scibuff
15.06.12,14:15
Dobry den!

Po vacsinu casu budem pracovat dialkovo pre zemestnavatelov z USA, UK/EU pripadne aj na dohodu (freelancing) na Slovensku. Mesacny hruby obrat/plat bude v rozsahu od 0 do 5000 EUR. Bude pre mna vyhodnejsie byt ZSCO alebo zalozit zivnost alebo s.r.o (tykajuc sa zdravostnej poistovne, socialnej poistovne a danoveho uradu + pripadnych zmien pre zivnostnikov sucasne navrhovanych vladou).

p.s. stahujem sa na Slovensko po 12tich rokoch v zahranici takze skusenosti so slovenskymi uradmi mam prakticky nulove (nepoznam ani pomerne zakladne veci)

Dakujem

Edit: ... tak povedzme ze si idem zalozit zivnost. Mozete mi niekto odporucit stranky kde sa podrobnejsie pise co vsetko na to potrebujem, napr. kde/ako zaregistrovat zivnosti, na ake odvody, ako treba robit uctovnictvo atd.
veronikasad
15.06.12,12:17
nie je SZČO a živnosť to isté ?
scibuff
15.06.12,12:19
ako som povedal - som uplne amater v tomto - takze neviem :D
veronikasad
15.06.12,12:21
ako som povedal - som uplne amater v tomto - takze neviem :D
je to to isté - môžeš sa však rozhodnúť medzi založením živnosti (SZČO) a napr. s.r.o.-čky
Indeed
15.06.12,12:21
Very interesting !

Please , give us more detailing information about freelancing at Slovak conditions or circumstances.

What about is your ideas or anticipation's on these areas.

Especially about widespread and movements of these kind of enterprise.

Thanks .
marjankaj
15.06.12,12:23
Dobry den!

p.s. stahujem sa na Slovensko po 12tich rokoch v zahranici takze skusenosti so slovenskymi uradmi mam prakticky nulove (nepoznam ani pomerne zakladne veci)

Dakujem
Vybral si si dobrú dobu.:eek:
scibuff
15.06.12,12:31
je to to isté - môžeš sa však rozhodnúť medzi založením živnosti (SZČO) a napr. s.r.o.-čky

Dakujem aj to je zaciatok ... tak povedzme ze si idem zalozit zivnost. Mozete mi niekto odporucit stranky kde sa podrobnejsie pise co vsetko na to potrebujem, napr. kde/ako zaregistrovat zivnosti, na ake odvody, ako treba robit uctovnictvo atd.

Dakujem
KEJKA
15.06.12,16:14
Dakujem aj to je zaciatok ... tak povedzme ze si idem zalozit zivnost. Mozete mi niekto odporucit stranky kde sa podrobnejsie pise co vsetko na to potrebujem, napr. kde/ako zaregistrovat zivnosti, na ake odvody, ako treba robit uctovnictvo atd. Dakujem
krok za krokom http://www.mojepodnikanie.sk/clanky/Zalozenie-zivnosti-Ako-si-zalozit-zivnost

http://www.podnikajte.sk/
sroservis
18.06.12,20:40
Prepáčte, nechcem byť nedotklivá, ale Vaša poznámka sa mi javí dosť nefér.

Na stránkach nie je žiadny platený prístup a ani žiadna platená reklama (ako je to v prípade druhej stránky, ktorú odporučila Kejka; jej odporúčanie však nerozporujete - čo je samozrejme Vaše právo a rozhodnutie).

Zadávateľ požadoval "Mozete mi niekto odporucit stranky kde sa podrobnejsie pise co vsetko na to potrebujem, napr. kde/ako zaregistrovat zivnosti, na ake odvody, ako treba robit uctovnictvo atd." a ja som mu odporučila bezplatné a voľne prístupné informácie na našej stránke, ktorých obsah považujem za správny, dostatočne podrobný a pre zadávateľa nápomocný (pretože sa podieľam na jeho tvorbe).

Ak by som tak dobre poznala obsah iných stránok, napr. tých, ktoré odporučila Kejka (a ktoré obsahujú oveľa širšiu paletu služieb ako poskytujeme my), odporučila by som tie.
Ak však ich obsah nepoznám (a nemienim ho kvôli jednotlivému prípadu študovať), nebudem odporúčať niečo, za obsah čoho sa nemôžem zaručiť.

Áno, na stránke sú informácie o našich službách (ale to platí a v oveľa širšom rozsahu aj pre tú druhú Kejkou odporúčanú stránku).
Zadávateľ požadoval zdroj informácii o živnosti, a nie našu službu, zdroj informácii som mu aj z môjho pohľadu jednoduchým spôsobom odporučila. To je všetko.

Pekný deň.
sroservis
18.06.12,21:37
Hľadal zadávateľ službu registrácie s.r.o.? Nie. Hľadal stránku s informáciami o živnosti, odvodoch a účtovníctve.

Sú tieto informácie na stránkach, ktoré mu zaslala? Áno. (Pre Vašu informáciu z porovnania na našej stránke vyplýva odporúčanie pre začínajúcich podnikateľov založiť si zo začiatku živnosť).

Na čo sú zadávateľovi úvodné informácie o našich službách na založenie s.r.o. - na nič, nepotrebuje ich, nehľadal službu, ale informácie.


Neviem, asi sa ďalej nepohneme, každý má v tejto veci svoj názor. Ja mám za to, že som odporučila relevantné informácie. Rozumiem, že Vy sa s tým nestotožňujete, na čo máte prirodzene právo.


Aby sme si tu stále nedopisovali, Vy ste na porade dlhšie a viete, ako to tu chodí, tak, prosím, kontaktujte administrátora porady alebo ako sa tá funkcia volá, nech on posúdi, či došlo k porušeniu pravidiel porady alebo nie.

Ak tvrdíte, že problém je v tom, že pri dopytovaných informáciach na web bola zároveň informácia o službách prevádzkovateľa webu, zrejme by mal moje odporúčanie vymazať.
Predpokladám však, že sa použije rovnaký meter aj na odporúčanie Kejky alebo Trivitax (odkaz smeroval tiež web na zakladača s.r.o. s ponukou služieb na úvodnej strane vpravo) a rovnako na všetky webové odkazy, ktorých sú zobrazené služby ich prevádzkovateľov, ich logá, obchodné mená alebo platené (klikacie) reklamy.


Myslím, že takýto postup zabezpečí relevantné rozhodnutie celej veci bez toho, aby sme tu ďalej zbytočne plytvali energiou.


Pekný deň.
KEJKA
19.06.12,04:24
poprosím vymazať z príspevkov porovnávanie s mojím nickom, resp. mojou firmou. To, že sa na Porade objavuje moja firma a kontakty, je služba, za ktorú si platím.
A to uvedenie info o mojej firme sa objaví len občas - pri splnení podnienok - zaslúžia sa o to čitatelia mojich príspevkov.
Určite som nedávala link na svoje stránky priamo. TAkže prosím, ked dva ja robia to isté, nie je to to isté, tak sa neodvolávajte - že aj ja, či Kejka, či TriviTax.