peteriak
14.06.12,21:21
Zdravíčko,
mal by som v pláne s kolegom založiť vos najmä z dôvodu nižších počiatočných nákladov a časom prejsť na sro . CHcel by som sa preto spýtať, či odvody sa platia v podstate ako za szčo každý jednotlivo, alebo za spoločnosť ako celok a kam sa platia v 1 roku povinne.
Druhá vec, hoci nie som sám szčo, môžeme vos-ku založiť ako dve FO, bez toho aby sme boli sami držiteľmi živnostenského listu?

Mám v tom chaoss, tak ďakujem za každú radu :)
Economic
15.06.12,04:18
1. Pokiaľ nebudete zamestnaní vo svoje vos, netreba platiť žiadne odvody. Odvody by sa platil z vyplatenej odmeny spoločníkovi (alebo podieli na zisku)
2. Vos dostane nové nové Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, nevyužívajú sa ani nemôžu Vaše doterajšie vystavené na FO.
3. Voso a FO sú dva odlišné právne subjekty
4. Vos vyjde pri založení aj výške SP aj s prácou asi toľko ako sro.
peteriak
15.06.12,11:15
Ďakujem veľmi pekne:)
Economic
15.06.12,12:00
Ešte doplním, že pri využití služieb pri založení či Vos alebo Sro sa rozhodni pre využitie služby na podanie Návrhu na zápis do OR ale aj na živnostenský úrad elektronicky, kedy je výška súdneho poplatku iba 50 % zo sumy uvádzanej vo vyhláške o súdnych poplatkoch. Sám klient nemusí vlastniť ZEP, tu na porade nás je viac, čo takúto službu poskytujeme.
peteriak
15.06.12,15:07
a ešte mi napadlo, že síce od veci od prvej otázky,ale spýtam sa :..realitná činnosť sa radí medzi viazané živnosti a v podminekach je mať ukončené VŠ vzdelanie..atď...musí ísť o ukončenie II.stupňa štúdia?..pretože zatiaľ študujem a mám ukončený zatiaľ prvý stupeň..ďakujem ešte raz
Economic
15.06.12,15:17
a ešte mi napadlo, že síce od veci od prvej otázky,ale spýtam sa :..realitná činnosť sa radí medzi viazané živnosti a v podminekach je mať ukončené VŠ vzdelanie..atď...musí ísť o ukončenie II.stupňa štúdia?..pretože zatiaľ študujem a mám ukončený zatiaľ prvý stupeň..ďakujem ešte raz

Prečo od veci ? Súvisí s predmetom podnikania novej firmy.

- vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického alebo stavebného alebo architektonického smeru alebo
- úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a 5 rokov praxe v odbore
peteriak
15.06.12,15:30
O týchto podmienkach viem, len či to VŠ vzdelanie musí byť úplné(Ing./Mgr.) alebo stačí mať I. stupeň(Bc.), keďže stále ešte študujem
Economic
15.06.12,15:40
podľa mňa stačí aj bakalár.... To si pre istotu over na príslušnom živnostenskom registri, ale podľa môjho názoru by malo stačiť.
samod
07.06.13,17:16
No čo sa týka odvodov pri verejnej obchodnej spoločnosti (v.o.s.) to je paradoxne veľmi zaujímavá téma myslím, že pomerne vyčerpávajúcu odpoveď nájdete v článku
http://webpravo.eu/clanky/nejasne-odvodove-povinnosti-spolocnika-verejnej-obchodnej-spolocnosti