Mcella
15.06.12,17:25
Dobry den

Mam zivnost na prevadzkovanie jasli a prevadzkovanie vydajne stravy. Obedy mam zabezpecene zo ZŠ v obci. Mozem detom desiatu a olovrant pripravovat v zariadeni? hygienicky to mam schvalene, len neviem, ci to mozem vykonavat, kedze mam prevadzkovanie vydajne stravy.

Voped dakujem za vsetky odpovede
Danielle369
15.06.12,16:42
No túto otázku musíš konzultovať jedine s hygienikmi...ty máš zrejme povolenie len na výdaj stravy. Neriskuj pokutu ( velkú ) a zavolaj na hygienu.
Mcella
15.06.12,19:50
No túto otázku musíš konzultovať jedine s hygienikmi...ty máš zrejme povolenie len na výdaj stravy. Neriskuj pokutu ( velkú ) a zavolaj na hygienu.

S hygienikmi to mam uz poriesene. Povolili mi pripravovat v zariadeni desiatu aj olovrant, mam aj odborne zaskolenu osobu, ktora si u nich robila osvedcenie, aby stravu mohla pripravovat. Iba obedy mam zabezpecene donaskou zo ZS. No zivnost mam na prevadzkovanie vydaja stravy a prave to neviem, ci je vporiadku z ich strany. Zacala som sa info aj na zivnosti, tak som zvedava na odpoved, ci nemusim doplnat zivnost...
Mcella
19.06.12,19:28
Na prípravu desiatej a olovrantu potrebujete mať oprávnenie s predmetom podnikania ,, Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu” jedná sa o voľnú živnosť za 5 eur. Príprava desiatej a olovrantu nespadá pod prevádzkovanie výdajne stravy. Takze teraz mozem zacat riesit registracnu pokladnicu...ci treba alebo nie na detske jasle, kedze rodicia mi platia za stravu a starostlivost kazdy mesiac.
Danielle369
20.06.12,05:36
Ale ved ti platia šekom alebo na účet , nepotrebuješ reg.pokladňu