bazalka
17.09.04,14:50
Prosím poradiť: kolega mi dal zo zah. služ. cesty preplatiť náklady spojené so zaplatením nocľahu, čo je v poriadku a zdokladované hotel. fa. Problém je v tom, že chce preplatiť aj bankovú transakciu (180,-) za pohyb tj. zaplatenie nocľahu vlastnou bank. kartou.Má na túto úhradu nárok? Ďakujem. ;)
Braňo
17.09.04,17:11
Nedávali ste mu preddavok v hotovosti ?
bepo
19.09.04,19:42
To je aka karta ked platba stoji 180,- Sk?Ved to je zadarmo
bazalka
20.09.04,05:42
Bepo, Braňo Ste zlatí, no odpoveď stále neviem. Patrí mu tá náhrada či nie? Preddavok nedostal a čo je to za kartu neviem, kolega mi dal vytlačený výpis z netu, kde je evidovaná transakcia.Zadarmo asi nie, veď to bola cudzia mena.
bepo
20.09.04,17:27
Na vypise ku karte ma prepocitanu cudziu menu na SKK a bud sa neplati za uctovnu polozku nic- ak to je kreditna karta- alebo nejake 3-4 Sk pri platobnej karte.Ale 180,-?Malo by sa to preplatit.
Anairda
06.10.04,13:58
Ja by som ta zaúčtovala asi do poplatkov. Tiež ma to čaká, už som nad tým rozmýšľala.
A musím povedať, že moje poplatky za hotovostný výber boli ešte väčšie.
Mám kreditnú kartu Mestro a Visa a na jednej to bolo 100,- Sk a na druhej 200.- Sk za výber EUR. / Možno som tie sumy prehodila/.
Vie niekto doporučiť lacnejší výber peňazí v zahraničí?
bepo
06.10.04,16:35
Najlacnejsie je kreditkou len platit a zo Slovenska si zobrat hotovost.
Katty
07.10.04,07:33
Ak zamestnávateľ vyslal zamestnanca do zahraničia bez fin.prostriedkov tak musí počítať že ten "chudák bez peňazí" bude musieť niečo vymyslieť, každopádne by to mal zamestnancovi preplatiť otázka je potom či si to môže uplatniť v daňových výdavkoch (osobne myslím že nie...) tak potom náklad nedaňový.
Aspoň z toho plynie poučenie že nabudúce mu dať prachy z pokladne.