho bojovať sama so sebou...
...falošné vzorce máme v sebe... napr... že deti sú naším majetkom... / ...dnes sa naozaj dejú veci troška inak... od detí sa máme veľa toho čo učiť... njn... pojem nelipnúť aj mne dal zabrať...

...skús otvoriť dlane... a pustiť sa všetkého... tak, ako Tvoj syn......keby som mohol dám 10x užitočné
Ajuška
22.06.12,07:24
keby som mohol dám 10x užitočné
...ďakujem... život ma naučil... tiež som dlho bojovala s nezmyslami...
Marianka... ak naozaj potrebuješ dajaký dôkaz... skús sa v tichosti poobzerať trebárs po takýchto lokalitách... http://zajezka.sk/ ...ja sa domnievam, že Tvoj syn takouto cestou šiel........
srska
22.06.12,07:25
...ďakujem... život ma naučil... tiež som dlho bojovala s nezmyslami...
Marianka... ak naozaj potrebuješ dajaký dôkaz... skús sa v tichosti poobzerať trebárs po takýchto lokalitách... http://zajezka.sk/ ...ja sa domnievam, že Tvoj syn takouto cestou šiel........aj mňa
mariana11
22.06.12,07:54
...a? ...čo by si urobila ďalej... mhmm? ... 10 dní sa umáraš myšlienkami - čoby - keby... a je Ti z toho nanajvýš ťažko... takto dajako si koledujeme o zdravotné problémy... keď nevieme prijať veci tak, ako sa nám dejú... Marianka... možno budeš ešte dlho bojovať sama so sebou...
...falošné vzorce máme v sebe... napr... že deti sú naším majetkom... / ...dnes sa naozaj dejú veci troška inak... od detí sa máme veľa toho čo učiť... njn... pojem nelipnúť aj mne dal zabrať...

...skús otvoriť dlane... a pustiť sa všetkého... tak, ako Tvoj syn......

Vôbec si nemyslim, že je moj majetok. Mám tri deti . Starší si už 7rokov žije svoj život. Vidíme sa tak raz do roka. Dcera je tiež málo doma. On mal o tyzden odisť do Čiech na brigádu a potom na výšku. Ale toto je predsa čosi úplne iné. Nech si žije svoj život, nebránime mu v tom. Snad sa ozve. Potom budem spokojná.
Tweety
22.06.12,07:55
Vôbec si nemyslim, že je moj majetok. Mám tri deti . Starší si už 7rokov žije svoj život. Vidíme sa tak raz do roka. Dcera je tiež málo doma. On mal o tyzden odisť do Čiech na brigádu a potom na výšku. Ale toto je predsa čosi úplne iné. Nech si žije svoj život, nebránime mu v tom. Snad sa ozve. Potom budem spokojná.
No vidíš, mal ísť do Čiech na brigádu, čo keď tam išiel už skôr?
JAJA11
22.06.12,08:03
ale človeku stačí vedieť, že je v poriadku a nemusím ho vidieť... rozumiem Mariane, že sa bojí.... jeho odchod bol v zlom rozpoložení ... snáď sa už čoskoro ozve... stačilo by povedať, mami neboj, som v poriadku ....
mariana11
22.06.12,08:03
No vidíš, mal ísť do Čiech na brigádu, čo keď tam išiel už skôr?

Písala som do všetkých študentských servisov, zatial nešiel. Jeho kamaráti niektorí sú už tam. Asi nemá zmysal sa trápiť, len čakať.
Musím veríť ,že sa to skončí dobre .
JAJA11
22.06.12,08:04
to je celkom pravdepodobné, a že sa neozýva, tak to je len z trucu, keď ho to prejde, dá vedieť...
JAJA11
22.06.12,08:07
ty ho najlepšie poznáš... držím palce, aby sa čo najskôr ozval ....
Ajuška
22.06.12,08:52
Vôbec si nemyslim, že je moj majetok. Mám tri deti . Starší si už 7rokov žije svoj život. Vidíme sa tak raz do roka. Dcera je tiež málo doma. On mal o tyzden odisť do Čiech na brigádu a potom na výšku. Ale toto je predsa čosi úplne iné. Nech si žije svoj život, nebránime mu v tom. Snad sa ozve. Potom budem spokojná.
...buď spokojná teraz... nie až... dôvodov máš k tomu zaisto dosť...
vieš čo bolo najťažšie pre mňa? ...priznať si... v čom všetkom som klamala samu seba...
...habakuk prehlásení o tom... čo si myslím a nemyslím ma dobehlo úplne inak... kým som pochopila.........

----------------------------------- s tým najlepším úmyslom dopĺňam ---------------------------------------------------------------

...Marianka... myslela som... a myslím na Vás... dnes ráno som zvažovala slová, ktorými by som Ti mohla pomôcť pozrieť sa na svoj problém inak... pripomenuli sa mi moje praktiky - postoje - z minulosti...

...pred 14 rokmi som jednu zo svojich dcér troška popostrčila za splnením jej snov... odišla do Londýna (začala ako ou-pair... zamestnala sa tam... vyštudovala svoju vysnívanú predagogiku... proste zostala tam žiť)... prvý let, ktorý absolvovala sama - ako 18-ročná... som doslova pretrpela, kým sa mi ozvala z Londýnskeho letiska, že to zvládla... volávali sme si/stretávali sme sa/ tak často, ako to šlo...... aby sme sa navzájom uistili, že sme v poriadku...
...pri tejto komunikácii s Tebou, som si uvedomila jeden veľký paradox... tým, že som ju počula... skľudnila som sa, že je v poriadku... bola to však realita, ktorá sa v zlomku sekundy mohla zvrtnúť úplne inak (katastrofické scénáre si tu môžeš doplniť sama... vieš... čo všetko sa deje vôkol nás)
...do ďalšieho listu, či telefonátu som vlastne mala "v rukách" holovaté NIČ... ale bola som spokojná... asi tak, ako si to sľubuješ Ty... že budeš spokojná AŽ sa Ti ozve... njn... klamala som samu seba... skutočnú realitu som vedela len vtedy, keď som ju počula... či videla... ten čas medzi tým som sa vlastne "viezla" len vďaka viere... že nič zlého sa jej nestane... že sa o seba postará...
...Tvoje zúfalé volanie o pomoc nás priviedlo k tomu, že sme Ti tu načrtli svoje uhlie :) pohľadu... máš právo namietať, že ja... na rozdiel od Teba... som vedela kam šla... a kde je... ale máš aj právo sa nad mojou skúsenosťou zamyslieť... a vybrať si... čo Ťa z toho osloví...
...ja už viem, o čom je moja slobodná vôľa... keď si zvolím šťastie... som šťastná... keď si volím zúfalstvo... som zúfalá... čím väčší strach (z čohokoľvek)... tým väčšie zúfalstvo pociťujem... všetko je len o viere (žiadne náboženstvo týmto nemyslím) ...vlastný postoj... vlastné pocity... vlastné rozhodnutie či žijem v prítomnosti... alebo len prežívam... v strachu... v nádeji...

