maja
15.02.06,08:09
Milí poraďáci,
tohto roku chceme začať stavať dom a keďže času je málo hľadám serióznu firmu, ktorá nám ho postaví. Skúsenosti našich priateľov v tomto smere sú rôzne a zatiaľ mám len jednu firmu. Stavať sa má pri Košiciach.
Ďakujem
endrju
15.02.06,07:17
Držím palce pri expresnom zháňaní firmy. Mne niečo podobné v Bratislave trvalo "iba" rok. :D
maja
15.02.06,07:24
Nestrašte ma :mad: som na začiatku a mám ešte "veľa chuti a elánu":p
endrju
15.02.06,07:51
Kvalitné firmy sú "rozchytané" asi na rok vopred. Stavba domu nie je jednodňová záležitosť a ani výsledok práce nie je určený na jednorázové použitie. Preto akákoľvek naháňačka hrozí negatívnym výsledkom a najmä neefektívnym investovaním "veľkých" peňazí.
maja
15.02.06,07:56
Súhlasím, ale chceli by sme tento rok dať aspoň základy.
Nikto z "východu" tu nepozná dobru firmu???
Tana74
15.02.06,08:20
My sme si základy robili sami.:) To stačilo iba :D zohnať stroj na vykopanie základov, betón a asi milión iných vecí .................... už by sa mi do toho nechcelo.:)
Držím prsty nech zoženieš fakt dobrú firmu. U nás sa ich vystriedalo viac...

Ak by si ale chcela stavať drevený dom - zrub, tu je jedna firma, ktorá ich robí a dobre: www.drevodomrajec.sk (http://www.drevodomrajec.sk)
vladan
15.02.06,08:24
Súhlasím, ale chceli by sme tento rok dať aspoň základy.
Nikto z "východu" tu nepozná dobru firmu???

maji, kedy je toto "tento rok"?
anet
15.02.06,08:46
My sme zacali v septembri 2005. Zatial mame len zaklady, a robila nam ich firma Hydro-Eko-Stav, KE. Som velmi spokojna, stavbyveduci je fakt zodpovedny, da sa nan spolahnut, vzdy poradi co a ako. A cenovo? Myslim ze by som prerobila ak by sme to robili sami, a mala by som aj starosti naviac so zhananim ludi, bagra, domiesavace z betonarky. Nam by betonarka urcite poslala 4,5 kubikove, tocili by sa na viackrat, zakazdym ti nauctuju km a stojne za kazdych zacatych 15 min. Takto som sa spolahla na firmu, auta prisli 8 kubikove, vsetko to frcalo od vytycenia, vykopania, debnenia, zabetonovania za tyzden som mala zaklad aj s podkladovym betonom "buchnuty".:) Dobry zaklad je velmi dolezity, to treba vediet.
Mury uz by mi mal tahat jeden znami,a tak postupne, hadam sa mojho vytuzeneho domceka raz dockam.;)
maja
15.02.06,08:51
Ahoj Vladi, tento rok je tento rok 2006:p . A Ty už staviaš???
My to nechceme stavať svojpomocne ( aspoň zatiaľ máme takéto ideálne predstavy), lebo nám nemá kto pomôcť a ani čas nemáme. Projekt máme, tak teraz "len" tú firmu.
vladan
15.02.06,08:57
Ahoj Vladi, tento rok je tento rok 2006:p . A Ty už staviaš???
My to nechceme stavať svojpomocne ( aspoň zatiaľ máme takéto ideálne predstavy), lebo nám nemá kto pomôcť a ani čas nemáme. Projekt máme, tek teraz "len" tú firmu.

maji, preto sa pýtam, že kedy, len my by sme tiež chceli začať v roku 2006, firmu už máme vybratú, čakáme na projekt a stavebné povolenie
monr
15.02.06,09:30
hm, tak to vam vsetkym v dobrom zavidim
ja by som mala tiez najradsej rodinny domcek, lenze pozemky okolo blavy su neuveritelne drahe, hroza. dufam, ze raz sa mi to splni
Drzim vsetkym palce
babenko1
16.02.06,17:33
maji, preto sa pýtam, že kedy, len my by sme tiež chceli začať v roku 2006, firmu už máme vybratú, čakáme na projekt a stavebné povolenievladi.. a aký domček ste si to nakoniec vymysleli? :p
AnnaR
25.03.08,21:31
ahojte
my momentalne mame problem so zakladmi domu a zohnanim spolahlivej firmy,vie mi prosim niekto povedat a poradit ake su asi cenove relacie na postavenie LEN zakladov domu??Mozem sa spytat na cenu zakladov od firmy EKO STAV ,ktora vam ich roboila-ak je to teda aktualne kedze ste zacali stavat v r 2005 co sa zmenilo?Viete mi PROSIIIIIIIIIm poradi nejake firmy len na stavbu zakladov(vykopy,beton,...atd).Dakujem vemi pekne.
Anna