ZuzanaKro
15.06.12,10:09
Zdravím,
chcem sa spýtať - FO, ktorá viedla PU ukončila svoju činnosť k 20.12.2011. Nahlásila sa nám daň. kontrola na zistenie/prekontrolovanie nadmerného odpočtu 4.Q/2011. Čo budú presne kontrolovať, mám prichystať celé účtovníctvo, budú kontrolovať všetko? Ďakujem.
ioanes
15.06.12,08:25
Podľa mojej skúsenosti si priprav radšej celé účtovníctvo, aj keď pridu na 4Q2011. Keď prídu ku mne na nadmerný odpočet, tak chcú tie najrôznejšie doklady a zmluvy, daňové priznanie na daň z motorových vozidiel atď, atď. Takže doporučujem, prejdi si znova celý rok, aby si bola v obraze.
ZuzanaKro
19.06.12,04:06
po kontrole (svojej) som zistila, ze som do DPH omylom zapocitala aj fa, ktorá bola vystavena po ukonceni cinnosti (31.12) a teda som navysila nadmerny odpocet o 3 Eura. Pritom ide o celkom smiesny nadmerny odpocet - 6 Eur. Prosim, neviete mi povedat, ake sankcie mozem ocakavat? Dakujem.
KEJKA
19.06.12,04:09
sankcia v príliš malej výške sa nevyubí.
Johanka
19.06.12,05:22
Myslím, že pri takejto kontrole nejde ani tak o preverenie výšky nadmerného odpočtu, ale najmä o to, či daňový subjekt nezabudol na odvedenie dane pri ukončení registrácie (dlhodobý majetok, zásoby)...
ZuzanaKro
19.06.12,06:12
to znamená, že budú kontrolovať všetok majetok, aj keď je už všetok dlho poodpisovaný, aj tovar na sklade? Čo všetko ešte? Zajtra máme daň. kontrolu, strašne sa bojím... Som len taký účtovník-amatér a isto som niekde narobila aj chyby...
SilMar Group
19.06.12,06:22
to znamená, že budú kontrolovať všetok majetok, aj keď je už všetok dlho poodpisovaný, aj tovar na sklade? Čo všetko ešte? Zajtra máme daň. kontrolu, strašne sa bojím... Som len taký účtovník-amatér a isto som niekde narobila aj chyby...

Kľud, je to LEN daňová kontrola, nejde o život, aj daňováci sú len ľudia a chyby robí každý -aj tí najlepší. Kto nič nerobí, nič nepokazí. :)
ZuzanaKro
19.06.12,08:18
... ešte sa spýtam, musím mať spravenú aj inventarizáciu súvahových položiek?
SilMar Group
19.06.12,08:31
... ešte sa spýtam, musím mať spravenú aj inventarizáciu súvahových položiek?

Inventarizácia majetku a záväzkov je povinná k poslednému dňu účtovného obdobia.
ZuzanaKro
21.06.12,03:31
čakali sme včera na kontrolu, kontrola nikde, tak som tam volala a pani sa ospravedlňovala, že jej to nevýde aby prišla, že jej to mám doniesť na úrad. Tak sme sa nakoniec dohodli, že jej to budúci týždeň donesiem a chce vidieť len doklady, ktoré súvisia s DPH. Takže aj takto môže dopadnúť daňová kontrola. :)
promont maja
21.06.12,04:35
.. neviem, myslím, že srska niekde pripojil aj informáciu o pláne kontrôl k DPH ... a hneď niekde na začiatku bolo, že všetky daňové subjekty, ktoré prestanú byť platcami DPH takú kontrolu môžu očakávať ...