...ten povestný záchytný bod máme v sebe... len ho... akosi nezmyselne hľadáme všade inde, len nie tam... mhmm... že pokojný víkend... všetkým Vám.....
Zuzana2
23.06.12,18:11
Marianka, Tvoj syn si zmenil pred dvoma hodinami profilovú fotku na FB. To je asi dobrá správa, že? Neozval sa ti ešte?

http://www.facebook.com/asmodeus.ybafisd
mariana11
23.06.12,18:25
Marianka, Tvoj syn si zmenil pred dvoma hodinami profilovú fotku na FB. To je asi dobrá správa, že? Neozval sa ti ešte?

http://www.facebook.com/asmodeus.ybafisd


To ja som tam pridala nejake fotky. Aby ich tam bolo viac. Som sa natrapila, kym som prišla na to ako sa to robí. Ja som FB nepoužívala skoro vôbec.
Chcela som , aby tam bolo viac fotiek, ked sa tam pozrie niekto, kto ho nepozná. Aspon mi povedz či ty ako cudzia vidíš tie fotky. Dala som ich ako titulné, takže by ich mal vidieť každý. Fakt to moc neovládam.
Zuzana2
23.06.12,18:27
Idem kuknúť :-)
Zuzana2
23.06.12,18:32
Pozrela som, videla som fotky. Máš naozaj fešáka syna. Neboj sa, on sa určite vytrucuje a ozve sa. Len to môže trvať dlhšie ako by ti bolo milé. Ozaj, hovoríš, že máš tri deti, čo na to súrodenci? Možno si už písala, len mi to možno uniklo.
valenti1
26.06.12,18:01
skutocne fesak
fidorka01
26.06.12,19:00
cele som si to teraz precitala, to je strasne
alaya1
26.06.12,19:15
Je mi to velmi luto, je to strasne, poznam to, moj syn sa za mnou vybral ako 3-rocny zo skolky za mnou do prace. Ucitelky si to nevsimli!. Nasli ho az policajti v meste, nikomu neprekazalo, ze po meste ide male dieta v teplakoch. Ale musim povedat, ze na fotkach na FB ma ten chlapec velmi smutne oci, aj ked sa smeje. Myslim si, ze sa pre nieco trapil a ked to vyriesi, vrati sa spat. Urcite.
pepsikova
26.06.12,19:23
To ja som tam pridala nejake fotky. Aby ich tam bolo viac. Som sa natrapila, kym som prišla na to ako sa to robí. Ja som FB nepoužívala skoro vôbec.
Chcela som , aby tam bolo viac fotiek, ked sa tam pozrie niekto, kto ho nepozná. Aspon mi povedz či ty ako cudzia vidíš tie fotky. Dala som ich ako titulné, takže by ich mal vidieť každý. Fakt to moc neovládam...

..fotky vidno..poslala som kamarátom mojich synov, sú kadetade po svete, aj na Slovensku...nečítala som posledné strany, len verím, že príde domov..myslím na teba...
mariana11
27.06.12,06:42
..

..fotky vidno..poslala som kamarátom mojich synov, sú kadetade po svete, aj na Slovensku...nečítala som posledné strany, len verím, že príde domov..myslím na teba...

Ďakujem pekne za pomoc tebe aj všetkým ostatným, ktorí rozširujú jeho fotky. Včera mu už oficiálne prišlo , že je prijatý na vysokú. Ani neviem, či plánuje na ňu ísť... Treba poslať fotky a tiež žiadosť na internát. Asi to urobím za neho, čo mi zostáva???
Nandrolon
27.06.12,06:50
typický "tramp" ktorý si je schopný poradiť aj bez peňazí vo vrecku a so stanom v ruke... takýto sa len tak nestratí....
mariana11
27.06.12,06:56
typický "tramp" ktorý si je schopný poradiť aj bez peňazí vo vrecku a so stanom v ruke... takýto sa len tak nestratí....

Teda... mame tri stany... nenapadlo ma pozrieť či si nejaký nevzal so sebou.....
Darina1234
27.06.12,06:59
mariana11, no vidis, poprezeraj cely dom, mozno zistis nieco, co ti aspon nieco napovie, skusaj aj 10 krat prehladavat a premietat si vsetko spatne
Helik3
27.06.12,07:00
juuj štipka nádeje!
Stanislav 1975
27.06.12,07:03
celá táto debata je od veci a zbytočná- tu nejde o to že sa chlapec stratí a nevie sa vrátiť,príp. sa mu niečo stalo- proste chalanisko sa vybral do sveta - vie o sebe, vie čo robí a ked bude chciet tak sa vráti...-ked nie-tak sa nevráti-...
Helik3
27.06.12,07:12
celá táto debata je od veci a zbytočná- tu nejde o to že sa chlapec stratí a nevie sa vrátiť,príp. sa mu niečo stalo- proste chalanisko sa vybral do sveta - vie o sebe, vie čo robí a ked bude chciet tak sa vráti...-ked nie-tak sa nevráti-...


stanko to hádam nie! chalanisko možno o sebe vie, ale jeho najbližšia rodina a hľavne MAMA o ňom nevie vôbec nič! keby vedela aspoň to, že je naozaj v poriadku (verím v to), tak by bola pokojnejšia a s ňou všetci! určite ho nepôjde za uši ťahať domov...
či sa bude chcieť vrátiť alebo nie, to už je naozaj jeho vec, ale určite by bolo pre každú matku sklamaním, keby si prečítala názor, že jej dieťa sa už za ňou vrátiť nechce...
evuš
27.06.12,07:24
celá táto debata je od veci a zbytočná- tu nejde o to že sa chlapec stratí a nevie sa vrátiť,príp. sa mu niečo stalo- proste chalanisko sa vybral do sveta - vie o sebe, vie čo robí a ked bude chciet tak sa vráti...-ked nie-tak sa nevráti-...

mimotemyStando, už Ťa chcem vidieť aký by si bol pokojný Ty, keby sa Ti takto "stratil" jeden alebo druhý syn... :eek:
mariana11
27.06.12,07:32
celá táto debata je od veci a zbytočná- tu nejde o to že sa chlapec stratí a nevie sa vrátiť,príp. sa mu niečo stalo- proste chalanisko sa vybral do sveta - vie o sebe, vie čo robí a ked bude chciet tak sa vráti...-ked nie-tak sa nevráti-...

