anavi16
15.06.12,17:55
Dobrý deň, prosím o radu pri reklamácii spoločenských šiat v sekáči. Na internete som toho našla dosť o takejto reklamácií, no nedočítala som sa, či môžem žiadať peniaze späť, keď som zistila doma, že látka na šatách je povyťahovaná a aj špinavá, čo som doma očistila ale všetko nezišlo. Šaty som zaniesla druhý deň naspäť do predajne. Pri kúpe som dostala na ne zľavu, pretože ich je potrebné zaniesť ešte na úpravu krajčírke... V predajni mi predavačka povedala, že to ukáže majiteľovi, či mi to uzná a že ak tak si budem môcť vybrať niečo iné, ale ja nechcem len tak hocičo za 22€. Môžem žiadať teda peniaze späť, alebo poprípade riadne spísať reklamáciu ale to asi bude bezvýznamné ak mi to majiteľ raz zamietne :-/ Prosím poradte! Vďaka
andyl11
15.06.12,16:09
kde presne si to kupovala?
zuzik278
15.06.12,16:19
ved to je uplne jedno kde, ale bol to second hand
anavi16
15.06.12,16:22
tak otázka bola kde? a v texte sa píše že v sekáči a aj v názve otázky je Reklamácia v second hand, tak to bolo v second hand
anavi16
15.06.12,16:25
zuzik278 sorry som myslela že to písal andyl11
draik
15.06.12,17:30
Zrejme Vás na túto vadu neupozornili, preto môžte využiť:

Ak ide o vadu, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená.
Predávajúci môže vždy namiesto odstránenia vady vymeniť vadnú vec za bezvadnú, ak to kupujúcemu nespôsobí závažné ťažkosti.
Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť.
anavi16
16.06.12,05:15
Ďakujem pekne za odpoveď :) tak už len, aby majiteľ považoval takú estetickú vec za vadu, ktorá bráni riadne používanie...
xtriadax
22.06.12,08:24
Na použitý tovar sa záruka nevzťahuje. Zodpovednosť predávajúceho sa vzťahuje iba na vady, ktoré tieto veci mali pri prevzatí zákazníkom. Ak vyjde takáto vada najavo až dodatočne, je stanovená dvanásť mesačná lehota pre reklamáciu vady kupujúcim a pre uplatnenie práva zodpovednosti za vady. Zodpovednosť predávajúceho sa nevzťahuje na bežné opotrebenie a vady popísané v inzeráte alebo v Obchodných podmienkach. Ak ste nebola upozornená na chybu ktorú reklamujete mali by Vám ponúknuť rovnaké šaty alebo vrátiť peniaze späť. Keďže sa jedná o sekáč asi rovnaké nebudú mať tak musia vrátiť peniaze. Nemôžu Vás nútiť kupovať niečo iné.
anavi16
22.06.12,08:27
už je to vyriešené, vrátili mi peniaze :) ale dakujem za info, hodí sa do budúcnosti