lipfik
15.06.12,08:09
Prosím poradte mi ako ukončiť dohodu so zamestnávateľom. Nechcem ju ukončiť dohodou, lebo viem že sa nedohodneme. Poradíte mi vzor kde ukončím okamžite s nim dohodu? Zo zmluvy nijak nevyplýva možnosť ukončenia, takže viem že sa da jednostranne ukončiť. Niekde som čítal že sa to da ale s 15 dňovou lehotou, 1 dňova neexistuje? :mee:
gabimokosova
15.06.12,06:31
Nie je jasné či máš uzavretú dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o pracovnej činnosti. V dohode o vykonaní práce je zadaný termín do kedy máš konkrétnu prácu vykonať. Ak ju dokočíš skôr tak sa dohoda môže ukončiť tým dňom, lebo práca je dokončená. Pre dohodu o pracovnej činnosti platí 15 dňová výpovedná lehota.
lipfik
15.06.12,06:36
Mam Dohodu o vykonaní práce na dobu určitú. Platná ešte do konca júna. Takže ak dobre chápem, môžem teraz písomne oznámiť že moja práca skončila týmto dňom?
veronikasad
15.06.12,06:40
Mam Dohodu o vykonaní práce na dobu určitú. Platná ešte do konca júna. Takže ak dobre chápem, môžem teraz písomne oznámiť že moja práca skončila týmto dňom?
Na aký druh práce bola dohoda o VP uzatvorená ?
lipfik
15.06.12,06:42
Na pomocné práce v depe. rozsah práce 2hod/ deň
veronikasad
15.06.12,06:43
Na pomocné práce v depe. rozsah práce 2hod/ deň
Nie je to dohoda o pracovnej činnosti ?
lipfik
15.06.12,06:47
Nie mám dohodu o vykonaní práce
ivka70
15.06.12,06:49
Aj keby to bola dohoda o prac. cinnosti, do konca juna je od dnes 15 dni, aj vypovedou koncis 30.6. aj dohoda ti konci 30.6.
Ak sa so zamestnavatelom nedohodnes na skorsom ukonceni, musis do konca mesiaca vydrzat.
lipfik
15.06.12,06:54
ano maš pravdu ale pri dohode o vykonani prace neverim že sa neda skončiť jednoňovou výpoveďov.
veronikasad
15.06.12,06:56
ano maš pravdu ale pri dohode o vykonani prace neverim že sa neda skončiť jednoňovou výpoveďov.
DOVP môžeš skončiť dohodou - so súhlasom zamestnávatela. Tam sa žiadna výpoveď nedáva.
Na prácu, ktorú vykonávaš, si mal mať uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti, kde je výpovedná doba 15-dňová.
ivka70
15.06.12,06:57
ano maš pravdu ale pri dohode o vykonani prace neverim že sa neda skončiť jednoňovou výpoveďov.

Ked to nemas v dohode tak definovane, neda sa.
ZP definuje, ze dohoda o vykonani prace konci vykonanim dohodnutej prace.
To si pri podpise dohody malokto uvedomuje, aj kopec zamestnavatelov to robi zle ...vid tvoj pripad, to mala byt na 99% dohoda o prac. cinnosti (podla def. 2 hod./denne)
lipfik
15.06.12,06:59
ale ja nechcem skončiť DOVP dohodou ale jednostranne. to sa nedá?
veronikasad
15.06.12,07:01
ale ja nechcem skončiť DOVP dohodou ale jednostranne. to sa nedá?
Nie, nedá. DOVP sa dá ukončiť v termíne na ktorý je dohodnutá, alebo predčasne, ak si prácu ukončil skôr.

V tvojom prípade nebola vymedzená výsledkom práce - mal si mať uzatvorenú DoPČ, tak musíš počkať na uplynutie doby na ktorú bola uzatvorená, ak sa s firmou nedohodneš na skoršom ukončení.
lipfik
15.06.12,07:04
ano ale ja nechcem ukončiť DOVP dohodou, ale jednostranne. Dá sa to??
veronikasad
15.06.12,07:05
ano ale ja nechcem ukončiť DOVP dohodou, ale jednostranne. Dá sa to??
Čítaš čo ti píšeme - inak sa to pred uplynutím doby nedá.
bubkoch
15.06.12,07:08
ano ale ja nechcem ukončiť DOVP dohodou, ale jednostranne. Dá sa to??

do pekla na čo sa pytas ked nechces akceptovat odpoved ktora sa ti nepači ???
mas to tu uz aspon 5x v roznych farbach: nie, neda sa