Myslím, že by si takýto príspevok nenapísal, keby išlo o tvoje dieťa. Viem, že sú na tom rodičia tých, ktorí zmizli bez rozlúčky, alebo sa od niekiaľ nevrátili oveľa horšie. Ale ani táto situácia nie je bohviečo... Spím v poriadku, s tým som nikdy problém nemala...ale ten spánok asi nieje taký ako inokedy...celé dni som unavená ako keby som nespala vôbec. Zakaždým, keď sa v noci prikryjem , keď mi je už nad ránom zima, stále ma napadne ,čo keď on sa nemá čím prikryť...keď jem, či niekde nehladuje.... Tak prepáč keď ta táto téma obťažuje, ale nie je povinnosť reagovať, alebo to čítať.
Jarka 1
27.06.12,07:38
Marianka, doteraz som s Tebou vo všetkom súhlasila. Ale nemôžem súhlasiť s tým, či sa má čím prikryť a či nehladuje. Odišiel dobrovoľne, nikto ho nevyhodil z domu. Keby mu bolo naozaj veľmi ťažko, tak už by sa vrátil.
Helik3
27.06.12,07:39
Myslím, že by si takýto príspevok nenapísal, keby išlo o tvoje dieťa. Viem, že sú na tom rodičia tých, ktorí zmizli bez rozlúčky, alebo sa od niekiaľ nevrátili oveľa horšie. Ale ani táto situácia nie je bohviečo... Spím v poriadku, s tým som nikdy problém nemala...ale ten spánok asi nieje taký ako inokedy...celé dni som unavená ako keby som nespala vôbec. Zakaždým, keď sa v noci prikryjem , keď mi je už nad ránom zima, stále ma napadne ,čo keď on sa nemá čím prikryť...keď jem, či niekde nehladuje.... Tak prepáč keď ta táto téma obťažuje, ale nie je povinnosť reagovať, alebo to čítať.

Strašné, strašné... ale takto to asi zrejme cítia len ženy-matky. chlapi sú chladnejší a ja nehovorím, že je to zlé, občas treba trošku strizvejšie zareagovať ale toto je naozaj vážna situácia, hľavne keď už pátra aj polícia.
ja len dúfam že je v poriadku, že má všetko čo potrebuje, pretože dnes napr. bola riadne chladná noc...
Marianka vzal si ten stan? hľadala si?
držím palce...
mariana11
27.06.12,07:41
Marianka, doteraz som s Tebou vo všetkom súhlasila. Ale nemôžem súhlasiť s tým, či sa má čím prikryť a či nehladuje. Odišiel dobrovoľne, nikto ho nevyhodil z domu. Keby mu bolo naozaj veľmi ťažko, tak už by sa vrátil.

Myslím, že každý rodič sa bojí o svoje dieťa či už trpí dobrovolne alebo nie.
Helik3
27.06.12,07:42
Marianka, doteraz som s Tebou vo všetkom súhlasila. Ale nemôžem súhlasiť s tým, či sa má čím prikryť a či nehladuje. Odišiel dobrovoľne, nikto ho nevyhodil z domu. Keby mu bolo naozaj veľmi ťažko, tak už by sa vrátil.

hrdosť a tvrdohlavosť je väčšinou na veľkú .... škodu. poznám to
zrejme je hrdina a stále si nechce priznať, že teraz riadne šliapol vedľa...
mariana11
27.06.12,07:43
Strašné, strašné... ale takto to asi zrejme cítia len ženy-matky. chlapi sú chladnejší a ja nehovorím, že je to zlé, občas treba trošku strizvejšie zareagovať ale toto je naozaj vážna situácia, hľavne keď už pátra aj polícia.
ja len dúfam že je v poriadku, že má všetko čo potrebuje, pretože dnes napr. bola riadne chladná noc...
Marianka vzal si ten stan? hľadala si?
držím palce...
Este neviem som v práci
kukučka
27.06.12,07:49
Mariana, Stano sa tu za tie roky postupne priznával ku všelijakým kúskom, jeho asi tiež v tej dobe netrápilo, čo nato povie jeho mama. Ber to ako mincu z druhej strany.
Nechce sa mi veriť, žeby sa tvoj syn vykašľal na výšku. Prajem ti veľa síl a držím palce, aby si čo najskôr dostala dobrú správu. :)
A kamarátom tvojho syna odkazujem, aby ti pomohli. Tiež raz budú rodičmi.
Helik3
27.06.12,07:57
Mariana, Stano sa tu za tie roky postupne priznával ku všelijakým kúskom, jeho asi tiež v tej dobe netrápilo, čo nato povie jeho mama. Ber to ako mincu z druhej strany.
Nechce sa mi veriť, žeby sa tvoj syn vykašľal na výšku. Prajem ti veľa síl a držím palce, aby si čo najskôr dostala dobrú správu. :)
A kamarátom tvojho syna odkazujem, aby ti pomohli. Tiež raz budú rodičmi.

to teraz mladým chlapcom a dievčatám nevysvetlíš... z kolegiality a kamarátstva sú všetci proti "fotrovcom", kryjú jeden druhého za každú cenu... myslia si, že veci, ktoré robia sú správne a názory iných sú trápne nezmysli...
je dobré sa osamostatniť, zistiť o čom je naozaj život, aj mne to pomohlo, ale taktiež na druhej strane bez pomoci rodičov by som už dávno bola na sociálke alebo niekde v kanály... tiež keď som sa chcela osamostatniť, nerozišli sme sa s rodičmi v dobrom, chvíľu sme sa dokonca nerozprávali, a zrazu mi došli peniaze, ani na jedlo nebolo, nieto že ešte na utiahnutie rod. domu, rekonštrukciu a iné veci...
ale nato prídeme asi ozaj len vlastnými hľúposťami. treba si vážiť to čo máme :rolleyes:
evuš
27.06.12,08:16
to teraz mladým chlapcom a dievčatám nevysvetlíš... z kolegiality a kamarátstva sú všetci proti "fotrovcom", kryjú jeden druhého za každú cenu... myslia si, že veci, ktoré robia sú správne a názory iných sú trápne nezmysli...
je dobré sa osamostatniť, zistiť o čom je naozaj život, aj mne to pomohlo, ale taktiež na druhej strane bez pomoci rodičov by som už dávno bola na sociálke alebo niekde v kanály... tiež keď som sa chcela osamostatniť, nerozišli sme sa s rodičmi v dobrom, chvíľu sme sa dokonca nerozprávali, a zrazu mi došli peniaze, ani na jedlo nebolo, nieto že ešte na utiahnutie rod. domu, rekonštrukciu a iné veci...
ale nato prídeme asi ozaj len vlastnými hľúposťami. treba si vážiť to čo máme :rolleyes:

