bmtstav
15.06.12,12:46
Dobrý deň chcel by som sa spýtať ohľadne dedičstva .Ide oto ,že manželka oprávneného dediča vstupuje na pozemok aj do domu a berie odtiaľ veci i keď to nieje ešte notársky vysporiadané a ona tam nemá žiadne dedické práva to dedi jej muž po strýkovi .A dokonca tam nebol ešte ani notár pospisovať majetok .A chodí tam sama bez opravne neho dediča .Neporušuje svojim konaním zákon ?Nejedná sa o trestný čin? Ďakujem .Ak áno čo by sme mohli voči nej podniknúť ? Ďakujem za odpoveď
ivka70
15.06.12,10:50
A vy ste co? V akom vztahu k majetku?
A ona sa tam vlupala alebo ma od manzela kluce?
bmtstav
15.06.12,10:53
Ja som opravneni dedic .A ona ma kluce .Nevlamala sa tam
ivka70
15.06.12,10:55
Ja som opravneny dedic .A ona ma kluce .Nevlamala sa tam

Dalsi, alebo jej manzel?
mattto
15.06.12,10:55
choď tam aj ty a všetko si nafoť, natoč, spíš majetok, ak má nejakú cenu. Upozorni písomne dotyčnú, že máš vedomosť o tom, čo všetko zobrala a všetko jej uveď, pre prípad ďalších súdnych konaní
bmtstav
15.06.12,10:57
ja som jej manzela brat a chodi tam len ona nik iny a tych dedicou je 7 ludi podla mna by tam ona nemala co robit
ivka70
15.06.12,10:58
ja som jej manzela brat a chodi tam len ona nik iny a tych dedicou je 7 ludi podla mna by tam ona nemala co robit

Tak si to navzajom vysvetlite medzi sebou ... a zakazte jej to.
Dohodnite sa ,vymente zamky ... ale kedze ho date aj jej manzelovi, asi to tak ci tak nepomoze .....
bmtstav
15.06.12,10:59
A ide este oto ze nechce dat inym dedicom kluce od toho domu a ze ked tam pojdu tak len pod jej dozorom a ona prave ze nic nededi nato podla mna nema narok mat kluce
bmtstav
15.06.12,11:00
A ma pravo tam chodit sama ?
ivka70
15.06.12,11:40
A ma pravo tam chodit sama ?

Zakazuje jej to niejaky zakon alebo vyhlaska?
Ved ma kluce.
Dajte ju na sud, ziadajte zakaz priblizenia k nehnutelnosti :) a mate po rodinnych vztahoch :D
Oliwa
15.06.12,11:49
A ma pravo tam chodit sama ?
No, chodiť jej zrejme nezakážete, resp. môžete, ale ako vidno, rešpektovať Vás nebude... Musíte konať - dohodnite sa s ostatnými dedičmi, ako. Jej manžel o tom vie a súhlasí s tým, alebo tam chodí bez jeho vedomia? A prečo má kľúče len ona?
Chodila tam aj za života poručiteľa - napr. starala sa oňho alebo mu nosila nákupy?
Nemyslite si, že dnes notár príde spisovať nejaký majetok - to som ešte nepočula, možno kedysi to na dedinách tak bolo...

Notár pošle dedičom termín, na kedy je vytýčené dedičské konanie a oni majú v stanovenej lehote predložiť súpis a všeobecnú hodnotu hnuteľného a nehnuteľného majetku, o ktorom vedia, že ho dotyčný vlastnil /dom, pozemky, vkladné knižky, účty, ceniny - vzácne obrazy, šperky... - ale určite nie súpis nejakého kredenca, hrncov či návlečiek.../. Týka sa to samozrejme aj pohľadávok voči nemu - teda či mal dlhy...
Spravidla je k tomu vyzvaný /a uvedený ako prvý/ ten dedič, ktorý vybavoval pohreb, má k dispozícii úmrtný list a všetky potrebné doklady... Ale toto právo sa týka všetkých dedičov rovnako.