janinka1
15.06.12,10:12
Ako sa dá preukázať na súde pri zápočte investícií práca na dome, keď bola vykonaná svojpomocne.

Vďaka za odpoveď.
andyl11
15.06.12,19:51
neda
mattto
15.06.12,20:01
neda

ale dá, vyčíslením ceny práce "profesionálneho robotníka" v danom čase. Súd však cenu svojpomocnej práce neuzná ako investíciu do nehnuteľnosti
Ice dive
15.06.12,20:35
záleží čo riešite.... napr. ak sa robí znalecký posudok, je dobré uviesť znalcovi... toto a hentamto som robil ja svojpomocne svojimi rukami... a nie som vyučený profesionálny majster od fachu... tak znalec môže do určitej miery výšku hodnoty nehnuteľnosti znížiť z dôvodu, že prácu nerobil odborník...
pavol54
16.06.12,03:48
záleží čo riešite.... napr. ak sa robí znalecký posudok, je dobré uviesť znalcovi... toto a hentamto som robil ja svojpomocne svojimi rukami... a nie som vyučený profesionálny majster od fachu... tak znalec môže do určitej miery výšku hodnoty nehnuteľnosti znížiť z dôvodu, že prácu nerobil odborník...
som si myslel že naopak mal by zvýšiť jej hodotu
Ice dive
16.06.12,04:12
som si myslel že naopak mal by zvýšiť jej hodotu

no písal som, že záleží čo riešite... ak chce ona vyplácať z domu tak je lepšie znižovať, ak chce byť vyplatená ona je lepšie zvyšovať, avšak tam potom by som argumentoval tým, že majster mi blok nedal....:D:D:D a o svojpomoci pomlčal, ak na to nie sú svedkovia...
janinka1
16.06.12,09:48
ale my svedkov máme. Co v takom prípade?
pavol54
16.06.12,10:27
Ako sa dá preukázať na súde pri zápočte investícií práca na dome, keď bola vykonaná svojpomocne.

Vďaka za odpoveď.Niektoré inštitúcie akceptujú svojpomocné prácu v výške max 30% ceny použitého materiálu