...alebo až potom, keď to stratíme.... :mee:;)
Helik3
27.06.12,08:20
alebo, bohužiaľ...
Pikoška
27.06.12,09:19
Mariana, Stano sa tu za tie roky postupne priznával ku všelijakým kúskom, jeho asi tiež v tej dobe netrápilo, čo nato povie jeho mama. Ber to ako mincu z druhej strany.
Nechce sa mi veriť, žeby sa tvoj syn vykašľal na výšku. Prajem ti veľa síl a držím palce, aby si čo najskôr dostala dobrú správu. :)
A kamarátom tvojho syna odkazujem, aby ti pomohli. Tiež raz budú rodičmi.Kukulienka, Stano sa raz ku svojim rodičom vrátil. Ale Marianka je v očakávaní, či sa tak stane. A vtedy je dôležité aj to, či sa prikryl, a či mal čím sa prikryť. Treba sa pripraviť na všetko. Aj na to, že bude treba čakať roky. Prestať čakať? Neprestať? Môj synovec v druhom rade sa vracia už 5 rokov... A jeho matka čaká stále. V prvom rade na neho. V druhom rade na nejakú správičku.
Každá minca má rub aj líc. Čakateľ doma to má však ťažšie.
Helik3
27.06.12,09:24
neviem, asi by som stále chodila za tými jeho kamarátmi, alebo za tou priateľkou... mám stále taký tichý pocit, že oni predsa len niečo vedia. a ak aj nevedia teraz, časom sa im ohlási...
andyl11
27.06.12,14:25
presne tak, skusaj stale kamaratov a priatelku
Nandrolon
28.06.12,04:31
Čo ten stan ???
Helik3
28.06.12,04:35
Marianka nieje ešte prihlásená, ale netrpezlivo čakám aj ja...
mariana11
28.06.12,06:57
Čo ten stan ???

Stany aj spacáky sú doma.
kajka15
28.06.12,14:58
Kolegyna prezivala nieco podobne, syn jej odisiel minuly rok v juli a vratil sa v septembri spat, samozrejme bez penazi, unaveny atd atd, prisiel na to co je zivot
Zdenka175
29.06.12,13:20
Stany aj spacáky sú doma.

CHválabohu, že nemrzne... Teraz je teplo , sledujem tému, zverejnila som oznam aj na FB.Držím ti palce...........
mariana11
29.06.12,14:24
CHválabohu, že nemrzne... Teraz je teplo , sledujem tému, zverejnila som oznam aj na FB.Držím ti palce...........

ďakujem
Tweety
29.06.12,14:25
ďakujem
Marianka, žiadne správy?
mariana11
29.06.12,14:28
Mariannka, žiadne správy?

Žiadne
Retuska
29.06.12,21:25
myslim si ze sa skratka iba zdvihol a odisiel,mozno niekde za pracou dke si myslel ze ju najde.nikto ho neuniesol,odisiel sam aj ked je podozrive,ze jeho frajerka nic nevie.jednej znamej sa stalo podobne...chlapec sa zbalil a odisiel oni nervozni co s nim je ,on sa ozval po dvoch mesiacoch ze je v bratislave(ona bola z KE) a ze pracuje :) potoms a mu zacnelo domova a vratil sa.myslim ze sa nemate coho obavat on sa vrati domov ked sa mu zacnie po teplom jedle :)
Tweety
30.06.12,05:13
To ma mrzí, ale nevzdávaj sa, určite je v poriadku.
Oliwa
30.06.12,06:12
... po teplom maminom jedle...;):)
Bastian
01.07.12,13:08
Žiadne

Neboj, príde on domov. On vie prečo to urobil a asi nikto ho nepochopí.

Ja som takto odišiel a vrátil sa domov až za 1 rok.
evuš
02.07.12,09:11
...nič nové ???
mariana11
02.07.12,09:40
...nič nové ???

Nie , stále nič. Dúfam že sa ozve skôr ako Bastian.... Práve som objednala fotografie, ktoré treba poslať do školy. Ani neviem, či príde do nástupu do školy.
Tweety
02.07.12,09:41
No to si mal teda poriadne za ušami, či?
evuš
02.07.12,09:52
...mrzí ma to...
Zuzana2
03.07.12,09:29
Neboj, príde on domov. On vie prečo to urobil a asi nikto ho nepochopí.

Ja som takto odišiel a vrátil sa domov až za 1 rok.
Bastian, a čo sa ti mlelo hlavou za ten čas? Aj si sa ozval rodine v priebehu toho roka? Koľko si mal vtedy rokov? Napíš, možno Marianku niečo napadne ak popíšeš situáciu z druhej strany.
megi224
04.07.12,20:17
precitala som si celu diskusiu, velmi ma to mrzi
arizona
05.07.12,05:24
Temu uzatvaram na poziadanie zakladatelky temy.



Dufam, ze sa Marianka coskoro ozve s dobrou spravou :)
arizona
05.08.12,18:58
Temu opat otvaram na Mariankine zelanie :)

http://blog.idnes.cz/blog/3911/130762/stesti.jpg
Jarka 1
05.08.12,19:00
Niečo nové?
mariana11
05.08.12,19:08
Ano, nové:).

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.
mattto
05.08.12,19:10
Ano, nové:).

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.

no vidíš, paráda :D treba myslieť pozitívne a nemaľovať čerta na stenu, aj keď viem, že to určite nebolo ľahké. Teraz by mohol synátor pochopiť, čo všetko spôsobil rodine a už to nikdy neopakovať.
arizona
05.08.12,19:13
Ano, nové:).

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.

Tesime sa s Tebou Marianka a drzime palceky, nech sa vsetko vyriesi k spokojnosti Vas vsetkych :)
lujza.j
05.08.12,19:14
Ano, nové:).

