gertikova
15.06.12,21:49
Ahojte ludkovci. Viem, že na tuto temu uz tu boli nejake diskusie, ale nasla som vela starych a nenasla som vsetky odpovede, ktore hladam, tak budem vdacna, ak sa niekto podujme mi odpovedat a poradit.

Chceme si otvorit stanok s vyrobou a predajom kebabu, hamburgerov(domacich), hotdogov, hranoliek a prilezitostneho obedoveho menu(jednoduchsi obed v podobe napr.maskoveho kolaca a podobne specialitky) a nealko napoje(v povodnom baleni).
Na hygiene ma zrusili, ze v malych stankoch povoluju len predaj spracovanych mrazenych polotovarov - my si chceme sami pripravovat hambace z cerstveho masa, tak chcela by som vediet, ci by to slo napr.vydelenim maleho priestoru (oddelenim provizornou stenou) na spracovanie suroveho masa, alebo to vobec nie je mozne v malom stanku.
Dalej by som si chcela ujasnit vec okolo odbornej sposobilosti. V zakonoch som to nenasla nejak jasne stanovene, ale citala som aj take, ze staci ked odbornu sposobilost ma prevadzkar a robi pre zamestnancov vstupne a potom pravidelne skolenia(moja predstava - oboznamenie s pravidlami a opatreniami nevyhnutnymi pri praci s potravinami a haccp - len v ramci skupiny prevadzkar - zamestnanci) a na druhej strane som nasla aj take nazory, ze vsetci, co maju styk s potravinami, musia mat odb.sposobilost- oficialnu.
Ak sa najdes ochotny cloviecik, ozvi sa mi, prosim, sem alebo na gupka.c@gmail.com .
Dakujem pekne.
Danielle369
17.06.12,04:22
Ved ti odpovedali už na hygiene. V stánku nemôžeš robiť rozrábku surového mäsa, ved taká prevádzka musí mať ponk, lapač tuku, umývadla...

podľa § 22 ods. 1 vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR č. 585/2008 z 10. decembra 2008, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení (ďalej len "vyhláška č. 585/2008"), ktorá nadobudla účinnosť 1. januára 2009, epidemiologicky závažnú činnosť môže vykonávať len osoba odborne a zdravotne spôsobilá.