Bardejovska
14.06.12,17:32
Pred 7 rokmi manžel urobil trojstranný obchod. Kúpil tovar v Poľsku a predal ho ihneď do Maďarska. Lenže Maďar nezaplatil a tým pádom ani manžel Poliakovi. Keďže sme predpokladali nebezpečenstvo, spravili sme BSM a manžel ihneď prepísal všetok majetok na mňa. Poliak to dal vymáhačskej firme, ktorá zo začiatku bola ochotná zastupovať aj nás, takže išli spolu za Maďarom, ten stále sľúbil že zaplatí, zaplatí, ale keď sme videli, že z toho nebude nič, napísali sme sami na GP v Bratislave...bol v Maďarsku výsluch, kde Maďar priznal dlh, sľúbil, že zaplatí...ale aj tak sa nič neudialo a dostali sme z maďarskej policie list, že to nie je trestný čin a máme to riešiť obč.-právnym súdom. Lenže Poliaci potom nás dali na súd na Slovensku...ale doposiaľ sme nedostali žiadny výrok. Teraz nás navštívil človek z Poľskej vymáhačskej firmy a obvinil nás, že sme spáchali trestný čin...že manžel prepísal majetok. Dodnes sme nedostali nič zo žiadného súdu, ani manžel nebol na žiadne pojednávanie predvolaný nebol predvolaný. BSM máme 5 rokov. Maďar dlžník je vo väzení, pretože toho mal veľmi veľa na rováši-milióny! Máme sa obávať exekútora, či obvinenia z trestného činu?
Tweety
14.06.12,15:38
Spravila BSM? Vy ste si ho zrejme rozdelili, nie? BSM znamená, že každý má rovnaký diel. Z toho rozdelenia už pod hrozbou exekútora môžete mať nepríjemnosti.
Bardejovska
14.06.12,15:43
zrušili sme BSM, t.j. majetok prešiel z vlastníctva manžela na mňa...
mattto
14.06.12,15:54
počínali ste si veľmi nešťastne, nepoznám okolnosti ani časy úkonov, ale prichádza do úvahy §239 TZ poškodzovanie veriteľa, 243a TZ marenie exekučného konania, odporovateľnosť právnych úkonov podľa §42a OZ
Bardejovska
14.06.12,16:02
ale od zrušenia BSM uplynulo 5 rokov, a to je napadnuteľné do troch rokov...a súdne rozhodnutie padlo po 7 rokoch, od spôsobenia dlhu...
mattto
14.06.12,16:11
ale od zrušenia BSM uplynulo 5 rokov, a to je napadnuteľné do troch rokov...

ok, ale dôležité sú právne úkony, ktorými manžel na teba "previedol" majetok, teraz to je ako? všetko čo manžel zarobí "daruje" svojej manželke? :D

viac by som sa bál, že príde pár cudzincov, ktorí vysvetlia, že dlhy sa platia za každú cenu
Bardejovska
14.06.12,16:58
advokát mi to vysvetlil takto: exekútor manželovi nemôže nič zobrať, pretože nič nevlastní. T.č. je invalidný dôchodca...všetok majetok je prepísaný na mňa a napadnuteľné je to len do troch rokov. A prešlo už vyše 5....