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.
no super....ale ťažké skoro dva mesiace.....;)
JAJA11
05.08.12,19:19
Tak to som rada :)
mariana11
05.08.12,19:26
no vidíš, paráda :D treba myslieť pozitívne a nemaľovať čerta na stenu, aj keď viem, že to určite nebolo ľahké. Teraz by mohol synátor pochopiť, čo všetko spôsobil rodine a už to nikdy neopakovať.

Áno treba myslieť pozitívne. Mne sa to podarilo asi posledné dva týždne. Som zas o jednu skúsenosť bohatšia...ale neprajem to nikomu. Začiatky boli veľmi ťažké.
mattto
05.08.12,19:33
Áno treba myslieť pozitívne. Mne sa to podarilo asi posledné dva týždne. Som zas o jednu skúsenosť bohatšia...ale neprajem to nikomu. Začiatky boli veľmi ťažké.

to je jasné, nikto to nechce zažiť
Helik3
06.08.12,02:43
ale je super, že sa syn umúdril ale hľavne nabral odvahu a ohlásil sa, určite to už ani jemu nebolo jedno...
teším sa s vami :)

a čo so školou?
Indeed
06.08.12,03:18
uctivo pozdravujeme a ponížene ďakujeme
Indeed
06.08.12,03:19
ak pomáha pri stavbe striech asi už nie je školopovinný...
inkana
06.08.12,04:09
Marianka - veľmi sa teším, až mi behajú zimomriavky po tele, si statočná, mne by z toho všetkého asi šiblo. Držím palce, nech sa synovi darí a hlavne nech pochopí, aké strachy Ti narobil. Uff, fakt skvelá správa hneď takto v pondelok ráno. :)
inkana
06.08.12,04:10
helik3 mysli na vysokú školu, ak si dobre pamätám, tak ma po lete nastúpiť na VŠ
Tweety
06.08.12,05:52
Ano, nové:).

Poslal správu, že sa má dobre a že pracuje- stavia strechy. Nevieme kde je, to nenapísal. Ale chce prísť domov, keď bude mať v práci voľno - na návštevu asi. Lebo ešte napísal že začiatkom septembra chce ísť do Francúzska.
Marianka, ani nevieš, ako sa teším s Tebou, až mi vyšla slzička. Krásna správa, pre mamu, určite si celá šťastná, že sa má dobre a určite je šťastný tiež. Teraz už len počkať, kedy prídem domov a všetko si vysvetlíte. Viem, nebude to z jeho strany určite ľahké, ale oslobodzujúce. Želám veľa lásky a porozumenia.
mariana11
06.08.12,05:54
ale je super, že sa syn umúdril ale hľavne nabral odvahu a ohlásil sa, určite to už ani jemu nebolo jedno...
teším sa s vami :)

a čo so školou?

snáď ho presvedčíme aby do školy nastúpil...všetko sme urobili aby mohol
witch
06.08.12,07:21
Držím vám palce!!!!!
misoft
06.08.12,13:20
No konečne! Mladý asi chcel skúsiť, aké je to starať sa sám o seba a byť samostatný, ale takýmto spôsobom to nemal robiť. Aspoň BÚÚÚ mohol povedať :D.
Nella_2
07.08.12,08:31
Marianka, nepoznám Ťa, ale chápem Ťa, ako si sa musela báť, čo si všetko prežívala. Ja by som sa asi zbláznila. Samozrejme, že v takej situácii netreba myslieť hneď na to najhoršie, ale dá sa to? Keď v správach stále počúvame o rôznych nešťastiach, to sa človeku automaticky tlačí potom do podvedomia aj v jeho situácii. Najhoršia je tá neistota, že nevieš, čo je s Tvojím dieťaťom. Stačila jedna kratučká správa, že je v poriadku (kdekoľvek na svete).
Vytrestal Vás teda riadne, ale myslím, že aj seba samého.

Ja by som ho teraz do školy netlačila. Nech sa rozhodne sám. Maturitu má, to je hlavné. Vysokú školu môže študovať aj o rok, o dva... Možno na to príde sám, že sa mu zíde a možno si nájde také zamestnanie, že mu ju ani nebude treba. Skúste ho brať takého, aký je a s jeho názormi na budúcnosť. To opíjanie sa by som ani ja nezniesla, to je fakt. Môj syn tiež občas príde a má vypité. Samozrejme, že naňho hundrem, ale nepreháňam to, lebo ani on to nepreháňa a ostatné povinnosti si plní (i keď by mohol aj lepšie, ale čo už).

Teším sa, že sa všetko dobre skončilo. Tie skoro dva mesiace Ti asi zobrali aspoň 2 roky života. Dúfam, že toto bol posledný "úlet" Tvojho syna a ďalej už pôjde všetko k lepšiemu.
azla
07.08.12,08:58
Super správa. :):):):):)


Všetci sa tešíme s Mariannou.
Helik3
07.08.12,10:02
každopádne, myslím si, že mu to pomohlo k samostatnosti, a snáď sa veľa naučil a poučil...
tiež by som ho do tej školy nenútila, i keď viem, že mu chcete len dobre, viem to, ale ja som tiež na vysokú chcela ísť, aj som spravila skúšky a vzdala som to pred bránou... nieje to pre každého, v prvom rade sa na to musí cítiť on. nezáväzne sa ho na to opýtajte, len akoby medzi rečou... možno si chce zarobiť a študovať v zahraničí, čo by bol ohromný posun v živote :D
uvidíte, čím vás prekvapí, keď príde domov... ;) ja teda dúfam, že len v dobrom vás prekvapí
držte sa, všetko dobré vám prajem
mariana11
07.08.12,11:56
ďakujem všetkým, že sa tešíte so mnou :).

Som strašne zvedavá, keď príde domov, a porozpráva ako to všetko bolo.Neviem si predstaviť ísť niekam bez peňazí, bez základných hygienických potrieb. Neviem či u niekoho bol, alebo sa len túlal , kým si tu prácu našiel. Ale som rada, že sa dokázal o seba postarať. Uvidím, čo plánuje ďalej... Určite ho do školy nebudeme nútiť. Veď to sa ani nedá. Nikdy sme deti do ničoho nenútili, aj keď nám bolo niekedy dosť ľúto, keď zanechali nejaký šport, alebo nejakú záujmovú činnosť.


Pre Nella_2 :
Naozaj som nemohla myslieť na to čo všetko sa mu mohlo stať...si nevieš predstaviť tú moju fantáziu...
JAJA11
07.08.12,12:11
Presviedčať áno, ale nie nútiť... to by mohlo pôsobiť presne opačne ... držím palce.... a možno mladý príde na to za rok, za dva, že ste mali pravdu...
Nella_2
07.08.12,12:20
ďakujem všetkým, že sa tešíte so mnou :).



