xxluciaxx
16.06.12,20:22
prosím poraďte mi.Bývam na Slovensku čakám balík z IT.Hodnota tovaru je 1500 eur faktúra nebude ako ho poslať, aby som sa vyhla zaplateniu DPH.Kuriér, pošta?kuriérske firmy mávajú svojích colníkov priamo vo firme, kde si myslím, že je menšia šanca ako poslať ho poštou.Je to nespravodlivé, kto ide autom priamo do firmy nakúpi aj za 10 t eur a nikto nepýta DPH prejde cez hranice len tak.prosím bez moralizovania, viem, že najlepšie je zaplatiť DPH a mať čisté svedomie:)
myshoKE
16.06.12,18:47
Prečo by si mala platiť DPH za tovar z EU?

PS1: či pošta, či kuriér, colnici sa nevyhne žiaden balík (neviem, či cez colnicu chodia aj balíky z EU... ?). Až to, či tie veci vybaví kuriérska spoločnosť alebo si na colnicu musíš osobne, je rozdiel medzi nimi.
PS2: Používanie bodky a čiarky značne zvýši jednoznačnosť textu a jeho pochopenia ;) .
PS3: Má to niečo s podnikaním, keď je to v "Začiatky podnikania"? Kupuješ to na firmu, za účelom ďalšieho predaja, alebo ide o súkromný nákup?
charonme
16.06.12,18:53
tiez som niektore vety nepochopil a tiez som este nepocul aby niekto platil dph (alebo clo) v ramci eu
tictac7
16.06.12,19:39
prosím poraďte mi.Bývam na Slovensku čakám balík z IT.Hodnota tovaru je 1500 eur faktúra nebude ako ho poslať, aby som sa vyhla zaplateniu DPH.Kuriér, pošta?kuriérske firmy mávajú svojích colníkov priamo vo firme, kde si myslím, že je menšia šanca ako poslať ho poštou.Je to nespravodlivé, kto ide autom priamo do firmy nakúpi aj za 10 t eur a nikto nepýta DPH prejde cez hranice len tak.prosím bez moralizovania, viem, že najlepšie je zaplatiť DPH a mať čisté svedomie:)

...takže bez bodiek a čiariek som to ja pochopila takto .... to, čo som zvýraznila. Takže...by som to zhrnula - nebudem moralizovať - iba ozrejmovať zákony - teda časť zákona o DPH, ktorá je platná vo všetkých krajinách EÚ - ak robím "vývoz" medzi krajinami EÚ (a tu mi je ale naozaj lautrjedno, či si pre to idem autom ja, pošlem to nejakou kuriérskou službou, alebo nebodaj poštou), ak som raz platiteľom DPH na SR, a teda mám k tomu prislúchajúce IČ DPH, tak mi tovar firma z ktorejkoľvek krajiny EÚ, na základe môjho osvedčenia, predá bez DPH.
...takže ešte raz - o čo Ti ide?
Excise Duty
16.06.12,19:45
prosím poraďte mi.Bývam na Slovensku čakám balík z IT.Hodnota tovaru je 1500 eur faktúra nebude ako ho poslať, aby som sa vyhla zaplateniu DPH.Kuriér, pošta?kuriérske firmy mávajú svojích colníkov priamo vo firme, kde si myslím, že je menšia šanca ako poslať ho poštou.Je to nespravodlivé, kto ide autom priamo do firmy nakúpi aj za 10 t eur a nikto nepýta DPH prejde cez hranice len tak.prosím bez moralizovania, viem, že najlepšie je zaplatiť DPH a mať čisté svedomie:)
Je smutné, keď ešte ani osem rokov nášho členstva v EÚ nevieš, že EÚ je colnou úniou a že teda tovar nepodlieha nijakej colnej kontrole a ani clu. Ty si od 1. mája 2004 ešte neprekračovala hranice? Ak áno videla si tam nejakých colníkov?
camozzi
16.06.12,20:25
Možno je zo správ o konci eurozóny a celej EU taká zdeptaná, že žije ako keby to už naozaj celé padlo.
Excise Duty
17.06.12,06:54
Prečo by si mala platiť DPH za tovar z EU?

PS1: či pošta, či kuriér, colnici sa nevyhne žiaden balík (neviem, či cez colnicu chodia aj balíky z EU... ?). Až to, či tie veci vybaví kuriérska spoločnosť alebo si na colnicu musíš osobne, je rozdiel medzi nimi.
PS2: Používanie bodky a čiarky značne zvýši jednoznačnosť textu a jeho pochopenia ;) .
PS3: Má to niečo s podnikaním, keď je to v "Začiatky podnikania"? Kupuješ to na firmu, za účelom ďalšieho predaja, alebo ide o súkromný nákup?
Ako to že nevieš?