Linda100
16.06.12,20:36
Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti s otváracou súvahou pri zlúčení? Použila by som klasické tlačivo na Súvahu, len mám ešte jednu otázku, či môžu ostať v otváracej súvahe údaje za predch.obdobie pri zlúčeni prázdne?
tictac7
16.06.12,18:58
neviem, či myslíme na to isté, ale...
....po zanikajúcej firme ostalo "čosi" na účtoch účtových tried 0-4. No a na základe ID sa všetky zostatky z týchto účtov zaúčtujú ku dňu zlúčenia v nástupníckej organizácii.
...neviem....kde máš problém?
Linda100
18.06.12,07:48
podľa môjho názoru nemyslíme na to isté. Ja myslím na tlačivo - otváraciu súvahu - (v ktorej by mali byť údaje zanikajúcej v reálnej hodnote a nástupníckej spoločnosti v účtovnej hodnote pred zaúčtovaním zlúčenia k rozhodnému dňu - pred vylúčením vzájomných záväzkov, pohľadávok,rezer účtova čas.rozlíšenia- teda sumár údajov za obe spoločnosti)
Teoreticky by som mohla použiť klasické tlačivo s tým , že nad súvahu dopíšem "OTVÁRACIA"...a otázne bolo pre mňa to, či vôbec vyplniť v tlačive údaje za predchádzajúce účtovné obdobie....podľa mňa by bolo rozumné tie údaje nevyplniť.
Liptáčik
20.06.12,08:17
Chcela by som si overiť jednu skutočnosť. Existujú dve s.r.o. Jedna zisková, druhá stratová. Dochádza k ich zlúčeniu. Môžem po zlúčení uplatniť stratu z minulých období stratovej sro v novej - zlúčenej sro? Ak áno, kde to nájdem v zákonoch?
tictac7
20.06.12,18:31
Chcela by som si overiť jednu skutočnosť. Existujú dve s.r.o. Jedna zisková, druhá stratová. Dochádza k ich zlúčeniu. Môžem po zlúčení uplatniť stratu z minulých období stratovej sro v novej - zlúčenej sro? Ak áno, kde to nájdem v zákonoch?

Pri zlúčení nástupnícka spoločnosť prebrala, všetok majetok, záväzky, práva a povinnosti po zanikajúcej spoločnosti. Z tohoto teda vyplýva, že nástupca má právo umoriť stratu, ktorú si nemala možnosť umoriť zaniknutá spoločnosť za rovnakých podmienok, za ktorých by si ju mohla umoriť zaniknutá spoločnosť. Nikde v zákone toto nenájdeš doslovne napísané. Je to jedno z práv, ktoré na ňu prešli....
Liptáčik
21.06.12,05:11
Ďakujem. Takto som si to vysvetlila aj ja, akurát som sa chcela presvedčiť "literou zákona". Ešte raz - ďakujem.
denisa1222
22.08.12,13:54
podľa §30 ods. 2 je to poddľa mňa jasné