Pre Nella_2 :
Naozaj som nemohla myslieť na to čo všetko sa mu mohlo stať...si nevieš predstaviť tú moju fantáziu...

Ani si to nechcem predstaviť, mám 2 deti, neviem, čo by som robila na Tvojom mieste, ako by som fungovala...
Zvládla si to, aj Tvoj syn :)
Možno sa teraz vzťahy medzi Vami trochu zmenia, ale stále to bude Tvoj syn. Držím palce, nech sa to všetko zvrtne k dobrému.
mariana11
13.08.12,12:20
Tak včera som s ním hovorila konečne. Už viem aj kde je .Snáď na budúci týždeň príde aj domov. Už má mobil, tak môžme byť v kontakte.
Tweety
13.08.12,12:25
Tak včera som s ním hovorila konečne. Už viem aj kde je .Snáď na budúci týždeň príde aj domov. Už má mobil, tak môžme byť v kontakte.
Teším sa s Tebou, paráda, super, tak sa čoskoro uvidíte a všeličo vysvetlíte. Držím prsty.
maja
14.08.12,08:23
Tak túto tému sledujem od začiatku, neviem si ani predstaviť čo si musela prežiť, ale som šťastná, že chlapec dostal rozum a ozval sa. Želám Vám všetkým veľa síl na vyriešenie všetkého, čo ho k tomu viedlo.
JAJA11
14.08.12,08:37
bodaj by takto končili všetky príbehy stratených detí.....
Laura1
17.08.12,18:22
Tak včera som s ním hovorila konečne. Už viem aj kde je .Snáď na budúci týždeň príde aj domov. Už má mobil, tak môžme byť v kontakte.


Marianka, veľmi sa teším a držím Vám palce!
mariana11
18.08.12,08:42
Konečne som úplne v pohode. Po prvom telefonáte s ním som mala pocit ,že je nejaký divný.Dokonca nás oboch s manželom napadla aj taká myšlienka, ako keby ho len niekto donútil zavolať, že je všetko v poriadku. Ale v stredu bol za ním starší syn, takže ho videl a rozprával sa s ním. Bolo už asi 10 hod večer. Skôr nemohol, lebo dovtedy pracoval. Ale že bol čistý, voňavý a úplne v poriadku. Včera som s ním telefonovala zas. Už to bolo fajn, aj sme požartovali a zasmiali sa. Pýtala som sa ako to prebiehalo, keď odišiel. Nechcel prezradiť všetko, čo som sa pýtala, lebo nebol tam sám, tak až doma. Odišiel vlakom do Popradu, na viac mu peniaze nevyšli. plánoval ísť do nejakej pracovnej agentúry. Tak sa vybral stopom. A zastavil mu terajší šéf. Takže mal obrovské šťastie, že hneď mal ubytovanie a prácu. Najprv bol v nejakej ubytovni, ale neskôr si našiel privát. Vyjadril sa, že ta práca ho baví a že študovať nechce. Že programovanie ho nebaví. To ale pred tým nikdy nepovedal. Je pravda ale ,že on od malička stále pomáhal manželovi pri každej práci doma. On vie aj celkom dobre variť, dokonca aj kysnuté cesto si urobí. Takže postarať sa v tomto smere dokáže o seba.
Teraz je samostatný, nikto mu nič nezakazuje tak je asi spokojný. Zarába 50€ denne. Pýtala som sa či si už aj niečo odložil. Vraj ešte nestihol. Musel si vraj nakúpiť aj nejaké oblečenie, uteráky atd... veď z domu si nič skoro nevzal.
Hlavne, že je v poriadku a asi aj spokojný. Možno po čase si rozmyslí a študovať pôjde.

Mne sa veľmi uľavilo. Som šťastná že je v poriadku.
A chcem sa vám všetkým , ktorí ste mi pomáhali toto ťažké obdobie zvládnuť, z celého srdca poďakovať.
noemi-ke
18.08.12,09:35
Konečne som úplne v pohode. Po prvom telefonáte s ním som mala pocit ,že je nejaký divný.Dokonca nás oboch s manželom napadla aj taká myšlienka, ako keby ho len niekto donútil zavolať, že je všetko v poriadku. Ale v stredu bol za ním starší syn, takže ho videl a rozprával sa s ním. Bolo už asi 10 hod večer. Skôr nemohol, lebo dovtedy pracoval. Ale že bol čistý, voňavý a úplne v poriadku. Včera som s ním telefonovala zas. Už to bolo fajn, aj sme požartovali a zasmiali sa. Pýtala som sa ako to prebiehalo, keď odišiel. Nechcel prezradiť všetko, čo som sa pýtala, lebo nebol tam sám, tak až doma. Odišiel vlakom do Popradu, na viac mu peniaze nevyšli. plánoval ísť do nejakej pracovnej agentúry. Tak sa vybral stopom. A zastavil mu terajší šéf. Takže mal obrovské šťastie, že hneď mal ubytovanie a prácu. Najprv bol v nejakej ubytovni, ale neskôr si našiel privát. Vyjadril sa, že ta práca ho baví a že študovať nechce. Že programovanie ho nebaví. To ale pred tým nikdy nepovedal. Je pravda ale ,že on od malička stále pomáhal manželovi pri každej práci doma. On vie aj celkom dobre variť, dokonca aj kysnuté cesto si urobí. Takže postarať sa v tomto smere dokáže o seba.
Teraz je samostatný, nikto mu nič nezakazuje tak je asi spokojný. Zarába 50€ denne. Pýtala som sa či si už aj niečo odložil. Vraj ešte nestihol. Musel si vraj nakúpiť aj nejaké oblečenie, uteráky atd... veď z domu si nič skoro nevzal.
Hlavne, že je v poriadku a asi aj spokojný. Možno po čase si rozmyslí a študovať pôjde.

Mne sa veľmi uľavilo. Som šťastná že je v poriadku.
A chcem sa vám všetkým , ktorí ste mi pomáhali toto ťažké obdobie zvládnuť, z celého srdca poďakovať.

Prosim ta, to kde pracuje, 50 eur na den- to by som chcela aj ja.
mariana11
18.08.12,17:19
Prosim ta, to kde pracuje, 50 eur na den- to by som chcela aj ja.

