zolko0904
15.06.12,16:15
Dobry den,
potreboval by som radu, pracoval som v Anglicku a svoju pracu som si mohol zobrat domov na Slovensko. Firma mi posiela mesacne hrubu mzdu na moj ucet. Pre odvadzanie dane a odvodov musim byt zivnostnikom, alebo je tu aj ine riesenie?
profesional
19.06.12,05:45
Splietas tretie cez deciate. Ak mas s firmou uzatvoreny bezny pracovny pomer, tak na co sem pleties zivnost?
sroservis
20.06.12,19:47
Dobry den, zalezi na tom, ako mate porieseny vztah s anglickou firmou.
Ak ste v pozicii ich zamestnanca pracujuceho v domacom prostredi, v podstate by ste mali podliehat anglickym pracovno pravnym prepisom.
Ak nie ste zamestancom a vztah s anglickou firmou len potrebujete nastavit, zalezi od druhu Vami vykonavanych sluzieb alebo prac. V nadvaznost na to, ak cinost budete vykonavat v SR, by ste si mali zabezpecit zodpovedajuce opravnenie na vykon danej cinnosti, moze ist o zivnost, slobodne povolanie a pod.
Economic
21.06.12,13:01
Dobry den,
potreboval by som radu, pracoval som v Anglicku a svoju pracu som si mohol zobrat domov na Slovensko. Firma mi posiela mesacne hrubu mzdu na moj ucet. Pre odvadzanie dane a odvodov musim byt zivnostnikom, alebo je tu aj ine riesenie?

Na základe akého vzťahu vykonávaš prácu ? Pracovná zmluva alebo ???? Ťažko jednoznačne dať odpoveď.