Aj ja.... Robí pre firmu, ktorá robí strechy.
JAJA11
18.08.12,17:39
Konečne som úplne v pohode. Po prvom telefonáte s ním som mala pocit ,že je nejaký divný.Dokonca nás oboch s manželom napadla aj taká myšlienka, ako keby ho len niekto donútil zavolať, že je všetko v poriadku. Ale v stredu bol za ním starší syn, takže ho videl a rozprával sa s ním. Bolo už asi 10 hod večer. Skôr nemohol, lebo dovtedy pracoval. Ale že bol čistý, voňavý a úplne v poriadku. Včera som s ním telefonovala zas. Už to bolo fajn, aj sme požartovali a zasmiali sa. Pýtala som sa ako to prebiehalo, keď odišiel. Nechcel prezradiť všetko, čo som sa pýtala, lebo nebol tam sám, tak až doma. Odišiel vlakom do Popradu, na viac mu peniaze nevyšli. plánoval ísť do nejakej pracovnej agentúry. Tak sa vybral stopom. A zastavil mu terajší šéf. Takže mal obrovské šťastie, že hneď mal ubytovanie a prácu. Najprv bol v nejakej ubytovni, ale neskôr si našiel privát. Vyjadril sa, že ta práca ho baví a že študovať nechce. Že programovanie ho nebaví. To ale pred tým nikdy nepovedal. Je pravda ale ,že on od malička stále pomáhal manželovi pri každej práci doma. On vie aj celkom dobre variť, dokonca aj kysnuté cesto si urobí. Takže postarať sa v tomto smere dokáže o seba.
Teraz je samostatný, nikto mu nič nezakazuje tak je asi spokojný. Zarába 50€ denne. Pýtala som sa či si už aj niečo odložil. Vraj ešte nestihol. Musel si vraj nakúpiť aj nejaké oblečenie, uteráky atd... veď z domu si nič skoro nevzal.
Hlavne, že je v poriadku a asi aj spokojný. Možno po čase si rozmyslí a študovať pôjde.

Mne sa veľmi uľavilo. Som šťastná že je v poriadku.
A chcem sa vám všetkým , ktorí ste mi pomáhali toto ťažké obdobie zvládnuť, z celého srdca poďakovať.

Tak držím palce hlavne synovi, aby toto bolo pre neho najlepšia škola života, aby našiel sám seba a hlavne všetko toto aby mu padlo na úžitok. Páči sa mi, že sa takto dokázal osamostatniť. A hlavne do toho štúdia ho netreba tlačiť, na to musí prísť sám čo chce ďalej ...
lujza.j
18.08.12,17:43
Aj ja.... Robí pre firmu, ktorá robí strechy.
hlavne nech si dáva pozor....zaslúžené peniažky.....ja mám problém na rebrík vyliesť;)
KEJKA
18.08.12,17:46
veľm sa teším, zažila som takýto strach o syna, hoci som vedela, kam ide, kde je, a nevedela som o ňom iba 2 dni, ale viem si predstaviť vcítiť sa do tvojich pocitov. a tá úľava, že je v poriadku, isto lietaš v oblakoch.
Tak mu fandi, drž palce, do ničoho ho nenúť, on príde sám na to, že tá škola na niečo dobrá je.
Môj syn vyštudoval po troch pokusoch, teda ten tretí pokus už zobral vážne a dokončil. Musel k tomu dospieť sám.
misomiso
18.08.12,18:09
Konečne som úplne v pohode. Po prvom telefonáte s ním som mala pocit ,že je nejaký divný.Dokonca nás oboch s manželom napadla aj taká myšlienka, ako keby ho len niekto donútil zavolať, že je všetko v poriadku. Ale v stredu bol za ním starší syn, takže ho videl a rozprával sa s ním. Bolo už asi 10 hod večer. Skôr nemohol, lebo dovtedy pracoval. Ale že bol čistý, voňavý a úplne v poriadku. Včera som s ním telefonovala zas. Už to bolo fajn, aj sme požartovali a zasmiali sa. Pýtala som sa ako to prebiehalo, keď odišiel. Nechcel prezradiť všetko, čo som sa pýtala, lebo nebol tam sám, tak až doma. Odišiel vlakom do Popradu, na viac mu peniaze nevyšli. plánoval ísť do nejakej pracovnej agentúry. Tak sa vybral stopom. A zastavil mu terajší šéf. Takže mal obrovské šťastie, že hneď mal ubytovanie a prácu. Najprv bol v nejakej ubytovni, ale neskôr si našiel privát. Vyjadril sa, že ta práca ho baví a že študovať nechce. Že programovanie ho nebaví. To ale pred tým nikdy nepovedal. Je pravda ale ,že on od malička stále pomáhal manželovi pri každej práci doma. On vie aj celkom dobre variť, dokonca aj kysnuté cesto si urobí. Takže postarať sa v tomto smere dokáže o seba.
Teraz je samostatný, nikto mu nič nezakazuje tak je asi spokojný. Zarába 50€ denne. Pýtala som sa či si už aj niečo odložil. Vraj ešte nestihol. Musel si vraj nakúpiť aj nejaké oblečenie, uteráky atd... veď z domu si nič skoro nevzal.
Hlavne, že je v poriadku a asi aj spokojný. Možno po čase si rozmyslí a študovať pôjde.

Mne sa veľmi uľavilo. Som šťastná že je v poriadku.
A chcem sa vám všetkým , ktorí ste mi pomáhali toto ťažké obdobie zvládnuť, z celého srdca poďakovať.

Co som ti vravel? Vo vztahu k dospelym detom menej je niekedy viac...
Zuzana2
18.08.12,18:49
Marianka, aj ja som stále pozerala do tejto už uzavretej témy a dúfala som, že sa ešte ozveš. Som veľmi rada, že to takto dopadlo. Najťažšie teraz bude pre vás veľa sa ho nevypytovať - nechať ho, aby všetko čo chce, povedal sám. Je to veľmi, veľmi ťažké pre rodiča. Viem o čom hovorím. Keď naše deti robia občas očividne rozhodnutia, ktoré (to vieme iba my rodičia po našich odžitých skúsenostiach) nebudú viesť k ich šťastiu a spokojnosti a nemôžeme im to ani zakázať (to by vôbec nemalo zmysel), ale mnoho krát ani priamo povedať. Ten život je naozaj niekedy veľmi zamotaný. No je dobré, že sa ozval, že je ochotný komunikovať. Držím palce, aby váš vzťah bol plný lásky a porozumenia.
Nella_2
18.08.12,20:38
Konečne som úplne v pohode. Po prvom telefonáte s ním som mala pocit ,že je nejaký divný.Dokonca nás oboch s manželom napadla aj taká myšlienka, ako keby ho len niekto donútil zavolať, že je všetko v poriadku. Ale v stredu bol za ním starší syn, takže ho videl a rozprával sa s ním. Bolo už asi 10 hod večer. Skôr nemohol, lebo dovtedy pracoval. Ale že bol čistý, voňavý a úplne v poriadku. Včera som s ním telefonovala zas. Už to bolo fajn, aj sme požartovali a zasmiali sa. Pýtala som sa ako to prebiehalo, keď odišiel. Nechcel prezradiť všetko, čo som sa pýtala, lebo nebol tam sám, tak až doma. Odišiel vlakom do Popradu, na viac mu peniaze nevyšli. plánoval ísť do nejakej pracovnej agentúry. Tak sa vybral stopom. A zastavil mu terajší šéf. Takže mal obrovské šťastie, že hneď mal ubytovanie a prácu. Najprv bol v nejakej ubytovni, ale neskôr si našiel privát. Vyjadril sa, že ta práca ho baví a že študovať nechce. Že programovanie ho nebaví. To ale pred tým nikdy nepovedal. Je pravda ale ,že on od malička stále pomáhal manželovi pri každej práci doma. On vie aj celkom dobre variť, dokonca aj kysnuté cesto si urobí. Takže postarať sa v tomto smere dokáže o seba.
Teraz je samostatný, nikto mu nič nezakazuje tak je asi spokojný. Zarába 50€ denne. Pýtala som sa či si už aj niečo odložil. Vraj ešte nestihol. Musel si vraj nakúpiť aj nejaké oblečenie, uteráky atd... veď z domu si nič skoro nevzal.
Hlavne, že je v poriadku a asi aj spokojný. Možno po čase si rozmyslí a študovať pôjde.

Mne sa veľmi uľavilo. Som šťastná že je v poriadku.
A chcem sa vám všetkým , ktorí ste mi pomáhali toto ťažké obdobie zvládnuť, z celého srdca poďakovať.

Pri tom prvom telefonáte bol asi preto divný, lebo nevedel vlastne, ako budeš reagovať, aký je Tvoj postoj k tomu všetkému, tak si radšej držal odstup. Keď zistí, že ho rešpektujete takého, aký je, s takou prácou, akú má... tak bude aj on v pohode a možno si budete zrazu oveľa bližší než doteraz.
Normálne zdieľam tú radosť s Tebou aj takto na diaľku. :)
kukučka
18.08.12,21:48
Konečne som úplne v pohode.
Po prvom telefonáte s ním som mala pocit ,že je nejaký divný.Dokonca nás oboch s manželom napadla aj taká myšlienka, ako keby ho len niekto donútil zavolať, že je všetko v poriadku. Ale v stredu bol za ním starší syn, takže ho videl a rozprával sa s ním. Bolo už asi 10 hod večer. Skôr nemohol, lebo dovtedy pracoval. Ale že bol čistý, voňavý a úplne v poriadku. Včera som s ním telefonovala zas. Už to bolo fajn, aj sme požartovali a zasmiali sa. Pýtala som sa ako to prebiehalo, keď odišiel. Nechcel prezradiť všetko, čo som sa pýtala, lebo nebol tam sám, tak až doma. Odišiel vlakom do Popradu, na viac mu peniaze nevyšli. plánoval ísť do nejakej pracovnej agentúry. Tak sa vybral stopom.
A zastavil mu terajší šéf. Takže mal obrovské šťastie, že hneď mal ubytovanie a prácu. Najprv bol v nejakej ubytovni, ale neskôr si našiel privát. Vyjadril sa, že ta práca ho baví a že študovať nechce. Že programovanie ho nebaví. To ale pred tým nikdy nepovedal. Je pravda ale ,že on od malička stále pomáhal manželovi pri každej práci doma. On vie aj celkom dobre variť, dokonca aj kysnuté cesto si urobí. Takže postarať sa v tomto smere dokáže o seba.
Teraz je samostatný, nikto mu nič nezakazuje tak je asi spokojný. Zarába 50€ denne. Pýtala som sa či si už aj niečo odložil. Vraj ešte nestihol. Musel si vraj nakúpiť aj nejaké oblečenie, uteráky atd... veď z domu si nič skoro nevzal.
Hlavne, že je v poriadku a asi aj spokojný. Možno po čase si rozmyslí a študovať pôjde.

Mne sa veľmi uľavilo. Som šťastná že je v poriadku.
A chcem sa vám všetkým , ktorí ste mi pomáhali toto ťažké obdobie zvládnuť, z celého srdca poďakovať.

Dôveruj, ale preveruj. Nielen syna. Držím palce.
mariana11
19.08.12,07:33
Dôveruj, ale preveruj. Nielen syna. Držím palce.

Dal mi meno aj názov firmy. Aj keď moc nechcel... Vraj aby som mu nevolala. Ale to by som nikdy nespravila. Ale pozrela som či taká firma existuje... A existuje aj meno šéfa je uvedené vo výpise z OR.
mariana11
23.08.12,10:13
Arizona, alebo niekto iný , prosím o uzavretie tejto témy. Už je to vyriešené. A mohol by sa opraviť názov , aby tam nebolo to naliehanie s výkričníkmi. Navrhujem : Nezvestný syn - už sa našiel.
So synom sme v kontakte, mal by cez víkend prísť domov .
Ďakujem ešte raz všetkým za akúkoľvek pomoc. Dozvedela som sa tu a aj v mojom okolí, že takých mám, ktorým sa prihodilo to isté, je veľa. Taký je život, prináša nie len dobré, ale aj zlé . Ale ako sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré, tak dúfam , že to tak bude v mojom prípade.
veronikasad
23.08.12,10:17
Arizona, alebo niekto iný , prosím o uzavretie tejto témy. Už je to vyriešené. A mohol by sa opraviť názov , aby tam nebolo to naliehanie s výkričníkmi. Navrhujem : Nezvestný syn - už sa našiel.
So synom sme v kontakte, mal by cez víkend prísť domov .
Ďakujem ešte raz všetkým za akúkoľvek pomoc. Dozvedela som sa tu a aj v mojom okolí, že takých mám, ktorým sa prihodilo to isté, je veľa. Taký je život, prináša nie len dobré, ale aj zlé . Ale ako sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré, tak dúfam , že to tak bude v mojom prípade.
Marianka, použi tlačítko nahlás (čierny trojuholník s výkričnikom) pri svojom príspevku a tam napíš odkaz pre moderátora

Inak - super správa .